Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3876 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

Šta kad bih ti rek'o da ima i presuda (plural) protiv ekoinga koje su nenaplative... Jer jebiga, ekoing i ekoing upravitelj je nešto potpuno različito?

Doduše, to je za sud. Za ministarstvo nije bio problem prešaltati zgrade "drugoj" firmi bez ikakvog odlučivanja etažnih vlasnika.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3877 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by JThomas »

pa znam da ima, građanskih. i onda ti ostaje samo krivična prijava. koja će zauvijek biti "u radu".

dragan mektić da ništa nije uradio osim skovao sintagmu "predmeti u neradu" - za mene je vrijedio.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3878 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

hoće to kad si pripadnik tajkunijata.

a Mektić :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3879 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bloo »

Chmoljo wrote:Šta kad bih ti rek'o da ima i presuda (plural) protiv ekoinga koje su nenaplative... Jer jebiga, ekoing i ekoing upravitelj je nešto potpuno različito?

Doduše, to je za sud. Za ministarstvo nije bio problem prešaltati zgrade "drugoj" firmi bez ikakvog odlučivanja etažnih vlasnika.
Yep.
Been there, woke up sa drugim upraviteljem :mrgreen: sjaši Sarajevostan, da uzjaše Tip TOP :mrgreen:
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3880 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

Šta se žalite, bar smo nekoga usrećili sa našim parama, nema više brige za SUBHIJU LOPČALIJU, a šta, niste joj još rođendan čestitali, pa 27. je decembar, trebali bi... :lol: :lol: :lol: :run:
a onda do drugog, trećeg eko inga

Općinski sud u Sarajevu, stečajni sudija Edina Bučan, rješavajući po prijedlogu predlagača, da se nad imovinom dužnika "EKO-ING UPRAVITELJ" Društvo za upravljanje i održavanje stambeno-poslovnih objekata d.o.o. Sarajevo, ul. Behdžeta Mutevelića br. 2, Sarajevo otvori stečajni postupak, na ročištu dana 14.03.2018. godine, donio je slijedeći
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3881 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by JThomas »

ne piše više fasada se obrušava - sarajevostan nego fasada se obrušava - tip top.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#3882 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Haris.ba »

A tip-top je preuzeo aktiv famosgradnje koja je izgubila licencu. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3883 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bloo »

Nisu pretjerano aktivni. Ni inteligentni. Nakon par prepiski sa njima i traženja da obrazlože cijene hitnih popravki koje planiraju i kako su izabrali ponuđače i zašto su popravke klasificirali kao hitne, a ne drugačije.... ušutili se i ništa od popravki. :|
Last edited by Bloo on 27/12/2018 22:31, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3884 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by JThomas »

e sad nisu hitne :mrgreen:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#3885 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by SmokingMan »

Okačili tablu kućnog reda,a niko ništa ne radi. :D
predstavnik
Posts: 100
Joined: 17/09/2013 14:34

#3886 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by predstavnik »

JThomas wrote:šta fali, samo napraviš eko ing upravitelj i kažeš žao nam je, ovo nije više eko ing. niko nije kriv, niko nije nadležan, prijave u ladicama do kraja svijeta.

Zadnja info iz Tuzilastva je da jos uvijek provjeravaju navode, a fajl je zaprimljen jos 2017. godine. Znaci nije podignuta krivicna prijava.

A Lopcalije uzivaju.
User avatar
pepeljara
Posts: 6549
Joined: 22/08/2003 00:00

#3887 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by pepeljara »

Bloo wrote:
Chmoljo wrote:Šta kad bih ti rek'o da ima i presuda (plural) protiv ekoinga koje su nenaplative... Jer jebiga, ekoing i ekoing upravitelj je nešto potpuno različito?

Doduše, to je za sud. Za ministarstvo nije bio problem prešaltati zgrade "drugoj" firmi bez ikakvog odlučivanja etažnih vlasnika.
Yep.
Been there, woke up sa drugim upraviteljem :mrgreen: sjaši Sarajevostan, da uzjaše Tip TOP :mrgreen:

I to se moze izmjeniti jednim obicnim sastankom stanara i sa 50% potpisa odjebati navedene i uzeti koje zelite :)
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3888 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

Po ko zna koji put kriminalne aktivnosti SARAJEVOSTANA D.D.



Ja tebi, ti meni... SARAJEVOSTAN D.D. :izet: :izet: :izet:

Ko ga ima za upravitelja/upravnika nek ga kontroliše...

Image

Image

Image
adnan2000
Posts: 22
Joined: 04/01/2019 18:40

#3889 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by adnan2000 »

Imam jedno pitanje, vezano za rad na liftovima u zgradama. Možete li mi neko popisati nekoliko njih da su kvalitetni u Kantonu Sarajevo, u našoj zgradi moramo ići u remont liftova. Hvala!
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#3890 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica »

adnan2000 wrote:Imam jedno pitanje, vezano za rad na liftovima u zgradama. Možete li mi neko popisati nekoliko njih da su kvalitetni u Kantonu Sarajevo, u našoj zgradi moramo ići u remont liftova. Hvala!
OTIS ili DVG
damirc_sa
Posts: 393
Joined: 22/12/2012 15:55

#3891 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by damirc_sa »

Pozdrav, imao bih jedno pitanje.

