Ko je za planinarenje

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
l3la1
Posts: 18
Joined: 10/01/2018 13:52

#1 Ko je za planinarenje

Post by l3la1 »

Momak i ja planinarimo cesto, vecina raje nije u tom fazonu, pa smo uglavnom sami (i pas :lol: ). Prvenstveno bi voljeli da ima neka ekipa koja je isto zeljna planinarenja, hodanja po nasim planinama, spavanja u satorima i planinarskim domovima. Planinarska drustva nam ne odgovaraju iz vise razloga, bili smo ukljuceni, ali vise ne idemo s njima. Ne moramo biti zajedno stalno :lol: ali bilo bi lijepo ako je neko za planinu da se dogovorimo, da nas bude vise (zbog sigurnosti u planini, prevoza, zatim nekog znanja, upoznavanja...). Ima li jos takvih, da bi zeljeli u planine a nemaju bas neku raju? Cisto da hodamo po planinama, tipa zajedno dodjemo do doma ili mjesta za kamp, pa neka ide ko gdje hoce. Da se isto zajedno vratimo do civilizacije i slicno.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#2 Re: Ko je za planinarenje

Post by ljuspica »

Da se tuspasim ako vas bude jos :)
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#3 Re: Ko je za planinarenje

Post by sve na kvadrat »

Moze....
User avatar
JoseMujica
Posts: 27566
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#4 Re: Ko je za planinarenje

Post by JoseMujica »

aktivan skoro svaki vikend...ima nas 4-5 pa se šaltamo samoorganizovano...ko hoće bujrum...samo da znate za ovu ekipu vam treba dobre kondicije :)
riverflow
Posts: 654
Joined: 05/12/2012 20:17

#5 Re: Ko je za planinarenje

Post by riverflow »

Ako budem imala više slobodnog vremena pridružiću se ekipi ( sa možda još nekoliko planinara i iskusnim vodičima). Nadam se nekoj dobroj ljetnoj turi po Zelengori. Ljeti je čarobna :)
Može li @ljuspice?

Image
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#6 Re: Ko je za planinarenje

Post by sandzokan »

l3la1 wrote:Momak i ja planinarimo cesto, vecina raje nije u tom fazonu, pa smo uglavnom sami (i pas :lol: ). Prvenstveno bi voljeli da ima neka ekipa koja je isto zeljna planinarenja, hodanja po nasim planinama, spavanja u satorima i planinarskim domovima. Planinarska drustva nam ne odgovaraju iz vise razloga, bili smo ukljuceni, ali vise ne idemo s njima. Ne moramo biti zajedno stalno :lol: ali bilo bi lijepo ako je neko za planinu da se dogovorimo, da nas bude vise (zbog sigurnosti u planini, prevoza, zatim nekog znanja, upoznavanja...). Ima li jos takvih, da bi zeljeli u planine a nemaju bas neku raju? Cisto da hodamo po planinama, tipa zajedno dodjemo do doma ili mjesta za kamp, pa neka ide ko gdje hoce. Da se isto zajedno vratimo do civilizacije i slicno.
Lijepa ideja.
Prije nekih ozbiljnijih planinarskih pohoda sa takvom grupom stranaca, skupljenih sa interneta, otiđite na neki izlet tu oko Sarajeva(Bjelašnica, Trebević, Crepoljsko) a o kampiranju razmišljaj tek nakon desetak odrađenih tura. Ovo ti ne govorim da bih te demoralisao, šuma i osama čudno utiču na ljude.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#7 Re: Ko je za planinarenje

Post by coek »

sandzokan wrote:. Ovo ti ne govorim da bih te demoralisao, šuma i osama čudno utiču na ljude.
:mrgreen: :mrgreen:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#8 Re: Ko je za planinarenje

Post by SmokingMan »

Priajvim se na proljeće,više početkom ljeta,ali bi najradije na vrh Treskavice,pa Lebršnik i Volujak.Može i Maglič. :thumbup:
User avatar
l3la1
Posts: 18
Joined: 10/01/2018 13:52

