Ko Nas čuva???

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
bogoljub

Ko Nas čuva???

Post by bogoljub » 16/12/2011 23:32

Povod otvaranja ove teme je kriza koju svak živ u BiH osjeća.
ekonomska i ostale krize su jedna priča, a politička kriza koja je uzrok svih kriza je nešto sasvim drugo.

Evo vratio nam se predsjednik Komšić, bio malo kod Klintonovke u Americi. Vrati se, s jednim medijski prenapuhanim haberom, a to je da je klintonovka rekla njemu da to što Dodik priča i ovi drugi koji bi rasparčali i pojeli državu BiH ko burek ispod saća (onaj na baščaršiji naravno) Nek oni pričaju, samo neka pričaju, bez njih se može.
Kakoo su samo ovo zvučne riječi,velike, stroge za nekoga, a za nekoga tek još jedna u nizu verbalnih prijetnji od kojih hajra niko neće vidjet osim upravo uni koji se kraže da rade to što rade po BiH.
Čuli smo i večeras kako se prvaci velike stranke SDA isto malo trznuli i najoštrije osudili Dodikov prljavi govor o BiH.
Oni osudili a Dodik u Banjaluci odmah dobio strah u kosti i nije znao šta će jadan i kako će dalje. toliko se prepao da će sutra javno da se trzne i da se izvine svima Bosancima i Hercegovcima, još kad mu Radmanović prenese da je komšić sa Klintonkom pio kahvu tek tada će da dođe sebi i da počne ono istinski navijati za BiH (malo morgen)

Sjetio sam se jednog vica onoga kada su Muju udarali neki mangupi na ulici, a Suljo naiš'o pa kaže mangupima ,,Ma hajd sad ako smijete udarite Muju, a ovi ga ponovo premlate, a Suljo će opet, .. Ma hajd sad huligani jedni, a oni opet udri po Muji, A Suljo će opet Ma Hajd još jednom, ako smijete? U tom će Mujo Sulji, Suljo nemoj me hljeba ti više braniti, sam ću!

Volio bih dakle da na ovoj temi razmijenimo mišljenja o tome kako nas neko et štiti, Eto nas Velika Amerika štiti, nas rupaču balkansku a kamoli evropsku.
A druga stvar ne postojanje jednog generalnog fronta odbrane zbiljske od napada huligana kojima se ne sviđa BiH.
Da li treba narod da se digne i to da riješi? Ovi iz sda večeras su itekako bili ozbiljnih faca pred kamerama, zabrinuti nekako. ''Odbrusili'' su Dodiku reklo bi se ali, nažalost u suštini po meni činimi se da je to krajnji napor nemoćnosti!
Šta vi mislite?
:bih:

_Sarajka

Re: Ko Nas čuva???

Post by _Sarajka » 16/12/2011 23:59

BiH je neunistiva, i ma kako neki zeljeli njenu propast ona se nece dogoditi.Izjave lidera Sda poslale su nejasnu poruku a Tihic mi je vise izgledao zabrinuto nego odlučno.No eto makar neki pomak i ta njihova osuda. O Dodiku se previše i priča i piše.Dnevna stampa je svakodnevno puna njegovih izjava, internet portali takodje.Nisu mi jasni razlozi te medijske opcinjenosti njegovom licnoscu.Čovjek je bahat, umisljen i bezobrazan.Uz sve to negativno nabrojano mi mu još dajemo i besplatnu reklamu i nadugacko i nasiroko raspravljmo o njegovim izjavama.Čemu to ?
Dajući mu toliku medijsku pozornost i baveci se njegovim izjavama, on u očima velikosrpske politike ispada heroj, koji se bori za opstanak, a naše političke elite blijede sjenke doticnog gospodina.
Sto se tiče Mz i USA njihove reakcije su Takodje preblage i neucinkovite zadnjih godinu dana.

slobodni armirach

Post by slobodni armirach » 17/12/2011 00:04

nisam gledao to 'odbrusavanje', cisto sumnjam da su ikoga nasekirali, cirkusantna stranka sa svojim nadri kadrovima,
mada im ni partneri ne bjeze daleko sa svojim kadrom po upravnim odborima.

nema ovdje nekog sticenja naroda, ovdje kao i svugdje u svijetu Banke stite svoje investicije, a svi mi ostali robovi su samo brojke u njihovim sistemima.

