Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
hrasno38
Posts: 31538
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#51 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by hrasno38 »

Nevjerovatno!!!! Gde god se okrenes na ovom forumu naletis na strucnjake koji apsolutno sve kritikuju. Na jednoj temi su bolji selektori od Susica, na drugoj bolji igraci od Dzeke, na trecoj bolji komentatori od postojecih na BHT-u, na cetvrtoj politicarti koji bi nas izvukli iz haosa za 10 dana a u globalu i principu cast izuzecima sve se vrti oko ciste zavisti, neispoljenih frustracija i slicnih sranja. Mjesecima se sralo po BHT-u jer su ti isti strucnjaci tvrdili da nema nista od HD-a i kad dodje HD sad ne valja slika u studiu, ne valjaju komentatori, ne valjaju gosti iako su to vecinom sve nasi bivsi fudbaleri, pa sad ne valja glas Konjicu, pa ne valja FACE TV, pa ne valja Marjan itd itd......i onda se cudimo sto smo ovakvi kakvi smo i sto imamo zemlju ovakvu kakvu imamo. Ne kaze se dzaba "Rdjavom .urcu i dlaka smeta". U svemu ovom se moze postaviti samo jedno pitanje "DA LI VALJAMO MI????@
User avatar
karanana
Posts: 47309
Joined: 26/02/2004 00:00

#52 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by karanana »

ne valjaju dresovi.
User avatar
hrasno38
Posts: 31538
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#53 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by hrasno38 »

karanana wrote:ne valjaju dresovi.
hahahah znao sam da ces to napisati po drugi put:) :bih:
User avatar
karanana
Posts: 47309
Joined: 26/02/2004 00:00

#54 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by karanana »

pa kad uvijek fulis jednu od bitnijih stvari koje ne valjaju.
User avatar
hrasno38
Posts: 31538
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#55 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by hrasno38 »

karanana wrote:pa kad uvijek fulis jednu od bitnijih stvari koje ne valjaju.
Doduse.....u boljim dresovima bi sigurno dobili Argentinu :mrgreen:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18764
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#56 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by SmokingMan »

-silne reklame
-na vodici curica redovno svoje lice umiva,obavezno.
-Merlin sa novim plagijatom.


i to je to.... :oops:
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#57 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by General_Jackson »

hrasno38 wrote:Nevjerovatno!!!! Gde god se okrenes na ovom forumu naletis na strucnjake koji apsolutno sve kritikuju. Na jednoj temi su bolji selektori od Susica, na drugoj bolji igraci od Dzeke, na trecoj bolji komentatori od postojecih na BHT-u, na cetvrtoj politicarti koji bi nas izvukli iz haosa za 10 dana a u globalu i principu cast izuzecima sve se vrti oko ciste zavisti, neispoljenih frustracija i slicnih sranja. Mjesecima se sralo po BHT-u jer su ti isti strucnjaci tvrdili da nema nista od HD-a i kad dodje HD sad ne valja slika u studiu, ne valjaju komentatori, ne valjaju gosti iako su to vecinom sve nasi bivsi fudbaleri, pa sad ne valja glas Konjicu, pa ne valja FACE TV, pa ne valja Marjan itd itd......i onda se cudimo sto smo ovakvi kakvi smo i sto imamo zemlju ovakvu kakvu imamo. Ne kaze se dzaba "Rdjavom .urcu i dlaka smeta". U svemu ovom se moze postaviti samo jedno pitanje "DA LI VALJAMO MI????@
A ti si valjda "stručnjak" koji nas treba ubjediti da je sve savršeno i da nemamo pravo da bilo šta kritikujemo!?
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#58 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by rizibizi »

hrasno38 wrote:Nevjerovatno!!!! Gde god se okrenes na ovom forumu naletis na strucnjake koji apsolutno sve kritikuju. Na jednoj temi su bolji selektori od Susica, na drugoj bolji igraci od Dzeke, na trecoj bolji komentatori od postojecih na BHT-u, na cetvrtoj politicarti koji bi nas izvukli iz haosa za 10 dana a u globalu i principu cast izuzecima sve se vrti oko ciste zavisti, neispoljenih frustracija i slicnih sranja. Mjesecima se sralo po BHT-u jer su ti isti strucnjaci tvrdili da nema nista od HD-a i kad dodje HD sad ne valja slika u studiu, ne valjaju komentatori, ne valjaju gosti iako su to vecinom sve nasi bivsi fudbaleri, pa sad ne valja glas Konjicu, pa ne valja FACE TV, pa ne valja Marjan itd itd......i onda se cudimo sto smo ovakvi kakvi smo i sto imamo zemlju ovakvu kakvu imamo. Ne kaze se dzaba "Rdjavom .urcu i dlaka smeta". U svemu ovom se moze postaviti samo jedno pitanje "DA LI VALJAMO MI????@
Ovo ko ona djecija prica kad klinci krenu komentarisati utakmicu pa se jedan napravi pametan i kaze eto ti bi puc'o bolje. Ne znam ja jel ti valjas i ko je rdjav ali hvala Bogu dva oka imam, dovoljno sam svijeta vidio da mogu prepoznati sta valja a sta ne valja, a to da li bi neko od nas mogao bolje ili ne uopste nije predmet diskusije.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#59 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by fortaleza »

