KOD TADIĆA

Post Reply
KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1 KOD TADIĆA

Post by KatarinaKosaca » 28/08/2009 19:55

Borisa na kahvi ili kavi bili su MIlorad i Dragan i nema puno detalja. Samo da su pričali o političkoj i ekonomskoj situaciji u BIH, a o čemu bi drugom. Za Dodu nije ni čudno što redovno ide u Meku, ali što je Čović radio i protiv koga i za koga ne zna se i nema priopćenje iz Beograda. Kakve su predpostavke?

amar_tesanj

#2 Re: KOD TADIĆA

Post by amar_tesanj » 28/08/2009 20:06

Zvali su i Sulju, al posto on posti nije htio da ide.

blackepeace

#3 Re: KOD TADIĆA

Post by blackepeace » 28/08/2009 20:09

Možda su išli na Karađorđevu šniclu. :D

Bourne

#4 Re: KOD TADIĆA

Post by Bourne » 28/08/2009 20:17

blackepeace wrote:Možda su išli na Karađorđevu šniclu. :D
:-) :lol: :thumbup: Samo bi bilo lijepo da nam Katarina kaze izvor ove informacije :?: da mi ostali procitamo ak moze.Hvala unaprijed.

KatarinaKosaca

#5 Re: KOD TADIĆA

Post by KatarinaKosaca » 28/08/2009 20:23

Bourne wrote:
blackepeace wrote:Možda su išli na Karađorđevu šniclu. :D
:-) :lol: :thumbup: Samo bi bilo lijepo da nam Katarina kaze izvor ove informacije :?: da mi ostali procitamo ak moze.Hvala unaprijed.
Nisam čitala , nego gledala na dnevniku večeras. I na dnevniku javnog servisa i federalnom. Molim .

pici

#6 Re: KOD TADIĆA

Post by pici » 28/08/2009 20:24

Dodi: Borise moj dobri i predobri.....pomagaj bolan,BRE,de urgiraj kog našHeg Cara,Kralj,ŠaHa,Poglavara,Sultanije....Putina da stegne to s Amerima...
Boris:Ma svakako ništa ne brini,to je sredjeno samo ti nabaci još volej s državnom imovinom.....ono s Rafinerijom i telekomom je super.....Čoviću šta vi mislite o svemu ovom...
Čović:Ma.....Ja,Ja....Da,Da
Dodi:Ako nam sad Ameri reviziraju ove uspješne privatizacije i sprovedu reviziju Dejtona hocel nam Putin stati iz ledja....de Borise klanjat cu ti svaki dan na Dedinju...
Boris:Ma ti samo guraj i talasaj jer jaka Srbija,slaba BiH jeste jak PC-i.......evo i Predsjedatelj iz Hercegovine je uz nas ....jel tako Čoviću...
Čović:Ma...... Ja,Ja....Da,Da...
DoDi:A da mi povuČemo se iz institucija prije Bošnjaka pa s Hrvatima tražimo prije vremene izbore i za ovaj kolaps okrivimo Bošnjake i .......joj jesam pametan...Čoviću šta kažeš brate na ovu zamisao
Čović:Ma....Ja,Ja......Da,Da....
Boris:Ajd vas dvojca u foaje i pricekajte me idemo na riblje koljenice na Dunavsku skelu.... :mrgreen:

neretvaa

#7 Re: KOD TADIĆA

Post by neretvaa » 28/08/2009 20:26

Molimo odlikase da nam dokuce sta je bilo na sastanku. Sigurno je da nece dati izjavu o svemu sto su saptali madjusobno.

Imamo li "Karadjordjevo II" na pomolu ?

Bourne

#8 Re: KOD TADIĆA

Post by Bourne » 28/08/2009 20:32

KatarinaKosaca wrote:Nisam čitala , nego gledala na dnevniku večeras. I na dnevniku javnog servisa i federalnom. Molim .
Hvala evo i ja naso carko malo po Guglasu pa procitah.
neretvaa wrote:Imamo li "Karadjordjevo II" na pomolu ?
Uskoro ce Bake pa cemo znati sto je bilo i sta se desavalo na sastanku :D :lol:

spokojan

#9 Re: KOD TADIĆA

Post by spokojan » 28/08/2009 20:39

teme o kojima se sigurno razgovaralo:
- koje se aktualne prilike otvaraju za zaraditi dodatne milione
- ako ameri stisnu za ustavne promjene, koje su opcije prihvatljive za obje strane
- sta je bilo sanaderu da se povuce

