Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3801 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Iskreno, ja vise ne gledam nikako te stream addone, nisam u toku. Quasar zakon. :D
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#3802 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

I ja ga sve više koristim kako sam instaliro onaj burst što dođe sa njim kojeg prvi put kad sam instaliro quasar nisam imao, sad je beton :thumbup:

Od addona koristim Adryan list radi acestreama, a ponekad i terrarium, stremio, flixanity, i puno je bolje nego ganjati linkove po neptunu, rebirthu i ostalim adonima.

Sa besplatnim sadržajima nikad ništa nije sigurno, uvijek se mora imati dosta alternativa :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3803 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

moke_31 wrote:I ja ga sve više koristim kako sam instaliro onaj burst što dođe sa njim kojeg prvi put kad sam instaliro quasar nisam imao, sad je beton :thumbup:

Od addona koristim Adryan list radi acestreama, a ponekad i terrarium, stremio, flixanity, i puno je bolje nego ganjati linkove po neptunu, rebirthu i ostalim adonima.

Sa besplatnim sadržajima nikad ništa nije sigurno, uvijek se mora imati dosta alternativa :D
Da, malo je komplikovaniji za instaliranje od Popcorna, ali meni bolje radi i nemam problema sa titlovima. A ima prednost zbog trakt.tv, otvoriš acc i povežeš se sa Quasarom, sa mobitela ubacuješ i izbacuješ watch listu. Jako korisno i praktično. Ja Covenant koristim samo ako naletim na neki film/seriju za koju nema seedera na torrentima.
zippoo87
Posts: 15607
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3804 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

irac300 wrote:Iskreno, ja vise ne gledam nikako te stream addone, nisam u toku. Quasar zakon. :D
ja imam neki problem sa ovim wuasarom...instalirao sam ga ali mi izbacuje nesto kao da mi nedostaje i ne moze
na kraju sam ga i obrisao
koliko sam upratio quasar koristi torrente,tacnije ace stream i preko njega radi ?
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3805 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

i mene karalo, a fakat treba samo upratit sta veli error poruka i odradit to :mrgreen:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3806 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Evo našao sam svoj prijašnji post, gdje sam objašnjavao kako instalirati Quasar. Mislim da se nema šta dodati. :D
I ja sam to primjetio, al' kont'o sam da je to do mene. Doduše, meni ne želi samo serije da pretražuje, za filmove mi nađe titl. Zato sam se prebacio na Quasar addon. Malo je komplikovaniji za instalaciju (ništa strašno) ali puno bolje radi, s tim što mu je integrisan trakttv, pa možeš sebi dodati omiljene serije i filmove.
Skini prvo odavde Quasar zip fajl za uređaj koji koristiš: https://quasar.surge.sh/
A onda skini Quasar Burst: https://burst.surge.sh/
Odradi instalaciju oba zip fajla iz Kodija. Kada prvi put pokreneš addon, izbacit će ti notifikaciju da mu zadaš lokaciju gdje da skida torrente. Čim to uradiš, addon je operativan i možeš se početi služiti s njim. (da te ne zabrinjava ovaj download, čim prekineš gledanje filma, sve što je skinuo, automatski se briše) Pita te da li želiš da nastaviš download, ti uvijek odaberi ''ne''.
Uglavnom, s njim nema problema u vezi titlova. Ja pratim ovu njemačku seriju Dark u Full HD-u, titlovi normalno funkcionišu.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3807 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

s tim da je meni odma' sam ponudio burst cim sam odradio u postavkama ono sto je trazio od mene :thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3808 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

semirsar wrote:s tim da je meni odma' sam ponudio burst cim sam odradio u postavkama ono sto je trazio od mene :thumbup:
Još bolje. :thumbup: Uglavnom, ogromna razlika u kvaliteti slike. Sada mi stream bezveze, ne mogu se nakaniti gledat. :D
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3809 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by The 51st State »

nista onda, valja i to instalirati, haman da je to buducnost, drito sa torrenata gledati dok i to ne ukinu.
User avatar
Radar71
Posts: 7288
Joined: 21/07/2010 15:43

#3810 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Radar71 »

irac300 wrote:Evo našao sam svoj prijašnji post, gdje sam objašnjavao kako instalirati Quasar. Mislim da se nema šta dodati. :D
I ja sam to primjetio, al' kont'o sam da je to do mene. Doduše, meni ne želi samo serije da pretražuje, za filmove mi nađe titl. Zato sam se prebacio na Quasar addon. Malo je komplikovaniji za instalaciju (ništa strašno) ali puno bolje radi, s tim što mu je integrisan trakttv, pa možeš sebi dodati omiljene serije i filmove.
Skini prvo odavde Quasar zip fajl za uređaj koji koristiš: https://quasar.surge.sh/
A onda skini Quasar Burst: https://burst.surge.sh/
Odradi instalaciju oba zip fajla iz Kodija. Kada prvi put pokreneš addon, izbacit će ti notifikaciju da mu zadaš lokaciju gdje da skida torrente. Čim to uradiš, addon je operativan i možeš se početi služiti s njim. (da te ne zabrinjava ovaj download, čim prekineš gledanje filma, sve što je skinuo, automatski se briše) Pita te da li želiš da nastaviš download, ti uvijek odaberi ''ne''.
Uglavnom, s njim nema problema u vezi titlova. Ja pratim ovu njemačku seriju Dark u Full HD-u, titlovi normalno funkcionišu.
koja je veličina tih fajlova? na boxu imam možda 5 giga
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3811 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Radar71 wrote:
irac300 wrote:Evo našao sam svoj prijašnji post, gdje sam objašnjavao kako instalirati Quasar. Mislim da se nema šta dodati. :D
I ja sam to primjetio, al' kont'o sam da je to do mene. Doduše, meni ne želi samo serije da pretražuje, za filmove mi nađe titl. Zato sam se prebacio na Quasar addon. Malo je komplikovaniji za instalaciju (ništa strašno) ali puno bolje radi, s tim što mu je integrisan trakttv, pa možeš sebi dodati omiljene serije i filmove.
Skini prvo odavde Quasar zip fajl za uređaj koji koristiš: https://quasar.surge.sh/
A onda skini Quasar Burst: https://burst.surge.sh/
Odradi instalaciju oba zip fajla iz Kodija. Kada prvi put pokreneš addon, izbacit će ti notifikaciju da mu zadaš lokaciju gdje da skida torrente. Čim to uradiš, addon je operativan i možeš se početi služiti s njim. (da te ne zabrinjava ovaj download, čim prekineš gledanje filma, sve što je skinuo, automatski se briše) Pita te da li želiš da nastaviš download, ti uvijek odaberi ''ne''.
Uglavnom, s njim nema problema u vezi titlova. Ja pratim ovu njemačku seriju Dark u Full HD-u, titlovi normalno funkcionišu.
koja je veličina tih fajlova? na boxu imam možda 5 giga
Pise kod svakog fajla koje je velicine, kao i broj seedera. Sam odaberes najkvalitetnije koji se uklapaju u velicinu memorije tvog boxa. Ako na to mislis? Ako kontas na ova dva linka, kao i svaki drugi addon, nista specijalno, mali fajlovi.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#3812 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vatrogasac »

irac300 wrote: Da, malo je komplikovaniji za instaliranje od Popcorna, ali meni bolje radi i nemam problema sa titlovima.
Instalirao se i njegov izvor titlova i pronađe ih gomilu, ali neće da se poveže pa idem sa OpenSubtitles i fercera.

Pokrenuo sam namjerno Rear Window (1954) u 1080p i ne djeluje loše. Dvije crne tanke trake sa strana se ne mogu u postavkama ukloniti?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3813 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

vatrogasac wrote:
irac300 wrote: Da, malo je komplikovaniji za instaliranje od Popcorna, ali meni bolje radi i nemam problema sa titlovima.
Instalirao se i njegov izvor titlova i pronađe ih gomilu, ali neće da se poveže pa idem sa OpenSubtitles i fercera.

Pokrenuo sam namjerno Rear Window (1954) u 1080p i ne djeluje loše. Dvije crne tanke trake sa strana se ne mogu u postavkama ukloniti?
Njegov izvor i radi preko opensubtitlesa. Titlovi.com takodje odlicno rade, mada kod nekih torrenata ne zeli naci titl, bez obzira koji addon za titlove da koristis. Onda obicno promijenim torrent i proradi.

Mislis crne trake gore/dole koje suze ekran? To je obicno zbog kompresije fajla da bi se dobila bolja rezolucija. Mozes na televizoru pokusati sa opcijom picture size (tako je na Samsungu), medjutim, ne svidja mi se jer mi izduzi sliku.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#3814 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vatrogasac »

irac300 wrote: Njegov izvor i radi preko opensubtitlesa. Titlovi.com takodje odlicno rade, mada kod nekih torrenata ne zeli naci titl, bez obzira koji addon za titlove da koristis. Onda obicno promijenim torrent i proradi.
Mislio sam da će povući sam kao što mi to radi Exodus. Sam pronađe i automatski pokrene i uglavnom nemam potrebe mijenjati ili namještati brzinu. .