hrasno38 wrote:Nevjerovatno!!!! Gde god se okrenes na ovom forumu naletis na strucnjake koji apsolutno sve kritikuju. Na jednoj temi su bolji selektori od Susica, na drugoj bolji igraci od Dzeke, na trecoj bolji komentatori od postojecih na BHT-u, na cetvrtoj politicarti koji bi nas izvukli iz haosa za 10 dana a u globalu i principu cast izuzecima sve se vrti oko ciste zavisti, neispoljenih frustracija i slicnih sranja. Mjesecima se sralo po BHT-u jer su ti isti strucnjaci tvrdili da nema nista od HD-a i kad dodje HD sad ne valja slika u studiu, ne valjaju komentatori, ne valjaju gosti iako su to vecinom sve nasi bivsi fudbaleri, pa sad ne valja glas Konjicu, pa ne valja FACE TV, pa ne valja Marjan itd itd......i onda se cudimo sto smo ovakvi kakvi smo i sto imamo zemlju ovakvu kakvu imamo. Ne kaze se dzaba "Rdjavom .urcu i dlaka smeta". U svemu ovom se moze postaviti samo jedno pitanje "DA LI VALJAMO MI????@
Država je trebala osigurati dostupnost digitalne slike svakome građaninu ove države po trenutnim konvencijama, konkretno Ženevskoj. Krajnji rok digitalizacije je za skoro manje od godine dana, a nemamo ni testnog multipleksa, znamo da se inače prijelaz radi godinama, te ni javni emiteri nisu uradili svoj posao. HD primitak slike je jedina stvar koja je osigurana sve ove godine i većina korisnika je diskriminirana, jer bilo tko tko plaća pretplatu i koristi zemaljsku antenu ne može gledati državni program u normalnoj kvaliteti slike, između ostalog i zbog nerada onih s javne televizije pa sve do državnog vrha.

Što se tiče kritika, ja prvi a vjerujem i većina normalnih forumaša bi pohvalila svaki napredak u svakom mogućem segmentu na javnoj televiziji. Shvaćaš li da je BHT od paralele s ostala dva javna emitera došao donedavno na puno bolji glas i prije uvođenja HD prijenosa što je dosta forumaša i prepoznalo.

Žao mi je što se osim HD prijenosa nisu potrudili ipak malo više te organizirali kao dio programa barem neke dnevne igre sa simboličkim nagradama poput HTV-a (to barem nije teško), goste ex nogometaša koji bi se vjerujem velika većina rado odazvala koji su stručniji, konkretniju analizu igre, suđenja, te barem jednu dnevnu reporažu o Brazilu ili ako ne to informacije o 32 reprezentacije svaki dan po jednu taman da kvalitetno popune program. Nije im se dalo i to je to.

Osigurali su HD sliku i rekli to je ono glavno, za ostalo nas ne zanima, to je dovoljno. I donekle su u pravu jer nas par ovdje želi sve ono što je u njihovim mogućnostima dok je 99% ostalih apsolutno zadovoljno prvenstveno iz razloga jer napokon imaju normalnu sliku i što se reprezentacija po prvi put plasirala. Može to bolje, moramo vidjeti da se trude kako treba pa će se i pretplata povećati, barem za nekoliko posto i u realnim mogućnostima.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#60 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by rizibizi »

I da se uvede rubrika Kucamo na vrata zaboravljenih asova :D
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#61 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by bato99 »

rizibizi wrote:I da se uvede rubrika Kucamo na vrata zaboravljenih asova :D
:thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31538
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#62 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by hrasno38 »

General_Jackson wrote:
hrasno38 wrote:Nevjerovatno!!!! Gde god se okrenes na ovom forumu naletis na strucnjake koji apsolutno sve kritikuju. Na jednoj temi su bolji selektori od Susica, na drugoj bolji igraci od Dzeke, na trecoj bolji komentatori od postojecih na BHT-u, na cetvrtoj politicarti koji bi nas izvukli iz haosa za 10 dana a u globalu i principu cast izuzecima sve se vrti oko ciste zavisti, neispoljenih frustracija i slicnih sranja. Mjesecima se sralo po BHT-u jer su ti isti strucnjaci tvrdili da nema nista od HD-a i kad dodje HD sad ne valja slika u studiu, ne valjaju komentatori, ne valjaju gosti iako su to vecinom sve nasi bivsi fudbaleri, pa sad ne valja glas Konjicu, pa ne valja FACE TV, pa ne valja Marjan itd itd......i onda se cudimo sto smo ovakvi kakvi smo i sto imamo zemlju ovakvu kakvu imamo. Ne kaze se dzaba "Rdjavom .urcu i dlaka smeta". U svemu ovom se moze postaviti samo jedno pitanje "DA LI VALJAMO MI????@
A ti si valjda "stručnjak" koji nas treba ubjediti da je sve savršeno i da nemamo pravo da bilo šta kritikujemo!?
Prvo nisam "strucnjak" niti sam igdje tvrdio da je sve savrseno ali nisam ni smrad koji kritikuje sve zivo iz nekih razloga koji su zreli za psihoanaliza. Hocete da imate BHT kao HRT a Hrvatska ispred nas tri svjetlosne godine. HRT ima 10x veci budzet od BHT-a. Pola vas ne placa pretplatu jer ste prelaskom na kablovske operatere odjavili svoje telefone iz BH Telecoma te vam se vise ne odbija za BHT. I na kraju samo kritikujete a nista ne poduzimate da bi bilo bolje. Konkretno u Sarajevu, gradu sa 350.000 stanovnika nije u stanju na proteste da izadje 10.000. I onda vam nista ne valja. Milion puta sam rekao i ponovit cu "Ne daj boze da ponovo zapuca pored danasnjih gradjana F BiH a posebno mog rodnog grada, Sarajeva". Sve internet jurisnici i naucnici!!!!
User avatar
hrasno38
Posts: 31538
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#63 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by hrasno38 »