pici

#10 Re: KOD TADIĆA

Post by pici » 28/08/2009 20:49

zoom66 wrote:
pici wrote:Dodi: Borise moj dobri i predobri.....pomagaj bolan,BRE,de urgiraj kog našHeg Cara,Kralj,ŠaHa,Poglavara,Sultanije....Putina da stegne to s Amerima...
Boris:Ma svakako ništa ne brini,to je sredjeno samo ti nabaci još volej s državnom imovinom.....ono s Rafinerijom i telekomom je super.....Čoviću šta vi mislite o svemu ovom...
Čović:Ma.....Ja,Ja....Da,Da
Dodi:Ako nam sad Ameri reviziraju ove uspješne privatizacije i sprovedu reviziju Dejtona hocel nam Putin stati iz ledja....de Borise klanjat cu ti svaki dan na Dedinju...
Boris:Ma ti samo guraj i talasaj jer jaka Srbija,slaba BiH jeste jak PC-i.......evo i Predsjedatelj iz Hercegovine je uz nas ....jel tako Čoviću...
Čović:Ma...... Ja,Ja....Da,Da...
DoDi:A da mi povuČemo se iz institucija prije Bošnjaka pa s Hrvatima tražimo prije vremene izbore i za ovaj kolaps okrivimo Bošnjake i .......joj jesam pametan...Čoviću šta kažeš brate na ovu zamisao
Čović:Ma....Ja,Ja......Da,Da....
Boris:Ajd vas dvojca u foaje i pricekajte me idemo na riblje koljenice na Dunavsku skelu.... :mrgreen:
pici drug moj, ne znam zasto ali se veceras ne mogu nasmijati ovoj tvojoj majstoriji. nesto mi ovo pravo dismr na onaj graz '92 gdje je poceo zavrsetak neceg otpocetog u karadjordjevu :-)

dodushe, mnogi su kroz historiju probali na svom meniju bosansku koljenicu :D no lomili bi zube after all :D

ma niš ti ne brini i ondakan su pravili raČun brez krČmara......za disoluciju jedne zemlje kao što je BiH potrebno je prvenstveno pod 1.Vojna Sila....2.Vanjski faktor(Hrvatska i Srbija).....3.Premoć u ljudstvu.....4.Priznanje Velikih Sila.......5.Velika MuDa :mrgreen: ....graz '92 je to imao....ove Rudonje to nejmaju :mrgreen:

Vertigo

#11 Re: KOD TADIĆA

Post by Vertigo » 28/08/2009 22:12

tabire gdje su se zayebali...a imali su dobar plan

bihpatriot

#12 Re: KOD TADIĆA

Post by bihpatriot » 28/08/2009 23:31

...pricali o cijeni "Malbora" na balkanskom trzistu...

Hebe se Mileta i Covu i za BiH i za HRHB i za RS i za Hrvate i za Bosnjake i za Srbe...

Pametni...

mosfet

#13 Re: KOD TADIĆA

Post by mosfet » 29/08/2009 00:05

Čović pregovara da pobjegne i on u Srbiju nakon što ga osude u BiH, po principu Glavaš. Tadić voli dobro društvo, teško da je ikada imao sastanak sa dva veća krimosa u istom paketu. Dogovaraju se koje će mu prostorije Mile iznajmiti u vili, A Boris razmišlja kako će izbjeći zakone da ga ne izruče. Dva kriminalca i idiot će iznaći rješenje za BiH? :dance: :dance: O Yeah!

Toto

#14 Re: KOD TADIĆA

Post by Toto » 29/08/2009 00:34

Priprema Tadic zasjedanje pokreta nesvrstanih pa mu treba "delegata".

zavrzlama

#15 Re: KOD TADIĆA

Post by zavrzlama » 29/08/2009 00:59

KatarinaKosaca wrote:Borisa na kahvi ili kavi bili su MIlorad i Dragan i nema puno detalja. Samo da su pričali o političkoj i ekonomskoj situaciji u BIH, a o čemu bi drugom. Za Dodu nije ni čudno što redovno ide u Meku, ali što je Čović radio i protiv koga i za koga ne zna se i nema priopćenje iz Beograda. Kakve su predpostavke?
sta god da su pricali je zasigurno dogovor o nastavku dezintegracije BIH...tipican velikosrpski marifetluk da se izazove sumlja bosnjaka u iskrenost hrvata u odnosu na BIH...velikosrbi se najvise boje da Mz(predvodjena amerikom) ne naturi neko ustavno rjesenje za BIH,pa cim to velikosrbi osjete, oni uz pomoc antibosanski nastrojenih hrvata i izdajnika ala Tihic potaknu neke kao razgovore domacih snaga(citaj Prudski sporazum) i dok MZ shvati podvalu ,kupi se dodatno vrijeme da se BIH drzi u stagnaciji...sve dok je BIH u stagnaciji i njen opstanak upitan ,dotle srbija konta da ce MZ promijeniti svoju politiku i srbiji vratiti Kosovo ili dati pola BIH... i ovo malo karadjordjevo je u duhu unistvanja BIH..valja BIH hrvatima vratit dug za cistu Hrvatsku bez srba,samo nek ne zaborave da nema vise prelamanja racuna preko bosnjaka i drzave BIH...

