Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3726 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

Chmoljo wrote:
na stranu sve što se radilo i radi, ali u ovom konkretnom slučaju, ako stanari ne žele da se dogovore oko lifta, zašto bi im bio iko dužan praviti?

koliko je bilo muljanja od strane ministarstva i upravitelja, tako se isto u ovom segmentu može vidjeti koliko je u prosjeku običan čovjek zainteresovan da unaprijedi svoje okruženje. tamo gdje ima kakvog takvog dogovora, haustori izgledaju odlično. tamo gdje čekaju da im sa neba padne, pa najprije će im se to desiti nego da se šta promijeni. nije dovoljno od etažnog vlasnika samo da plati račun, nego bi trebao i dato mu je pravo, da usmjerava taj uplaćeni novac.

ovaj segment će doživjeti potpunu katastrofu ako ministarstvo dozvoli da se upravitelji ukrupne i konkurencija bude mala. sada koliko toliko plivaju iznad površine, jer postoji konkurencija, pa ih to tjera da rade da bi zadržali zgrade. kada iste nema, na primjeru vodovoda, toplana i GRAS-a se vidi šta se desi sa infrastrukturom, količinom samovolje i propadanju firmi.
Ukoliko je lift stvarno opasan za upotrebu onda mogu "zatalasati" preko inspekcije, na to sam mislio

Što se tiče kriminala tu govorimo o onome što običan građanin (etažni vlasnik) i da je htio nije mogao "vidjeti", skidanje para sa računa zgrada, naplaćivanje PDV-a od strane etažnih vlasnika... do sutra bi mogli nabrajati, a na sve to je ministarstvo upozoreno od svoje vlastite inspekcije i to se još uvijek radi, ali neće još dugo...

A dva najveca upravitelja su dovoljno krupna da haraju kantonom, nažalost
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45448
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3727 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

svejedno, bitno je da ljudi imaju izbor, a napokon su novim pravilnicima olakšali tim manjim da ne moraju imati kamion uposlenika.

a što se tiče skidanja para sa računa, konkretno o Laresu, nadam se da će dobiti sudski epilog. što naravno nije slučaj sa Eko ingom, gdje je kriminal bio još gori, bezobrazniji i obimniji, a sve se zaboravilo. pojeo vuk kenjca. u pitanju su milioni maraka, i čudi me da se niko od kantonalnih zastupnika nije udostojio da upita šta se desilo sa novcem građana...
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3728 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sheilak »

nas ulaz zaista jeste neslozan. ne mozemo se dogovoriti niti oko kontejnera ispred zgrade ni o primjerice sadnji cvijeca na ulazu. niko se ne osjeca odgovornim za nesto.

No, ovo sa liftom je ozbiljna stvar. I ne znam kako ju rijesiti. Ja svakako idem pjeske stalno na 8. sprat, ali dosta je i starijih ljudi kod nas.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3729 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

Chmoljo wrote:svejedno, bitno je da ljudi imaju izbor, a napokon su novim pravilnicima olakšali tim manjim da ne moraju imati kamion uposlenika.

a što se tiče skidanja para sa računa, konkretno o Laresu, nadam se da će dobiti sudski epilog. što naravno nije slučaj sa Eko ingom, gdje je kriminal bio još gori, bezobrazniji i obimniji, a sve se zaboravilo. pojeo vuk kenjca. u pitanju su milioni maraka, i čudi me da se niko od kantonalnih zastupnika nije udostojio da upita šta se desilo sa novcem građana...
ma Lares je mala maca sta dva nova "lopova" kriju, nadam se da ćemo uspjeti da ih maknemo...Ministarstvo će također snositi dio odgovornosti, kao i državni službenici u njemu i prijavljeni su Tužilaštvu Kantona Sarajevo, zbog obima kriminala predmete će možda preuzeti SIPA i Tužilaštvo BIH

Eko ing se odrađuje očekuje se uskoro podizanje optužnice, a ovim putem molim sve oštećene etažne vlasnike od strane eko inga da mi se jave, sve proslijeđujem u tužilaštvo

fino je što su smanjili kriterije za obavljanje poslova upravnika, nadam se da će se pojaviti nove ozbiljnije firme da imamo izbor, a i konkurencija čini svoje

i etažni vlasnici probudite se malo !!!
predstavnik
Posts: 100
Joined: 17/09/2013 14:34