#9 Re: Ko je za planinarenje

Post by l3la1 »

JoseMujica wrote:aktivan skoro svaki vikend...ima nas 4-5 pa se šaltamo samoorganizovano...ko hoće bujrum...samo da znate za ovu ekipu vam treba dobre kondicije :)
Mi bacamo polumaratone samo tako :lol: organizuj nesto i javi :izet:
User avatar
l3la1
Posts: 18
Joined: 10/01/2018 13:52

#10 Re: Ko je za planinarenje

Post by l3la1 »

SmokingMan wrote:Priajvim se na proljeće,više početkom ljeta,ali bi najradije na vrh Treskavice,pa Lebršnik i Volujak.Može i Maglič. :thumbup:
Super. Mi kontamo sljedecu turu kad se vrijeme smiri, postavit cu ovdje pa ako se odlucis i ranije
User avatar
l3la1
Posts: 18
Joined: 10/01/2018 13:52

#11 Re: Ko je za planinarenje

Post by l3la1 »

riverflow wrote:Ako budem imala više slobodnog vremena pridružiću se ekipi ( sa možda još nekoliko planinara i iskusnim vodičima). Nadam se nekoj dobroj ljetnoj turi po Zelengori. Ljeti je čarobna :)
Može li @ljuspice?

Image
Mi bi bas voljeli na Zelengoru, vec dugo zelimo, ali nikako da ekipu skontamo :)
Jeste li kad planinarili na Vranici? Nama je baza gore nekako, uvijek je dozivimo drugacije :) domaci smo gore sto se tice staza i iskustva sa Vranicom, mogu se organizovati razne ture do doma, bosnjak, sarajevskih vrata, vrha...zatim Prokosko i nazad do doma.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27566
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#12 Re: Ko je za planinarenje

Post by JoseMujica »

l3la1 wrote:
JoseMujica wrote:aktivan skoro svaki vikend...ima nas 4-5 pa se šaltamo samoorganizovano...ko hoće bujrum...samo da znate za ovu ekipu vam treba dobre kondicije :)
Mi bacamo polumaratone samo tako :lol: organizuj nesto i javi :izet:
nađi si srećo zagondžiju da ti organizuje i da te voda :izet:

mi hodamo za svoj ćeif a ne da vodamo trebe i turiste :D
User avatar
l3la1
Posts: 18
Joined: 10/01/2018 13:52

#13 Re: Ko je za planinarenje

Post by l3la1 »

JoseMujica wrote:
l3la1 wrote:
JoseMujica wrote:aktivan skoro svaki vikend...ima nas 4-5 pa se šaltamo samoorganizovano...ko hoće bujrum...samo da znate za ovu ekipu vam treba dobre kondicije :)
Mi bacamo polumaratone samo tako :lol: organizuj nesto i javi :izet:
nađi si srećo zagondžiju da ti organizuje i da te voda :izet:

mi hodamo za svoj ćeif a ne da vodamo trebe i turiste :D
Ako si mislio biti duhovit, mogao si puno bolje. Mislila sam na to kad se dogovorite za neku turu, da javis
User avatar
JoseMujica
Posts: 27566
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#14 Re: Ko je za planinarenje

Post by JoseMujica »

l3la1 wrote: Ako si mislio biti duhovit, mogao si puno bolje. Mislila sam na to kad se dogovorite za neku turu, da javis
nama je svaki vikend tura :D

kome se ide nek se javlja
riverflow
Posts: 654
Joined: 05/12/2012 20:17

#15 Re: Ko je za planinarenje

Post by riverflow »

