Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#1 Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by AmADin_gospo »

Da se prvo ogradim od napada forumašica, jer ne generalizujem da su sve iste!

prvo, da definišemo šta je "loša vožnja" pa onda po tim nekim kategorijama vidimo ko se bolje snalazi.

1. Parkiranje
2. Vožnja po uskom kolovozu i između automobila
3. Snalaženje u gužvama u gradskom saobračaju
4. Reagovanje na iznenadnu situaciju (izljetanje automobila, zečeva(djeca i penzioneri))
5. Vožnja na otvorenoj cesti
6. Vožnja večim brzinama
7. Vožnja po zaleđenom kolovozu i bljuzgavici
8. Vožnja u uslovima smanjene vidljivosti (kiša ,snijeg,magla)


ako ima još šta, dodajte.

ne govorim da su sve žene loši vozači ali ih je večina, ali mislim da imaju neku fobiju od vožnje te su previše zabrinute i pažljive te da je to uzrok mnogih nesreča koje izazovu.. jednostavno, previše "savjesna" vožnja.

loš vozač bi trebalo da bude pojam za osobu koja se slabije snalazi u saobračaju i nema razvijene vozačke sposobnosti, a ne na kretene koji divljaju po ulici, za njih postoji posebna kategorija.

P.S. Sinoć sam od dobinje do mojmila pratio 4 cure u Pug-u da vidim dokle će s vožnjom 20 km/h. od terexa do okretnice mojmilo sam se vozio oko 7-8 minuta da bi na kraju vidio da se vozačica trese ko godina od zime jer su joj očne jabučice zaljepljene za šajbu. ... ulica čista, može se bez problema voziti 60 km/h
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#2 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by respo »

pa jadan ne bio sto nisi pomogao curama

pa dokazano da su zene slabije u orijentaciji al zato bolje se snalaze u vise poslova istovremeno
e sada ako cemo po parkingu zene su losije
ako cemo po voznji tu su negdje i jedni i drugi
samo sto po mom misljenju mnogi muskarci nece priznati da se boje da ne znaju nesto i sl pa ce kao ono da izgleda ko iskusan zavaliti se u sjediste ko sam ko ja opasan itd
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#3 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by citroen »

Žene,moj konačan odgovor :sax: :sax: :sax: :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#4 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by Cholina_Lokica »

u 5 deka je sve to...
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#5 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by respo »

vozaci u boji su oni koji nose crvene zute plave i ostale raznobojne majice na sebi u toku voznje :D osim bijele crne i sive :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#6 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by Jack Be Nimble »

Statistika govori da su zene bolji vozaci.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1411
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#7 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by astala_vistala »

Jack Be Nimble wrote:Statistika govori da su zene bolji vozaci.
90% svih statistika nisu tacne.


Generalno,Muskarci su bolji vozaci i uvijek ce biti,jedno je strogo drzat se pravila,a drugo je znanje i poznavanje osobnog automobila.
User avatar
AdNaN88
Posts: 302
Joined: 14/07/2008 21:38
Location: Sarajevo

#8 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by AdNaN88 »

Pogledate na youtube parkiranje i voznju zena pa ce vam sve biti jasno :D naravno ima izuzetaka :)

Evo reko da provjerim teoriju preko google i ovo mi izbaci :mrgreen: :lol:

Image
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#9 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by vesna555 »

Muškarci, što jest, jest!
Ali žene su ljepše :D I samim tim ih je ljepše vidjeti u autu :D :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#10 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by Cholina_Lokica »

zar vam nije dovoljno da vozite gradom, i samo vam se kaze da i muskarci i zene su podjednaki klocevi sto se voznje tice... X puta sam istjerala nekoga iz njegovog auta da ga uparkiram/isparkiram, i to su puno vise bili muskarci, ako cemo se vec naglabati oko parkiranja, nekidan zenska opali 2 auta kako se isparkiravala... nidje veze zato sve ove tvrdnje
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#11 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by AmADin_gospo »

respo wrote:pa jadan ne bio sto nisi pomogao curama
stid me bilo izači i pitati ih trba li ih zašlepati :cry:
respo wrote:pa dokazano da su zene slabije u orijentaciji al zato bolje se snalaze u vise poslova istovremeno
orjentacija i nesigurnost. one koje nesigurnost prevaziđu su dobri vozači. znam ih par kojim mnogi muški profesionalni vozači nemogu oprepeliti
respo wrote:samo sto po mom misljenju mnogi muskarci nece priznati da se boje da ne znaju nesto i sl pa ce kao ono da izgleda ko iskusan zavaliti se u sjediste ko sam ko ja opasan itd
takih je "muškarčina" bruka, to su čisti komplexi. a kad vidim zavaljene likove, muka mi dođe, glava mu u gepeku, gleda kroz desno bočno staklo, kukom šalta brzine, oči su mu u nivou table, odma se odmičem od istih, to su kamikaze
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#12 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by shlauf »