#3730 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by predstavnik »

sahara1428 wrote:
Chmoljo wrote:svejedno, bitno je da ljudi imaju izbor, a napokon su novim pravilnicima olakšali tim manjim da ne moraju imati kamion uposlenika.

a što se tiče skidanja para sa računa, konkretno o Laresu, nadam se da će dobiti sudski epilog. što naravno nije slučaj sa Eko ingom, gdje je kriminal bio još gori, bezobrazniji i obimniji, a sve se zaboravilo. pojeo vuk kenjca. u pitanju su milioni maraka, i čudi me da se niko od kantonalnih zastupnika nije udostojio da upita šta se desilo sa novcem građana...
ma Lares je mala maca sta dva nova "lopova" kriju, nadam se da ćemo uspjeti da ih maknemo...Ministarstvo će također snositi dio odgovornosti, kao i državni službenici u njemu i prijavljeni su Tužilaštvu Kantona Sarajevo, zbog obima kriminala predmete će možda preuzeti SIPA i Tužilaštvo BIH

Eko ing se odrađuje očekuje se uskoro podizanje optužnice, a ovim putem molim sve oštećene etažne vlasnike od strane eko inga da mi se jave, sve proslijeđujem u tužilaštvo

fino je što su smanjili kriterije za obavljanje poslova upravnika, nadam se da će se pojaviti nove ozbiljnije firme da imamo izbor, a i konkurencija čini svoje

i etažni vlasnici probudite se malo !!!
Sahara ako vec sve prolsijedjujes u tuzilastvo u vezi Lopcalija (eko-ing) proslijedi i sljedece. Svi ulazi koji su bili kod njih sada imaju nove upravitelje. E sad Lopcalija puca na ljedeci propust: eko ing je tuzio hiljade gradjana zbog neplacanja i duga. Tuzbe je radio 10 godina. Te tuzbe tek sada postaju pravosnazne i ljudima se pocinje odbijati od plate za dugove od prije 10 godina. Na prijedlogu izvrsenja stoje Ekoingovi racuni (privatni, poslovni i ostalo - veoma su vjesti u tim igrama). Presude se izvrsavaju a novac oni uzimaju. U pitanju su milioni. U biti, taj novac koji se naplati treba da ide ulazima (kada ekoing uzme svoju proviziju). Ulazi nisu vise kod njih, njima novci lijezu a oni uzimaju pare. Ulazi naravno nista ne dobijaju, nemaju info da je ista naplaceno i sl.

Treba naci put da tuzilastvo sprijeci trenutni i buduci kriminal o kojem sam pisao, da se napravi blokada, da se javi Opcinskom sudu da uplate ne idu ekoingu nego na racune kod novih upravitelja. O tome ne vodi niko racuna, a Lopcalija je skontao da te novce uzima. AKo mozes obavijesti nadlezne.


Usput jedna od njegovih firmi prodaje stanove na stupu (iz pravca grada) firma se zove NG GROUP
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3731 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

predstavnik wrote:
sahara1428 wrote:
Chmoljo wrote:svejedno, bitno je da ljudi imaju izbor, a napokon su novim pravilnicima olakšali tim manjim da ne moraju imati kamion uposlenika.

a što se tiče skidanja para sa računa, konkretno o Laresu, nadam se da će dobiti sudski epilog. što naravno nije slučaj sa Eko ingom, gdje je kriminal bio još gori, bezobrazniji i obimniji, a sve se zaboravilo. pojeo vuk kenjca. u pitanju su milioni maraka, i čudi me da se niko od kantonalnih zastupnika nije udostojio da upita šta se desilo sa novcem građana...
ma Lares je mala maca sta dva nova "lopova" kriju, nadam se da ćemo uspjeti da ih maknemo...Ministarstvo će također snositi dio odgovornosti, kao i državni službenici u njemu i prijavljeni su Tužilaštvu Kantona Sarajevo, zbog obima kriminala predmete će možda preuzeti SIPA i Tužilaštvo BIH

