Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
predstavnik
Posts: 100
Joined: 17/09/2013 14:34

#3777 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by predstavnik »

Charuga wrote:Ma nije mi to referenca. Poslije Ekoinga sve su avioni ... :mrgreen:
Imaju svoju sluzbu za liftove i ok su uvijek na vrijeme.

Za vodu i kanalizaciju su neprevazidjeni o cemu im i sam naziv govori.

Struja, bravari, gradjevina i sl. je srednja zalost.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#3778 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sabina1 »

Charuga wrote:Kakva su iskustva sa HETIG-om?
Izuzetno korektni.
To je najbolja ocjena koja se može dati bilo kom od upravitelja.
To naravno ne znači da su odlični , sjajni , bilijantni izvrsni već samo jako korektni.
Nisu više kod mene u haustoru.(promijenjeni su zbog objedinjavanja - promjena zakonskih propisa a ne zbog javašluka ili nekih problema).
Pozdrav.
wolfie
Posts: 891
Joined: 19/10/2010 21:21

#3779 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by wolfie »

wolfie wrote:Je li ikome poznat (nama nametnuti) upravitelj Jobing? http://jobing.ba/
Anyone, please? :mrgreen:
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#3780 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica »

vješalica wrote:iako smo promijenili pev-a,a bio je inače i veliki kreten,uvijek kad bi snijeg pao,dotični je očistio sve ispred haustora i to odma bez nekih nepotrebnih odlaganja i kofrčenja,što jest jest
a novi pev,klasični ideolog sistema hljeba bez motike, ni u guzici mu nije da par kvadrata očisti od snijega
tipični seljački kreten
ne znam šta misli inspekcija o tome,i uopće kakve su sankcije za takve radnje
kad neće da se angažuje da očisti,a ima obavezu
ne bi bio problem ni da druge angažuje oko navedenog posla
ali ni to neće,nego čeka da se drugi sam od sebe trzne i završi njegove obaveze
ako treba sijalicu promjeniti taj posao kod njega traje danima
ako treba zovnuti majstora za lift onda i to traje danima jer je dotični na "vikendici" (čitaj svratio do svoje rodne oranice i štale u vikend vizitu)
i anravno neprikosnoveni fidges inženjering
Ja to riješim na kulturan način, spisak stanara s datumima i svaki dan neko drugi čisti. Ko ne očisti svoj dio na svoj dan prijavimo ga inspekciji posebno ovim što ganjaju da se javne površine čiste ;) uglavnom bude očišćeno svi se pridržavaju rasporeda
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#3781 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sabina1 »

wolfie wrote:
wolfie wrote:Je li ikome poznat (nama nametnuti) upravitelj Jobing? http://jobing.ba/
Anyone, please? :mrgreen:
Ulica grada Calgaria na Dobrinji - vrlo komplikovano za pronaći , u jednom su stanu na prvom spratu.
Mijenjaj ili Hetig ili Sarajevostan , veći , jači , bolji.
User avatar
pepeljara
Posts: 6549
Joined: 22/08/2003 00:00

#3782 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by pepeljara »

Bellica wrote:
vješalica wrote:iako smo promijenili pev-a,a bio je inače i veliki kreten,uvijek kad bi snijeg pao,dotični je očistio sve ispred haustora i to odma bez nekih nepotrebnih odlaganja i kofrčenja,što jest jest
a novi pev,klasični ideolog sistema hljeba bez motike, ni u guzici mu nije da par kvadrata očisti od snijega
tipični seljački kreten
ne znam šta misli inspekcija o tome,i uopće kakve su sankcije za takve radnje
kad neće da se angažuje da očisti,a ima obavezu
ne bi bio problem ni da druge angažuje oko navedenog posla
ali ni to neće,nego čeka da se drugi sam od sebe trzne i završi njegove obaveze
ako treba sijalicu promjeniti taj posao kod njega traje danima
ako treba zovnuti majstora za lift onda i to traje danima jer je dotični na "vikendici" (čitaj svratio do svoje rodne oranice i štale u vikend vizitu)
i anravno neprikosnoveni fidges inženjering
Ja to riješim na kulturan način, spisak stanara s datumima i svaki dan neko drugi čisti. Ko ne očisti svoj dio na svoj dan prijavimo ga inspekciji posebno ovim što ganjaju da se javne površine čiste ;) uglavnom bude očišćeno svi se pridržavaju rasporeda

novi zakon nalaze da se moze istom ne platiti ako ne obavlja svoje funkcije.
Kontaktirajte upravitelja i dostavite navedene dokaze, i stavove o ne radu PEV-a.