Image

:D :D

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#13 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by AmADin_gospo »

Cholina_Lokica wrote:zar vam nije dovoljno da vozite gradom, i samo vam se kaze da i muskarci i zene su podjednaki klocevi sto se voznje tice... X puta sam istjerala nekoga iz njegovog auta da ga uparkiram/isparkiram, i to su puno vise bili muskarci, ako cemo se vec naglabati oko parkiranja, nekidan zenska opali 2 auta kako se isparkiravala... nidje veze zato sve ove tvrdnje
ma drugarice moja,mi muški kad pizdariju napravimo, mi se ipalimo i sakrijemo, :lol: dok se cure jadne usplahire, pa mjesto na miran i dostojanstven način da se ispale s parkinga, oderu još 3-4 auta pa izađu da vide jesu li zagrebale karambolku.

nekako je najbolja ocjena preparkiravanja, vizualna, pregledati na koliko je mjesta auto ogrebano.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#14 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by Cholina_Lokica »

AmADin_gospo wrote:
Cholina_Lokica wrote:zar vam nije dovoljno da vozite gradom, i samo vam se kaze da i muskarci i zene su podjednaki klocevi sto se voznje tice... X puta sam istjerala nekoga iz njegovog auta da ga uparkiram/isparkiram, i to su puno vise bili muskarci, ako cemo se vec naglabati oko parkiranja, nekidan zenska opali 2 auta kako se isparkiravala... nidje veze zato sve ove tvrdnje
ma drugarice moja,mi muški kad pizdariju napravimo, mi se ipalimo i sakrijemo, :lol: dok se cure jadne usplahire, pa mjesto na miran i dostojanstven način da se ispale s parkinga, oderu još 3-4 auta pa izađu da vide jesu li zagrebale karambolku.

nekako je najbolja ocjena preparkiravanja, vizualna, pregledati na koliko je mjesta auto ogrebano.
ma i ova se ispalila i otisla :lol:

a jos kad vidim da nam brat bratu 70% vozaca bez obzira na spol ne zna i rikverc vozit, lijepo mi lose dodje
User avatar
starii
Posts: 3298
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#15 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by starii »

ja uvijek dajem djevojci da me vozi ha isli mojim autom il njenim...jebiga sigurniji sam a i ruke su slobodnije da je mogu pomilovati :)
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#16 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by amrica »

sve je to individualno...

cinjenica, more zena nema dovoljno samopuzdanja i iskustva, a to je vec vezano za balkanski mentalitet macho-volan mana. Svaka cura koja je pocela voziti i stalno vozi od 18. je isto dobra kao i muzjak.

blablabla


nek' ste svi vi muski rodili sa vozackom umjesto rodnog lista, pa kad ste polozili odmah prvi dan 7,5 minuta carsija-ilidza...
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#17 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by 1946 »

AmADin_gospo wrote:ma drugarice moja,mi muški kad pizdariju napravimo, mi se ipalimo i sakrijemo, :lol: dok se cure jadne usplahire, pa mjesto na miran i dostojanstven način da se ispale s parkinga, oderu još 3-4 auta pa izađu da vide jesu li zagrebale karambolku.
Au kakvu sam ja jednom gledao, kad kukom na svom autu uništi auto iza pri parkiranju (jebi ga bila uzbrdica :D ) i onda, čuvši zvuk lomljave, izgubi se u vidu magle :lol: .
Cholina_Lokica wrote:zar vam nije dovoljno da vozite gradom, i samo vam se kaze da i muskarci i zene su podjednaki klocevi sto se voznje tice...
:thumbup:
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#18 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by mentalist »

Ova je meni carica u parkiranju :D

teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#19 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by teAMICA »

Mislim da je loš vozač onaj koji
-vozi prebrzo, voli da se k***i
-za volanom je nervozan i nestrpljiv
-često ubrza na žuto, trubi ako ne kreneš na žuto, a omakne mu se i prolazak kroz crveno
-rijetko stane pješaku na zebri
-ne veže pojas i priča na mobitel
-i ono najgore: NE DOPUŠTA DA IKO VOZI ISPRED NJEGA, pa taman taj ispred vozio i preko ograničenja - preticanje po svaku cijenu

... a to su uglavnom muškarci :mrgreen:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#20 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by ljubav_aha »

Ženska parking mesta
Kada se pomenu „ženska parking mesta”, kojih kod nas još uvek nema, većini ljudi će na pamet pasti olakšano parkiranje i problem koji žene navodno imaju s tim. Međutim, ona su u Švajcarskoj uvedena iz bezbednosnih razloga, kako bi pripadnice lepšeg pola bile zaštićene od pljačkaša i drugih kriminalaca. Smeštena na osvetljenim i frekventnim mestima, ova parking mesta su obeležena pink bojom.

