Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#4076 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

USB sam ukljucio u tv i pokusao na postavkama Quasara namjestiti "download path" tj. da mi downloaduje torrente na usb stick a ne na memoriju tv.a medjutim kada stavim download path na usb i kada hocu "ok" da potvrdim izbaci mi ovo :" Error - Make sure that selected folder is writable and that the new folder name is valid. " ?
P.S USB je nov od 16GB formatiran na NTFS format jer pise na postavkama quasara da ne moze biti FAT format i ne moze samo mi izbaci ovu gore gresku ....
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#4077 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vatrogasac »

brazzo19 wrote:USB sam ukljucio u tv i pokusao na postavkama Quasara namjestiti "download path" tj. da mi downloaduje torrente na usb stick a ne na memoriju tv.a medjutim kada stavim download path na usb i kada hocu "ok" da potvrdim izbaci mi ovo :" Error - Make sure that selected folder is writable and that the new folder name is valid. " ?
P.S USB je nov od 16GB formatiran na NTFS format jer pise na postavkama quasara da ne moze biti FAT format i ne moze samo mi izbaci ovu gore gresku ....
Sve to radio i sa stickovima od 32 GB i eksternim HDD od 1TB sa izlazom i ulazom na 3.0. Prvo NTFS pa onda format TV-a i ništa. Ako imaš na TV-u interne memorije do 6 GB možeš naći sasvim dobar kvalitet slike i ovih HD i FHD teških od 1 do 5 GB.

Nešto kontam da oni filmovi što ih sada Quasar izbacuje u 4K,a teških i po 80 GB moralo bi se čekati da downloaduje bar 80% jer naš BH Telecom nema te brzine i da bi još na početku filma ledila slika. Brže bi tekao film nego što bi Quasar stigao skinuti.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#4078 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Znaci nije moglo ni kod tebe ... vjerovatno ima neko rijesenje, nista cekamo Irca ako ni on ne bude znao onda valjda gledat filmove do 6gb na quasaru :D
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4079 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

Bilo je vec govora o tome, poznati bug sa quasarom na androidu.
Negdje sam citao da ima valjda neka finta da se sam kodi instalira na eksternu memoriju pa onda i quasarov download path bude taj, ali nisam se nikad time pozabavio. :)
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#4080 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by alipasijaner »

suad-sarajevo wrote: Registrovao se ali i dalje ne radi. Login error.
Jel ne pronalazi neki odredjeni titl ili ne pronalazi ni jedan?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#4081 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zlo zlo »

alipasijaner wrote:
suad-sarajevo wrote: Registrovao se ali i dalje ne radi. Login error.
Jel ne pronalazi neki odredjeni titl ili ne pronalazi ni jedan?
asistiraj ga kodi asistentu :lol: :lol:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#4082 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

Na Quasaru nemam zvuka nebitno sto pustio dok na ostalim addonima sve uredno radi . Any ideas ??
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4083 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

typeOnegative wrote:Na Quasaru nemam zvuka nebitno sto pustio dok na ostalim addonima sve uredno radi . Any ideas ??
Ako ti je ukljucen "passthrough" opcija, onda ne radi 5:1 zvuk, a takav je vecina na torrentima. Klikni na ikonu zvuka kada pokrenes film, pa odcekiraj "allow passthrough".
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#4084 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

irac300 wrote:
typeOnegative wrote:Na Quasaru nemam zvuka nebitno sto pustio dok na ostalim addonima sve uredno radi . Any ideas ??
Ako ti je ukljucen "passthrough" opcija, onda ne radi 5:1 zvuk, a takav je vecina na torrentima. Klikni na ikonu zvuka kada pokrenes film, pa odcekiraj "allow passthrough".

To mi je i sinulo jer sam mjenjao neke opcije u audio postavkama , maloprije sam cackao tamo i napravio vec . U svakom slucaju hvala na brzom odgovoru i preporuci neki dan . preporodio sam se sa quasarom , napokon uredna kvaliteta stream-a :thumbup:
Last edited by typeOnegative on 15/02/2018 21:05, edited 1 time in total.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#4085 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

-
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4086 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

typeOnegative wrote:
irac300 wrote:
typeOnegative wrote:Na Quasaru nemam zvuka nebitno sto pustio dok na ostalim addonima sve uredno radi . Any ideas ??
Ako ti je ukljucen "passthrough" opcija, onda ne radi 5:1 zvuk, a takav je vecina na torrentima. Klikni na ikonu zvuka kada pokrenes film, pa odcekiraj "allow passthrough".