rizibizi wrote:
hrasno38 wrote:Nevjerovatno!!!! Gde god se okrenes na ovom forumu naletis na strucnjake koji apsolutno sve kritikuju. Na jednoj temi su bolji selektori od Susica, na drugoj bolji igraci od Dzeke, na trecoj bolji komentatori od postojecih na BHT-u, na cetvrtoj politicarti koji bi nas izvukli iz haosa za 10 dana a u globalu i principu cast izuzecima sve se vrti oko ciste zavisti, neispoljenih frustracija i slicnih sranja. Mjesecima se sralo po BHT-u jer su ti isti strucnjaci tvrdili da nema nista od HD-a i kad dodje HD sad ne valja slika u studiu, ne valjaju komentatori, ne valjaju gosti iako su to vecinom sve nasi bivsi fudbaleri, pa sad ne valja glas Konjicu, pa ne valja FACE TV, pa ne valja Marjan itd itd......i onda se cudimo sto smo ovakvi kakvi smo i sto imamo zemlju ovakvu kakvu imamo. Ne kaze se dzaba "Rdjavom .urcu i dlaka smeta". U svemu ovom se moze postaviti samo jedno pitanje "DA LI VALJAMO MI????@
Ovo ko ona djecija prica kad klinci krenu komentarisati utakmicu pa se jedan napravi pametan i kaze eto ti bi puc'o bolje. Ne znam ja jel ti valjas i ko je rdjav ali hvala Bogu dva oka imam, dovoljno sam svijeta vidio da mogu prepoznati sta valja a sta ne valja, a to da li bi neko od nas mogao bolje ili ne uopste nije predmet diskusije.
Cim nekoga kritikujes onda se od tebe ocekuje da das bolje rjesenje. Bujrum gospodo imate sva demokratska sredstva da trazite promjene na BHT-u jer mi ih placamo. A sto se tice svijeta budi siguran da nisam ni ja manje vidio i znam da ima i te kako bolje ali isto tako znam da u tom svijetu gradjani imaju svijest i ne zaokruzuju na izborima one koji ih hebu desetcima godina nego ih skinu kao da ih nikad nije bilo. U tom svijetu ljude intereseje bolji zivot a ne samo da su "nasi" na vlasti a ostalo sve nije bitno. I onda nam je za sve kriv Dodik!! Nije nam Dodik kriv sto nam F TV katastrofa, a placamo je. Nije nam Dodik kriv sto nam je Federacija katastrofa a mi gradjani placamo danak tome. Dignite guzice vi mladje generacije i uradite nesto za svoju zemlju ili hocete da vam opet mi sada vec u poodmaklim godinama stvaramo ambijent da bi vi mogli jahati po svojim komjuterima i naprdjivati iz dana u dan.
User avatar
hrasno38
Posts: 31538
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#64 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by hrasno38 »

fortaleza wrote:
hrasno38 wrote:Nevjerovatno!!!! Gde god se okrenes na ovom forumu naletis na strucnjake koji apsolutno sve kritikuju. Na jednoj temi su bolji selektori od Susica, na drugoj bolji igraci od Dzeke, na trecoj bolji komentatori od postojecih na BHT-u, na cetvrtoj politicarti koji bi nas izvukli iz haosa za 10 dana a u globalu i principu cast izuzecima sve se vrti oko ciste zavisti, neispoljenih frustracija i slicnih sranja. Mjesecima se sralo po BHT-u jer su ti isti strucnjaci tvrdili da nema nista od HD-a i kad dodje HD sad ne valja slika u studiu, ne valjaju komentatori, ne valjaju gosti iako su to vecinom sve nasi bivsi fudbaleri, pa sad ne valja glas Konjicu, pa ne valja FACE TV, pa ne valja Marjan itd itd......i onda se cudimo sto smo ovakvi kakvi smo i sto imamo zemlju ovakvu kakvu imamo. Ne kaze se dzaba "Rdjavom .urcu i dlaka smeta". U svemu ovom se moze postaviti samo jedno pitanje "DA LI VALJAMO MI????@
Država je trebala osigurati dostupnost digitalne slike svakome građaninu ove države po trenutnim konvencijama, konkretno Ženevskoj. Krajnji rok digitalizacije je za skoro manje od godine dana, a nemamo ni testnog multipleksa, znamo da se inače prijelaz radi godinama, te ni javni emiteri nisu uradili svoj posao. HD primitak slike je jedina stvar koja je osigurana sve ove godine i većina korisnika je diskriminirana, jer bilo tko tko plaća pretplatu i koristi zemaljsku antenu ne može gledati državni program u normalnoj kvaliteti slike, između ostalog i zbog nerada onih s javne televizije pa sve do državnog vrha.

Što se tiče kritika, ja prvi a vjerujem i većina normalnih forumaša bi pohvalila svaki napredak u svakom mogućem segmentu na javnoj televiziji. Shvaćaš li da je BHT od paralele s ostala dva javna emitera došao donedavno na puno bolji glas i prije uvođenja HD prijenosa što je dosta forumaša i prepoznalo.

