KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post Reply

KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Poll ended at 27/05/2009 09:00

Bakir Izatbegovic
41
23%
Sulejmen Tihic
92
52%
Andan Terzic
45
25%
 
Total votes: 178

User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by Truba »

sulejman :D veličanstveni
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by nosara »

Vec rekoh... :D Sva trojca su za okretanje onog mlinskog kamena u nekoj zabiti... Ali suljo ima najbolju "bazu"... :lol:
Njegov izbor bi vjerovatno bio pocetak transformacije sda u ... zamal' ne rekoh normalnu stranku... :lol:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#3 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by Pasiflora »

nosara wrote:Vec rekoh... :D Sva trojca su za okretanje onog mlinskog kamena u nekoj zabiti... Ali suljo ima najbolju "bazu"... :lol:
Njegov izbor bi vjerovatno bio pocetak transformacije sda u ... zamal' ne rekoh normalnu stranku... :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#4 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by video »

Image

Image
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#5 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by nosara »

http://sarajevo-x.com/clanak/090526005

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Koji naslov... :lol:

Doktore Arslanagicu... jeste li to vi...? :lol: :lol: :lol: :lol:
kosmos
Posts: 860
Joined: 13/07/2008 21:15

#6 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by kosmos »

jos je rano, jos nisu ustali Bakirovi internet batinasi pa da nabiju score
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by pici »

Image

:thumbup: :bih:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#8 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by udrch »

Bakire presjedničeeeeeeeeeeeeee...
sve je isto, ništa isto nije..
ko bi ga mogao znati..
znam ih dosta na nižim nivoima koji su bili sasvim normalni, dok nas nisu zajahali..
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#9 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Tihija za predsjednika... :|
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#10 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by madner »

Mislim da je zalosno da u najvecoj Bosnjackoj stranci Tihic moze vaziti za dobrog kandidata.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#11 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Her Flick wrote:samo cu kratak komentar ostaviti

mislim da Biden nije djaba pomenuo Tihica
to bi trebalo nesta da znaci mamlazima koji ce birati precjednika
a sta, neka skontaju sami
Naravno, smatram da trenutno Tihic uziva 101% podrske SAD-a. Drugo je pitanje da li ce Tihic to znati iskoristiti u buducim pregovorima oko ustavnog uređenja.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#12 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

madner wrote:Mislim da je zalosno da u najvecoj Bosnjackoj stranci Tihic moze vaziti za dobrog kandidata.
Između tri ponuđena Tihic je najmanje zlo.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#13 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by madner »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
madner wrote:Mislim da je zalosno da u najvecoj Bosnjackoj stranci Tihic moze vaziti za dobrog kandidata.
Između tri ponuđena Tihic je najmanje zlo.
Tahko nekako.
Bakir je po meni jako jako sposoban, ali...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#14 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

madner wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
madner wrote:Mislim da je zalosno da u najvecoj Bosnjackoj stranci Tihic moze vaziti za dobrog kandidata.
Između tri ponuđena Tihic je najmanje zlo.
Tahko nekako.
Bakir je po meni jako jako sposoban, ali...
Madner druze, ako te tako mogu osloviti, vjerujem da si pametna osoba, trezvena, objasni kako Bakir moze djelovati jako sposobno? Na osnovu cega donosis taj zakljucak, na osnovu nejgovog izgleda, prezimena ili kojeg faktora? Nemoj ovo shvatiti kao provokaciju.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#15 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by slavkoimamodilera »

Ja sam glasao za Terzica :) Ako taj ne odvede SDA u propast, nece niko :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#16 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by madner »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
madner wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Između tri ponuđena Tihic je najmanje zlo.
Tahko nekako.
Bakir je po meni jako jako sposoban, ali...
Madner druze, ako te tako mogu osloviti, vjerujem da si pametna osoba, trezvena, objasni kako Bakir moze djelovati jako sposobno? Na osnovu cega donosis taj zakljucak, na osnovu nejgovog izgleda, prezimena ili kojeg faktora? Nemoj ovo shvatiti kao provokaciju.
Bakir je bio sef kabineta u ratu i tu je bio operativac. Nije imao titulu, nije bio premijer, ali je bio jedna od kljucnih poluga moci.
Sada mozemo pricati o tome da li to tako treba, da li je to fino, da li je u stanju voditi politiku otvoreno itd... ali mislim da nije upitno da je u stanju odraditi krupne i prljave zadatke. To je za mene definicija sposobnosti.
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#17 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by video »

