Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66050
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3651 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by _BataZiv_0809 »

Chmoljo wrote:
joj jest mi drago što sam nešto pametno reko. :lol:

ma jok, tek hoću da literaturu da prikupljam :D
Isto pravilnik o prijavi radnika u Jedinstveni sistem. Onaj ko je odredio da moras radnika prijaviti dan prije nego pocne raditi, nikad u zivotu nije radio taj posao.

Sretno sa literaturom, jebeno je i odrediti iz cega ces spremati, da ne pricam o ostalom :run: Skoro godinu dana spremam :run:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#3652 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Haris.ba »

Da je Kanton pametan pa da se skroz makne iz upraviteljstva. Ali, u pitanju su pare.
A da osnaži inspekciju, i onda je šalje po zgradama. Ali, gdje ćeš dirati birače.

Ovo je jedini način da ljudi počinju shvatati svoje svojim. Pa kad se ne mogu dogovoriti - ima sud. I kad sud uvede prinudnog upravnika, etažni vlasnici neće pričati kako im ministarstvo nasilno nameće upravnika.

Ako ovaj nacrt zakona bude na principu da ako nema uređenog održavanja od etažnih vlasnika, i niko nije to pokrenuo putem suda, onda Kanton može da se uključuje - neće biti loše (mada zakon o stvarnim pravima spominje jedinice lokalne samouprave, moguće je prenijeti te nadležnosti na kanton odlukom općina u kantonu - i to će se najvjerovatnije desiti).

A nema šanse da se nešta značajno promjeni u praksi. Mnogi upravitelji su donatori vladajućih stranaka.
Last edited by Haris.ba on 08/11/2016 21:08, edited 1 time in total.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3653 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

Chmoljo wrote:
sahara1428 wrote:
Da, treba pokušati, ako ne bude išlo i etažni vlasnici ne budu zainteresovani, sud u vanparničnom postupku može nametnuti neke stvar, Kantonu su vezane ruke u mnogim stvarima Zakonom o stvarnim pravima FBIH. Ide se na model koji ima Hrvatska tj. Austrija gdje je interni model upravljanja zgradom osnova. Manja je šteta koju će napraviti etažni vlasnici svojim neangažovanjem koliku štetu kriminalne upraviteljske firme prave, pa OKI UPRAVITELJ na svojim zgradama uzima porez sa računa zgrada za kojeg nema zakonskog uporišta itd itd
pa tu nije problem u Zakonu o održavanju, nego u neradu porezne. a taj nerad porezne je posljedica vlasničke strukture OKIja, koji bi, kakvo god novo zakonsko rješenje bilo, opet bio privilegovan. ta, nećemo se praviti blesavi.

osnovni problem meni, kao etažnom vlasniku, više je kurcobolja ostalih vlasnika nego lopatanje upravitelja. jer kako rekoh, gdje su vlasnici složni, ni OKI tu ne može praviti mahinacije. ako pravi, noga mu je, da ima hiljadu Lukića iza sebe.

kada sam prvi put vidio zakon o stvarnih pravima rekao sam, a i sada stojim iza toga, da onaj ko je pisao zakon, nikad nije imao iskustvo života u zgradama.
Zakonom o stvarnim pravima sve stvari upravljanja i održavanja zgrada data je etažnim vlasnicima, pa ako imaju dobrog komšiju ili par njih dovoljno će biti, jer i sada je dobar predstavnik etažnih vlasnika brana kriminalnim upraviteljima, ali ovako ih se lakše riješiti, ne mora Šefkija Okerić baš sav kajmak pokupiti, a mozda nam se i vladajući tako finansiraju.

Slažem se, sve je do etažnih vlasnika i njihovoj brizi o svojoj zgradi. Mada mnogi ljudi su svjesni toga, ali mnoge stvari Ministarstvo neće da radi, pa Ministarstvo je otkrilo predstavnike etažnih vlasnika koji su krali svoje komšije u sprezi sa upraviteljima, to su stotine hiljada pokradenih sredstava etažnih vlasnika, a hudo Ministarstvo je samo reklo tim lopovima hajd molim vas vratite pare, a krivična prijava i slično je misaona imenica
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45471
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3654 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

_BataZiv_0809 wrote:
Chmoljo wrote:
joj jest mi drago što sam nešto pametno reko. :lol:

ma jok, tek hoću da literaturu da prikupljam :D
Isto pravilnik o prijavi radnika u Jedinstveni sistem. Onaj ko je odredio da moras radnika prijaviti dan prije nego pocne raditi, nikad u zivotu nije radio taj posao.