Žao mi je što se osim HD prijenosa nisu potrudili ipak malo više te organizirali kao dio programa barem neke dnevne igre sa simboličkim nagradama poput HTV-a (to barem nije teško), goste ex nogometaša koji bi se vjerujem velika većina rado odazvala koji su stručniji, konkretniju analizu igre, suđenja, te barem jednu dnevnu reporažu o Brazilu ili ako ne to informacije o 32 reprezentacije svaki dan po jednu taman da kvalitetno popune program. Nije im se dalo i to je to.

Osigurali su HD sliku i rekli to je ono glavno, za ostalo nas ne zanima, to je dovoljno. I donekle su u pravu jer nas par ovdje želi sve ono što je u njihovim mogućnostima dok je 99% ostalih apsolutno zadovoljno prvenstveno iz razloga jer napokon imaju normalnu sliku i što se reprezentacija po prvi put plasirala. Može to bolje, moramo vidjeti da se trude kako treba pa će se i pretplata povećati, barem za nekoliko posto i u realnim mogućnostima.
kakva crna Zenevska konvencija i digitalizacija!!!!! Majke mi kao da zivimo u razlicitim drzavama. Pa ovdje sve zivo zavisi od onoga kako su nam se ujutro ustali politicari, da li na lijevu ili na desnu nogu. E pa od toga zavisi i digitalizacija BH emitera kao i digitalizacija svakog domacinstva. kako necete da shvatite da gradjanima sto je gore politicarima je bolje i oni mogu samo opstati u ovakvoj formi dok nista ne valja. Kad bude sve valjalo bit ce i promjenjena svijet gradjana koji nece dozvoliti da ih iko zahebava. BHT je drzavni emiter a ne entitetski.
User avatar
Referent za ONO i DSZ
Posts: 343
Joined: 12/10/2006 15:12
Location: Sarajevo
Contact:

#65 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by Referent za ONO i DSZ »

Neki dan gledam tekmu....Talijani igrali i reziser u kadar uhvati Kobe Bryanta PONAVLJAM Kobe Bryanta u gledalistu i drzi zoom nekih 7-8sec.
BHT SPORTSKI KOMENTATOR suti i ceka da prodje kadar jer NE ZNA koga nam to brazilski reziser pokazuje.
Toliko o BH televiziji, sportskim komentatorima, politici, pretplati....Do dicku i ostalim nebulozoma.
User avatar
hrasno38
Posts: 31538
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#66 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by hrasno38 »

Referent za ONO i DSZ wrote:Neki dan gledam tekmu....Talijani igrali i reziser u kadar uhvati Kobe Bryanta PONAVLJAM Kobe Bryanta u gledalistu i drzi zoom nekih 7-8sec.
BHT SPORTSKI KOMENTATOR suti i ceka da prodje kadar jer NE ZNA koga nam to brazilski reziser pokazuje.
Toliko o BH televiziji, sportskim komentatorima, politici, pretplati....Do dicku i ostalim nebulozoma.
OK nravno da bi sportski komentator morao znati tko je Brayant. Ali isto tako kad Marijan sipa podataka i podataka (pa dobro mozda i previse) opet ne valja ni marijan ni FACE TV. Nije se rodio ko bi nama ugodio!!!!
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#67 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by rizibizi »

'Bem ti jos ce projekat Eurosong ispasti najbolje sto je BHRT napravio od kako postoji.Postujem ja zakon o autorskim pravima i sve to ali ova zatamnjivanja sportskih dogadjaja i ostalog na drugim kanalima su najveca glupost i ubleha, pa smo prisiljeni da gledamo i slusamo kojekakve "novinarsko/komentatorske" karikatre na malim ekranima, koliko god da ih digitalizuju oni glupi i ruzni ostadose.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#68 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by fortaleza »

hrasno38 wrote:
fortaleza wrote: Država je trebala osigurati dostupnost digitalne slike svakome građaninu ove države po trenutnim konvencijama, konkretno Ženevskoj. Krajnji rok digitalizacije je za skoro manje od godine dana, a nemamo ni testnog multipleksa, znamo da se inače prijelaz radi godinama, te ni javni emiteri nisu uradili svoj posao. HD primitak slike je jedina stvar koja je osigurana sve ove godine i većina korisnika je diskriminirana, jer bilo tko tko plaća pretplatu i koristi zemaljsku antenu ne može gledati državni program u normalnoj kvaliteti slike, između ostalog i zbog nerada onih s javne televizije pa sve do državnog vrha.

Što se tiče kritika, ja prvi a vjerujem i većina normalnih forumaša bi pohvalila svaki napredak u svakom mogućem segmentu na javnoj televiziji. Shvaćaš li da je BHT od paralele s ostala dva javna emitera došao donedavno na puno bolji glas i prije uvođenja HD prijenosa što je dosta forumaša i prepoznalo.

Žao mi je što se osim HD prijenosa nisu potrudili ipak malo više te organizirali kao dio programa barem neke dnevne igre sa simboličkim nagradama poput HTV-a (to barem nije teško), goste ex nogometaša koji bi se vjerujem velika većina rado odazvala koji su stručniji, konkretniju analizu igre, suđenja, te barem jednu dnevnu reporažu o Brazilu ili ako ne to informacije o 32 reprezentacije svaki dan po jednu taman da kvalitetno popune program. Nije im se dalo i to je to.