Her Flick wrote:samo cu kratak komentar ostaviti

mislim da Biden nije djaba pomenuo Tihica
to bi trebalo nesta da znaci mamlazima koji ce birati precjednika
a sta, neka skontaju sami
Pa zar dodo nije svojevremo to isto,tj, na sve nacine favoriziran od ujka sema, pa kad lola zajaha u sedlu, dobismo to sto sad imamo !!
Kakvo je vrijeme doslo, neces smjeti reci da si u ratu bio na stani pravde, a izgleda i na spomen Armije BIH ti moze doci neka interpol potjernica, a ovi ni da qurcu mrdnu, mamu im .ebem :x :x
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#18 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by fixer »

tihic bi po meni trebao dobiti. od njega se tad ocekuje da se obracuna s kriminalom u redovima. manje je vazno sto zagovaraju politiku centra, ako su u isto vrijeme i centar kriminala.
*mima*

#19 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by *mima* »

Uvijek Bosnjak predsjednik......bezze
User avatar
atom62
Posts: 281
Joined: 04/02/2008 14:33

#20 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by atom62 »

sva trojica su nesposobna, koruptna i uz to clanovi su jedne nacionalisticke, sovinsiticke, mafijakse organizacije!
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#21 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by Socijalista »

Portal --- NO LINKS --- obavještava svoje posjetioce da će na portalu od danas direktno, u pisanoj formi i sa slikama, moći pratiti sva dešavanja sa 5. Kongresa SDA u rubrici Vijest dana, te će im biti omogućene pravovremene informacije i izvještaji sa ovog događaja u skladu sa sloganom portala Iz minute u minutu...
Peti kongres Stranke demokratske akcije (SDA) počinje 26. maja u 10 sati u Olimpijskoj dvorani Zetra u Sarajevu. Kako je najavljeno iz SDA, u radu kongresa učestvovat će 767 delegata, a trebalo bi da mu prisustvuje i oko 1.500 gostiju iz zemlje i inostranstva.

Na Kongresu će se usvajati kongresna dokumenta i birati rukovodsto stranke. Birat će se predsjednik stranke, zamjenik predsjednika, potpredsjednici, članovi Glavnog odbora, te Sud časti i Nadzorni odbor. Tri su kandidata za predsjednika Stranke - Bakir Izetbegović, Adnan Terzić i aktuelni predsjednik SDA Sulejman Tihić.

LIVE ...

Tihić otvorio 5.Kongres


Aktuelni predsjednik SDA Sulejman Tihić u ovim trenucima proglasio je 5. kongfres Stranke demokratske akcije otvorenim. Uslijedilo je intoniranje državne himne, nakon čega se očekuju i uvodna izlaganja. Potom će uslijediti i obraćanja gostiju Kongresa.

Na sutrašnjem petom Kongresu Stranke demokratske akcije (SDA) u Sarajevu, 766 delegata izabrat će stranačkog predsjednika, zamjenika predsjednika, 80 članova Glavnog odbora, Nadzorni odbor i Sud časti, saopćeno je iz ove stranke.Za predsjednika SDA kandidirani su Sulejman Tihić (73 kandidature), Bakir Izetbegović (22 kandidature) i Adnan Terzić (šest kanadidatura).
Adil Osmanović, jedan od pet aktuelnih potpredsjednika stranke, dobio je 21 kandidaturu za poziciju zamjenika stranačkog predsjednika ali je odustao. Shodno izbornim pravilima, svaki od tri predsjednička kandidata predložio je po jednog kandidata za zamjenika.
Sulejman Tihić predložio je Asima Sarajlića, 34-godišnjeg aktuelnog načelnika sarajevske općine Vogošća. Sarajlića su na trenutnu funkciju već dva puta izabrali direktno građani.
Bakir Izetbegović je za zamjenika predsjednika SDA predložio 45-godišnjeg Safeta Softića iz Banovića, aktuelnog predsjedavajućeg Predstavničkog doma Parlamenta Federacije BiH.
Kandidat Adnana Terzića za zamjenika, aktuelni načelnik Zenice i potpredsjednik Sabora Islamske zajednice BiH Husein Smajlović odustao je od ponuđene kandidature. Terzić je potom kandidaturu ponudio Šemsudinu Mehmedoviću iz Tešnja, članu Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH, ali je ovaj također odbio.


___________________

09:30 Delegati iz Brčkog dati će svoju podršku Tihiću

Delegati SDA iz svih krajeva BiH dolaze pred Olimpijsku dvoranu Zetra gdje se danas održava peti Kongres SDA. Delegat iz Brčkog i kandidat za člana predsjedništva SDA Ahmet Dervišević u izjavi za --- NO LINKS --- kaže da će delegati iz Distrikta dati svoju podršku aktuelnom predsjedniku Sulejmanu Tihiću . On navodi da članovi SDA iz Brčkog nemaju ništa protiv druge dvojice kandidata Izetbegovića i Terzića , ali su se opredijelili za kontinuitet realne politike koju vodi predsjednik Tihić.