Sretno sa literaturom, jebeno je i odrediti iz cega ces spremati, da ne pricam o ostalom :run: Skoro godinu dana spremam :run:
joj šuti, sve znam. :D i za jedno i za drugo...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45471
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3655 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

Haris.ba wrote:Da je Kanton pametan pa da se skroz makne iz upraviteljstva. Ali, u pitanju su pare.
A da osnaži inspekciju, i onda je šalje po zgradama. Ali, gdje ćeš dirati birače.
kad smo kod para i nediranja birača, zgrade koje imaju malo stambenih jedinica imaju velike probleme da plate osnovne stvari i bez uzimanja procenta od upravitelja i PEV-a, tako da bi bilo realno takvima povisiti plaćanje stanarine. ali to ne smije onaj ko želi ostati na stolici.

zato ako vas lupi fasada po glavi, opet niko neće biti kriv.

jer... nema para, a ono, ljudi teško žive i tako to...
sahara1428 wrote:
Slažem se, sve je do etažnih vlasnika i njihovoj brizi o svojoj zgradi. Mada mnogi ljudi su svjesni toga, ali mnoge stvari Ministarstvo neće da radi, pa Ministarstvo je otkrilo predstavnike etažnih vlasnika koji su krali svoje komšije u sprezi sa upraviteljima, to su stotine hiljada pokradenih sredstava etažnih vlasnika, a hudo Ministarstvo je samo reklo tim lopovima hajd molim vas vratite pare, a krivična prijava i slično je misaona imenica
pa otprilike tako. i što nijedan zakon neće natjerati ministarstvo na rad. sve te neke zakonske rupe i prazan hod moglo je ministarstvo riješiti inspekcijom i to je sve moglo šljakati, ali opet pričamo Sarajevu i BiH.

i opet kažem, ovaj zakon o stvarnim pravima bi mogao napraviti više štete nego koristi, jer kod nas uvijek tako bude. ali eto, živi bili pa vidjeli.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3656 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by mali_milojica »

Zasto bi neko od stanara ili vise njih na sebe preuzeo upravljanje zgradom umjesto upravitelja.
To poteze i neku odgovornost,koja nije vrijedna sice koju dobije.
Ja licno nikada ne bih to uzeo na sebe. Ni za 1000 KM mjesecno.
Daj utuzuj komsije koji ne placaju? Pa ti psuju majku jer znaju da si ti. Nece da se pozdrave,svaki vid otpora pruzaju. Ljudi su govna ba. Ljubomora.
Daj za svaku sitnicu zovi covjeka za lift,elektricara,vodoinstalatera,bravara itd.
Onoga s prizemlja ne zanima ako krov prokisnjava ili lift ne radi. Onoga sa vrha ne zanima ako se u podrumu cijev zacepila ili poplava.
Ovako,ima upravitelj,uzme svoj %,cini mi se 17% i zdravo. U ulazu gdje se skupi npr 1000 KM,oni uzmu 170 svojih i mirna Bosna. Narod naopak postao. Nekada mi se.cini.da bi se lakse sa medjedom ili vukom dogovorio,nego sa.komsijom.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#3657 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Haris.ba »

Davno sam napisao. Ko ima stan u staroj zgradi - samo prodati i gdje plac za kuću gdje se može zahvatiti vode praviti. Planirati i dobar dimnjak za spaljivanje smeća.
tap3ah75
Posts: 5979
Joined: 07/09/2009 14:14

#3658 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by tap3ah75 »

Je li donešen kakav novi zakon o upravljanju zajedničkih djelova zgrade.
Za sutra nam PEV organizuje sastanak i pokazao mi je dnevni red ... dobiven od upravitelja.

1. Izbor PEV-a
2. Visina naknade PEV-a
3. Izbor upravitelja.

Nekih zamjerki nemam ni na PEV a ni na upravitelja... mala je zgrada 12-13 stanova. Čiste nam redovno i krečili smo ... sitne popravke nam takođe relativno ok urade.

Mene najviše zanima zašto se ovo sad opet mora birati?
Je li to istekne mandat?
I šta mi imamo sa naknadom za PEV? Znam da dobiva naknadu od naših para ali valjda ima upravitelj neki pravilnik o tome?

