Ko je Bozo Vreco

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#426 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by hAZNADAR »

saibaba wrote:
hAZNADAR wrote:
Ne znam sto mu je ovo trebalo. Obicno svoje homo sex orijentaciju u prvi plan stavljaju slabi pjevaci i umjetnici..
Kao sto rekoh - mozda ljubitelji sevdaha primjecuju nesto sto ti ne obracas paznju. Jesi li siguran u to da Bozo stavlja svoju sex orj u prvi plan ili tebi to prvo upada u oko?
Wow lik se oblaci ko zena, svaki intervju "ja sam i musko i zensko" .
Mozda i jeste do mene..
Kako god dosta od mene o Vreći
Covjek odgovara na pitanja a novinari vole vise senzacije i isticanja pikantnih detalja privatnog zivota. Odgovarali su i mnogi drugi slavni na pitanja o plasticnim operacijama, aferama, seksualnim orjentacijama, incidentima,.... ali najvecim dijelom o svom djelu i opusu.

Tesko je danas definisati musko i zensko oblacenje. Kako se to oblace silne cure sto nastupaju u hlacama, jakni, patikama, kratke kose,...?
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#427 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by macchiato »

Većina ljudi danas ne sluša sevdalinke. Ili jednostavno ne voli, računajući mene. Nije mi ružno i neslušljivo, neću mjenjati kanal ili radio postaju kada je sevdalinka na repertoaru, ali da ću samostalno kliknuti na jutjub i uključiti sevdalinku, neću nikad.


Ali Božo je oživio sevdalinku i približio je novijim generacijama.

Možda se nekome neće svidjeti ovo što ću napisati, ali njegovu interpretaciju ću radije poslušati nego Zaimovu ili bilo čiju drugu. I neuporedivo više će mi se svidjeti. :mrgreen:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#428 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by vješalica »

pustopoljina wrote:
hAZNADAR wrote:
vješalica wrote:

Ma idiotluk
Gledala sam dokumetarac o Polovini kakav je tto bio privatno čovjek sa ponašanjem i slično...msm logično da je iskvarena mahala učinila svoje zbog zavisti i ljubomore
Ma ništavilo od ljudi kako hod okreneš
Nismo sigurni 100% ni ti ni ja,.. znaci ostaje samo logika. A moja logika kaze da je glasina od Himzi bila i ostala jaca i duza od kratkotrajnih glasina o Davorinu, Zaimu, Coli, Oliveru Mandicu,.. i od mnogo vise ljudi.

Tvoj argument je dokumentarac? Ispada na kod nas nema homoseksualaca i da ih nikada nije bilo jer nema u Sarajevu gej bar, udruzenje,... i malo vise javno deklarisanih? Pa samim tim sto kod nas takvi kriju svoju orjentaciju dovoljno govori - i zato dokumentarac nije argument.

Dalje, zasto bi mahala bas prema Himzi bila toliko zlobna,.. zasto je zavist i ljubomora bas njega toliko pogodila? Bilo je mnostvo drugih popularnih, poznatih, dobrih u svome,....

I na kraju - spominjes homoseksualizam kao da je zlo najvece,... eto covjek sa ponasanjem ne moze biti homo,..?
U slucaju sumnje, a kazes da ne mozes biti 100%siguran, onda se covjek odluci da drzi jezik za zubima, ne narusava ni zivom, ni mrtvom reputaciju, niti njegovoj porodici, sireci ono sto tvoja logika jeste: obicni, nepatvoreni trac.
jebo me sav svijet ako sam ikako na prvom postu u ovoj temi pomenula homoseksualizam kao zlo najvece kako mi inputira ovaj gore i još mnogo stvari koje je izrekao a ja ih nigdje nisam pomenula
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#429 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by pustopoljina »

vješalica wrote:
pustopoljina wrote:
hAZNADAR wrote: Nismo sigurni 100% ni ti ni ja,.. znaci ostaje samo logika. A moja logika kaze da je glasina od Himzi bila i ostala jaca i duza od kratkotrajnih glasina o Davorinu, Zaimu, Coli, Oliveru Mandicu,.. i od mnogo vise ljudi.