KatarinaKosaca

#16 Re: KOD TADIĆA

Post by KatarinaKosaca » 29/08/2009 01:01

zavrzlama wrote:sta god da su pricali je zasigurno dogovor o nastavku dezintegracije BIH...tipican velikosrpski marifetluk da se izazove sumlja bosnjaka u iskrenost hrvata u odnosu na BIH...velikosrbi se najvise boje da Mz(predvodjena amerikom) ne naturi neko ust6avno rjesenje za BIh,pa cim to velikoasrbi osjete oni uz pomoc antibosanski nastrojenih hrvata i izdajnika ala Tihic potaknu njke kao razgovore domacih snaga(citaj Prudski sporazum) i dok MZ shvati podvalu ,kupi se dodatno vrijeme dea se BIH drzxi u stagnaciji...sve dok je BIH u stagnaciji i njen opstanak upitan ,dotle srbija konta da ce MZ promijeniti svoju politiku i srbijim vratiti Kosovo ili dati pola BIH... i ovo malo karadjordjevo je u duhu unistvanja BIH..valja BIH hrvatima vratit dug za cistu Hrvatsku bez srba,samo nek ne zaborave da nema vise prelamanja racuna preko bosnjaka i drzave BIH...
I ja tako mislim. I od toga se ježim. Svakome ko se veseli raspadu nečije domovine, iskreno želim da mu isto naprave ili pokupšaju napraviti sa njegovom.

dallton

#17 Re: KOD TADIĆA

Post by dallton » 29/08/2009 03:02

ako smijem da razbacim svoje kasike u ovom "historijskom" momentu :lol:

kratko receno - nista se ne desava :D covic je usamljeni jahac, a i dodo itekako, pa covic hoce kao na neke blef prijetnje da prinudi svog havera sulju da mu se sta ucini :D al od toga nema nista, jer hdzova politika s ovakvim covicem je promasaj totalni, nema cipova za cjenkanje niti sta da ponudi niti sta da uzme, potpuno obesmisljavanje hrvatske pozicije u bih, sto i sami hrvati znaju

znaci to je jedno, a sad drugi razlog
Srbija podržava nastavak prudskog procesa, izjavio je juče u Beogradu predsjednik Srbije Boris Tadić tokom susreta s liderima SNSD-a i HDZ BiH Miloradom Dodikom i Draganom Čovićem.
ako se neko sjeca, ja sam ranije pisao da je tihijev ulazak u prudski proces bio glavni argument u washingtonu da se odlozi angazman
dakle, nas delegat u CK cika suljo tihi je svojim ulaskom u sprudski proces odlozio angazman amerikanaca u bih, da bi dobio vlast u sda, i time je spasio dodu a bogami i covica...posto su susketanja o dejtonu 2 sad vec javne price, "smrt dejtona" je danas i zvanicno objavljena na rahmetli posteru u foreign affairs magazinu, ovo dodo - covic zalaganje za "nastavak pruda" je pokusaj da se to odlozi ili bar skrene u drugom pravcu...medjutim ja sad ne vidim razloga da tihic u to udje, jer je ostvario sta je htjeo tako da se on sad u sebi vjerovatno smije jer je dobio sve (citaj vlast) i izdrzao bosnjacku vatru iz svih oruzja i orudja kao izdajnik, koja bi opet raspalila u slucaju novog sprudjenja :D eventualno bi on mogao opet da udje u neko razvlacenje do daske i pregovaranje bez pravca, i ameri to mozda i ocekuju, al su ubjedjeni da od toga nema nista :D znaci strpljenje i sve polako ide na svoje...u narednim danima cemo se nagledati malo izjava o "okretanju ekonomiji i cjelovitoj bih na evropskom putu uz kompromis tri strane" i to bas od strane dode i covica (u stvari vec su poceli to da pricaju), dok ce njihovi trabanti ala ivo dual name jovic i rajko vashka da mudro zbore "vjestackoj tvorevini bih" tj. da pale narod pred izbore...

u stvari problem je sto ni dodo ni covic nemaju sta da ponude bosnjacima - cudno, nekako paradoksalno ali je tako

ex-1978

#19 Re: KOD TADIĆA

Post by ex-1978 » 29/08/2009 08:18

Sastanak za svaku pohvalu. Iskreno se nadam da je sljedeći korak posjeta Gđi Kosor u ZGB. Bilo bi dobro da im se pridruži i Gdin Tihić.