I jesam li dobro skontao-za radove u zgradi mi možemo sebi naći koga hoćemo i samo obavijestiti preko PEV-a našeg upravitelja? Mora li to raditi neko ko ima registrovanu firmu ili može nam npr. mali iz komšiluka okrečiti i da naplati s našeg računa. Ili smo prisiljeni da nam radi koga upravitelj "nađe"?



Ze-do kanton je u pitanju.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3659 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by mali_milojica »

Za sve radove morate dobiti fiskalni racun,da bi moglo naplatiti sa racuna,tako da mali iz ulice otpada. Mozete izabrati najpovoljniju ponudu,ne mora vam to raditi upravitelj.
Sto se izbora upravitelja i PEV tice,mozda neko nije zadovoljan pa da se izvrsi izbor. Mozda stari ostane.
Naknada PEV je zakonski regulisana.
User avatar
pepeljara
Posts: 6561
Joined: 22/08/2003 00:00

#3660 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by pepeljara »

mali_milojica wrote:Za sve radove morate dobiti fiskalni racun,da bi moglo naplatiti sa racuna,tako da mali iz ulice otpada. Mozete izabrati najpovoljniju ponudu,ne mora vam to raditi upravitelj.
Sto se izbora upravitelja i PEV tice,mozda neko nije zadovoljan pa da se izvrsi izbor. Mozda stari ostane.
Naknada PEV je zakonski regulisana.

Visina naknade PEV-a nije definisana, tako da moze biti kolku vi kazete, a on moze i ne mora prihvatiti.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3661 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by mali_milojica »

pepeljara wrote:
mali_milojica wrote:Za sve radove morate dobiti fiskalni racun,da bi moglo naplatiti sa racuna,tako da mali iz ulice otpada. Mozete izabrati najpovoljniju ponudu,ne mora vam to raditi upravitelj.
Sto se izbora upravitelja i PEV tice,mozda neko nije zadovoljan pa da se izvrsi izbor. Mozda stari ostane.
Naknada PEV je zakonski regulisana.

Visina naknade PEV-a nije definisana, tako da moze biti kolku vi kazete, a on moze i ne mora prihvatiti.
Zakonski je 12.5% od uplacenih sredstava za taj mjesec,ali moze se i dogovoriti
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3662 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

mali_milojica wrote:Za sve radove morate dobiti fiskalni racun,da bi moglo naplatiti sa racuna,tako da mali iz ulice otpada. Mozete izabrati najpovoljniju ponudu,ne mora vam to raditi upravitelj.
Sto se izbora upravitelja i PEV tice,mozda neko nije zadovoljan pa da se izvrsi izbor. Mozda stari ostane.
Naknada PEV je zakonski regulisana.
Ne znam kakav je kantonalni zakon u ZE-DO

Moze mali iz ulice raditi, samo će potpisati sa upraviteljem ugovor o djelu, prije toga će PEV potpisati nalog da upravitelj sa njim potpise taj ugovor o djelu.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3663 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

sahara1428 wrote:
mali_milojica wrote:Za sve radove morate dobiti fiskalni racun,da bi moglo naplatiti sa racuna,tako da mali iz ulice otpada. Mozete izabrati najpovoljniju ponudu,ne mora vam to raditi upravitelj.
Sto se izbora upravitelja i PEV tice,mozda neko nije zadovoljan pa da se izvrsi izbor. Mozda stari ostane.
Naknada PEV je zakonski regulisana.
Ne znam kakav je kantonalni zakon u ZE-DO

Moze mali iz ulice raditi, samo će potpisati sa upraviteljem ugovor o djelu, prije toga će PEV potpisati nalog da upravitelj sa njim potpise taj ugovor o djelu.
a ima i drugih načina da mali iz ulice radi... :-D
User avatar
pepeljara
Posts: 6561
Joined: 22/08/2003 00:00

#3664 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by pepeljara »

Ima sigurno nacina, stim da oni gledaju da se to naplati najskuplje moguce, na nacin kako to drzava haraci narod :)
u 5 deka je to :D
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3665 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

pepeljara wrote:Ima sigurno nacina, stim da oni gledaju da se to naplati najskuplje moguce, na nacin kako to drzava haraci narod :)
u 5 deka je to :D

da zgrada ima poseban bankovni račun koji je npr. kućni savjet otvorio u ime etažnih vlasnika na osnovu njihove odluke onda si hadžija, plaćaš kako ti hoćeš poput ugovora o djelu između dva fizička lica, s tim da se oko poreza u vezi takvog ugovora o djelu morali vidjeti u poreznoj, u Hrvatskoj to funkcioniše, a imamo gotovo isti zakon, prepisali smo ga
User avatar
pepeljara
Posts: 6561
Joined: 22/08/2003 00:00

#3666 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by pepeljara »

Narod glup ovca.nama je juce izasao itvjestaj da trosimo 5000 za 4 mj na 13 novoj zgradi....