___________________

00:15 Tihić uvjeren u pobjedu na stranačkim izborima

Predsjednik SDA Sulejman Tihić izrazio je uvjerenje da će na predstojećem Kongresu stranke ponovo biti izabran na ovu funkciju, jer bi to, kako je naveo, bilo najbolje za stranku zato što bi mogla da iskoristi njegovo dosadašnje iskustvo, veze i dobre odnose sa ostalim političkim predstavnicima i međunarodnom zajednicom. On je ocijenio da će pobijediti protivkandidate za mjesto predsjednika stranke, aktuelne potpredsjednike SDA Bakira Izetbegovića i Adnana Terzića, između ostalog, i zbog toga što je dobio ubjedljivo najviše kandidatura za to mjesto.

___________________

00:11 Izetbegović uvjeren u pobjedu

Potpredsjednik SDA Bakir Izetbegović uvjeren je da će nakon 5.Kongresa on biti novi predsjednik. On od stranačkog kongresa 26. maja očekuje izbor cijelog rukovodstva i novog usmjerenja stranke. Izetbegović je rekao da očekuje realne ciljeve u reformama, da se ne bi rasipala energija kao prošle godine i da ne bi propale reforme, a u vezi sa ekonomskom situacijom program koji će munjevito zaustaviti ovaj pad, a zatim u sljedećim godinama iskoristiti resurse, koji nisu mali u BiH.''Za to će nam trebati da se intelektualni potencijal konačno aktivira, jer se sve svelo na grupicu ljudi, na jednog čovjeka, a stranka ima potencijal koji mi stvorimo'', naglasio je Izetbegović .On ističe da je neminovno unutar bošnjačkog-nacionalnog korpusa da se uspostavi čvršća saradnja i sa ostalima koji drugačije misle.
"BiH je takva, kakva je. U njoj žive Srbi, Hrvati i Bošnjaci. Mi se moramo pomiriti, stvarati zajedeničku budućnost, mi smo oslonjeni jedni na druge, zavisni jedni od drugih'', ističe je Izetbegović.


00: 09 Terzić uvjeren u trijumf

Potpredsjednik SDA, Adnan Terzić, uvjeren je u trijumf na predstojećem stranačkom kongresu, jer smatra da će na izborima za predsjednika odnijeti ubjedljivu pobjedu, zahvaljujući prvenstveno sopstvenom programu i viziji budućnosti BiH. Odgovarajući na pitanje kako će, ukoliko bude izabran za predsjednika SDA, sarađivati sa predstavnicima Srba i Hrvata po bitnim pitanjima za BiH, Terzić je rekao da njegov dolazak na mjesto lidera SDA povećava koalicione kapacitete stranke i broj onih ljudi koji su spremni da rade s nama za boljitak BiH i svih njenih građana.

*** SPAM ***/content/view/31295/218/
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#22 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by mostarac »

nosara wrote:Vec rekoh... :D Sva trojca su za okretanje onog mlinskog kamena u nekoj zabiti... Ali suljo ima najbolju "bazu"... :lol:
Njegov izbor bi vjerovatno bio pocetak transformacije sda u ... zamal' ne rekoh normalnu stranku... :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#23 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

madner wrote:Bakir je bio sef kabineta u ratu i tu je bio operativac. Nije imao titulu, nije bio premijer, ali je bio jedna od kljucnih poluga moci.Sada mozemo pricati o tome da li to tako treba, da li je to fino, da li je u stanju voditi politiku otvoreno itd... ali mislim da nije upitno da je u stanju odraditi krupne i prljave zadatke. To je za mene definicija sposobnosti.
Znas li zasto? Samo zato sto mu je babo bio A.Izetbegovic, eto zasto. Bakir je jedva prosjecno intaligentna osoba bez posebnih vjestina i sposobnosti. Zahvaljujuci Aliji je i bio na poziciji sa koje je mogao imati upliva u novcane transakcije a kako je upravljao njima najbolje govori podatak da je Saja, Bakirov dobar ahbab, potvrde ispisivao na salveti. To ukratko i opisuje najbolje svu pogubnu minder politiku Bosnjaka za vrijeme rata i dobrim dijelom iza rata. :(
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#24 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by mostarac »

slavkoimamodilera wrote:Ja sam glasao za Terzica :) Ako taj ne odvede SDA u propast, nece niko :lol:

hm :roll: :roll: :roll:

On je po meni od ove trojice najsposobniji, al Tihic je najumjereniji i zato je moj izbor. Kad pogledam ovo danas s nostalgijom se sjecam vremena kad je Terzic zario i palio vijecem ministara :D
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#25 Re: KO JE NOVI PREDSJEDNIK SDA

Post by mostarac »

mima wrote:Uvijek Bosnjak predsjednik......bezze
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply