"Ko zeli biti milioner"

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#1 "Ko zeli biti milioner"

Post by JBT »

Ko bi po vama bio najbolji voditelj ovog programa u BiH verziji?

Moj izbor pada na Enisa Beslagica.

:)
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#2

Post by kub lajkan »

Maca :D

Enis je rekao da nije zainteresovan...
Panta Rei
Posts: 422
Joined: 03/05/2005 13:07
Location: Sarajevo

#3

Post by Panta Rei »

Joj, ma kakav Maca. On je previše vulgaran za takav kviz. To ipak treba da vodi neko obrazovan, elokventan, šarmantan i prije svega kulturan, a bojim se da Maci mnogo od toga fali.
:D
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4

Post by Qler »

al je loood ko stuja :D ja mislim da kad bi ja bio na milioneru i da je on voditelj da bih na prvom jockeru izasao placuci :D

on je meni ko pojava shega, a tek kad pocne da provaljuje :D:D



nego, evo sad kad sam zamislio situaciju, ne bi valjalo da on bude :D mozda onaj Ognjen Blagojevic ja mislim. Sto vodi dnevnik, on mi je nekako rega covjek....
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#5

Post by mostarac »

Ognjen Blagojevic. Dovoljno ozbiljan da to ne pretvori u seljacko sjelo, cirkus i top listu nadrealista, jer to je kviz a ne humoristicki program, a opet dovoljno lud da emisiju drzi zanimljivom i napetom i da je ne pretvori u dzenazu. Ogi je meni Tito.
Korina85
Posts: 92
Joined: 09/10/2005 21:33

#6

Post by Korina85 »

Ognjen Blagojevic-ozbiljan ali ne i dosadan, dovoljno elokventan i u ovoj konkurenciji definitivno najbolji.

Maca bi mogao eventualno voditi neki bingo u Mrdusi Donjoj.
Izgleda kao djak pjesak sa Zlatibora.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#7

Post by JBT »

Maca bi mogao eventualno voditi neki bingo u Mrdusi Donjoj.
Izgleda kao djak pjesak sa Zlatibora.


hahahahaha.....
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#8

Post by alphonse kauders »

prvo pojasni raji da se uopste ne radi o tom kvizu.. Kod nas se kviz zove milijunaš i uopšte nije isti kviz kao u hrvatskoj. Pošto ne znam ni kako će izgledati kviz, svejedno mi je ko će biti voditelj.
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#9

Post by _MaYa_ »

kub lajkan wrote:Maca :D

Enis je rekao da nije zainteresovan...
pa to je bosna o tome vam ja pricam, ... maca???

pa mislim ona zivotinja od covjeka, ono usmrđeno stvorenje s gubavim i neumjesnim upadicama, ... pa on nije ni za smecarski kamion...

fujjj.... pa gasim tv kad ga vidim na unim multitalentsima... kakav debil... koji jos misli da je duhovit...

moj savjet okupaj se, osisaj pocesljaj... napravi makeover a onda mozda na kakav tecaj iz jezika i gramatike... pa kakav je ono naglasak, pa jedno je kad govoris na ulisci a drugo kad si na tv...

tog lika treba izbrisati iz svih mogucih opcija za bilo sta, molim vas...

nemojmo se sramotitti... pa nismo mi takvi... pa tu tv gledaju i stranci pa predstavlja nas ko gubav narod...

sve me svrbi....od pomisli da ga vidim
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#10

Post by kub lajkan »

Qler wrote:al je loood ko stuja :D ja mislim da kad bi ja bio na milioneru i da je on voditelj da bih na prvom jockeru izasao placuci :D

on je meni ko pojava shega, a tek kad pocne da provaljuje :D:D
Ma ja, on je zabavan dok gledaš kako druge provaljuje...

Isto kao i Slobodna Bosna. Mnogi su je voljeli čitati dok nije počela o njima pisati... :D

Zezam se za prijedlog. I ja sam davno predložio Ogija kad je ovdje neko slično već pitao...
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#11

Post by _MaYa_ »

umro je mostar wrote:Ognjen Blagojevic. Dovoljno ozbiljan da to ne pretvori u seljacko sjelo, cirkus i top listu nadrealista, jer to je kviz a ne humoristicki program, a opet dovoljno lud da emisiju drzi zanimljivom i napetom i da je ne pretvori u dzenazu. Ogi je meni Tito.
bas to vam hocu reci, jebiga tarik filipovic je jedinstven nemam mu ravnog i nemoguce mu naci zamjenu, ali kviz treba da voli neko ko je ugledan fin, ... ko zna nositi odjelo

a ne ove seljacine koje spominju a gle...

taj ognjen radi na konkurentskoj tv tako da nema smisla da ga on vodi jer kolko sam skuzila to ce biti na OBN...
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#12

Post by alphonse kauders »

_MaYa_ wrote:
umro je mostar wrote:Ognjen Blagojevic. Dovoljno ozbiljan da to ne pretvori u seljacko sjelo, cirkus i top listu nadrealista, jer to je kviz a ne humoristicki program, a opet dovoljno lud da emisiju drzi zanimljivom i napetom i da je ne pretvori u dzenazu. Ogi je meni Tito.
bas to vam hocu reci, jebiga tarik filipovic je jedinstven nemam mu ravnog i nemoguce mu naci zamjenu, ali kviz treba da voli neko ko je ugledan fin, ... ko zna nositi odjelo

a ne ove seljacine koje spominju a gle...

taj ognjen radi na konkurentskoj tv tako da nema smisla da ga on vodi jer kolko sam skuzila to ce biti na OBN...
JA IZGLEDA MORAM PISATI VELIKIM SLOVIMA DA BI SE SKONTALO- TO NIJE ISTI KVIZ KAO U HRVATSKOJ, NJEMAČKOJ...!!

Pošto ne znate ni vi kakav je kviz može biti da je seljački i da je stvoren za Macu, zato je bilo kakav prijedlog neosnovan.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#13

Post by kub lajkan »

A ko je potvrdio da nije isti kviz u pitanju? Meni je jedino izvan logike tako velika nagrada. Onda bi i oni pragovi bili puno veći, a to baš i ne ide. Jer da ide, Hrvati bi upumpali više love, pa bi kviz bio još i popularniji...
User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#14

Post by J.P.Montoya »

Hrvatski kviz je pod licencom Celeron-a (kao i onaj na RTL i na SKY italijanskom i na BK TV). Ovaj milijunaš koji treba da se emituje nije to taj i ima drugu licenecu a najsličniji je onom na ARD što ga vodi Jorg Pilawa
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#15

Post by _MaYa_ »

alphonse kauders wrote:
_MaYa_ wrote:
umro je mostar wrote:Ognjen Blagojevic. Dovoljno ozbiljan da to ne pretvori u seljacko sjelo, cirkus i top listu nadrealista, jer to je kviz a ne humoristicki program, a opet dovoljno lud da emisiju drzi zanimljivom i napetom i da je ne pretvori u dzenazu. Ogi je meni Tito.
bas to vam hocu reci, jebiga tarik filipovic je jedinstven nemam mu ravnog i nemoguce mu naci zamjenu, ali kviz treba da voli neko ko je ugledan fin, ... ko zna nositi odjelo

a ne ove seljacine koje spominju a gle...

taj ognjen radi na konkurentskoj tv tako da nema smisla da ga on vodi jer kolko sam skuzila to ce biti na OBN...
JA IZGLEDA MORAM PISATI VELIKIM SLOVIMA DA BI SE SKONTALO- TO NIJE ISTI KVIZ KAO U HRVATSKOJ, NJEMAČKOJ...!!

Pošto ne znate ni vi kakav je kviz može biti da je seljački i da je stvoren za Macu, zato je bilo kakav prijedlog neosnovan.
gle ne znam kakav je kviz jel isti kao u hrvatskoj ali , taj maca mogao bi volditi jedino kviz o fekalijama... jedino onda bi sve imalo smisla

ja ne znam kakvi ste onds VI forumasi (kako izgledate i ponasate se) ako vam je taj maca zamiljiv i ????

moram priznati da sam malo u šoku
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#16

Post by JBT »

Tacno je da se trenutno radi o jednom drugom kvizu. Zbog toga nisu ni Enis a ni Ogi zainteresovani.

Ima josh jedan kviz, slican milioneru, koji se prikazuje po Europi.
Zove se "Svi protiv jednoga" i mozda je cak zanimljiviji od milionera.
O cemu se radi?

.... prvo PP pa cemo onda nastavit....
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#17

Post by kub lajkan »

J.P.Montoya wrote:Hrvatski kviz je pod licencom Celeron-a (kao i onaj na RTL i na SKY italijanskom i na BK TV). Ovaj milijunaš koji treba da se emituje nije to taj i ima drugu licenecu a najsličniji je onom na ARD što ga vodi Jorg Pilawa
Pa znao sam da nešto smrdi, ali ne nanjuših odakle... :D

Ne može se dijeliti toliko love u ovako siromašnoj zemlji...
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#18

Post by _MaYa_ »

JBT wrote:Tacno je da se trenutno radi o jednom drugom kvizu. Zbog toga nisu ni Enis a ni Ogi zainteresovani.

Ima josh jedan kviz, slican milioneru, koji se prikazuje po Europi.
Zove se "Svi protiv jednoga" i mozda je cak zanimljiviji od milionera.
O cemu se radi?

.... prvo PP pa cemo onda nastavit....
da pa ajmo mi malo pricati o nekom drugom kvizu??? pa da tipicno za nas, nikad ne mos temu obraditi normalno nego svakos voje priča, baš super ovo me impresionira... svako svoje prica...

mislim da je isti kvviz mozda s malim izmjenama(ono da niko ne moze osvojiti milijun je zagarantirano).....

E OVO ME PODSJETILO DA MI NEMAMO USTVARI VODITELJA,

NEBI me cudilo da stave onu seljankusu segmedinu... ičli ona iz karaoke show-a alma aida il kako god...

kvakve vjestice :roll:
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#19

Post by kub lajkan »

Što se tiče voditeljica za kvizove, mislim da bi pristojno rješenje bila Lejla Pašalić...
Korina85
Posts: 92
Joined: 09/10/2005 21:33

#20

Post by Korina85 »

Segmedina? Maya u pravu si, ona i ona Alma se ponasaju ko neke amaterke-voditeljice iz 63, segmedina se ko mrtva riba povlaci po ekranima, dok je alma prava papanka.

One nisu u konkurenciji za voditeljice milijunasa... Ja ih mogu zamisliti kako najavljuju borbu bikova, "I sada Mrkonja napada Zvekonju",,nakon toga najava Sake polumente koji pjeva uzivo pred 30.000 raspamecenih seljaka u pauzama izmedju dvije borbe....
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#21

Post by JBT »

Ovako:

Tu su voditelj, takmicar i 100 ljudi koji igraju protiv takmicara. Voditelj kaze neku oblast, recimo, geografija. Takmicar bira da li ce uzeti teze ili lakse pitanje. Kada se odluci onda voditelj postavi pitanje koje, kao u milioneru, ima cetiri alternative mogucih odgovora (A,B,C,D), onda ovih stotinu ima 6 sekundi da odgovori na svojim tastaturama. Onda takmicar odgovara i ako odgovori tacno onda se prikazuje ko je od onih stotinu odgovorio pogresno i ti koji su odgovorili netacno ispadaju. Za svakog od tih koji su ispali takmicar dobija odredjenu svotu novca koja se povecava kako takmicenje odmiche. Ako takmicar ne zna odgovor on ima pravo da preskoci to pitanje ali u tom slucaju mu se oduzima prvi pu 25% love, pa drugi put 50% love koju je zaradio, pa onda 75% i ako cetvrti put odgovori netacno..... ispada.
Sve to tako ide dok i posljednji protivnik od onih 100 ne ispadne. Onda on dobija tu lovu koja mu je ostala. Ako ostane jedan od onih stotinu i ako u tom posljednjem krugu on pogodi a onaj takmicar na vrucoj stolici pogrijeshi, onda on silazi dole i penje se na vrucu stolicu sa novih 100 protivnika.