Tvoj argument je dokumentarac? Ispada na kod nas nema homoseksualaca i da ih nikada nije bilo jer nema u Sarajevu gej bar, udruzenje,... i malo vise javno deklarisanih? Pa samim tim sto kod nas takvi kriju svoju orjentaciju dovoljno govori - i zato dokumentarac nije argument.

Dalje, zasto bi mahala bas prema Himzi bila toliko zlobna,.. zasto je zavist i ljubomora bas njega toliko pogodila? Bilo je mnostvo drugih popularnih, poznatih, dobrih u svome,....

I na kraju - spominjes homoseksualizam kao da je zlo najvece,... eto covjek sa ponasanjem ne moze biti homo,..?
U slucaju sumnje, a kazes da ne mozes biti 100%siguran, onda se covjek odluci da drzi jezik za zubima, ne narusava ni zivom, ni mrtvom reputaciju, niti njegovoj porodici, sireci ono sto tvoja logika jeste: obicni, nepatvoreni trac.
jebo me sav svijet ako sam ikako na prvom postu u ovoj temi pomenula homoseksualizam kao zlo najvece kako mi inputira ovaj gore i još mnogo stvari koje je izrekao a ja ih nigdje nisam pomenula
'ma ja kvotam zadnje misljenje i pisem opsti stav, svaka slicnost sa prozivanjem ikoga je sasvim slucajna.
btw. Neko je jednom napisao da bi izbili neredi da bozo vreco pjeva za novu godinu...ja to ne vjerujem, fakat mislim da se u bosni niko vise nicem ne ibreti.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#430 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by hAZNADAR »

macchiato wrote:Većina ljudi danas ne sluša sevdalinke. Ili jednostavno ne voli, računajući mene. Nije mi ružno i neslušljivo, neću mjenjati kanal ili radio postaju kada je sevdalinka na repertoaru, ali da ću samostalno kliknuti na jutjub i uključiti sevdalinku, neću nikad.


Ali Božo je oživio sevdalinku i približio je novijim generacijama.

Možda se nekome neće svidjeti ovo što ću napisati, ali njegovu interpretaciju ću radije poslušati nego Zaimovu ili bilo čiju drugu. I neuporedivo više će mi se svidjeti. :mrgreen:
Tvoj ukus. Ali grijesis da je Bozo ozivio sevdalinku i priblizio je novim generacijama. Iako sam ga nahvalio u ovoj temi - brate nije on nista ozivio. Sevdah ima svoje ljubitelje, svoju publiku stalno. Bez obzira koliko dugo headbangao na metal, hard,... kad popijem koju dodje na red sta? :) Vecina urbane raje od narodnjaka samo sevdah i konzumira. Izmedju ostalog naravno.

A zaboravljas takodjer na zlatno doba Mostar Sedaha, pa na Amiru, pa Divanhanu, pa i onog Imamovica iako nezna pjevati,.. od novih a i dalje se konzumira stara garnitura. Bozo je samo unio neki svoj stil ali daleko od toga da je priblizio novim generacijama. Mislim da je Divanhana slusanija od Boze kod novih generacija a bez Mostar Sevdahovog "Cudna jada" je svaka festa nazamisliva.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21556
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#431 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by MarlboroGold »

pustopoljina wrote:[
Neko je jednom napisao da bi izbili neredi da bozo vreco pjeva za novu godinu...ja to ne vjerujem, fakat mislim da se u bosni niko vise nicem ne ibreti.
Lijepo bi bilo da je to tako, ali nažalost još uvijek ima toga. U konzervativnim sredinama je to još uvijek vrlo moguće.
Skoro sam čuo da su neki tinejdžeri u nekom selu pokraj Tuzle bacili nekog dječaka u potok jer se ponašao ženstveno... to su mogli samo od kuće nositi.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#432 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by vješalica »

pustopoljina wrote:
'ma ja kvotam zadnje misljenje i pisem opsti stav, svaka slicnost sa prozivanjem ikoga je sasvim slucajna.
btw. Neko je jednom napisao da bi izbili neredi da bozo vreco pjeva za novu godinu...ja to ne vjerujem, fakat mislim da se u bosni niko vise nicem ne ibreti.
ma problem sam ja napravila u quotanju nisi mi i ništa rekla ;)

što se tiče bože i božinih boža šta me briga uostalom
imam mi neke druge vrste razvrata u društvu koji štete od onoga što je božo
realno lik nikome zlo ne nanosi pa prema tome suglupo mi je o njemu polemisati
nas narod je takav kakav je poprilicno utucan i zaglupljen po nekim stvarima
lafo su svi neke vertikale dok se na zaklope u svoja 4 zida
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#433 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by insomnia78 »

Ma od ovog nema dalje

Svaku noc djete uspavljujen sa ovom. Dobro, ja ne zvucim ni jedan posto ko ona al bitan je nijet :lol:
Ovo kad cujem stavlja me u ovakvo raspolozenje

“Aj zeljo pusta, da ti ljubim usta, ta”
:lol:
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#434 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by macchiato »

Pa govorim u svoje ime (a možda i u ime svoje generacije), meni je lično približio jer inače drugačije ne bih ni slušala mada većina mlađih ljudi neće ni Božu da sluša, a kamo li pravu sevdalinku.

I lično, puno više mi se sviđa to "urbano" izvođenje sevdalinke.

Ja koliko vidim po raji oko sebe, kad se popije onda idu narodnjaci, sevdalinke rijetko ili nikako. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#435 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by Hakiz »

Mene zanima jedno.

Uredu je kada neko kaže da mu se bilo ko, u ovom slučaju Božo, ne sviđa kako pjeva.

Ali iznositi ocjene o kvalitetu, o značaju, itd mislim da može samo kvalifikovana osoba. A kvalifikacije se ne stiču količinom preslušane muzike, iako to ima uticaja, nego školovanjem.

Koliko je u ovoj diskusiji muzikologa? Profesora pjevanja? I sličnih diploma podebljanim iskustvom i dokazanim kvalitetom (Na primjer, profesor pjevanja čiji studenti ostvaruju svjetski ili arem regionalno priznate karijere) koje mogu kvalifikovano ocijeniti nekoga izvan ocjene "sviđa mi se", a što je jedina ocjena koju bi nekvalifikovane osobe smjele izreći.

Ja sam čuo nekoliko ljudi čije izvođenje pjesama Queena mi se više sviđa od Freddijevog izvođenja. A za ovu rečenicu bi me ljubitelji Queena ubili. Freddie je svetinja, i u svetinje se ne dira iako možda ima i boljih. Mi smo svi skloni idealiziranju onoga šta nam se svidjelo u jednom trenutku i odbacivanju svega šta bi nam to moglo poljuljati.

Recimo, Freddie je poznat po moćnom glasu u širokom rasponu. Ali nikada nisma čuo da je izveo nešto nalik ovome:



Ili ovome, a ovaj video je ono o čemu sam govorio. Otprilike se ovako kvalifikovano daje ocjena da li neko pjeva dobro ili loše:

Last edited by Hakiz on 21/11/2018 01:16, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#436 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by moonca »

insomnia78 wrote:Ma od ovog nema dalje
.probaj sa ovom--- :-) :-D


Bozo je originalniji,ako je i moguce uporedjivati. :thumbup: :thumbup: Boja glasa --dirljivo...
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#437 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by Boemica »

moonca wrote:
Bozo je originalniji,ako je i moguce uporedjivati. :thumbup: :thumbup: Boja glasa --dirljivo...
Nah, slažem se sa francuzom ovaj put, Amira ubjedljivo najljepše otpjevala tu pjesmu, bar ja tako mislim.

Meni je ovo najdraže od Bože

User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#438 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by Ramzess Veliki »

Jednom prilikom po vec uhodanom obicaju okupi se nas tri orkestra iz razlicitih KUD-ova u planinarskom domu preko vikenda, I red svirke, red rakije i meze dok te ne obori na zemljicu, smjenjuju se sviraci I pjevaci, zabava ne prestaje. I zatim zapjeva Dino iz KUD Slobodan Princip Seljo ... I svi usute, a muzicari ostave instrumente ...
Dino negoduje - Dajte ljudi, pa mogu li ja sa vama pjevati?
Ekipa odgovara - Suti Dino ... I pjevaj ...
I tako Dino zapjeva sevdah u tisini, bez pratnje - niko ni casu da pomjeri ... Dino pjeva, a od glasa ti se jezi koza i srce stane da svojim udaranjem ne remeti pjesmu ... sve stane, I vrijeme i vjetar vani i sve slusa Dinu ... nijedan muzicar da svojim instrumentom ne oskrnavi taj glas ... kad Dino zavrsi sevdalinku samo se cuje grupni uzdah ... I nakon toga jedan duzi muk, uz pokoji komentar - Ima li ista ljepse? Zatim neko udari rif i svirka se nastavi ...

Za Dinu vecina nikad nije cula, nikada nije napravio karijeru. Da se samo sjetio da obuce haljinu ...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#439 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by Ramzess Veliki »

Sam' za ljubitelje kara-sevdaha ... :D

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#440 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by moonca »

:dajba:

ufff.... dobro...daj sad Bozu da uzivamo....Image

hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#441 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by hAZNADAR »

macchiato wrote:Pa govorim u svoje ime (a možda i u ime svoje generacije), meni je lično približio jer inače drugačije ne bih ni slušala mada većina mlađih ljudi neće ni Božu da sluša, a kamo li pravu sevdalinku.

I lično, puno više mi se sviđa to "urbano" izvođenje sevdalinke.

Ja koliko vidim po raji oko sebe, kad se popije onda idu narodnjaci, sevdalinke rijetko ili nikako. :mrgreen:
Sta je prava sevdalinka u tom kontekstu gdje Bozo kao ne izvodi pravu sevdalinku? Naravno da odredjene izvedbe i odredjeni izvodjaci nose neki nostalgicni ton,.. ali sve je to i dalje sevdah. Mladji mozda ne mogu razumjeti taj osjecaj nekada kada je aksamluk i kada se musko drustvo u mahali zarakija i sta se desavalo kada krene Safetova "Kad sretnes Hanku". Posebno refren Zbog nje je Zijo danima pio,... Tesko je opisati taj osjecaj ko ga nije dozivio, znam samo da nekome sa strane ko to gledao sve izgledalo kao drustvo ludzaka. :D

Ili taj osjecaj melahonije kada cujes Zaimovu Prolazi jesen na pragu je zima. Tu vec Bozo moze donekle stvoriti taj osjecaj.

Prolaze vremena i standardi, mode, furke,.. se mjenjaju. Proslo je vrijeme kada su pjesme o bitkama, britkim sabljama, dobrim konjima,.. izazivale poznate osjecaje. Zato su pjesme o ljubavi bezvremenske i izvode se na razne nacine. Tu je Mostar Sevdah R uradio ogroman posao na povratu zaboravljenih pjesama, aranzmanima koji nisu samo malo kultuivisaniha verzija narodnjaka uz harmoniku,... i mladi to znaju. Mozd ane slusaju redovno ali znaju. Gdje god sam bio zadnjih godina gdje se pustao, svira, pjevao,... sevdah,.. vidio sam kod vecine mladih - ono na usnama da znaju rijeci pjesme. A men onda drago :stidljiv:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#442 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by uglavnomja »

Hakiz wrote: Ja sam čuo nekoliko ljudi čije izvođenje pjesama Queena mi se više sviđa od Freddijevog izvođenja. A za ovu rečenicu bi me ljubitelji Queena ubili. Freddie je svetinja, i u svetinje se ne dira iako možda ima i boljih. Mi smo svi skloni idealiziranju onoga šta nam se svidjelo u jednom trenutku i odbacivanju svega šta bi nam to moglo poljuljati.