l3la1 wrote: Mi bi bas voljeli na Zelengoru, vec dugo zelimo, ali nikako da ekipu skontamo :)
Jeste li kad planinarili na Vranici? Nama je baza gore nekako, uvijek je dozivimo drugacije :) domaci smo gore sto se tice staza i iskustva sa Vranicom, mogu se organizovati razne ture do doma, bosnjak, sarajevskih vrata, vrha...zatim Prokosko i nazad do doma.
Vranica je prelijepa u ranu jesen, a i pl. dom Rosinj je vrlo pristojan. Bar je bio prije par godina, kad sam bila zadnji put. Imaš pravo, mnogo lijepih i laganih tura se tu može proći.
Za Zelengoru neće biti problem, kad dodje ljeto. Znam ljude koji su pouzdani vodiči, a bilo bi još raje koja bi voljela ići, samo se treba dobro organizirati. :)
@sandzokan ima pravo kad kaže da se prvo treba napraviti par jednodnevnih tura, a onda domovi, šatori, kad se malo ljudi uhodaju.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#16 Re: Ko je za planinarenje

Post by sandzokan »

coek wrote:
sandzokan wrote:. Ovo ti ne govorim da bih te demoralisao, šuma i osama čudno utiču na ljude.
:mrgreen: :mrgreen:
Kao iz trash hororca hahah
Licno ja ne bih isao na nekakva kampiranja sa 3-4 totalna neznanca koje sam ˝upoznao˝ preko interneta. A svako neka radi kako misli da treba.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#17 Re: Ko je za planinarenje

Post by coek »

Sandzokan, ne bih ni ja :run: . Tesko je naći partnera za planinarenje - da se slazete onako 'ljudski', da volite iste stvari u planini, da ste približne brzine/kondicije ... Ali eto, ima nas različitih :lol:
User avatar
petunija
Posts: 3025
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#18 Re: Ko je za planinarenje

Post by petunija »

@I3la1
Isti problem smo imali moj momak i ja dok smo se zabavljali, dogovorimo se s rajom i onda kad treba krenuti jedan mora učiti, drugi se posvađao s roditljima pa ne može, uvijek neka izvlakuša, tako da smo često išli sami. Mislim da je to bolja opcija nego ići s bilo kim. Ovo što sandžokan i coek govore, ozbiljno shvati, potpuno su u pravu.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#19 Re: Ko je za planinarenje

Post by SmokingMan »

Ko hoće ovih dana da se upoznamo prvo na kafi i napravimo neke grube planove za planinarenje?Za sarajelije,i one koji mogu skoknuti do šehera. :D
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#20 Re: Ko je za planinarenje

Post by saale »

SmokingMan wrote:Ko hoće ovih dana da se upoznamo prvo na kafi i napravimo neke grube planove za planinarenje?Za sarajelije,i one koji mogu skoknuti do šehera. :D
kojih god su planinari, niste 50+ :lol: *?
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#21 Re: Ko je za planinarenje

Post by sandzokan »

Šta bi sa ovim projektom ˝Upoznajmo se da bi smo planinarili˝? Dajte neke informacije.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#22 Re: Ko je za planinarenje

Post by SmokingMan »

Nemam namjeru ići sa ljudima koje ne znam,to je jedan od razloga zašto želim prvo upoznati ljude sa kojima namjeravam planinariti. :)
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#23 Re: Ko je za planinarenje

Post by sandzokan »

SmokingMan wrote:Nemam namjeru ići sa ljudima koje ne znam,to je jedan od razloga zašto želim prvo upoznati ljude sa kojima namjeravam planinariti. :)
Obraćao sam se pokretaču/pokretačici teme, pogriješio sam što je nisam citirao. Pitao sam iz čiste znatiželje a ne da budem zajedljiv, možda nekad i ja krenem u planinu sa ekipom sa interneta.
A i ti možeš javiti kako je prošla ta kafa ili tura ako do nje dođe. Lijep pozdrav.
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#24 Re: Ko je za planinarenje

Post by lmo »

:-)
uzdaj se u se' i u svoje none...
haj' ako uspije neka od ovih internetski dogovorenih tura, napišite ovdje iskustva. fala. :)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#25 Re: Ko je za planinarenje

Post by SmokingMan »

2 dana mi se ide,3 ne ide,5 ide,2 ,ne ide,i tako u nedogled....
Post Reply