:)
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#22

Post by _MaYa_ »

Korina85 wrote:Segmedina? Maya u pravu si, ona i ona Alma se ponasaju ko neke amaterke-voditeljice iz 63, segmedina se ko mrtva riba povlaci po ekranima, dok je alma prava papanka.

One nisu u konkurenciji za voditeljice milijunasa... Ja ih mogu zamisliti kako najavljuju borbu bikova, "I sada Mrkonja napada Zvekonju",,nakon toga najava Sake polumente koji pjeva uzivo pred 30.000 raspamecenih seljaka u pauzama izmedju dvije borbe....
User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#23

Post by J.P.Montoya »

JBT wrote:Ovako:

Tu su voditelj, takmicar i 100 ljudi koji igraju protiv takmicara. Voditelj kaze neku oblast, recimo, geografija. Takmicar bira da li ce uzeti teze ili lakse pitanje. Kada se odluci onda voditelj postavi pitanje koje, kao u milioneru, ima cetiri alternative mogucih odgovora (A,B,C,D), onda ovih stotinu ima 6 sekundi da odgovori na svojim tastaturama. Onda takmicar odgovara i ako odgovori tacno onda se prikazuje ko je od onih stotinu odgovorio pogresno i ti koji su odgovorili netacno ispadaju. Za svakog od tih koji su ispali takmicar dobija odredjenu svotu novca koja se povecava kako takmicenje odmiche. Ako takmicar ne zna odgovor on ima pravo da preskoci to pitanje ali u tom slucaju mu se oduzima prvi pu 25% love, pa drugi put 50% love koju je zaradio, pa onda 75% i ako cetvrti put odgovori netacno..... ispada.
Sve to tako ide dok i posljednji protivnik od onih 100 ne ispadne. Onda on dobija tu lovu koja mu je ostala. Ako ostane jedan od onih stotinu i ako u tom posljednjem krugu on pogodi a onaj takmicar na vrucoj stolici pogrijeshi, onda on silazi dole i penje se na vrucu stolicu sa novih 100 protivnika.

:)
Ima i sličan kviz na RTS i zove Sam protiv svih (također licenciran). Tu takmičar odgovara na pitanja gledatelja koji šalju i ima 5 krugova po pet pitanja i igraš sve dok ne odgovoriš na jedno pitanje i onda igraš gong igru gdje djeliš osvojene pare sa gledateljem koji je poslo to pitanje na koje nije znao odgovor
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#24

Post by The_Fluid »

_MaYa_ wrote:
kub lajkan wrote:Maca :D

Enis je rekao da nije zainteresovan...
pa to je bosna o tome vam ja pricam, ... maca???

pa mislim ona zivotinja od covjeka, ono usmrđeno stvorenje s gubavim i neumjesnim upadicama, ... pa on nije ni za smecarski kamion...

fujjj.... pa gasim tv kad ga vidim na unim multitalentsima... kakav debil... koji jos misli da je duhovit...

moj savjet okupaj se, osisaj pocesljaj... napravi makeover a onda mozda na kakav tecaj iz jezika i gramatike... pa kakav je ono naglasak, pa jedno je kad govoris na ulisci a drugo kad si na tv...

tog lika treba izbrisati iz svih mogucih opcija za bilo sta, molim vas...

nemojmo se sramotitti... pa nismo mi takvi... pa tu tv gledaju i stranci pa predstavlja nas ko gubav narod...

sve me svrbi....od pomisli da ga vidim

Dok, nazalost sam Dragan kaze da je on zapravo nekonvencionalan. :-) :-)
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#25

Post by bug »

maca je :D premastan za :D tajshow napokon da se slozim :D s mayom :D sa y :D
Post Reply