Recimo, Freddie je poznat po moćnom glasu u širokom rasponu. Ali nikada nisma čuo da je izveo nešto nalik ovome:
kao prvo :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

ne barci fredija :twisted:

kao drugo, da bi neko bio PJEVAC nije dovoljno samo imati glas

treba biti kompletna licnost stvorena za to
'i nije dovoljno nauciti kao papagaj tudje pjesme, treba stvoriti nesto novo, svoje

zato nestaju te zvjezdice sa talent souova, bez obzira na raspon, mogu pjevati u raji (kao da imas kosarkasa koji pogadja 9 od 10 trica na treningu, a iz igre - 0)

na stranu sto ima planetarnih zvijezda, a i nasih, koje nemaju (nisu imale) glas, ali su imale ono nesto ... leonard cohen, djordje b, itd ...
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#443 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by hAZNADAR »

Hakiz wrote:Mene zanima jedno.

Uredu je kada neko kaže da mu se bilo ko, u ovom slučaju Božo, ne sviđa kako pjeva.

Ali iznositi ocjene o kvalitetu, o značaju, itd mislim da može samo kvalifikovana osoba. A kvalifikacije se ne stiču količinom preslušane muzike, iako to ima uticaja, nego školovanjem.

Koliko je u ovoj diskusiji muzikologa? Profesora pjevanja? I sličnih diploma podebljanim iskustvom i dokazanim kvalitetom (Na primjer, profesor pjevanja čiji studenti ostvaruju svjetski ili arem regionalno priznate karijere) koje mogu kvalifikovano ocijeniti nekoga izvan ocjene "sviđa mi se", a što je jedina ocjena koju bi nekvalifikovane osobe smjele izreći.

Ja sam čuo nekoliko ljudi čije izvođenje pjesama Queena mi se više sviđa od Freddijevog izvođenja. A za ovu rečenicu bi me ljubitelji Queena ubili. Freddie je svetinja, i u svetinje se ne dira iako možda ima i boljih. Mi smo svi skloni idealiziranju onoga šta nam se svidjelo u jednom trenutku i odbacivanju svega šta bi nam to moglo poljuljati.

Recimo, Freddie je poznat po moćnom glasu u širokom rasponu. Ali nikada nisma čuo da je izveo nešto nalik ovome:

Ili ovome, [/youtube]
Joj dje me nadje. Sam ti rec ak ja pravise davim.

Te primjere sto si dao nemaju veze sa temom. Raspon glasa nije presudna stvar u sevdahu. Jest bitan jer neke pjesme zahtijevaju. U sevdahu je bitniji osjecaj kojeg pjevac pruzi, probudi,.. i predstavljanje pjesme, te price u pjesmi, osjecaja kojeg pjesma opisuje,..
Jedino slucno sto sam dozivo je je spanski flamenco i portugalski fado gdje i kad ne razumijes o cemu se radi osjetis preko pjevaca da je u pitanju radost, patnja,... Mozda nam je otuda i dosla takva interpretacija preko spanskih sefarda Jevreja koji su sa sobom donijeli u Bosnu i svoj melos.

Raspon glasa ne pomaze puno ako pjevac ne dozivljava sevdalinku. Slusao sam izvedbe od strane Serifa Konjevica, Hajrudina Varesanovica, Harisa Dzinovica,.. koji imaju strasne glasove i nevjerovatne raspone ali gdje su rijetko uboli - uglavnom vise predstavljali sebe, ono folirali se nego sto su predstavljali pjesmu i osjecaj. Pjevacice zene drugog zanra koje su tu i tamo izvele neku sevdalinku su redovno to znale uraditi bolje i bez nekog super glasa. A osjecaji koje sevdalinka probudi su puno dublji od egoisticnog osjecaja zapostavljenosti, ljubomore, ono ti me ostavila a ja sad cugam u kafani i to.