To mi je i sinulo jer sam mjenjao neke opcije u audio postavkama , maloprije sam cackao tamo i napravio vec . U svakom slucaju hvala na brzom odgovoru i preporuci neki dan . preporodio sam se sa quasarom , napokon uredna kvaliteta stream-a :thumbup:
:thumbup:
Quasar zakon.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#4087 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

Je fakat , od slike pa do zvuka . Nisam mislio da cu ikad moci imati DTS 5.1 preko Kodija :thumbup:
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#4088 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Ima li neko da se bolje razumije u ovaj trakt.tv, napravio sam acc i sinhronizovao ga sa kodijem tj. quasarom i extra je stvar udjem u stranicu oznacim neke filmove za watchlistu koje hocu i namjeravam da gledam i tamo mi se pojavi ta lista u kodiju, eh sad me zanima kada pregledam taj film ima li neka opcija da se automatski odznaci tj skloni sa watch liste i ode na neku drugu listu na kojoj se nalaze svi filmovi koje sam gledao cisto da imam neku kolekciju pregledanih filmova tj.listu, vidio sam da ima opcija na traktu add to collection ali moram onda svaki film na traktu oznacit i da je u koleciji i stavit ga na watch listu da bi mi se tamo pojavio ako me razumijete znaci hocu ako neki film kliknem na watch listu cim ga pregledam da automatski se skloni sa watch liste a prebaci u collections ?
User avatar
kokikol
Posts: 507
Joined: 03/04/2016 19:36

#4089 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kokikol »

zašto mi je slika na pc kodiju zelenkasta sa pikselima i kako da se to riješi
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4090 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

brazzo19 wrote:Ima li neko da se bolje razumije u ovaj trakt.tv, napravio sam acc i sinhronizovao ga sa kodijem tj. quasarom i extra je stvar udjem u stranicu oznacim neke filmove za watchlistu koje hocu i namjeravam da gledam i tamo mi se pojavi ta lista u kodiju, eh sad me zanima kada pregledam taj film ima li neka opcija da se automatski odznaci tj skloni sa watch liste i ode na neku drugu listu na kojoj se nalaze svi filmovi koje sam gledao cisto da imam neku kolekciju pregledanih filmova tj.listu, vidio sam da ima opcija na traktu add to collection ali moram onda svaki film na traktu oznacit i da je u koleciji i stavit ga na watch listu da bi mi se tamo pojavio ako me razumijete znaci hocu ako neki film kliknem na watch listu cim ga pregledam da automatski se skloni sa watch liste a prebaci u collections ?
Trebalo bi da automatski uklanja sa watchliste filmove i epizode kad ih pregledas, osim ako je neka custom lista koju si sam kreirao. Ne prebacuje ih ni na kakvu drugu listu, a ono sto si pregledao mozes vidjeti pod History. Collection je zamisljeno kao lista filmova koje imas "fizicki" na kompjuteru, dvd-u i sl.
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4091 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

kokikol wrote:zašto mi je slika na pc kodiju zelenkasta sa pikselima i kako da se to riješi
Pa nismo vidoviti :lol:
Na cemu je kodi instaliran, pc, android, nesto trece? Meni zvuci kao problem sa kodecom ili video driverom.
User avatar
kokikol
Posts: 507
Joined: 03/04/2016 19:36

#4092 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kokikol »

vicious wrote:
kokikol wrote:zašto mi je slika na pc kodiju zelenkasta sa pikselima i kako da se to riješi
Pa nismo vidoviti :lol:
Na cemu je kodi instaliran, pc, android, nesto trece? Meni zvuci kao problem sa kodecom ili video driverom.
fino ti piše pc
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4093 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

kokikol wrote:
vicious wrote:
kokikol wrote:zašto mi je slika na pc kodiju zelenkasta sa pikselima i kako da se to riješi
Pa nismo vidoviti :lol:
Na cemu je kodi instaliran, pc, android, nesto trece? Meni zvuci kao problem sa kodecom ili video driverom.
fino ti piše pc
Aha, nisam dobro vidio na telefonu, stariji cojk jebi ga.