Sasvim_Obican

Post by Sasvim_Obican » 17/12/2011 00:07

Prvo, niko nas ne čuva zato što nas voli ili mu je BiH, ovako nefunkcionalna i ranjiva, nešto pretjerano simpatična. SAD u BIH vide ključ stabilnosti u ovom regionu jer bi nestabilnost u BIH, baš kako je to bilo u historiji, izazivala nestabilnost u širem regionu, pa i u Evropi. Interes SAD-a nisu tri nacionalne države, a pogotovo ne vjerske države koje bi bile pogodne za cvjetanje kojekakvog ekstremizma s kojim bi oni onda morali imati posla. Interes SAD-a je BiH kao dio NATO-a i EU što bi otklonilo svaku mogućnost bilo kakvog puškaranja ili napetosti u ovom dijelu Evrope.

Drugo, EU ima usaglašen stav da bh. političare treba pustiti da sami udaraju glavom od zid dok ne razbiju ili glavu ili zid. Problem je što političari često udaraju glavama naroda od jedan prilično tvrd i neprobojan zid, zbog čega je evropska politika ovdje dočekana kao "licemjerna" što u konačnici, kao i svaka politika jeste.

Ko nas čuva ?! Kao i svaka zemlja u svijetu, imamo svoje partnere, prijateljske zemlje i one koji u nama vide svoje strateške interese. Dobro ih je imati, ali treba ih znati držati na distanci. Bosnu i Hercegovinu čuvaju oni koji je vole i koji je osjećaju svojom zemljom. Volja tih građana BiH se mora poštovati i interesi upravo tih i takvih građana moraju biti na prvom mjestu. JEr, kad se dvoje ne vole, razvedu se. Ali još nije zapmaćen slučaj da jedan od supružnika otpili pola kuće i odnese je sa sobom.

heckler

Post by heckler » 17/12/2011 00:10

Cuva me moj heckler a i ja njega :oops:

prljavi Hare
Been thanked: 1 time

Post by prljavi Hare » 17/12/2011 09:06

PreCednik je nažalost nesavladiv a to što priča Clinton-ova su najobičnije ublehe jer je preCednik dao naređenje
da iz Nevesinja i Trebinja isplove 9 nosača aviona i 23 podmornice koje će kao znak upozorenja blokirati
za početak istočnu obalu SAD a ovi ako se ne primire,preCednik će narediti invaziju trupama koje će voditi
Pantelija Čurguz uz pomoć ruskih motorista!
:oops:

bogoljub

Post by bogoljub » 17/12/2011 13:33

prljavi Hare wrote:PreCednik je nažalost nesavladiv a to što priča Clinton-ova su najobičnije ublehe jer je preCednik dao naređenje
da iz Nevesinja i Trebinja isplove 9 nosača aviona i 23 podmornice koje će kao znak upozorenja blokirati
za početak istočnu obalu SAD a ovi ako se ne primire,preCednik će narediti invaziju trupama koje će voditi

:lol: :lol: :lol:
Hvala, duhovito nema šta! Baš si me nasmijao.
Međutim, iako znamo da na svjetskom nivou ovi čvrsti gardovi Dedika i kompanije se gotov da i ne vide, ipak u regionalnom smislu, Dodika prati sva medijska pažnja i pažnja naroda upravo zbog toga što je on kreator i kakav takav faktor nekakvih političkih dešavanja u BiH, ovi ostali su samo obićne mlakonje koje nemaju nikakvu ideju ili ti kakav pametan politički odgovor bahatom Dodiku. Jednim dijelom kriv je sistem koji je nenormalan, ludačka košulja koju nam je skrojiše u >Dejtonu, a drugim dijelom krive su one političke strukture koje su vladale sve ove posleratne godine,gdje je glavni parametar za dobar rad bio IMT. (Imal Mene Tu) Kolko komisija, kolko upravnih odbora,kolko nadzornih, kolko paušala i odvojenih života, kolko kuća i stanova, kolko auta, Ne računajući i ne praveći bilo kakvu strategiju razvoja i borbe za očuvanje BiH.
:bih:

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Post by KatarinaKosaca » 17/12/2011 13:36

prljavi Hare wrote:PreCednik je nažalost nesavladiv a to što priča Clinton-ova su najobičnije ublehe jer je preCednik dao naređenje

:lol: :lol: :lol: :thumbup:

cucamonga

Post by cucamonga » 17/12/2011 13:44

:mrgreen:

HM 2011

Post by HM 2011 » 17/12/2011 14:17

Kada vidimo prve barikade biti će nam jasno ima li države ili ne....