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
tap3ah75
Posts: 5979
Joined: 07/09/2009 14:14

#3667 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by tap3ah75 »

mali_milojica wrote:
pepeljara wrote:
mali_milojica wrote:Za sve radove morate dobiti fiskalni racun,da bi moglo naplatiti sa racuna,tako da mali iz ulice otpada. Mozete izabrati najpovoljniju ponudu,ne mora vam to raditi upravitelj.
Sto se izbora upravitelja i PEV tice,mozda neko nije zadovoljan pa da se izvrsi izbor. Mozda stari ostane.
Naknada PEV je zakonski regulisana.

Visina naknade PEV-a nije definisana, tako da moze biti kolku vi kazete, a on moze i ne mora prihvatiti.
Zakonski je 12.5% od uplacenih sredstava za taj mjesec,ali moze se i dogovoriti
Hvala
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#3668 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Haris.ba »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/stanovni ... 61108101#3
Stanovnici zgrada u kompleksu Nova Vogošća ogorčeni: Krov prokišnjava, liftovi ne rade

Stanari dviju novoizgrađenih zgrada u stambeno-poslovnom kompleksu Nova Vogošća u naselju Rosulje u općini Vogošća mjesecima se suočavaju sa problemima kojima se ne nazire kraj.

Prema riječima jednog od stanara koji je u ovom naselju stan kupio prije sedam mjeseci, zgrade prokišnjavaju, liftovi ne rade, a problema ima i sa vlagom.

Objekti su faktički nedovršeni, iako su stanarima uredno prodati.

"Kada sam obilazio stan prije kupovine uočio sam određene nedostake. Referenti prodaje čvrsto su mi obećali da će sve to biti završeno u roku od 15 do 20 dana, da oni već na tome rade, da su potpisali ugovore sa izvođačem radova i da radovi trebaju početi", kaže za Klix.ba jedan od stanara.

Iako u ulazima liftovi ne rade, stanarima je uredno obračunato održavanje zajedničkih stambenih prostorija kao da liftovi uredno rade.

Stanari su se obraćali kompaniji od koje su kupili stanove, a to je u ovom slučaju HETA ASSET RESOLUTION BH. Odgovornost za propuste prebacuje se između HETA-e i Sarajevostana koji je zadužen za održavanje zajedničkih prostorija.

"Iz Sarajevostana su tu dolazili jednom, ali ništa nisu uradili, samo nas šalju od jednih do drugih", kaže stanar koji napominje da je većina stanara podigla kredite kako bi kupili stanove.

Iz HETA-e BiH kažu da oni nisu investitori projekta Nova Vogošća, već su preuzeli vlasništvo nad određenim brojem neprodatih etažnih jedinica. Sukladno tome, tehnički prijem objekata je obavio prvobitni investitor te je proces prodaje etažnih jedinica počeo nekoliko godina prije nego što se HETA BiH pojavila na tržištu kao kupac preostalih dijelova etažnih jedinica.

"S obzirom na okončanu proceduru tehničkog prijema objekata, HETA BiH nije bila dužna intervenirati niti investirati u etažne jedinice koje prodaje u tzv. 'viđenom' stanju, što svojim potpisom kod notara potvrđuju i sami kupci i temeljem čega se formira tržišno veoma prihvatljiva cijena, na osnovu koje je većina etažnih jedinica prodata u kratkom vremenskom periodu. Trenutno je na raspolaganju za prodaju 20-ak etažnih jedinica za potencijalne kupce.

Bez obzira na to što HETA BiH kao vlasnik etažnih jedinica nije dužna investirati niti intervenisati na uređenju zajedničkih dijelova objekta (stubište, liftovi, krov itd.), kao kompanija koja je posvećena nalaženju najboljeg rješenja za sve svoje klijente, odlučeno je osposobiti liftove u ulazima u kojima nisu u funkciji", kažu iz HETA-e za Klix.ba.

Dodaju da im je drago da će prvobitno predviđeni rok za otpočinjanje radova, druga polovina 2016. godine, biti ispoštovan. Naime, tenderska procedura je provedena i ugovor sa izvođačem radova je potpisan. Pred izvođačem je proces nabavke opreme te bi radovi svakako trebali početi u ovoj godini.