Edit:
Vjerovatno je bilo lakse guglati "kodi pc green screen", ali tu smo mi da guglamo za tebe.
Dvije mogucnosti, prva je:
select system
select settings
select video
settings level advanced
select acceleration
select render method
select software

A druga:
Try -settings/Video/acceleration/ and turn off Hardware Acceleration DXVA2

Eto probaj pa vidi hoce li nesto od to dvoje pomoci.
User avatar
kokikol
Posts: 507
Joined: 03/04/2016 19:36

#4094 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kokikol »

završeno hvala na pomoći
User avatar
Totimoshi
Posts: 198
Joined: 13/05/2007 10:45

#4095 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Totimoshi »

Pozdrav svima. Imam problem sa Quasar addonom pa rekoh da pitam ovdje da li neko zna rjesenje. Napokon sam nasao vremena da isprobam ovaj addon medjutim iz nekog razloga Quasar ne pronalazi linkove uopste, kada kliknem na film nakon 2 sekunde izbaci poruku da nema dostupnih linkova. Kodi je instaliran na windows 10 masini, bez ikakvih problema sam Gaia-u instalirao i bilo koji drugi addon.

Addon sam skinuo sa Quasar stranice, prvo za x64 sistem pa sam nakon toga pokusao i sa "universal" verzijom. Skinuo sam takodjer i burst dodatak i sve odradio po instrukcijama koje sam nasao na nekim forumima i youtube-u. Medjutim nakon instaliranja oba addona i nakon restartovanja Kodi-a, kada se Quasar pokrene i kada kliknem na bilo koji film, par sekundi poslije dobijem poruku da nema dostupnih linkova. Ono sto sam primjetio u Quasar addonu u Providers opciji uopste nemam Quasar Burst, ne pokazuje mi ga uopste tu. Instaliran je kako treba itd, ali unutar Quasar addona, u providers opciji nemam nista, prazno. Tako da vjerujem da je to problem ali ne mogu da ga rijesim uopste. Sve sam zivo pokusao ali nista. Ovo sam pokusao na testnoj verziji Kodi 18 i takodjer na trenutnoj verziji 17.3 ili kojoj vec. Na starom Samsung Tabletu sam instalirao Quasar na Kodi-u i radi bez ikakvih problema.

Da li je neko imao ovakav problem ili da li neko zna kako da se ovo rijesi?

Pozdrav.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#4096 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

Vjv je to i razlog jer bez Burst_-a stvar ne radi . Idi na settings/addons/install from repository/ Quasar repository i onda pod program addons bi trebao bit Quasar burst , instaliraj i restartuj Kodi . To bi trebalo oklonit problem
User avatar
Totimoshi
Posts: 198
Joined: 13/05/2007 10:45

#4097 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Totimoshi »

typeOnegative wrote:Vjv je to i razlog jer bez Burst_-a stvar ne radi . Idi na settings/addons/install from repository/ Quasar repository i onda pod program addons bi trebao bit Quasar burst , instaliraj i restartuj Kodi . To bi trebalo oklonit problem
Fazon je u tome sto nemam Quasar repository. Skinuo sam Quasar i Quasar Burst plugins direktno sa njihovog website-a, dakle bez repository. Mada znam da bi trebao biti Quasar repository nakon sto se addon instalira. Ali sto je jos cudnije Quasar Burst je instaliran jer kada god odem da deinstaliram Quasar addon, Kodi mi prijavi da moram prvo Quasar Burst da deinstaliram da bih mogao Quasar addon da uklonim. Sto mi kaze da je sve uredno instalirano ali iz nekog razloga ne mogu da vidim Burs u Quasar providers. Kada dodjem kuci s posla opet cu se zajebavati, mozda instaliram repository koji ima Quasar i Quasar burst pa da tako probam. Ali cisto sumnjam da ce upaliti jer su ovo direktne developer verzija oba addon-a. I istom metodom sam instalirao oba ova addon-a na tablet-u. Neki fazon je sa windows verzijom koju imam. Cak sam mislio da mozda moj antivirus blokira Kodi nakon sto instaliram Quasar, pa sam deaktivirao antivirus da vidim hocu li onda imati isti problem i to nije nista promjenilo, i dalje isti problem imam. Zaista glupost. Probao sam i sa Quasar fork addonom koji je neko ovdje spomenuo ranije, ne sjecam se sada kako se zove addon, ali ista stvar. U addonu, pod providers, nemam Burst verzije uopste iako je navodno instalirana... Precesljao sam google da vidim da li iko ovakav problem ima ali nisam uspio da nadjem rjesenje.