Ako vam treba iz zakona dio, moze se pronaci.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3783 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by vješalica »

sve se nesto neckam dal da prigovorim ili ne na svog peva s obziro. koliko je zajaso bezobrazlukom
najovise oko vode i fiktivnih potrosaca
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3784 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

pepeljara wrote:
novi zakon nalaze da se moze istom ne platiti ako ne obavlja svoje funkcije.
Kontaktirajte upravitelja i dostavite navedene dokaze, i stavove o ne radu PEV-a.

Ako vam treba iz zakona dio, moze se pronaci.
de postavi.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3785 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

Chmoljo wrote:
pepeljara wrote:
novi zakon nalaze da se moze istom ne platiti ako ne obavlja svoje funkcije.
Kontaktirajte upravitelja i dostavite navedene dokaze, i stavove o ne radu PEV-a.

Ako vam treba iz zakona dio, moze se pronaci.
de postavi.
Član 32.

(2) Izabrani predstavnik etažnih vlasnika nema pravo na naknadu
iz stava (1) ovog člana ukoliko ne izvršava obavezu iz člana 30.
stav (3) ovog zakona
Ako se mislilo na ovo, ovo je ukoliko PEV ne plaća naknadu za upravljanje
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3786 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by vješalica »

zanimljiv prilog na emisiji mreza oko eko.inga i lopovluka upravitelja
lopcalija bagrrrraaaa
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3787 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

sahara1428 wrote:
Chmoljo wrote:
pepeljara wrote:
novi zakon nalaze da se moze istom ne platiti ako ne obavlja svoje funkcije.
Kontaktirajte upravitelja i dostavite navedene dokaze, i stavove o ne radu PEV-a.

Ako vam treba iz zakona dio, moze se pronaci.
de postavi.
Član 32.

(2) Izabrani predstavnik etažnih vlasnika nema pravo na naknadu
iz stava (1) ovog člana ukoliko ne izvršava obavezu iz člana 30.
stav (3) ovog zakona
Ako se mislilo na ovo, ovo je ukoliko PEV ne plaća naknadu za upravljanje
meni se učinilo da piše da se upravitelju ne mora plaćati ako ne izvršava svoje obaveze, pa sam se ibretio.

previdio sam da forumaš misli na PEV-a. ali da, znam da sada faktički upravitelj ne bi smio plaćati PEV ukoliko ovaj ne plaća kao i ostali stanari.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3788 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

vješalica wrote:zanimljiv prilog na emisiji mreza oko eko.inga i lopovluka upravitelja
lopcalija bagrrrraaaa
Pozdrav od Subhe Lopčalije dok zahvaljuje Bogu i uživa u našim parama...ko vam je kriv što niste lopovi, pardon hedonisti :izet: :izet: :izet:

Image


sve pod budnim okom prefinjenog gospodina, džentlmenskih manira, chain smokera i najdugovječnijeg ministra u Kantonu Sarajevo, socijalno osjetljivog za nezaposlene sociologe (Adnan Efendić), članove upravnih i nadzornih odbora (Fahrudin Solak, Hamid Bahto...), arhitekte (Saša, Amela, Mirjana), dragoga tetka (pomoćnica ministra), brižljivog svekra (državni službenik Novo Sarajevo) , pažljivog oca ( Kantonalni stambeni fond, Zavod za planiranje razvoja), borca za prava svoje stranke (SDA) i u životu nesnalažljivih stranačkih uhljeba, brižljivog zaštitnika okoliša za tajkune Bjelašnice i Igmana po sistemu mi njima vodu, plin, garaže, oni nama fekalije i teške metale, ministar u čijem resoru zagađenje zraka rješava vjetar i ostali meteorološki parametri, u čijim se stanovima za mlade nađe i mjesto za dragoga sina...sve nam se čini da ga tražili nismo, ali eto nam ga. Čedo naš dragi multipraktičar :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Image
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3789 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