Naime, zivim u zgradi u Sarajevu na zadnjem spratu i prljetos nakon obilnih kisa poceo je da prokisnjava krov. Kada sam obavjestio predsjednika kucnog savjeta i upravitelja oni su mi rekli kako cijeli haustor ima dugovanja od nekoliko hiljada maraka i oni ne mogu izvrsiti intervenciju.
Zelio bih naglasiti da ja redovno izmirujem svoje obaveze prema upravitelju i prema njima nemam nikakvog duga. To sto drugi stanari ne placaja ja na to ne mogu uticati.

Interesuje me da li postoji neka zakonska osnova po kojoj oni moraju sanirati dio krova gdje meni u stanu prokisnjava, jer boli briga komsije ispod mene njih to ne zanima pa valjda i ne placaju odrzavanje.

Kako i na koji nacin ja mogu traziti intervenciju upravitelja i da li je moguce da oni istu izvrse.

Hvala
Smetnje
Posts: 75
Joined: 24/04/2013 23:57

#3892 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Smetnje »

Ako u zgradi na 13 spratu svaki put kad padne kisa na vanjskom zidu od stana se pojave mokre fleke jel to radi sarajevo stan ili ja moram zvati majstore
tap3ah75
Posts: 5924
Joined: 07/09/2009 14:14

#3893 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by tap3ah75 »

Pitanjce
Možemo li tražiti predračun za neke radove od upravitelja?
Da vidimo možemo li mi onda naći neku firmu da nam to jeftinije uradi.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3894 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by vjesticanametli »

Mozes
zposao
Posts: 2562
Joined: 22/03/2019 09:27

#3895 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by zposao »

damirc_sa wrote:Pozdrav, imao bih jedno pitanje.

Naime, zivim u zgradi u Sarajevu na zadnjem spratu i prljetos nakon obilnih kisa poceo je da prokisnjava krov. Kada sam obavjestio predsjednika kucnog savjeta i upravitelja oni su mi rekli kako cijeli haustor ima dugovanja od nekoliko hiljada maraka i oni ne mogu izvrsiti intervenciju.
Zelio bih naglasiti da ja redovno izmirujem svoje obaveze prema upravitelju i prema njima nemam nikakvog duga. To sto drugi stanari ne placaja ja na to ne mogu uticati.

Interesuje me da li postoji neka zakonska osnova po kojoj oni moraju sanirati dio krova gdje meni u stanu prokisnjava, jer boli briga komsije ispod mene njih to ne zanima pa valjda i ne placaju odrzavanje.

Kako i na koji nacin ja mogu traziti intervenciju upravitelja i da li je moguce da oni istu izvrse.

Hvala
Tek sad vidim kad si pitao... :-)
Jesi li uspio riješiti problem?
tap3ah75
Posts: 5924
Joined: 07/09/2009 14:14

#3896 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by tap3ah75 »

vjesticanametli wrote:Mozes
Je li možemo uzeli lokalnog majstora sa svojim ljudima ili moramo ganjati nekoga ko ima registrovanu djelatnost za takvu vrstu poslova?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3897 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by vjesticanametli »

tap3ah75 wrote:
vjesticanametli wrote:Mozes
Je li možemo uzeli lokalnog majstora sa svojim ljudima ili moramo ganjati nekoga ko ima registrovanu djelatnost za takvu vrstu poslova?
ja uzela lokalce i prebila ulozeno preko okija....prilozi racune i kazes koliko su majstori....meni bilo ok i bili su brzi u okiju i fer....mada su to ni trebali uradit od love s racuna al hajd vako sam rahatnija
tomhagen
Posts: 345
Joined: 16/10/2017 14:43

#3898 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by tomhagen »

Firme koje se bave ugradnjom interfona u Sarajevu? Znam za Sikra i Chip sistemi. Ima li još koja druga da se moze preporuciti? Hvala
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3899 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by O'zone »

Može li se od upravitelja zahtijevati na uvid stanje računa zgrade i troškovnik održavanja do tog trenutka za tekuću godinu ako nisi predstavnik stanara nego samo vlasnik stambene jedinice?

Dok je eko-ing bio svaki mjesec su lijepili na oglasni tablu stanje od kako je preuzeo Sarajevostan nikad niti jedan izvještaj nije zaljepljen.
User avatar
mirsek
Posts: 12813
Joined: 07/05/2010 15:40

#3900 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by mirsek »

damirc_sa wrote: 27/07/2019 10:27 Pozdrav, imao bih jedno pitanje.

Naime, zivim u zgradi u Sarajevu na zadnjem spratu i prljetos nakon obilnih kisa poceo je da prokisnjava krov. Kada sam obavjestio predsjednika kucnog savjeta i upravitelja oni su mi rekli kako cijeli haustor ima dugovanja od nekoliko hiljada maraka i oni ne mogu izvrsiti intervenciju.
Zelio bih naglasiti da ja redovno izmirujem svoje obaveze prema upravitelju i prema njima nemam nikakvog duga. To sto drugi stanari ne placaja ja na to ne mogu uticati.

Interesuje me da li postoji neka zakonska osnova po kojoj oni moraju sanirati dio krova gdje meni u stanu prokisnjava, jer boli briga komsije ispod mene njih to ne zanima pa valjda i ne placaju odrzavanje.

Kako i na koji nacin ja mogu traziti intervenciju upravitelja i da li je moguce da oni istu izvrse.

Hvala
Posto je to skupa investicija, mozete podici kredit kod upravitelja na rate da placate renoviranje ili da trazis hitnu sanaciju jer su ugrozene strujne instalacije od kojih moze planuti zgrada.
Post Reply