KO JE ZA VAS NAJBOLJI GITARISTA

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Rexi1
Posts: 208
Joined: 04/04/2015 15:56

#251 Re: KO JE ZA VAS NAJBOLJI GITARISTA

Post by Rexi1 »

Tehnicki sviranje gitare ne nazivam sviranjem,kao sto je vec jednom neko rekao "Gitara nije trkaca staza" i u potpunosti se slazem prema tome gitaristi se gledaju po onome sto naprave , kakvu muziku iskomponuju,solaze i sl.Danas svi sviraju 300 na sat pustim pjesmu od Dream Theater i cujem 12 000 nota u pjesmi halooo gdje su vremena kad se od tri akorda pravili hitovi za sva vremena koji se i danas slusaju??
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#252 Re: KO JE ZA VAS NAJBOLJI GITARISTA

Post by Dr Kova »

Najinspirativniji gitarista mi je Buckethead definitivno. Ne mogu da vjerujem da čovjek ima toliko inspiracije. Savršene melodije, pogotovo pikes albumi. Nemam riječi










User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#253 Re: KO JE ZA VAS NAJBOLJI GITARISTA

Post by Ajatolah_ »

^^ Ja sam ga još i donekle pratio dok nije došao u fazu da izbaci 127 albuma u tri godine :lol: Ne znam kako je to moguće, jedino ako neselektivno objavljuje sve živo što napravi, ali to bi moglo ići nauštrb kvaliteta.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#254 Re: KO JE ZA VAS NAJBOLJI GITARISTA

Post by Dr Kova »

Ajatolah_ wrote:^^ Ja sam ga još i donekle pratio dok nije došao u fazu da izbaci 127 albuma u tri godine :lol: Ne znam kako je to moguće, jedino ako neselektivno objavljuje sve živo što napravi, ali to bi moglo ići nauštrb kvaliteta.

Ima i ta mjesta, kvalitet uvijek prije kvantiteta. Ne znam ni ja do čega je, otvorim toube, uvijek neki novi pike, kao da ih izbacuje mjesečno. Ima svega istina, ali fakat se mogu naći nevjerovatne kompozicije. U zadnje vrijeme samo Bucketa slušam
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#255 Re: KO JE ZA VAS NAJBOLJI GITARISTA

Post by chino »

Nisam ga prije slušao, al sad otvorih i stvarno ima svega, čak šta više ima odličnih stvari ;-)
Isto tako valja probrati dobru stvar u ovom bučkurišu :)
Post Reply