Tek sam večeras instalirao pa još nemam posebnih utisaka, ali radi uredno. Ne mora se petljati sa alluca i uparivanjem. :mrgreen: Te trake sa lijeve i desne strane i nisu tako bitne. Zadivilo me da baš kod tako starog filma telefonska slušalica ima sjaj koji odgovara današnjem HD-u, a film iz sredine prošlog stoljeća. Izgleda da taj celuloid i nije bio tako loš. :mrgreen:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3815 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Jbg, nismo se skontali. :D Ako je film stariji, onda je vjerovatno u 4:3 formatu. Trebas otici u postavke Kodija, player, videos, pa naci opciju "display 4:3 videos as" i odabrati opciju "stretch 16:9".
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#3816 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vatrogasac »

irac300 wrote:Jbg, nismo se skontali. :D Ako je film stariji, onda je vjerovatno u 4:3 formatu. Trebas otici u postavke Kodija, player, videos, pa naci opciju "display 4:3 videos as" i odabrati opciju "stretch 16:9".
Nije 4:3 format. Jedva su vidljive te trake širine par cm. Slika nije deformisana nego baš prirodna pa neću dirati.
User avatar
Radar71
Posts: 7288
Joined: 21/07/2010 15:43

#3817 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Radar71 »

irac300 wrote:[

Pise kod svakog fajla koje je velicine, kao i broj seedera. Sam odaberes najkvalitetnije koji se uklapaju u velicinu memorije tvog boxa. Ako na to mislis? Ako kontas na ova dva linka, kao i svaki drugi addon, nista specijalno, mali fajlovi.
mislio sam na veličinu filmova :-D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3818 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Radar71 wrote:
irac300 wrote:[

Pise kod svakog fajla koje je velicine, kao i broj seedera. Sam odaberes najkvalitetnije koji se uklapaju u velicinu memorije tvog boxa. Ako na to mislis? Ako kontas na ova dva linka, kao i svaki drugi addon, nista specijalno, mali fajlovi.
mislio sam na veličinu filmova :-D
Ma to sam i mislio, al' haj' da pitam. :D Uglavnom nećeš moći fajl veći od 5GB skidati, a i Quasar ti odmah izbaci notifikaciju da nemaš dovoljno memorije. Ali ima odličnih mkv kopija, sa 800,900 MB sa odličnom kvalitetom slike. Sasvim dovoljno za prosječnog korisnika, što bi nam telekomovci rekli. :D
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#3819 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by crnivrag »

irac300 wrote: Ma to sam i mislio, al' haj' da pitam. :D Uglavnom nećeš moći fajl veći od 5GB skidati, a i Quasar ti odmah izbaci notifikaciju da nemaš dovoljno memorije. Ali ima odličnih mkv kopija, sa 800,900 MB sa odličnom kvalitetom slike. Sasvim dovoljno za prosječnog korisnika, što bi nam telekomovci rekli. :D
Da li Quasar briše fajlove koje je downloadovao nakon završetka streaminga, ili isti ostaju spašeni na Box-u/PC-u?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3820 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

crnivrag wrote:
irac300 wrote: Ma to sam i mislio, al' haj' da pitam. :D Uglavnom nećeš moći fajl veći od 5GB skidati, a i Quasar ti odmah izbaci notifikaciju da nemaš dovoljno memorije. Ali ima odličnih mkv kopija, sa 800,900 MB sa odličnom kvalitetom slike. Sasvim dovoljno za prosječnog korisnika, što bi nam telekomovci rekli. :D
Da li Quasar briše fajlove koje je downloadovao nakon završetka streaminga, ili isti ostaju spašeni na Box-u/PC-u?
Već sam napisao, čim prekineš film, pita te želiš li da nastavi sa skidanjem. Uvijek odabrati ''no'' i fajl se automatski izbriše.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3821 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by The 51st State »

irac, moze li se eksterni hard prijaviit u onim dvijema opcijama za download?
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#3822 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by crnivrag »

The 51st State wrote:irac, moze li se eksterni hard prijaviit u onim dvijema opcijama za download?
Može i eksterni HDD i Micro SD kartica, ako koristiš istu putem Android Box-a.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3823 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

The 51st State wrote:irac, moze li se eksterni hard prijaviit u onim dvijema opcijama za download?
Može, evo @vrag ti je već napisao.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3824 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by The 51st State »

hvala, najjaci ste.
e sad jos jedno pitanjce dva, koliko otprilke buffering traje i koji je mininalan broj seedera za neometano gledanje?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3825 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

The 51st State wrote:hvala, najjaci ste.
e sad jos jedno pitanjce dva, koliko otprilke buffering traje i koji je mininalan broj seedera za neometano gledanje?
Ovisi ti i o brzini interneta. Kod mene je 12 Mb brzina, i kada nađem dobar torrent, treba mu za učitavanje minuta, do dvije. A za seedere, isto kao i za klasično skidanje torrent sadržaja, uvijek traži onaj gdje ih ima više.
Post Reply