Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#26 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mousstapha »

User avatar
holowey
Posts: 8439
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#27 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by holowey »

apslutno... jos dokupis unlocker za neku sicu i streamas sa telefona sta hoces
Revolver
Posts: 652
Joined: 24/04/2012 08:52

#28 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Revolver »

holowey wrote:
apslutno... jos dokupis unlocker za neku sicu i streamas sa telefona sta hoces
kupio, vrijedi svakog centa
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#29 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by shandrprcSA »

iTo wrote:haj ti malo zaguglaj....
izvini molim te, tema je izgleda samo za korisnike navedenog...sto odmah ne rece :skoljka:
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#30 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by spree »

officijelni daljinski za kodi: https://play.google.com/store/apps/deta ... .xbmc.kore
ja trenutno koristim ovaj: https://play.google.com/store/apps/deta ... oid.remote i super mi fercera.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#32 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by JanuaryJones »

Kako ste naštimali arene i sportklubove? Ja sam naštimala Genesis i još neke ali mi se sporo učitavaju filmovi i serije :shock:
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#33 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Pirija »

JanuaryJones wrote:Kako ste naštimali arene i sportklubove? Ja sam naštimala Genesis i još neke ali mi se sporo učitavaju filmovi i serije :shock:

kakva ti je konekcija ? men na genesis odma pusit film i nema buferovanja na 20 Mbs
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#34 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by weltschmertz »

Nemam ni ja problema sa Genesis-om. Paket mi je 5Mbs, al' sam im'o malo problema u početku sa buffering. A riješio sam kad sam uključio Zero Caching Settings (Maintenance Tool/System Tweaks/Enable Zero Caching Settings). I gledam filmove i serije 720p i 1080p bez ikakvih problema.

Nego imal' šta pouzdano za Sport Klub-ove.. :)
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#35 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by JanuaryJones »

Pirija wrote:
JanuaryJones wrote:Kako ste naštimali arene i sportklubove? Ja sam naštimala Genesis i još neke ali mi se sporo učitavaju filmovi i serije :shock:

kakva ti je konekcija ? men na genesis odma pusit film i nema buferovanja na 20 Mbs
U većini slučajeva je 10mbs, nekad i više. Ali samo vrti i vrti, neće da krene :?
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#36 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Pirija »

JanuaryJones wrote:
Pirija wrote:
JanuaryJones wrote:Kako ste naštimali arene i sportklubove? Ja sam naštimala Genesis i još neke ali mi se sporo učitavaju filmovi i serije :shock:

kakva ti je konekcija ? men na genesis odma pusit film i nema buferovanja na 20 Mbs
U većini slučajeva je 10mbs, nekad i više. Ali samo vrti i vrti, neće da krene :?

probaj promjenti cashe postavke

http://kodi.wiki/view/how-to:modify_the_video_cache
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#37 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Doda37 »

JanuaryJones wrote:
Pirija wrote:
JanuaryJones wrote:Kako ste naštimali arene i sportklubove? Ja sam naštimala Genesis i još neke ali mi se sporo učitavaju filmovi i serije :shock:

kakva ti je konekcija ? men na genesis odma pusit film i nema buferovanja na 20 Mbs
U većini slučajeva je 10mbs, nekad i više. Ali samo vrti i vrti, neće da krene :?
Probao vise izvora na Genesisu? Ako je trenutno link mrtav nece raditi :D , kod mene 25 mbit radi kao metak, mada nekada znam spojiti na mobilni internet 5-8 mbit radi ali sporije
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#38 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by JanuaryJones »

Pokušaću, hvala.
Mahir-Aga
Posts: 1
Joined: 12/06/2015 02:30

#39 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Mahir-Aga »

mene zanima kako bi kodi radio sa Optibox Evo M7? Trenutno koristim Kodi na svom racunalu kad mi se gleda koja utakmica preko Sky-ja ili nekog drugog programa. Imam takodje opciju od jednog covjeka uzeti nesta sta nije Kodi i ide preko interneta i tv tacne a pretplata je 80 €godisnje ,,,,
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#40 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by suad-sarajevo »

Ima li neki provjereno dobar link sa ebaya za kupovinu android tv boxa ali da nije žara, naravno. Bitno je da ima 2 GB RAM-a..ostalo je ok uz 4.4. kitkat naravno. :)
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#41 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Haris033 »

Navi-x repo :thumbup:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#42 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by suad-sarajevo »

Mozel li neki link?
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#43 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by iPod »

Popcorn Time addon dostupan za Kodi/XBMC

https://seo-michael.co.uk/tutorial-how- ... time-kodi/

Isprobao sam na OpenELEC (Wetek i Intel NUC), radi odlično.
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#44 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by iPod »

suad-sarajevo wrote:Mozel li neki link?
Uzmi nešto što ima dobru podršku, idi na Raspberry Pi 2 ili Wetek, jer za oba uredjaja imaš oficijelni OpenELEC i odličan support, naravno nisu skupi.