Pa kad vec i spominjes Fredija. Mnogi su "Somebody to love" otpjevali tehnicki ispravnije, izvlacili mnogo vise zavrsnice,.. ko kad muzicki konzervatoriji po svijetu proizvode pjevace koji mogu sve pa kad nemaju sta raditi ganjaju tehnicku perfekciju na youtube.
Ali ko se to onako strastveno unio u pjesmu i moljakao za mrvu ljubavi ko Fredy u "Somebody to love"?

Slicno i u sevdahu. Tu su Amira i Bozo od novih izvodjaca najbolji.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66781
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#444 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by plain vanilla »

Niti mi smeta niti me zanima Bozino seksualno opredjeljenje, a bome ni njegova odjeca. Nek hoda s kim hoce, nek oblaci sta hoce, valjda bismo svi trebali imati tu slobodu.
Ali se sjetih njegovih objava na fb, te mu dragi kupio cvijece, te mu dragi ovo, dragi ono, a raja pada u nesvijest i lajka. Sve dok se neko nije potrudio i malo guglao, pa skontao da Bozo mece slike s neta :oops: :mrgreen:
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#445 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by Sunculish »

hAZNADAR wrote:Mladji mozda ne mogu razumjeti taj osjecaj nekada kada je aksamluk i kada se musko drustvo u mahali zarakija i sta se desavalo kada krene Safetova "Kad sretnes Hanku". Posebno refren Zbog nje je Zijo danima pio,... Tesko je opisati taj osjecaj ko ga nije dozivio, znam samo da nekome sa strane ko to gledao sve izgledalo kao drustvo ludzaka.
Hanka me već godinama baca u trans, ta emocija kojom Sajo pjeva u srce dira, a kad se zarakijam Azemina i Niz kaldrmu... me dotuce.
Božu ne volim, od njega me hvata jeza. Dok sam bila dijete pok. Milan Babić i Luis su ne toliko prepadali da kad bi ih i čula bjezala sam kod mame, u nekim 30-tim isti osjećaj sam imala kad čujem Massima a sada je taj osjećaj rezervisan za Božu Vreću.
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#446 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by muha_sa »

Sunculish wrote:
hAZNADAR wrote:Mladji mozda ne mogu razumjeti taj osjecaj nekada kada je aksamluk i kada se musko drustvo u mahali zarakija i sta se desavalo kada krene Safetova "Kad sretnes Hanku". Posebno refren Zbog nje je Zijo danima pio,... Tesko je opisati taj osjecaj ko ga nije dozivio, znam samo da nekome sa strane ko to gledao sve izgledalo kao drustvo ludzaka.
Hanka me već godinama baca u trans, ta emocija kojom Sajo pjeva u srce dira, a kad se zarakijam Azemina i Niz kaldrmu... me dotuce.
Božu ne volim, od njega me hvata jeza. Dok sam bila dijete pok. Milan Babić i Luis su ne toliko prepadali da kad bi ih i čula bjezala sam kod mame, u nekim 30-tim isti osjećaj sam imala kad čujem Massima a sada je taj osjećaj rezervisan za Božu Vreću.
a Damir Imamovic i sevdalinke--bježiš li od njegovog milozvuka :? :D
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#447 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by šatirana_ljubičica »

hAZNADAR wrote:
šatirana_ljubičica wrote:Himzo nije u prvi plan stavljao svoju sexualnu orijentaciju kako god bilo, zato je i ostao zapamćen po interpretaciji a ne po pomenutom.
Dok je kod Bože obrnuta stvar...
Pametnom i išaret dosta.
Netacno, Bozo je prvenstveno dobar pjevac sevdaha, a stajling je vec i ranije mjenjao, promijenice i ovaj,.. i opet covjek od pocetka do danas pjeva sevdah perfektno, tacno kako treba. Podsjecam da je postao popularan i prije gej stajlinga. Barem kod ljubitelja sevdaha koji primjecuju mozda nesto sto ti ne obracas paznju.
Ja sam ga slušala još dok je u Sevdah kući pjevao...
I to je bilo to. Ni na mapi ga nije bilo. Njegova popularnost je krenula uporedo sa njegovim isticanjem svoje sexualne orijentacije htjeli mi to priznati ili ne. I kad već to nije u prvom planu, čemu onda sve te halje, štikle, itd.
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#448 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by šatirana_ljubičica »