Pozdrav i hvala na odgovoru. Nadam se da ce jos ljudi dati moguca rjesenja.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4098 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Totimoshi wrote:
typeOnegative wrote:Vjv je to i razlog jer bez Burst_-a stvar ne radi . Idi na settings/addons/install from repository/ Quasar repository i onda pod program addons bi trebao bit Quasar burst , instaliraj i restartuj Kodi . To bi trebalo oklonit problem
Fazon je u tome sto nemam Quasar repository. Skinuo sam Quasar i Quasar Burst plugins direktno sa njihovog website-a, dakle bez repository. Mada znam da bi trebao biti Quasar repository nakon sto se addon instalira. Ali sto je jos cudnije Quasar Burst je instaliran jer kada god odem da deinstaliram Quasar addon, Kodi mi prijavi da moram prvo Quasar Burst da deinstaliram da bih mogao Quasar addon da uklonim. Sto mi kaze da je sve uredno instalirano ali iz nekog razloga ne mogu da vidim Burs u Quasar providers. Kada dodjem kuci s posla opet cu se zajebavati, mozda instaliram repository koji ima Quasar i Quasar burst pa da tako probam. Ali cisto sumnjam da ce upaliti jer su ovo direktne developer verzija oba addon-a. I istom metodom sam instalirao oba ova addon-a na tablet-u. Neki fazon je sa windows verzijom koju imam. Cak sam mislio da mozda moj antivirus blokira Kodi nakon sto instaliram Quasar, pa sam deaktivirao antivirus da vidim hocu li onda imati isti problem i to nije nista promjenilo, i dalje isti problem imam. Zaista glupost. Probao sam i sa Quasar fork addonom koji je neko ovdje spomenuo ranije, ne sjecam se sada kako se zove addon, ali ista stvar. U addonu, pod providers, nemam Burst verzije uopste iako je navodno instalirana... Precesljao sam google da vidim da li iko ovakav problem ima ali nisam uspio da nadjem rjesenje.

Pozdrav i hvala na odgovoru. Nadam se da ce jos ljudi dati moguca rjesenja.
Nešto slično mi se desilo dok sam koristio CEMC fork, nije mi htjelo Burst instalirati iako sam ga skinuo sa zvanične stranice. Mislim da sam ga iz nekog repositorya skinuo (mislim Gaia repo) i da je tada upalilo. Ja sam na androidu, pa ne znam baš rješenja za Windows, ali probaj očistiti foldere od Kodija, možda ostane neko smeće od ranijih deinstalacija koje ometa normalan rad. Na kraju, uvijek ti ostaje čista instalacija Kodija, ako ništa drugo ne pomogne.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#4099 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