Čedomir Lukić upraviteljstvo kriminal EKO ING

User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#3790 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by campa_xxx »

Pozdrav svima,

zivim u ulazu sa 10 stanova (4-spratna zgrada), upravitelj je Sarajevo stan a predstavnika etaznih vlasnika nemamo, odnosno imamo nekog V.D. kojeg niko od stanara nije nikad vidio. Godinama uplacujem redovno naknadu za odrzavanje i sve sto imam od toga je cistacica koja cisti stubiste, ako sijalica izgori sam je mjenjam itd. Zanima me postoji li nacin da se dobije na uvid u prihode i rashode ulaza? Nigdje nema nikakvih obavjestenja o tome. U ulazu postoji oglasna ploca koja je godinama prazna, odnosno ne koristi se niti ko postavlja bilo kakve obavjesti. Mogu li ja kao etazni vlasnik zahtjevati uvid u racun ulaza ili nesto slicno da vidim na koji nacin se novac trosi, ili to moze samo ovaj predstavnik stanara kojeg niko nikad nije vidio??? Procitao sam da se ugovori izmedju etaznih vlasnika i upravnika moraju uskladiti po novom zakonu za sta su potrebni potpisi etaznih vlasnika, nama niko nikad nista nije trazio a posto se blizi krajnji rok za to imam neki osjecaj da ce nas prevariti nekako sa ovim V.D. predstavnikom stanara
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#3791 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sabina1 »

campa_xxx wrote:Pozdrav svima,

zivim u ulazu sa 10 stanova (4-spratna zgrada), upravitelj je Sarajevo stan a predstavnika etaznih vlasnika nemamo, odnosno imamo nekog V.D. kojeg niko od stanara nije nikad vidio. Godinama uplacujem redovno naknadu za odrzavanje i sve sto imam od toga je cistacica koja cisti stubiste, ako sijalica izgori sam je mjenjam itd. Zanima me postoji li nacin da se dobije na uvid u prihode i rashode ulaza? Nigdje nema nikakvih obavjestenja o tome. U ulazu postoji oglasna ploca koja je godinama prazna, odnosno ne koristi se niti ko postavlja bilo kakve obavjesti. Mogu li ja kao etazni vlasnik zahtjevati uvid u racun ulaza ili nesto slicno da vidim na koji nacin se novac trosi, ili to moze samo ovaj predstavnik stanara kojeg niko nikad nije vidio??? Procitao sam da se ugovori izmedju etaznih vlasnika i upravnika moraju uskladiti po novom zakonu za sta su potrebni potpisi etaznih vlasnika, nama niko nikad nista nije trazio a posto se blizi krajnji rok za to imam neki osjecaj da ce nas prevariti nekako sa ovim V.D. predstavnikom stanara
Imate apsolutno pravo uvida u svaki cent - otiđite u Sarajevostan pa tražite uplate i stanje.
ODMAH ali ODMAH se riješavajte prinudnnog predstavnika etažnih vlasnika ali ODMAH , po cijenu da vi lično odmah od ulaza do ulaza sakupite 51 % korisne površine (što vam realno nije teško potrebno je 5 do 6 potpisa stanara za vaš haustor u zavisnosti o kvadraturi) i postavite bilo koju drugu osobu za predstavnika.
Procedure su jako jednostavne a vrlo korisne.
Sretno i odmah to učinite jer vas taj vaš vd nije u stanju obavijestiti o najbanalnijim stvarima.
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#3792 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by campa_xxx »

sabina1 wrote:
Imate apsolutno pravo uvida u svaki cent - otiđite u Sarajevostan pa tražite uplate i stanje.
ODMAH ali ODMAH se riješavajte prinudnnog predstavnika etažnih vlasnika ali ODMAH , po cijenu da vi lično odmah od ulaza do ulaza sakupite 51 % korisne površine (što vam realno nije teško potrebno je 5 do 6 potpisa stanara za vaš haustor u zavisnosti o kvadraturi) i postavite bilo koju drugu osobu za predstavnika.
Procedure su jako jednostavne a vrlo korisne.
Sretno i odmah to učinite jer vas taj vaš vd nije u stanju obavijestiti o najbanalnijim stvarima.
Hvala puno Sabina, jos jedno pitanje, da li se to odnosi na stanje racuna ulaza i utroske istog ili konkretno mene kao etaznog vlasnika? Ja znam koliko sam uplatio
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#3793 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sabina1 »