Osigurali su HD sliku i rekli to je ono glavno, za ostalo nas ne zanima, to je dovoljno. I donekle su u pravu jer nas par ovdje želi sve ono što je u njihovim mogućnostima dok je 99% ostalih apsolutno zadovoljno prvenstveno iz razloga jer napokon imaju normalnu sliku i što se reprezentacija po prvi put plasirala. Može to bolje, moramo vidjeti da se trude kako treba pa će se i pretplata povećati, barem za nekoliko posto i u realnim mogućnostima.
kakva crna Zenevska konvencija i digitalizacija!!!!! Majke mi kao da zivimo u razlicitim drzavama. Pa ovdje sve zivo zavisi od onoga kako su nam se ujutro ustali politicari, da li na lijevu ili na desnu nogu. E pa od toga zavisi i digitalizacija BH emitera kao i digitalizacija svakog domacinstva. kako necete da shvatite da gradjanima sto je gore politicarima je bolje i oni mogu samo opstati u ovakvoj formi dok nista ne valja. Kad bude sve valjalo bit ce i promjenjena svijet gradjana koji nece dozvoliti da ih iko zahebava. BHT je drzavni emiter a ne entitetski.
Paradoksalan si, prvo nas kudiš što se žalimo na nedostatke i govoriš da trebamo biti zadovoljni s onim što imamo, a onda pišeš ovo podvučeno. Ako ne valja nešto brate, ako oni kao javni službenici (u službi naroda) mogu doprinjeti boljem i kvalitetnijem programu s manje propagande nek urade sve u svojim mogućnostima (konkretno vezano za program svjetskog prvenstva) inače se stvaraju ovakve teme. Pa BHT još nije digitalizirao svoju opremu, a planovi su stari godinama. Pa i ovaj program su mogli mnogo bolje uraditi nego su na brzinu sklepali studio i rekli osigurali smo prijenos i to je to, narod treba biti zadovoljan. E pa nije baš sve tako crno bijelo kao što sam i naveo u svom prethodnom postu.

Što reći i o tome da su digli kredit od 4 milijuna maraka da bi omogućili HD prijenos, dok je jedan HRT omogućio HD kamere i HD studijsku opremu za regionalne centre Split, Osijek i Rijeku (Zagreb već ima) za samo 5,5 milijuna KUNA (1,4 milijuna maraka)?
User avatar
hrasno38
Posts: 31538
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#69 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by hrasno38 »

fortaleza wrote:
hrasno38 wrote:
fortaleza wrote: Država je trebala osigurati dostupnost digitalne slike svakome građaninu ove države po trenutnim konvencijama, konkretno Ženevskoj. Krajnji rok digitalizacije je za skoro manje od godine dana, a nemamo ni testnog multipleksa, znamo da se inače prijelaz radi godinama, te ni javni emiteri nisu uradili svoj posao. HD primitak slike je jedina stvar koja je osigurana sve ove godine i većina korisnika je diskriminirana, jer bilo tko tko plaća pretplatu i koristi zemaljsku antenu ne može gledati državni program u normalnoj kvaliteti slike, između ostalog i zbog nerada onih s javne televizije pa sve do državnog vrha.

Što se tiče kritika, ja prvi a vjerujem i većina normalnih forumaša bi pohvalila svaki napredak u svakom mogućem segmentu na javnoj televiziji. Shvaćaš li da je BHT od paralele s ostala dva javna emitera došao donedavno na puno bolji glas i prije uvođenja HD prijenosa što je dosta forumaša i prepoznalo.

Žao mi je što se osim HD prijenosa nisu potrudili ipak malo više te organizirali kao dio programa barem neke dnevne igre sa simboličkim nagradama poput HTV-a (to barem nije teško), goste ex nogometaša koji bi se vjerujem velika većina rado odazvala koji su stručniji, konkretniju analizu igre, suđenja, te barem jednu dnevnu reporažu o Brazilu ili ako ne to informacije o 32 reprezentacije svaki dan po jednu taman da kvalitetno popune program. Nije im se dalo i to je to.

Osigurali su HD sliku i rekli to je ono glavno, za ostalo nas ne zanima, to je dovoljno. I donekle su u pravu jer nas par ovdje želi sve ono što je u njihovim mogućnostima dok je 99% ostalih apsolutno zadovoljno prvenstveno iz razloga jer napokon imaju normalnu sliku i što se reprezentacija po prvi put plasirala. Može to bolje, moramo vidjeti da se trude kako treba pa će se i pretplata povećati, barem za nekoliko posto i u realnim mogućnostima.
kakva crna Zenevska konvencija i digitalizacija!!!!! Majke mi kao da zivimo u razlicitim drzavama. Pa ovdje sve zivo zavisi od onoga kako su nam se ujutro ustali politicari, da li na lijevu ili na desnu nogu. E pa od toga zavisi i digitalizacija BH emitera kao i digitalizacija svakog domacinstva. kako necete da shvatite da gradjanima sto je gore politicarima je bolje i oni mogu samo opstati u ovakvoj formi dok nista ne valja. Kad bude sve valjalo bit ce i promjenjena svijet gradjana koji nece dozvoliti da ih iko zahebava. BHT je drzavni emiter a ne entitetski.
Paradoksalan si, prvo nas kudiš što se žalimo na nedostatke i govoriš da trebamo biti zadovoljni s onim što imamo, a onda pišeš ovo podvučeno. Ako ne valja nešto brate, ako oni kao javni službenici (u službi naroda) mogu doprinjeti boljem i kvalitetnijem programu s manje propagande nek urade sve u svojim mogućnostima (konkretno vezano za program svjetskog prvenstva) inače se stvaraju ovakve teme. Pa BHT još nije digitalizirao svoju opremu, a planovi su stari godinama. Pa i ovaj program su mogli mnogo bolje uraditi nego su na brzinu sklepali studio i rekli osigurali smo prijenos i to je to, narod treba biti zadovoljan. E pa nije baš sve tako crno bijelo kao što sam i naveo u svom prethodnom postu.