Prelistaj i Kodi/XBMC oficijelni forum
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#45 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Fauja Singh »

Ja sam se tek nedavno malo vise poceo igrati sa Kodiem i stvarno je super, filmova ko u prici, podesio sam i addone tipa Genesis, USTvnow, PhoenixTv... znaci vise me zanimaju addoni za gledanje ovih stranih kanala tipa Sky, HBO, Fox, ESPN.. medjutim vecina ih koci, pogotovo ovi popularniji, brzina mi je 40mb/s i ocito nije do nje.
Na PIK-u sasvim slucajno naletim na lika koji prodaje liste kanala za IPTV, nudi i testnu liniju i tako zatrazim, probam i s*ebem se kako je dobra stvar, svi regionalni kanali su tu ukljucuju i HBO, Cinemax... sve sljaka bez ikakvog trzanja, stranih sportskih kakvih hoces... ali jbg cijena 12 KM mjesecno, mislim nije skupo ali s obzirom da sad Telemach placam skoro 60 KM onda mi jazuk placati jos i za ovo 12 KM, pa me zanima ima li kakva caka da ovo ide dzabalesku :) ima li neki forum gdje se ove liste kanala dijele a ne naplacuju? Ili se definitivno mora platiti ako se hoce kvalitet i stabilnost.
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#46 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by iPod »

Fauja Singh wrote:Ja sam se tek nedavno malo vise poceo igrati sa Kodiem i stvarno je super, filmova ko u prici, podesio sam i addone tipa Genesis, USTvnow, PhoenixTv... znaci vise me zanimaju addoni za gledanje ovih stranih kanala tipa Sky, HBO, Fox, ESPN.. medjutim vecina ih koci, pogotovo ovi popularniji, brzina mi je 40mb/s i ocito nije do nje.
Na PIK-u sasvim slucajno naletim na lika koji prodaje liste kanala za IPTV, nudi i testnu liniju i tako zatrazim, probam i s*ebem se kako je dobra stvar, svi regionalni kanali su tu ukljucuju i HBO, Cinemax... sve sljaka bez ikakvog trzanja, stranih sportskih kakvih hoces... ali jbg cijena 12 KM mjesecno, mislim nije skupo ali s obzirom da sad Telemach placam skoro 60 KM onda mi jazuk placati jos i za ovo 12 KM, pa me zanima ima li kakva caka da ovo ide dzabalesku :) ima li neki forum gdje se ove liste kanala dijele a ne naplacuju? Ili se definitivno mora platiti ako se hoce kvalitet i stabilnost.
Imaš na XunityTalk repository addon World TV by Mickey123 ,tu imaš brdo premium kanala besplatno, pretežno UK i USA TV stanice, a ima i Phoenix TV.

Pogledaj na sajtu seo-michael.co.uk, tu ima takodjer brdo novih add-ona :thumbup:
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#47 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Fauja Singh »

Hvala ti, idem baciti pogled ;)
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#48 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Fauja Singh »

Ipak nije to to, liste kanala su tu ali od regionalnih sam uspio samo B92 pokrenuti a slika je zivi uzas, NovaTV nista, Sportklubovi i Arene nista... Strani sportski tipa Sky Italia, Being sport se ne mogu otvoriti... gubim nadu da ima ista kvalitetno bez da se plati. Nekada sam imao Dreambox i placao cardsharing, fantasticna stvar, ocito je i ovo s placanjem na taj fazon samo sto je jos bolje sto ne treba antena.
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#49 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by iPod »

Fauja Singh wrote:Ipak nije to to, liste kanala su tu ali od regionalnih sam uspio samo B92 pokrenuti a slika je zivi uzas, NovaTV nista, Sportklubovi i Arene nista... Strani sportski tipa Sky Italia, Being sport se ne mogu otvoriti... gubim nadu da ima ista kvalitetno bez da se plati. Nekada sam imao Dreambox i placao cardsharing, fantasticna stvar, ocito je i ovo s placanjem na taj fazon samo sto je jos bolje sto ne treba antena.
Ja imam NetTv Plus, kolega mi je u dijaspori aktivirao pretplatu za Smartphone, oko 6 eur je mjesečno, ali imam sve kanale uključujući i SportKlubove u HD.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#50 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by rizibizi »

Jel ko probao Amazonov Fire TV stick? To nesto Jailbroken, unlocked, Fully Loaded sa Kodijem i ovim i onim, valja li to sta?
Post Reply