Totimoshi wrote:
typeOnegative wrote:Vjv je to i razlog jer bez Burst_-a stvar ne radi . Idi na settings/addons/install from repository/ Quasar repository i onda pod program addons bi trebao bit Quasar burst , instaliraj i restartuj Kodi . To bi trebalo oklonit problem
Fazon je u tome sto nemam Quasar repository. Skinuo sam Quasar i Quasar Burst plugins direktno sa njihovog website-a, dakle bez repository. Mada znam da bi trebao biti Quasar repository nakon sto se addon instalira. Ali sto je jos cudnije Quasar Burst je instaliran jer kada god odem da deinstaliram Quasar addon, Kodi mi prijavi da moram prvo Quasar Burst da deinstaliram da bih mogao Quasar addon da uklonim. Sto mi kaze da je sve uredno instalirano ali iz nekog razloga ne mogu da vidim Burs u Quasar providers. Kada dodjem kuci s posla opet cu se zajebavati, mozda instaliram repository koji ima Quasar i Quasar burst pa da tako probam. Ali cisto sumnjam da ce upaliti jer su ovo direktne developer verzija oba addon-a. I istom metodom sam instalirao oba ova addon-a na tablet-u. Neki fazon je sa windows verzijom koju imam. Cak sam mislio da mozda moj antivirus blokira Kodi nakon sto instaliram Quasar, pa sam deaktivirao antivirus da vidim hocu li onda imati isti problem i to nije nista promjenilo, i dalje isti problem imam. Zaista glupost. Probao sam i sa Quasar fork addonom koji je neko ovdje spomenuo ranije, ne sjecam se sada kako se zove addon, ali ista stvar. U addonu, pod providers, nemam Burst verzije uopste iako je navodno instalirana... Precesljao sam google da vidim da li iko ovakav problem ima ali nisam uspio da nadjem rjesenje.

Pozdrav i hvala na odgovoru. Nadam se da ce jos ljudi dati moguca rjesenja.
Nisam ga ni ja instalirao iz repo-a , skinuo samo x64 ver sa Quasar stranice i instalirao klasicno preko "install from zip file " , repository se pojavio nakon instalacije , nasao Burst i to je to . Vj tu ima repova i svega sto treba i ne treba i zato imas problem . Kao sto kolega irac kaze najbolje uradi ponovo inst . Evo malo brza metoda da ne moras sve brisat manualno . Kucaj u adress bar %appdata% , kad otvori obrisi cijeli Kodi folder , znaci ostat ce ti goli Kodi . Onda uradi ponovo inst i moralo bi proradit . Sretno
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4100 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

Totimoshi wrote:
typeOnegative wrote:Vjv je to i razlog jer bez Burst_-a stvar ne radi . Idi na settings/addons/install from repository/ Quasar repository i onda pod program addons bi trebao bit Quasar burst , instaliraj i restartuj Kodi . To bi trebalo oklonit problem
Fazon je u tome sto nemam Quasar repository. Skinuo sam Quasar i Quasar Burst plugins direktno sa njihovog website-a, dakle bez repository. Mada znam da bi trebao biti Quasar repository nakon sto se addon instalira. Ali sto je jos cudnije Quasar Burst je instaliran jer kada god odem da deinstaliram Quasar addon, Kodi mi prijavi da moram prvo Quasar Burst da deinstaliram da bih mogao Quasar addon da uklonim. Sto mi kaze da je sve uredno instalirano ali iz nekog razloga ne mogu da vidim Burs u Quasar providers. Kada dodjem kuci s posla opet cu se zajebavati, mozda instaliram repository koji ima Quasar i Quasar burst pa da tako probam. Ali cisto sumnjam da ce upaliti jer su ovo direktne developer verzija oba addon-a. I istom metodom sam instalirao oba ova addon-a na tablet-u. Neki fazon je sa windows verzijom koju imam. Cak sam mislio da mozda moj antivirus blokira Kodi nakon sto instaliram Quasar, pa sam deaktivirao antivirus da vidim hocu li onda imati isti problem i to nije nista promjenilo, i dalje isti problem imam. Zaista glupost. Probao sam i sa Quasar fork addonom koji je neko ovdje spomenuo ranije, ne sjecam se sada kako se zove addon, ali ista stvar. U addonu, pod providers, nemam Burst verzije uopste iako je navodno instalirana... Precesljao sam google da vidim da li iko ovakav problem ima ali nisam uspio da nadjem rjesenje.

Pozdrav i hvala na odgovoru. Nadam se da ce jos ljudi dati moguca rjesenja.
Burst se nigdje i ne pojavljuje u postavkama Quasara, nego vidi pod Programs ima li Burst instaliran. Onda idi u njegove postavke pa provjeri jesu li pod Providers ukljuceni ovi glavni public trackeri, YTS, RARBG, 1337x itd.
Mozda u tom zecu leži grm. :D
Post Reply