"Napominjemo da su za upravljanje i održavanje zajedničkih dijelova predmetnih objekata odgovorni izabrani upravitelji i HETA BiH će rado, sa ostalim etažnim vlasnicima, učestvovati u procesu konsultacija s upraviteljem", kažu na kraju iz HETA-e.
Jedva čekam da fizička lica preuzmu posao upravnika. Negdje će to funkcionisati. Ali, u ogromnoj većini slučajeva neće.

Kupac stana u Bosni i Hercegovini u većini slučajeva uopće ne zna šta kupuje. Donekle ima i greške sistema. Ali, u ogromnoj većini kupci jednostavno ne znaju da kupovinom stana se kupuje i stubiše, i lift, i krov, i temelji, i komšije.
User avatar
pepeljara
Posts: 6561
Joined: 22/08/2003 00:00

#3669 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by pepeljara »

Normala. Samo slozan komsiluk moze da uradi gore navedeno, iliti 51% posto komsiluka :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45471
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3670 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

sahara1428 wrote:
da zgrada ima poseban bankovni račun koji je npr. kućni savjet otvorio u ime etažnih vlasnika na osnovu njihove odluke onda si hadžija, plaćaš kako ti hoćeš poput ugovora o djelu između dva fizička lica, s tim da se oko poreza u vezi takvog ugovora o djelu morali vidjeti u poreznoj, u Hrvatskoj to funkcioniše, a imamo gotovo isti zakon, prepisali smo ga
al onda bi bilo koliko para, toliko i muzike :D a to bogami, opet ne bi bilo veselo :D
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3671 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

Chmoljo wrote:
sahara1428 wrote:
da zgrada ima poseban bankovni račun koji je npr. kućni savjet otvorio u ime etažnih vlasnika na osnovu njihove odluke onda si hadžija, plaćaš kako ti hoćeš poput ugovora o djelu između dva fizička lica, s tim da se oko poreza u vezi takvog ugovora o djelu morali vidjeti u poreznoj, u Hrvatskoj to funkcioniše, a imamo gotovo isti zakon, prepisali smo ga
al onda bi bilo koliko para, toliko i muzike :D a to bogami, opet ne bi bilo veselo :D
Po sadašnjem sistemu plaćaš drugom muziku, u 2014. godini u nadzoru Ministarstva kriminalnog SARAJEVOSTANA D.D. otkriveno oko 200 predstavnika etažnih vlasnika koji su pokrali svoje komšije, cifre uopšte nisu male, možda je bolje da ikakva muzika prestane :)

A PEV inicijala J.M. sa jedne grbavičke adrese žena fino uložila u nekretnine od para sa zajedničkog računa zgrade. Sve se može kad se male lopovske ruke slože :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45471
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3672 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Chmoljo »

poenta je da bez veće samosvijesti etažnih vlasnika neće biti ni eefikasnijeg sistema. moje mišljenje je da su etažni vlasnici generalno još uvijek nezreli i inertni da im prepusti inicijativa. kada zgrade počnu goriti zbog dotrajalih instalacija, liftovi padati, pacovi hodati (u još većem obimu, jer ih svakako već ima), ovaj aktuelni problem sa fasadama će biti smijurija.

što se tiče kriminala, ništa ne sprječava da se već danas pokrenu odgovarajući postupci protiv počinitelja.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#3674 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by sahara1428 »

JAVNA RASPRAVA o nacrtu Zakona o održavanju i upravljanju zgradama KS

Opština Novo Sarajevo
JU "Međunarodni centar za djecu i omladinu Novo Sarajevo"
Ulica Kemala Kapetanovića
danas, 29.11.2016. godine u 18h
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#3675 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by TouringBiker »

Za većinu novogradnji u novom naselju Bare - Šip, sve one za koje je investitor Fond Kantona Sarajevo za izdradnju stanova, naturen je kao upravitelj (očajno loš) "SA-BOOC" d.o.o. Sarajevo. Stanari mog ulaza upravo potpisuju zahtjev Ministarstvu prostornog uređenja KS kako bi se riješili ove noćne more, no pitanje je za kojeg se drugog upravitelja sa ove liste opredjeliti? http://mpz.ks.gov.ba/upravitelji

Najviše nas je (a glasovi su otprilike podjeljeni) za OKI i Sarajevostan, kakva su vaša iskustva, možda preporučite nekog trećeg?
Post Reply