Ko stoji iza koga?

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#1 Ko stoji iza koga?

Post by dustaban »

Ja ne znam da postoji manje trziste sa vise TV kuca a iza svake od njih stoji neka "interesna skupina" i tu je pravi metez, Jedino znam da je Alfa Radonciceva a TV1 Oruceviceva (zajedno sa portaliom 24 sata). Lokacija AlJazeere mi govori nesta i o njenoj pozadini, ali me zbuni informacija da i iza, navodno konkurentska, N1 stoji ista ekipa?!

Hajde sad, ko zna sta malo vise - ko je iza koga, mislim na TV i ostale medije.
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#2 Re: Ko stoji iza koga?

Post by iPod »

Al Jazeera ne stoji iza N1, to je 100% jasno i laiku. CNN barem ovako za nas laike, je stao iza N1 u nekom marketinškom smislu, ali finansijer svega toga je Dragan Šolak, rak rana kablovskog tržišta u BiH, i čovjek koji je8e cijelu državu sa Sport Klub kanalima, koji su dostupni samo na njegovim Telemach i Total TV.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3 Re: Ko stoji iza koga?

Post by StupskaBitanga »

Zavisi sta i kako posmatras
Imas zvanicno i nezvanicno
OBN je u vlasništvu Ivana Ćalete i američkog AMC international network
N1 je dio untited group kojoj pripada Telemach
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#4 Re: Ko stoji iza koga?

Post by dustaban »

StupskaBitanga wrote:Zavisi sta i kako posmatras
Imas zvanicno i nezvanicno
OBN je u vlasništvu Ivana Ćalete i američkog AMC international network
N1 je dio untited group kojoj pripada Telemach
Ma nemojte mi podastirati zvanicne podatke kad znamo svi da ono sto se istura nema veze sa stvarnim (skrivenim) relacijama. Ja bih malo vise o ovome drugom i tu ocekujem inpute novinara i ostalih insajdera
:mrgreen:

I u svemu tome da se malo vise okrenemo nasim unutarbosanskim specificnostima. Evo mene konkretno interesuje informacija da Hasan Cengic stoji iza obje BOSANSKE ekspoziture - AJB i N1 !

Takodje se zna da Orucevic osim onoga sto se zvanicno priznaje drzi u saci takodje i "nezavisnu" Slobodnu Bosnu i jos neke medije koji deru sve osim onoga sta im se kaze da ne diraju!

U tom smislu bih volio da saznam i ko je iza klixa-a! Nemojte mi samo palamuditi da postoji medij iza kojeg ne stoji niko.
User avatar
casica
Posts: 204
Joined: 20/10/2013 21:06

#5 Re: Ko stoji iza koga?

Post by casica »

od preimenovanja-sda
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#6 Re: Ko stoji iza koga?

Post by iPod »

S obzirom da je Čengić još uvijek na crnoj listi kod amerikanaca, ne mogu baš da povjerujem da bi CNN založio svoje interese i kredibilitet, da kao američka kompanija sarađuju sa osobom koja je na crnoj listi, pogotovo tim više što je svim fizičkim i pravnim licima iz amerike, zabranjeno bilo kakvo poslovanje, transakcije sa kompanijama i osobama koje su na toj crnoj listi.

Mala smo država i sve se zna, N1 je Šolakov projekat, po meni i mom ukusu nedorasla televizija, u koju je skršeno dosta para, što se da primjetiti, al kao projekat i kao televizija nikada neće biti dominantan faktor u bilo čemu. Naravno, svako ima pravo na svoje mišljenje, a o ukusima se ne raspravlja.

Šolak je svoj biznis počeo kreditom od Soroša, da bi ga prije par godina isplatio, kada se razgranao SBB, i naravno postao sam svoj gazda, a ostalo svi sve znaju. Kompanije poput SBB, Telemach ili Total TV, čije glavno sredstvo u borbi protiv drugih konkurenata jeste monopol na neke kanele, poput Sport Klub i sl, po meni nisu zdrave niti za jedno tržište, pogotovo ne ovo u BiH. Dobro je vidjeti da je Konkurencijsko vijeće počelo raditi svoj posao, SK je platio 125.000 km kazne, a kako se ništa nije promjenilo, prijeti im zabrana emitiranja u BiH.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7 Re: Ko stoji iza koga?

Post by StupskaBitanga »

Dobro je vidjeti da je Konkurencijsko vijeće počelo raditi svoj posao, SK je platio 125.000 km kazne, a kako se ništa nije promjenilo, prijeti im zabrana emitiranja u BiH.

User avatar
iPod

Posts: 1560
Joined: 20/11/2006 17:20
mora da se šališ. Vjerovatno je to samo bio reket da se članovi potplate kao u slučaju Konzuma
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#8 Re: Ko stoji iza koga?

Post by navedeni »

Mislim da je malo dosadna tema, jer svi znamo za te velike televizije ko šta i to nikog ne zanima.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#9 Re: Ko stoji iza koga?

Post by dustaban »

navedeni wrote:Mislim da je malo dosadna tema, jer svi znamo za te velike televizije ko šta i to nikog ne zanima.
Ma ne znamo mi nista! Te zvanicne informacije okaci macku o rep.

@ipod, hvala na postu.
Post Reply