campa_xxx wrote:
sabina1 wrote:
Imate apsolutno pravo uvida u svaki cent - otiđite u Sarajevostan pa tražite uplate i stanje.
ODMAH ali ODMAH se riješavajte prinudnnog predstavnika etažnih vlasnika ali ODMAH , po cijenu da vi lično odmah od ulaza do ulaza sakupite 51 % korisne površine (što vam realno nije teško potrebno je 5 do 6 potpisa stanara za vaš haustor u zavisnosti o kvadraturi) i postavite bilo koju drugu osobu za predstavnika.
Procedure su jako jednostavne a vrlo korisne.
Sretno i odmah to učinite jer vas taj vaš vd nije u stanju obavijestiti o najbanalnijim stvarima.
Hvala puno Sabina, jos jedno pitanje, da li se to odnosi na stanje racuna ulaza i utroske istog ili konkretno mene kao etaznog vlasnika? Ja znam koliko sam uplatio
Ulaza , ulaza...mada to može biti demotivirajuće jer vi plaćate a neki komšija ne , i naravno da ćete pomisliti zašto i ja ne budem malo kao komšija ?
No sud naplati - i od onih što imaju i od onih što nemaju i od onih što neće i od onih što zaborave - sve se naplati.
Znam da sam dosadna - smjesta mijenjajte tog VD dok šteta nije veća , to je VAŠA IMOVINA SAMO JE ZAJEDNIČKI ODRŽAVATE i nemojte da vam to drugi ,koje zapravo boli briga za to,rade.
Sretno.
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#3794 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by campa_xxx »

Hvala jos jednom. Ovaj V.D. i meni smeta jer kao sto rekoh, covjeka nikad nisam ni vidio ni cuo a citao sam ovaj novi zakon i znam da se moraju ponovo ugovarati i usaglasavati neke stvari a o V.D. nikada nikoga od nas nije kontaktirao a duzan je da prikupi potpise da bi se sve to usaglasilo, bojim se nekog falsifikovanja potpisa ili slicno...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3795 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

campa_xxx wrote:Pozdrav svima,

zivim u ulazu sa 10 stanova (4-spratna zgrada), upravitelj je Sarajevo stan a predstavnika etaznih vlasnika nemamo, odnosno imamo nekog V.D. kojeg niko od stanara nije nikad vidio. Godinama uplacujem redovno naknadu za odrzavanje i sve sto imam od toga je cistacica koja cisti stubiste, ako sijalica izgori sam je mjenjam itd. Zanima me postoji li nacin da se dobije na uvid u prihode i rashode ulaza? Nigdje nema nikakvih obavjestenja o tome. U ulazu postoji oglasna ploca koja je godinama prazna, odnosno ne koristi se niti ko postavlja bilo kakve obavjesti. Mogu li ja kao etazni vlasnik zahtjevati uvid u racun ulaza ili nesto slicno da vidim na koji nacin se novac trosi, ili to moze samo ovaj predstavnik stanara kojeg niko nikad nije vidio??? Procitao sam da se ugovori izmedju etaznih vlasnika i upravnika moraju uskladiti po novom zakonu za sta su potrebni potpisi etaznih vlasnika, nama niko nikad nista nije trazio a posto se blizi krajnji rok za to imam neki osjecaj da ce nas prevariti nekako sa ovim V.D. predstavnikom stanara
moguće da će ti, pošto si samo etažni vlasnik, dati šifriran spisak uplaćenih naknada, ali imaćeš brojke.

budu li se pravili blesavi, pripremi dopis u kome sve to tražiš u kratkom roku (trebali bi da ti znaju reći stanje na licu mjesta), i zaprijeti inspekcijom. ne znam hoće li se trznuti na to, jer je u pitanju Sarajevostan, ali svakako nije zgoreg. neka ima pisani trag.