Eko ing se odrađuje očekuje se uskoro podizanje optužnice, a ovim putem molim sve oštećene etažne vlasnike od strane eko inga da mi se jave, sve proslijeđujem u tužilaštvo

fino je što su smanjili kriterije za obavljanje poslova upravnika, nadam se da će se pojaviti nove ozbiljnije firme da imamo izbor, a i konkurencija čini svoje

i etažni vlasnici probudite se malo !!!
Sahara ako vec sve prolsijedjujes u tuzilastvo u vezi Lopcalija (eko-ing) proslijedi i sljedece. Svi ulazi koji su bili kod njih sada imaju nove upravitelje. E sad Lopcalija puca na ljedeci propust: eko ing je tuzio hiljade gradjana zbog neplacanja i duga. Tuzbe je radio 10 godina. Te tuzbe tek sada postaju pravosnazne i ljudima se pocinje odbijati od plate za dugove od prije 10 godina. Na prijedlogu izvrsenja stoje Ekoingovi racuni (privatni, poslovni i ostalo - veoma su vjesti u tim igrama). Presude se izvrsavaju a novac oni uzimaju. U pitanju su milioni. U biti, taj novac koji se naplati treba da ide ulazima (kada ekoing uzme svoju proviziju). Ulazi nisu vise kod njih, njima novci lijezu a oni uzimaju pare. Ulazi naravno nista ne dobijaju, nemaju info da je ista naplaceno i sl.

Treba naci put da tuzilastvo sprijeci trenutni i buduci kriminal o kojem sam pisao, da se napravi blokada, da se javi Opcinskom sudu da uplate ne idu ekoingu nego na racune kod novih upravitelja. O tome ne vodi niko racuna, a Lopcalija je skontao da te novce uzima. AKo mozes obavijesti nadlezne.


Usput jedna od njegovih firmi prodaje stanove na stupu (iz pravca grada) firma se zove NG GROUP
O navedenom davno upoznat FUP i Tužilaštvo KS, Porezna im je blokirala sve račune, osim jednog, većina tih uplata ide preko potvrde ili bezveznog nota blok računa u prostorijama u ulici Behdžeta Mutevelića 2. Ministarstvo Čedomira Lukića se proglasilo nenadležnim iako njihov zakon tretira ovu situaciju i za to će lično ministar dobiti krivičnu prijavu. Sve uplate EKO ING-u od 2013. su ilegalne jer se dodjeljivanje rješenja za upraviteljstvo odigralo protuzakonito, Fahrina Mersiha Slipičević potpisala protuzakonito rješenje, oni koji su tuženi od EKO ING neka uvijek traže odluku stanara kojom su odabrali EKO ING, ona zbog propusta državnih službenika u nadležnom ministarstvu u većini slučajeva nije ovjerena, stoga je EKO ING protuzakonito u mnogim ulazima, druga stvar je njihov protuzakoniti paušal i još mnogo stvari, bitno da je Subhija Lopčalija pravi hedonista kako to ona voli istaći, uživa dok porodica Lopčalija krade naše pare

Pozdrav od Subhije

Image
predstavnik
Posts: 100
Joined: 17/09/2013 14:34

#3732 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by predstavnik »

OK sve to ali ja govorim o uplatama koje idu na racun EKOING po osnovu sudskih presuda. npr. nisi placo Ekoingu odrzavanje, oni te tuze, dobiju na sudu i onda tvoja firma odbija tebi od plate da bi se namirio Ekoing. Te pare idu direktno njima na racun!


Pa zar se oni jos uvijek vode kao Upravitelj??????????
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#3733 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Dinostula »

Vidim donijeli zakon da kuca sa dva stana ne mora vise placati Sarajevostanu.
Hvala Bogu vise da ih skinem sa grbace.
Mislim da sam jedina kuca koja postoji koja je morala njima sve uredno namirivati.
Na sudu nisi mogao da dokazes da nije zgrada u pitanju nego kuca.
User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3734 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by _Reds_ »

Moze li mala pomoc.

Jednostavno ove redukcije vode izludise.

Zivimo u zgradi od 6 spratova. Pored stalnuh redukucija, i ono kad dodje voda, mi kiji zivimo na 5. i 6. moramo cekati da ovi ispod zavrsnu cesme, cim odvrnu nama nestane vode, jer je pristisak slab i kada dodje voda.

Niti moteze uplatiti masine, jer voda dodje, na nakon 5 minuta nestane, i nema je po sat dva, i onda opet dodje 15 minuta i tako u krugu. PO danu je nema nikako.

Isao kod kucepazitelja i on kaze trebaju neke pumpe, koje su nekad postajale, ali u ratu ukradene. U biti prije kad nije bilo rekduicija, imali smo vode, nije bio neki pritisak, ali smo imali.

I sada u zgradi ima 4 vertikale, sada nisam siguran da li bi trebala pumpa za svaku vertikalu.

Jedna pumpa kosta 6.000 KM bar tako kaze kucepazitelj, i sad nismam siguran treba li ta pumpa za svaku vertikalu. I on kaze da je isao u vodovod, ali da vodovod kaze da to nije njihova briga.

Eh sada da mi to platimo sa racuna zgrade, to je 4x6000KM za te pumpe, ako treba 4, pa i ako treba jedna to je 6000 KM, ali ove ispod nije briga za pumpe, oni imaju vode kad nije redukcija i bez pumpi.

Sta raditi u ovom slucaju, kome se obratiti ?? Da li prestati placati vodu, pa neka me vodovod tuzi, nemam im za sta placati kad vode skoro da nemam nikako, a placam isto kao ovi ispod koji koliko toliko imaju vode ??
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#3735 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by vryzas »

Da li je jos uvijek aktuelna ova lista upravitelja?

https://mpz.ks.gov.ba/upravitelji
User avatar
BarbaDue
Posts: 63351
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3736 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by BarbaDue »

Ko su upravitelji u vasoj zgradi???
šupci nekakvi! sijalicu ne mogu da zamjene 15 dana.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3737 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

OBAVJEŠTENJE ETAŽNIM VLASNICIMA O PRIMJENI ZAKONA O UPRAVLJANJU
ZAJEDNIČKIM DIJELOVIMA ZGRADE
User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3738 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by _Reds_ »

BarbaDue wrote:
Ko su upravitelji u vasoj zgradi???
šupci nekakvi! sijalicu ne mogu da zamjene 15 dana.
Sijalice mijenja kucepazitelj.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63351
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3739 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by BarbaDue »

_Reds_ wrote:
BarbaDue wrote:
Ko su upravitelji u vasoj zgradi???
šupci nekakvi! sijalicu ne mogu da zamjene 15 dana.
Sijalice mijenja kucepazitelj.
Kakav kućepazitelj? Mislim da mi to nemamo.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4420
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3740 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by VladaFBiH »

_Reds_ wrote:Moze li mala pomoc.

Jednostavno ove redukcije vode izludise.

Zivimo u zgradi od 6 spratova. Pored stalnuh redukucija, i ono kad dodje voda, mi kiji zivimo na 5. i 6. moramo cekati da ovi ispod zavrsnu cesme, cim odvrnu nama nestane vode, jer je pristisak slab i kada dodje voda.

Niti moteze uplatiti masine, jer voda dodje, na nakon 5 minuta nestane, i nema je po sat dva, i onda opet dodje 15 minuta i tako u krugu. PO danu je nema nikako.

Isao kod kucepazitelja i on kaze trebaju neke pumpe, koje su nekad postajale, ali u ratu ukradene. U biti prije kad nije bilo rekduicija, imali smo vode, nije bio neki pritisak, ali smo imali.

I sada u zgradi ima 4 vertikale, sada nisam siguran da li bi trebala pumpa za svaku vertikalu.

Jedna pumpa kosta 6.000 KM bar tako kaze kucepazitelj, i sad nismam siguran treba li ta pumpa za svaku vertikalu. I on kaze da je isao u vodovod, ali da vodovod kaze da to nije njihova briga.

Eh sada da mi to platimo sa racuna zgrade, to je 4x6000KM za te pumpe, ako treba 4, pa i ako treba jedna to je 6000 KM, ali ove ispod nije briga za pumpe, oni imaju vode kad nije redukcija i bez pumpi.

Sta raditi u ovom slucaju, kome se obratiti ?? Da li prestati placati vodu, pa neka me vodovod tuzi, nemam im za sta placati kad vode skoro da nemam nikako, a placam isto kao ovi ispod koji koliko toliko imaju vode ??
Koliko znam uvijek je ugrađivan jedan hidroflex sistem sa eventualno dvije pumpe u većim zgradama i to nema veze sa vertikalama jer je on direktno na dovodnoj cijevi koja ulazi u zgradu i voda se obično pumapala na "vrh zgrade" gdje si imao "kompresivne lonce" (ili kako se već zovu) zbog stabilizacije pritiska jer pumpa ne radi 24/7 već nabije pritisak pa se ugasi... nadam se da barem ovaj dio može pomoći
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3741 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by iceman ze »

Metal export da li ima neki dezurni telefon vikendom?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45448
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3742 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

_Reds_ wrote:Moze li mala pomoc.

Jednostavno ove redukcije vode izludise.

Zivimo u zgradi od 6 spratova. Pored stalnuh redukucija, i ono kad dodje voda, mi kiji zivimo na 5. i 6. moramo cekati da ovi ispod zavrsnu cesme, cim odvrnu nama nestane vode, jer je pristisak slab i kada dodje voda.

Niti moteze uplatiti masine, jer voda dodje, na nakon 5 minuta nestane, i nema je po sat dva, i onda opet dodje 15 minuta i tako u krugu. PO danu je nema nikako.

Isao kod kucepazitelja i on kaze trebaju neke pumpe, koje su nekad postajale, ali u ratu ukradene. U biti prije kad nije bilo rekduicija, imali smo vode, nije bio neki pritisak, ali smo imali.

I sada u zgradi ima 4 vertikale, sada nisam siguran da li bi trebala pumpa za svaku vertikalu.

Jedna pumpa kosta 6.000 KM bar tako kaze kucepazitelj, i sad nismam siguran treba li ta pumpa za svaku vertikalu. I on kaze da je isao u vodovod, ali da vodovod kaze da to nije njihova briga.

Eh sada da mi to platimo sa racuna zgrade, to je 4x6000KM za te pumpe, ako treba 4, pa i ako treba jedna to je 6000 KM, ali ove ispod nije briga za pumpe, oni imaju vode kad nije redukcija i bez pumpi.

Sta raditi u ovom slucaju, kome se obratiti ?? Da li prestati placati vodu, pa neka me vodovod tuzi, nemam im za sta placati kad vode skoro da nemam nikako, a placam isto kao ovi ispod koji koliko toliko imaju vode ??
kućepazitelj laže da jedna pumpa košta 6000 KM. toliko možda košta kad se rastali sa upraviteljem. ili jednostavno nema blage veze i neće da se zahmeti. Hidrofleks pumpe su jefitnije, i mogu vam ljudi to jeftinije uraditi, a kvalitetno. i nisam siguran, ali mislim da ne treba jedna pumpa za svaku vertikalu.
User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3743 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by _Reds_ »

Znas li koliko to kosta okvirno.

raspitao se kod nekih, i neki mi kazu mogu te hidrofleks, neki ne moze to je za izvlacenje vode, kao trebaju neke skupe.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45448
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3744 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

hidrofleks pumpe služe za izbacivanje vode na više spratove u zgradama. ako vam je problem sa pritiskom, njima to možete riješiti.

cijena je okvirno oko 1500 KM do 2000 KM koliko ja znam. najviše.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3745 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by vješalica »

Kolika je zastara jel 5 ili 3/godine?
Mialimda je 5 al da provjerim
Ko zna sigurno nek napise
HvOla
User avatar
kinzekonze
Posts: 845
Joined: 05/02/2013 23:23
Location: MOJ GRAD MOJ KLUB

#3746 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by kinzekonze »

BarbaDue wrote:
Ko su upravitelji u vasoj zgradi???
šupci nekakvi!
I kod mene (OKI). Samo su dodatno jos i papci u p.materinu. Nema pismene face.

Jebem li im sve lopovsko. Kad treba pare uzeti tu su, a kad je kvar e to nije nase, to vi trebate finansirati, nase je do ovde, itd itd.
Ja im vazda kazem, imali pa nemali.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45448
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3747 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

vješalica wrote:Kolika je zastara jel 5 ili 3/godine?
Mialimda je 5 al da provjerim
Ko zna sigurno nek napise
HvOla
3 godine.

Za sve ostale komunalije je 1 godina, ali kako u zakonu nije navedeno upraviteljstvo, tako se sudovi "vade" na tu rupu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45448
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3748 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

kinzekonze wrote:I kod mene (OKI). Samo su dodatno jos i papci u p.materinu. Nema pismene face.

Jebem li im sve lopovsko. Kad treba pare uzeti tu su, a kad je kvar e to nije nase, to vi trebate finansirati, nase je do ovde, itd itd.
Ja im vazda kazem, imali pa nemali.
Pa ne dajete im cjelokupan iznos. Dio ide njima, dio predstavniku, dio u budzet zgrade. Dakle vi vec finansirate redovno odrzavanje poput lifta, ciscenja, manje vodo i elektro popravke.

Ono sto je istina za oki jeste da im se guzica rasirila zahvaljujuci politickim vezama i jednostavno ne stizu sve obaviti u nekim normalnim rokovima. Odnosno, ako im predstavnik ne dosadjuje i ne ucjenjuje prelaskom kod drugog upravitelja. I to kad ih ima cim ucjenjivati, znaci, kad je naplata dobra i zgrada nije u minusu.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3749 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by vješalica »

Chmoljo wrote:
vješalica wrote:Kolika je zastara jel 5 ili 3/godine?
Mialimda je 5 al da provjerim
Ko zna sigurno nek napise
HvOla
3 godine.

Za sve ostale komunalije je 1 godina, ali kako u zakonu nije navedeno upraviteljstvo, tako se sudovi "vade" na tu rupu.
Znam da je za ostale jednu
Ali oni kad utuzuju traze 5 godina
Moram jos jednom provjeriti
Mislim da je prije 5 nego 3
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3340
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#3750 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Dupli_skalp »

Chmoljo wrote:
_Reds_ wrote:Moze li mala pomoc.

Jednostavno ove redukcije vode izludise.

Zivimo u zgradi od 6 spratova. Pored stalnuh redukucija, i ono kad dodje voda, mi kiji zivimo na 5. i 6. moramo cekati da ovi ispod zavrsnu cesme, cim odvrnu nama nestane vode, jer je pristisak slab i kada dodje voda.

Niti moteze uplatiti masine, jer voda dodje, na nakon 5 minuta nestane, i nema je po sat dva, i onda opet dodje 15 minuta i tako u krugu. PO danu je nema nikako.

Isao kod kucepazitelja i on kaze trebaju neke pumpe, koje su nekad postajale, ali u ratu ukradene. U biti prije kad nije bilo rekduicija, imali smo vode, nije bio neki pritisak, ali smo imali.

I sada u zgradi ima 4 vertikale, sada nisam siguran da li bi trebala pumpa za svaku vertikalu.

Jedna pumpa kosta 6.000 KM bar tako kaze kucepazitelj, i sad nismam siguran treba li ta pumpa za svaku vertikalu. I on kaze da je isao u vodovod, ali da vodovod kaze da to nije njihova briga.

Eh sada da mi to platimo sa racuna zgrade, to je 4x6000KM za te pumpe, ako treba 4, pa i ako treba jedna to je 6000 KM, ali ove ispod nije briga za pumpe, oni imaju vode kad nije redukcija i bez pumpi.

Sta raditi u ovom slucaju, kome se obratiti ?? Da li prestati placati vodu, pa neka me vodovod tuzi, nemam im za sta placati kad vode skoro da nemam nikako, a placam isto kao ovi ispod koji koliko toliko imaju vode ??
kućepazitelj laže da jedna pumpa košta 6000 KM. toliko možda košta kad se rastali sa upraviteljem. ili jednostavno nema blage veze i neće da se zahmeti. Hidrofleks pumpe su jefitnije, i mogu vam ljudi to jeftinije uraditi, a kvalitetno. i nisam siguran, ali mislim da ne treba jedna pumpa za svaku vertikalu.
ja koliko znam, pumpe idu od 9og sprata, pa naviše, do 8 spratova bi trebalo da trebaju pumpe. :roll:
Post Reply