Što reći i o tome da su digli kredit od 4 milijuna maraka da bi omogućili HD prijenos, dok je jedan HRT omogućio HD kamere i HD studijsku opremu za regionalne centre Split, Osijek i Rijeku (Zagreb već ima) za samo 5,5 milijuna KUNA (1,4 milijuna maraka)?
Da samo sto nismo dosli ni blizu toga "da nam sve ostalo valja" sto daje sasvim drugi kontekst mojoj recenici. Gradjani godinama i godinama glasaju za one koji im prave ambijent da "nista ne valja" i onda ocekujete od BHT-a da bude na nivou CNN-a. Ma daj!!!!
User avatar
vicious
Posts: 6884
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#70 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by vicious »

Od koga je, dobro je i što imamo bar prenose u HD-u. A program prije i poslije utakmice je odličan, za provrtiti ostale kanale da se vidi šta ima :D
Mislim da je bilo i nerealno očekivati od BHT da ponudi nešto specijalno, s obzirom na kadar i tehničku osposobljenost. A i što se tiče gostiju u studiju, na kraju krajeva koga to mogu pozvati kao eksperta da nešto tu analizira, komentariše? Nažalost, svi naši treneri i ex-fudbaleri su obrazovani i elokventni kao dijete u 2. razredu osnovne, pa čak je i to upitno. (Čast eventualnim izuzecima, ali ja se trenutno ne mogu sjetiti nijednog.) :run:
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#71 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by Tiger 033 »

Ni u susjedstvu nije nista bolje :izet: al' et'

"Vlaoviću, ne seri"

Image

"LAJKAJTE ako vam Vlaovićevo sukomentiranje izaziva probavne tegobe", stoji u opisu grupe "Vlaoviću, ne seri" koja je prije četiri dana osvanula na Facebooku.

Naime, na ovoj sve popularnijoj grupi (preko 18 tisuća fanova) možete pronaći neke od najboljih izjava bivšeg hrvatskog nogometaša i HRT-ovog komentatora Gorana Vlaovića.

Image

Primjerice, radi se o izjavama kao što su: "Ako stoperi ne uspiju zaustaviti napadača i on izađe 1 na 1 s golmanom on bi trebao postići pogodak" ili "Igrači su umorni nakon utakmice", koje osnivači grupe nazivaju "Vlaovićevim teoremima".

Međutim, mogu se tu još pronaći šale (DVD "Goranovi komentari") i memeovi, ali i izjave "Oka sokolova" Matea Beusana koji je također dobio zavidan prostor u grupi.

Image

U svakom slučaju, na grupi bi u nadolazećim danima svakako moglo osvanuti još Vlaovićevih bisera pa je valja držati na oku.
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#72 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by General_Jackson »

hrasno38 wrote:
General_Jackson wrote:
hrasno38 wrote:Nevjerovatno!!!! Gde god se okrenes na ovom forumu naletis na strucnjake koji apsolutno sve kritikuju. Na jednoj temi su bolji selektori od Susica, na drugoj bolji igraci od Dzeke, na trecoj bolji komentatori od postojecih na BHT-u, na cetvrtoj politicarti koji bi nas izvukli iz haosa za 10 dana a u globalu i principu cast izuzecima sve se vrti oko ciste zavisti, neispoljenih frustracija i slicnih sranja. Mjesecima se sralo po BHT-u jer su ti isti strucnjaci tvrdili da nema nista od HD-a i kad dodje HD sad ne valja slika u studiu, ne valjaju komentatori, ne valjaju gosti iako su to vecinom sve nasi bivsi fudbaleri, pa sad ne valja glas Konjicu, pa ne valja FACE TV, pa ne valja Marjan itd itd......i onda se cudimo sto smo ovakvi kakvi smo i sto imamo zemlju ovakvu kakvu imamo. Ne kaze se dzaba "Rdjavom .urcu i dlaka smeta". U svemu ovom se moze postaviti samo jedno pitanje "DA LI VALJAMO MI????@
A ti si valjda "stručnjak" koji nas treba ubjediti da je sve savršeno i da nemamo pravo da bilo šta kritikujemo!?
Prvo nisam "strucnjak" niti sam igdje tvrdio da je sve savrseno ali nisam ni smrad koji kritikuje sve zivo iz nekih razloga koji su zreli za psihoanaliza. Hocete da imate BHT kao HRT a Hrvatska ispred nas tri svjetlosne godine. HRT ima 10x veci budzet od BHT-a. Pola vas ne placa pretplatu jer ste prelaskom na kablovske operatere odjavili svoje telefone iz BH Telecoma te vam se vise ne odbija za BHT. I na kraju samo kritikujete a nista ne poduzimate da bi bilo bolje. Konkretno u Sarajevu, gradu sa 350.000 stanovnika nije u stanju na proteste da izadje 10.000. I onda vam nista ne valja. Milion puta sam rekao i ponovit cu "Ne daj boze da ponovo zapuca pored danasnjih gradjana F BiH a posebno mog rodnog grada, Sarajeva". Sve internet jurisnici i naucnici!!!!
Hajde ne provaljuj se više, koliko si samo gluposti ovdje navaljao da ni pas s maslom ne bi pojeo. Prvo čim nešto plaćam imam pravo da kritikujem, drugo šta bolan da promijenim? šta je tebi? ko to od nas ovdje može nešta promijeniti, kritike i jesu zato da bi se nešto promijenilo, samo što naravno niko od nadležnih to nikada neće poslušati, niti će šta promijeniti. Šta sad predlažeš demonstracije zbog emisije o SP? Tebe je ovo očito jako pogodilo jer si vezan na neki način sa sivim domom. Zar je toliko nemoguće naći voditeljicu koja je u životu pogledala koju utakmicu? naravno da nije, ali onda neka od protekcionašica ne bi mogla biti u prvom planu. I ne prozivaj na tu patriotsku notu, jer i ja sam bio u ratu i da, da ponovo zapuca ne bi me više rat vidio! i dosta mi je više te ublehaške priče "tako vam i treba, jer niste ovo, niste ono"
Mi smo publika koja gleda ovu emisiju i shodno tome imamo pravo na kritike i primjedbe.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#73 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by rizibizi »