također, možeš se obratiti i ministarstvu da vam ako ništa promijeni PEV-a, a ovoga skine sa liste prinudnih, jer ne ispunjava svoje obaveze. ali svakako je najpametnije da to bude neko od vas, etažnih vlasnika.

ne zaboravi da bezobrazni u ovakvim situacijama često bolje prolaze, tako da odmah znaš, ne pokušavaj predugo na finjaka. skočit će ti na nos, dal od upravitelja, dal od tog pinudnog PEV-a, dal od komšije.
User avatar
pepeljara
Posts: 6549
Joined: 22/08/2003 00:00

#3796 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by pepeljara »

sahara1428 wrote:
Ako se mislilo na ovo, ovo je ukoliko PEV ne plaća naknadu za upravljanje

Da to je to, ja mislim, sad sam i ja provjerio mada se isti moze zamjeniti na svakoj od narednih sastanaka sa satanarima, uputiti sluzbeno dopis upravitelju da se isti smjeni i cao :)

I to na prvom skupu stanara :)

^lan 53.
(Predstavnik eta`nih vlasnika)
(1) Predstavnik eta`nih vlasnika je fizi~ko lice koje biraju eta`ni
vlasnici na skupu eta`nih vlasnika.
(2) Eta`ni vlasnici imaju pravo izabrati predstavnika eta`nih
vlasnika i sa Liste kandidata koji mogu obavljati poslove
predstavnika eta`nih vlasnika, koju Ministarstvo, nakon
provedene procedure raspisivanja javnog poziva, objavljuje u
"Slu`benim novinama Kantona Sarajevo".
(3) Za zgradu u kojoj eta`ni vlasnici ne izaberu predstavnika
eta`nih vlasnika, Ministarstvo donosi rje{enje o odre|ivanju
prinudnog predstavnika eta`nih vlasnika sa Liste kandidata
koji mogu obavljati poslove predstavnika eta`nih vlasnika,
koje je kona~no u upravnom postupku i protiv njega se ne mo`e
izjaviti `alba, ali se mo`e pokrenuti upravni spor kod
Kantonalnog suda u Sarajevu.
(4) Prinudni predstavnik eta`nih vlasnika ima sva prava i obaveze
koje su ovim zakonom propisane za predstavnika eta`nih
vlasnika, sve dok eta`ni vlasnici ne izaberu predstavnika
eta`nih vlasnika.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3797 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

pepeljara wrote:
sahara1428 wrote:
Ako se mislilo na ovo, ovo je ukoliko PEV ne plaća naknadu za upravljanje

Da to je to, ja mislim, sad sam i ja provjerio mada se isti moze zamjeniti na svakoj od narednih sastanaka sa satanarima, uputiti sluzbeno dopis upravitelju da se isti smjeni i cao :)

I to na prvom skupu stanara :)

^lan 53.
(Predstavnik eta`nih vlasnika)
(1) Predstavnik eta`nih vlasnika je fizi~ko lice koje biraju eta`ni
vlasnici na skupu eta`nih vlasnika.
(2) Eta`ni vlasnici imaju pravo izabrati predstavnika eta`nih
vlasnika i sa Liste kandidata koji mogu obavljati poslove
predstavnika eta`nih vlasnika, koju Ministarstvo, nakon
provedene procedure raspisivanja javnog poziva, objavljuje u
"Slu`benim novinama Kantona Sarajevo".
(3) Za zgradu u kojoj eta`ni vlasnici ne izaberu predstavnika
eta`nih vlasnika, Ministarstvo donosi rje{enje o odre|ivanju
prinudnog predstavnika eta`nih vlasnika sa Liste kandidata
koji mogu obavljati poslove predstavnika eta`nih vlasnika,
koje je kona~no u upravnom postupku i protiv njega se ne mo`e
izjaviti `alba, ali se mo`e pokrenuti upravni spor kod
Kantonalnog suda u Sarajevu.
(4) Prinudni predstavnik eta`nih vlasnika ima sva prava i obaveze
koje su ovim zakonom propisane za predstavnika eta`nih
vlasnika, sve dok eta`ni vlasnici ne izaberu predstavnika
eta`nih vlasnika.
samo nemojte brkati pojmove u smislu da upravitelj ima išta sa smjenom PEV-a. o svemu odlučuju etažni vlasnici, i oni su ti koji smjenjuju PEV-a, i oni su ti koji samo obavijeste upravitelja o tome u smislu da znaju ko je sada odgovorno lice i kome će uplaćivati eventualnu naknadu. upravitelj se uopšte ne pita o tome ko će biti PEV.
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#3798 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by campa_xxx »