Srbija će ove godine biti zemlja partner sajma u Mostaru.

and

#20 Re: KOD TADIĆA

Post by and » 29/08/2009 09:18

nekada se o podjeli bih pričalo javno,sada samo među 4 zida.

_majevica_

#21 Re: KOD TADIĆA

Post by _majevica_ » 29/08/2009 09:32

Izgleda da je Prudski dogovor i prije dogovora trojke imao napisan novi Ustav BiH.
Znaci tri regije plus Sarajevo.Svaka regija svoju skupstinu...
Da li to znaci tri entiteta il prava stvar gdje u svakoj regiji nema dominacije jednog naroda.
:bih:

stari grad Visegrad

#22 Re: KOD TADIĆA

Post by stari grad Visegrad » 29/08/2009 10:05

sta ce drugo pricati nego kako razbiti *Bosnu i Hercegovinu. Propao je Prudski. Prije prudkog je Tihic isao u Bg, te je prudskim je spasio rs. Sad je Covic otisao u Bg. opet da spsi rs. Samo sto mu je podmetnuto da je to dobro za hrvatski narod, a ustvari on spasava rs.
Cijelo ovo sranje i ekonomsko mrcvarenje stanovnistva poslije rata, jeste "kako odrzati rs". rs=genocodna tvorevina.
Ali nezaboravimo da je HDZ iz Zagreba dao zeleno svjestlo za ovu nedobronamjernu posjetu, i dogovor. Sta su dogovarali saznaceno od Covica iduce sedmice kada izadje sa ko fol "hrvatskim prijedlogom".
Kakvi su to predstavnici nardoa "dodik" i "covic" kad idu po misljenej u Beograd?

branimir stulic

#23 Re: KOD TADIĆA

Post by branimir stulic » 29/08/2009 10:19

Pa oba su Jugosoveni... Sjetite se Indeksa izvjesnog gospodina sadasnjeg velikog 'rvata...

_majevica_

#24 Re: KOD TADIĆA

Post by _majevica_ » 29/08/2009 10:22

stari grad Visegrad wrote:sta ce drugo pricati nego kako razbiti *Bosnu i Hercegovinu. Propao je Prudski. Prije prudkog je Tihic isao u Bg, te je prudskim je spasio rs. Sad je Covic otisao u Bg. opet da spsi rs. Samo sto mu je podmetnuto da je to dobro za hrvatski narod, a ustvari on spasava rs.
Cijelo ovo sranje i ekonomsko mrcvarenje stanovnistva poslije rata, jeste "kako odrzati rs". rs=genocodna tvorevina.
Ali nezaboravimo da je HDZ iz Zagreba dao zeleno svjestlo za ovu nedobronamjernu posjetu, i dogovor. Sta su dogovarali saznaceno od Covica iduce sedmice kada izadje sa ko fol "hrvatskim prijedlogom".
Kakvi su to predstavnici nardoa "dodik" i "covic" kad idu po misljenej u Beograd?

Taj navodni Ustav BiH je napisan dat samo da prudske glavonje se upoznaju sa njim i da postepeno
ga prezentuju narodu...Mislim da trojka il sestorka nije sposobna ni ukoriciti neki zakon a kamoli
predlagati komplet Ustav.Sve je to maslo stranaca i to se pomalo protura...

Orbini

#25 Re: KOD TADIĆA

Post by Orbini » 29/08/2009 10:39

u stvari problem je sto ni dodo ni covic nemaju sta da ponude bosnjacima - cudno, nekako paradoksalno ali je tako
Upravo tako. Osnovna greska je postavka prema Bosnjacima koja ih potcjenjuje i koja otprilike glasi:"Eno im ono oko Sarajeva i Bihaca, jedno 20% Bosne i nek budu zadovoljni sto su i to dobili". Imaju ultimativne zahtjeve kao pocetnu osnovu gdje nema nikakvih ustupaka Bosnjacima osim sto ce im halaliti par opstina i to je to. Zato podrzavao ovakve sastanke i talove,.. da se hoce zaletiti sa konkretnom radnjom, volio bih vise nego ist.

A Covic itekako ima interesa. Par hrvatskih opstina se naslanja na RS i u slucaju hrvatsko-bosnjacke krize - RS im je jedini ili najbolji izlaz, komunikacija,... Srpska politika nema vecih izmjena, planira se hrvatsko-bosnjacka kriza i tu je Covicu itekako bitno naci saveznika.

Vec vidjeno,.. .samo me cudi kako nisu nista naucili od proslog puta kada to saveznisto protiv Bosnjaka nije bas islo glatko.
Treba ovo gurati pred svrsen cin.

Post Reply