Teško je damama ugoditi
Britanski psiholozi, koji su pre par godina istraživali odnos polova prema automobilima, pokazali su da su žene vozači po pravilu manje zadovoljne svojim vozilima i posedovanjem automobila od svojih muških kolega. Muškarci su skloni ljubavi prema četvorotočkašima i teže skupljim automobilima koje doživljavaju kao igračke ili statusne simbole. Žene razmišljaju praktično i radije kupuju pristupačnije evropske marke. Mada, žene imaju bolje zapažanje pri kupovini od muškaraca, te im je teže ugoditi.


tacno,nama je teze ugoditi :-D :lol: ;-)
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#21 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by Jack Be Nimble »

teAMICA wrote:Mislim da je loš vozač onaj koji

-i ono najgore: NE DOPUŠTA DA IKO VOZI ISPRED NJEGA, pa taman taj ispred vozio i preko ograničenja - preticanje po svaku cijenu

... a to su uglavnom muškarci :mrgreen:
Ja mrzim da je neko ispred mene, pogotovo na duge staze. I naravno ako je kisa. Jedino se ne ljutim ako je neki kamiondzija ispred mene, onda je to OK, jer kada sam iza kamiona trosim manje benzina :-)
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#22 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by Mlad i Nevin »

To je sve relativno....za vožnju ti trebaju ruke, noge i glava što imaju i muškarci i žene. Ja znam za tri primjera gdje djevojke voze autobuse ( i to dekere ) pa sad vidite.....
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#23 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by slobodni armirach »

VISOKI OBRTAJI u nizem stepenu prenosa, mi najvise smeta kod zena i penzionera.

A uzrok u vecini slucajeva su visoke pete na obuci, ne bi skodilo da se objasni sta znaci obrtomjer, slicne probleme bi imali i muskarci kad bi nosili vislje pete.
Zato zene koje imaju pasivan strah od voznje, KUPUJTE AUTOMATIKE i time rjesavate svojih 80% problema u voznji.

Ako zene imaju probleme sa parkiranjem i time predstavljene kao osobe sa nizim voznim karakteristikama, onda u tu grupu ulazi i muska populacija, kojoj treba dva parkirna mjesta u garazama trznih centara, ma koliko se trudili objasniti da time osiguravaju auta od potencijalne stete koju moze uzrokovati vozac susjednog vozila na parkingu.
u istu grupu spada i muskadija koja ne odrzava svoje auto, ne prati nivo ulja, rashladne tekucine, tekucine za ciscenje, doceka zimu na ljetnim gumama, doceka juni na zimskim gumama, a o kontoli pritiska zraka u gumama ne treba raspravljati.
A sofera oba spola koji imaju probleme sa vidom, ima ko pasjih preskakala.

zene su samo strasljivi vozaci, nikako oprezniji, i to nije nikakava mana, one jesu vozaci slabijih motornih sposobnosti, ali zbog gore navedenog vezano za muskarce, i njih se moze slobodno zavesti pod 'zenski' vozaci.
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#24 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by AmADin_gospo »

teAMICA wrote:Mislim da je loš vozač onaj koji
-vozi prebrzo, voli da se k***i
-za volanom je nervozan i nestrpljiv
-često ubrza na žuto, trubi ako ne kreneš na žuto, a omakne mu se i prolazak kroz crveno
-rijetko stane pješaku na zebri
-ne veže pojas i priča na mobitel
-i ono najgore: NE DOPUŠTA DA IKO VOZI ISPRED NJEGA, pa taman taj ispred vozio i preko ograničenja - preticanje po svaku cijenu

... a to su uglavnom muškarci :mrgreen:
tako nekako.

žene prave greške u svojoj nesigurnosti, a muški (večinom mlađi i neiskusni) u svojoj "sigurnosti" i genetskom predodređenošču da je vozač samim rođenjem kao muško
Enticer
Posts: 711
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#25 Re: Ko su boji vozači? žene ili muškarci

Post by Enticer »

Zene se definitivno najbolji vozaci, prvo te upale, pa te vozaju i na kraju te zgaze... :(
Post Reply