Chmoljo wrote:
moguće da će ti, pošto si samo etažni vlasnik, dati šifriran spisak uplaćenih naknada, ali imaćeš brojke.

budu li se pravili blesavi, pripremi dopis u kome sve to tražiš u kratkom roku (trebali bi da ti znaju reći stanje na licu mjesta), i zaprijeti inspekcijom. ne znam hoće li se trznuti na to, jer je u pitanju Sarajevostan, ali svakako nije zgoreg. neka ima pisani trag.

također, možeš se obratiti i ministarstvu da vam ako ništa promijeni PEV-a, a ovoga skine sa liste prinudnih, jer ne ispunjava svoje obaveze. ali svakako je najpametnije da to bude neko od vas, etažnih vlasnika.

ne zaboravi da bezobrazni u ovakvim situacijama često bolje prolaze, tako da odmah znaš, ne pokušavaj predugo na finjaka. skočit će ti na nos, dal od upravitelja, dal od tog pinudnog PEV-a, dal od komšije.
Na koji zakon da se pozovem?
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#3799 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Altsa »

sahara1428 wrote:Čedomir Lukić upraviteljstvo kriminal EKO ING

Eko Ing najveca lopovska firma u SA. srecom kotarisali smo se njih al uz tesku muku.
User avatar
pepeljara
Posts: 6549
Joined: 22/08/2003 00:00

#3800 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by pepeljara »

campa_xxx wrote:
Chmoljo wrote:
moguće da će ti, pošto si samo etažni vlasnik, dati šifriran spisak uplaćenih naknada, ali imaćeš brojke.

budu li se pravili blesavi, pripremi dopis u kome sve to tražiš u kratkom roku (trebali bi da ti znaju reći stanje na licu mjesta), i zaprijeti inspekcijom. ne znam hoće li se trznuti na to, jer je u pitanju Sarajevostan, ali svakako nije zgoreg. neka ima pisani trag.

također, možeš se obratiti i ministarstvu da vam ako ništa promijeni PEV-a, a ovoga skine sa liste prinudnih, jer ne ispunjava svoje obaveze. ali svakako je najpametnije da to bude neko od vas, etažnih vlasnika.

ne zaboravi da bezobrazni u ovakvim situacijama često bolje prolaze, tako da odmah znaš, ne pokušavaj predugo na finjaka. skočit će ti na nos, dal od upravitelja, dal od tog pinudnog PEV-a, dal od komšije.
Na koji zakon da se pozovem?
na ovaj zakon

http://mpz.ks.gov.ba/sites/mpz.ks.gov.b ... zgrade.pdf

onda imas i tacku gdje je fino opisano sta su duznosti od a - z.
pa ako ne ispuni sve sto je tu navedeno
clan 41.
(Obaveze upravnika)
onda se fino pozoves na clan
clan 66.
(Nadzor nad primjenom ovog zakona)
Nadzor nad primjenom ovog zakona i drugih propisa iz
oblasti upravljanja zajedni~kim dijelovima zgrade, kao i
zakonitog postupanja upravnika, prinudnog upravnika,
predstavnika etaznih vlasnika, prinudnog predstavnika eta`nih
vlasnika i etaznih vlasnika (u daljem tekstu: subjekt nadzora),
vrsi Ministarstvo i Kantonalna uprava za inspekcijske poslove
Kantona Sarajevo.
clan 68.
(Inspekcijski nadzor)
Inspekcijski nadzor, prema ovom zakonu, nad subjektom
nadzora vrsi nadlezni inspektor Kantonalne uprave za
inspekcijske poslove Kantona Sarajevo.
i ono bitno

clan 70.
(Prekrsaj upravnika)
1) Novcanom kaznom u iznosu od 2.000,00 KM do 10.000,00
KM kaznit ce se za prekrsaj upravnik ako:
i) ne izvrsava obaveze propisane clanom 41. ovog zakona
Post Reply