hrasno38 wrote:
General_Jackson wrote:
hrasno38 wrote:Nevjerovatno!!!! Gde god se okrenes na ovom forumu naletis na strucnjake koji apsolutno sve kritikuju. Na jednoj temi su bolji selektori od Susica, na drugoj bolji igraci od Dzeke, na trecoj bolji komentatori od postojecih na BHT-u, na cetvrtoj politicarti koji bi nas izvukli iz haosa za 10 dana a u globalu i principu cast izuzecima sve se vrti oko ciste zavisti, neispoljenih frustracija i slicnih sranja. Mjesecima se sralo po BHT-u jer su ti isti strucnjaci tvrdili da nema nista od HD-a i kad dodje HD sad ne valja slika u studiu, ne valjaju komentatori, ne valjaju gosti iako su to vecinom sve nasi bivsi fudbaleri, pa sad ne valja glas Konjicu, pa ne valja FACE TV, pa ne valja Marjan itd itd......i onda se cudimo sto smo ovakvi kakvi smo i sto imamo zemlju ovakvu kakvu imamo. Ne kaze se dzaba "Rdjavom .urcu i dlaka smeta". U svemu ovom se moze postaviti samo jedno pitanje "DA LI VALJAMO MI????@
A ti si valjda "stručnjak" koji nas treba ubjediti da je sve savršeno i da nemamo pravo da bilo šta kritikujemo!?
Prvo nisam "strucnjak" niti sam igdje tvrdio da je sve savrseno ali nisam ni smrad koji kritikuje sve zivo iz nekih razloga koji su zreli za psihoanaliza. Hocete da imate BHT kao HRT a Hrvatska ispred nas tri svjetlosne godine. HRT ima 10x veci budzet od BHT-a. Pola vas ne placa pretplatu jer ste prelaskom na kablovske operatere odjavili svoje telefone iz BH Telecoma te vam se vise ne odbija za BHT. I na kraju samo kritikujete a nista ne poduzimate da bi bilo bolje. Konkretno u Sarajevu, gradu sa 350.000 stanovnika nije u stanju na proteste da izadje 10.000. I onda vam nista ne valja. Milion puta sam rekao i ponovit cu "Ne daj boze da ponovo zapuca pored danasnjih gradjana F BiH a posebno mog rodnog grada, Sarajeva". Sve internet jurisnici i naucnici!!!!
Da se ponovo ne daj Boze zapuca ne bi imao ko da nas brani, ono sto je bilo '92 ili je pod zemljom ili je vani ili nije ludo dva puta istu foru da popusi. Koji si ti faktor pa da prozivas ljude za ovo ili za ono? Moja je stvar hocu li placati pretplatu ili necu, a do drzave i zakona je da mi onemoguci da imam nacin da je ne platim. Pa kad moras da platis a ne platis onda ima metoda kojom ce natjerati narod da placa. Samo nije problem do placanja pretplate, problem je sto na kljucnim pozicijama sjede stranacki i nacionalno podobni a ne strucni i pametni ljudi. Kakve demonstracije, sta bolje, da izadjem da gledam kako pale ono sto ni cetnici u ratu nisu mogli dotaknuti, ne hvala od takvih demostracija nikome niti je niti ce biti bolje, a pored onakvih demonstranata ne daj Boze da se opet zarati, agresor bi mogao da dodje na brda oko grada i da gleda kako se sve samo pali i rusi. Jebo rat dajte nam HD. :gunjastajl:
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#74 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by rizibizi »