Dane Čanković i njegova organizacij"Izbor je naš" - Balvan revolucija 2. dio

prljavi Hare

Post by prljavi Hare » 17/12/2011 14:35

HM 2011 wrote:Kada vidimo prve barikade biti će nam jasno ima li države ili ne....

Dane Čanković i njegova organizacij"Izbor je naš" - Balvan revolucija 2. dio

Sa sjevera Dane Čanković a sa juga Pločkinić Leo!Operacija "Kliješta",maknut' ne možeš! :D

zemo_online

Post by zemo_online » 17/12/2011 14:37

ako necemo sami sebe,ko ce onda? treba se samo naoruzavat,usavrsavat oruzje ...

prljavi Hare

Post by prljavi Hare » 17/12/2011 14:43

test01 wrote:ako necemo sami sebe,ko ce onda? treba se samo naoruzavat,usavrsavat oruzje ...

Kako ću ga usavršavat'?Nisam ja inovator,ovakva kakva je,takva je manje-više već 60 godina! :wink:

madner
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Post by madner » 17/12/2011 14:54

prljavi Hare wrote:
test01 wrote:ako necemo sami sebe,ko ce onda? treba se samo naoruzavat,usavrsavat oruzje ...

Kako ću ga usavršavat'?Nisam ja inovator,ovakva kakva je,takva je manje-više već 60 godina! :wink:

Montiras optiku i laser, trebe to vole :D

prljavi Hare

Post by prljavi Hare » 17/12/2011 15:03

madner wrote:
prljavi Hare wrote:

Može me se nazvati konzervativcem,ne ljutim se. :oops:

zavrzlama

Post by zavrzlama » 17/12/2011 15:06

Ko Nas čuva???

cuva nas strah velikosrba da bi pokusajem secesije izgubili i ovo sto su nepravedno dobili...stab je od tri stvari za podjelu BIH ,jedino odradio satanizaciju BIH srba,ostale dvije stvari a) medjunarodnu podrsku i b) trazenje novog tudjmana u hrvatskoj zakazao totalno....

srbija bi davno gurnula dodika i BIH srbe u novi sukob,da se iz tog sukoba moze izaci sa nekim polovicnim rezultatom(djelicem BIH pripojenim srbiji) MEDJUTIM sukob bi imao konacnog i trajnog pobjednika i gubitnika,a ko bi bio gubitnik nije tesko skontati....zato rahat patnja i pustiti da demografija i ekonomija odrade svoj dio posla.. :wink:

popajic

Post by popajic » 17/12/2011 15:38

@bogoljub
Ovi iz sda večeras su itekako bili ozbiljnih faca pred kamerama, zabrinuti nekako. ''Odbrusili'' su Dodiku reklo bi se ali, nažalost u suštini po meni činimi se da je to krajnji napor nemoćnosti!

Tihi je bio ozbiljan jer je bio prinudjen "odbrusiti" preCedniku , onom istom za kojeg tvrdi da je jako dobar covjek.
Na prvim narednim kafanskim dogovorima mu ne gine ublazavanje tih svojih "ispada" :D

A sto se cuvanja tice - prije osnivanja NVZ stranke bio sam pomalo zabrinut.Vise ne 8)
Uz NVZ mirno spavam , sto bih svima toplo preporucio :D

dudlov

Post by dudlov » 17/12/2011 15:57

Vrijeme će najbolje pokazat ko nas čuva.Od SAD-a nema hajra jer su oni skrojili Dejton pa otud i naznaka koliko njih zaboli za BiH.Kakva će država biti, to će odlučiti narodi koji u njoj žive.Želje su jedno a mogućnosti drugo.I ja bi želio da je Sarajevo kao Dubai, ali nije.

bogoljub

Post by bogoljub » 17/12/2011 19:46

Ma naravno da bi volio i ja da budemo u svemu najbolji, ali sa ovakvim pasivnim ponašanjem onih koji sebe nazivaju zaštitnici BiH, bojim se da ovakvim svojim ponašanjem ne postanu grobari BiH

muha_sa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Post by muha_sa » 17/12/2011 20:12

_Sarajka wrote:BiH je neunistiva, i ma kako neki zeljeli njenu propast ona se nece dogoditi.Izjave lidera Sda poslale su nejasnu poruku a Tihic mi je vise izgledao zabrinuto nego odlučno.No eto makar neki pomak i ta njihova osuda. O Dodiku se previše i priča i piše.Dnevna stampa je svakodnevno puna njegovih izjava, internet portali takodje.Nisu mi jasni razlozi te medijske opcinjenosti njegovom licnoscu.Čovjek je bahat, umisljen i bezobrazan.Uz sve to negativno nabrojano mi mu još dajemo i besplatnu reklamu i nadugacko i nasiroko raspravljmo o njegovim izjavama.Čemu to ?
Dajući mu toliku medijsku pozornost i baveci se njegovim izjavama, on u očima velikosrpske politike ispada heroj, koji se bori za opstanak, a naše političke elite blijede sjenke doticnog gospodina.
Sto se tiče Mz i USA njihove reakcije su Takodje preblage i neucinkovite zadnjih godinu dana.

:thumbup:
samo idiota i njegove sljedbenike ignorisat.

prljavi Hare

Post by prljavi Hare » 17/12/2011 20:44

muha_sa wrote:
_Sarajka wrote:BiH je neunistiva, i ma kako neki zeljeli njenu propast ona se nece dogoditi.Izjave lidera Sda poslale su nejasnu poruku a Tihic mi je vise izgledao zabrinuto nego odlučno.No eto makar neki pomak i ta njihova osuda. O Dodiku se previše i priča i piše.Dnevna stampa je svakodnevno puna njegovih izjava, internet portali takodje.Nisu mi jasni razlozi te medijske opcinjenosti njegovom licnoscu.Čovjek je bahat, umisljen i bezobrazan.Uz sve to negativno nabrojano mi mu još dajemo i besplatnu reklamu i nadugacko i nasiroko raspravljmo o njegovim izjavama.Čemu to ?

:thumbup:
samo idiota i njegove sljedbenike ignorisat.

PreCednik je dobar za sprdanje,mene niko ne nasmije kao on a oni oni koji ozbiljno shvataju njegove
budalaštine imaju problem,preCednika da nema trebalo bi ga izmisliti a lik radi lavovski posao za BiH,samo
što će se to tek kasnije vidjeti i istorija će to znati cijeniti.Njegove budalaštine ničim nisu potkrijepljene,
ovu igru velikosrbi gube svakako,ako se uhvate sablje onda sabljom,ako ne onda demografija,iseljavanje i
vrijeme će učiniti svoje a ovdje će ostati da žive ljudi koji zaista vole ovu zemlju i koji ne bi onoga
drugačijeg koji živi zajedno sa njima preventivno likvidirali i još o tome guslali poslije.
Zna ovo sve i preCednik a i štab u Mordoru,pa je zato intenziviran rad šumskog cirkusa u zadnje vrijeme,
zvanog republika crpCka! :wink:

sekiracija

Post by sekiracija » 17/12/2011 21:01

madner wrote:
prljavi Hare wrote:

Nemoj zaboravit da ga ofarbas u crno one to isto vole :D

heckler

Post by heckler » 17/12/2011 21:03

sekiracija wrote:
madner wrote:
prljavi Hare wrote:

Ha levata, jeftinije vam je rambo traku zavezati oko glave, a isti efekat 8)

prljavi Hare

Post by prljavi Hare » 17/12/2011 21:07

heckler wrote:
sekiracija wrote:
madner wrote:Montiras optiku i laser, trebe to vole :D

Ha levata, jeftinije vam je rambo traku zavezati oko glave, a isti efekat 8)

Crna je bila već obradom prethodnog vlasnika kojemu više nije trebala,što se glave tiče..nigdje bez šljema! :wink:

zemo_online

Post by zemo_online » 17/12/2011 21:10

meni je neobicno da onaj ko tvrdi da ce demografija rijesit problem bih. u konacnici nije da nece ali nakon 100 godina,a sta mi imamo od toga da bih bude normalna drzava za 100 godina.

Post Reply