Sunculish wrote:
hAZNADAR wrote:Mladji mozda ne mogu razumjeti taj osjecaj nekada kada je aksamluk i kada se musko drustvo u mahali zarakija i sta se desavalo kada krene Safetova "Kad sretnes Hanku". Posebno refren Zbog nje je Zijo danima pio,... Tesko je opisati taj osjecaj ko ga nije dozivio, znam samo da nekome sa strane ko to gledao sve izgledalo kao drustvo ludzaka.
Hanka me već godinama baca u trans, ta emocija kojom Sajo pjeva u srce dira, a kad se zarakijam Azemina i Niz kaldrmu... me dotuce.
Božu ne volim, od njega me hvata jeza. Dok sam bila dijete pok. Milan Babić i Luis su ne toliko prepadali da kad bi ih i čula bjezala sam kod mame, u nekim 30-tim isti osjećaj sam imala kad čujem Massima a sada je taj osjećaj rezervisan za Božu Vreću.
Sunch, haha, to je to!
Haznadar, šteta što neko iz te stare garde pada na Božu :(
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#449 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by wewa »

ja cak imam fotku gdje placem zbog Luisa :lol:

#ostarilose
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#450 Re: Ko je Bozo Vreco

Post by hAZNADAR »

šatirana_ljubičica wrote:
hAZNADAR wrote:

Netacno, Bozo je prvenstveno dobar pjevac sevdaha, a stajling je vec i ranije mjenjao, promijenice i ovaj,.. i opet covjek od pocetka do danas pjeva sevdah perfektno, tacno kako treba. Podsjecam da je postao popularan i prije gej stajlinga. Barem kod ljubitelja sevdaha koji primjecuju mozda nesto sto ti ne obracas paznju.
Ja sam ga slušala još dok je u Sevdah kući pjevao...
I to je bilo to. Ni na mapi ga nije bilo. Njegova popularnost je krenula uporedo sa njegovim isticanjem svoje sexualne orijentacije htjeli mi to priznati ili ne. I kad već to nije u prvom planu, čemu onda sve te halje, štikle, itd.
Mozda kod publike koja to ne prati i primijeti nesto tek kad je senzacija. Ja se sjecam dobro prijepiske poslije prvih pojavljivanja Boze i podjele linkova uz propratnu pricu Joj divi ovoga, wow, zna li ko vise o njemu, moze li se nabaviti vise,... . Pa na sjedeljkama price o njemu gdje su neki znali a neki blijedo gledali ko vam je otaj,... E kada je nastupio provokativno - svi su ga primijetili.

Medjutim u prvim nastupima je odusevio prvo svojim originalnim tenorom, a drugo izvedbom a cappella bez instrumenata. To je radio u startu i da je tada nestao sa scene zapamtila bi se a cappella jer je to malo ko ikada uradio.

Haznadar, šteta što neko iz te stare garde pada na Božu
Ljubitelj sam mnogih zanrova. Zar nije pomalo ofucano recimo u rocku da si zaglavio samo u klasicima 70-ti i 80-tih i da ne znas recimoza Gretu van Fleet? A jos kada se krene pametovati kako ovo danas nije nista, kako je u moje vrijeme bilo sve bolje konto muzike - e onda si stvarno omatorio i zavrsio svoje. :D
Ima u sevdahu mjesta i za staru i novu gardu. Dovoljno je samo da neko uspije da probudi poneki specifican osjecaj kojeg je tesko opisati i to je to. To od ovijeh novih sam dozivio samo od Boze i Amire. Mada mislim da ova nova u Divanhani - Sejla Grgic obecava i zeljno cekam da cujem naredne izvedbe. Po onome sto sam do sada cuo o njoj i kako pjeva jazz - mislim da ima u sebi to sto je potrebno.
Post Reply