hrasno38 wrote: Cim nekoga kritikujes onda se od tebe ocekuje da das bolje rjesenje. Bujrum gospodo imate sva demokratska sredstva da trazite promjene na BHT-u jer mi ih placamo. A sto se tice svijeta budi siguran da nisam ni ja manje vidio i znam da ima i te kako bolje ali isto tako znam da u tom svijetu gradjani imaju svijest i ne zaokruzuju na izborima one koji ih hebu desetcima godina nego ih skinu kao da ih nikad nije bilo. U tom svijetu ljude intereseje bolji zivot a ne samo da su "nasi" na vlasti a ostalo sve nije bitno. I onda nam je za sve kriv Dodik!! Nije nam Dodik kriv sto nam F TV katastrofa, a placamo je. Nije nam Dodik kriv sto nam je Federacija katastrofa a mi gradjani placamo danak tome. Dignite guzice vi mladje generacije i uradite nesto za svoju zemlju ili hocete da vam opet mi sada vec u poodmaklim godinama stvaramo ambijent da bi vi mogli jahati po svojim komjuterima i naprdjivati iz dana u dan.
Narod je izabrao vlast da postave adekvatne ljude na vodece pozicije da bi napravili nesto kako treba i da drzava pocne liciti na nesto. Ja da imam rjesenje ne bih ovdje naprdjivao nego bi gledao kako da sto bolje hajrujem od tog svog rjesenja. Ne treba biti puno pametan, sve je ovo vec neko negdje rjesio ne ceka se veseli Bosanac da izmisli toplu vodu. Ja ako dignem guzicu ima da zapalim odavde u 3 pm, a da dizem guzicu i poturam je za tudji racun ne pada mi napamet, dosta je guzica zaplatilo sto se diglo na slicnu huskacku pricu '92 dalo i guzicu i dusu i srce i gdje su sad...Nemojte vi u poodmaklim godinama nista, dosta ste napravili hvala vam i za ovoliko. Samo malo si mi konfuzan, dva reda krituikujes nas (na temi), pa onda dva reda kritikujes vlast (kao i mi), malo si mi neodlucan.
User avatar
hrasno38
Posts: 31538
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#75 Re: Ko je kriv za loš program PRIJE I POSLIJE UTAKMICE?

Post by hrasno38 »

A ti si valjda "stručnjak" koji nas treba ubjediti da je sve savršeno i da nemamo pravo da bilo šta kritikujemo!?[/quote]

Prvo nisam "strucnjak" niti sam igdje tvrdio da je sve savrseno ali nisam ni smrad koji kritikuje sve zivo iz nekih razloga koji su zreli za psihoanaliza. Hocete da imate BHT kao HRT a Hrvatska ispred nas tri svjetlosne godine. HRT ima 10x veci budzet od BHT-a. Pola vas ne placa pretplatu jer ste prelaskom na kablovske operatere odjavili svoje telefone iz BH Telecoma te vam se vise ne odbija za BHT. I na kraju samo kritikujete a nista ne poduzimate da bi bilo bolje. Konkretno u Sarajevu, gradu sa 350.000 stanovnika nije u stanju na proteste da izadje 10.000. I onda vam nista ne valja. Milion puta sam rekao i ponovit cu "Ne daj boze da ponovo zapuca pored danasnjih gradjana F BiH a posebno mog rodnog grada, Sarajeva". Sve internet jurisnici i naucnici!!!![/quote]
Hajde ne provaljuj se više, koliko si samo gluposti ovdje navaljao da ni pas s maslom ne bi pojeo. Prvo čim nešto plaćam imam pravo da kritikujem, drugo šta bolan da promijenim? šta je tebi? ko to od nas ovdje može nešta promijeniti, kritike i jesu zato da bi se nešto promijenilo, samo što naravno niko od nadležnih to nikada neće poslušati, niti će šta promijeniti. Šta sad predlažeš demonstracije zbog emisije o SP? Tebe je ovo očito jako pogodilo jer si vezan na neki način sa sivim domom. Zar je toliko nemoguće naći voditeljicu koja je u životu pogledala koju utakmicu? naravno da nije, ali onda neka od protekcionašica ne bi mogla biti u prvom planu. I ne prozivaj na tu patriotsku notu, jer i ja sam bio u ratu i da, da ponovo zapuca ne bi me više rat vidio! i dosta mi je više te ublehaške priče "tako vam i treba, jer niste ovo, niste ono"
Mi smo publika koja gleda ovu emisiju i shodno tome imamo pravo na kritike i primjedbe.[/quote]

Klasicna prica bolesnika gdje se obicno nadje recenica "mora da si ti vezan za sivi dom, drzavne jasle itd itd" Sta hoces ti koji moj??. Ne valja ti nesto? Pa ako ti ne valja ili mjenjaj na neki nacin to sto ne valja ili trazi gdje ima bolje. Ovo je ono sto nam je ponudjeno a da li ima bolje....pa vjerovatno ima...ali ima i gore. Do prije mjesec i kusur dana niko nije spominjao emisije oko utakmica nego da nam je samo HD signal pa da uzivamo u utakmicama. Pa eto ti HD prenos a ako ti ne valja zvekni satelitsku antenu, uzimi Total TV i slusaj hrvatske ili koje hoces vec reportere. I nisu problem kritike ako imaju smisla i ako imaju podlogu ali nista vam ne valja. Rekao sam ne valja BHT, voditelji na BHT, ne valja FACE TV, ne valja Marjan, ne valja Dzeko, ne valja Pape, ne valja ovo ne valja ono. Daj zivota ti da tebe negdje ocjenjujemo, valjas li ti????? i niko ti ne brani da kritikujes ali onda budi spreman i sam da primis kritike.
Locked