Ko je bio u pravu-predizborna predvidjanja forumasa

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
joker

#1 Ko je bio u pravu-predizborna predvidjanja forumasa

Post by joker » 04/10/2006 12:48

Mislim da bi korektno bilo da ljudi na ovom (SDP) forumu koji su sebi davali za pravo da onima koji se ne slazu sa stavovima njihovog vozda skacu coporativno i organizovano za vrat kao lesinari i koji su vozdove neistomisljenike oznacavali neznalicama i glupim, da povuku rucnu i malo pazljivije citaju i razmisle o onome sto im pisu upravo te "neznalice i glupani" jer je nakon ovih izbora jasno da ovi SDP forumasi nastupaju na forumu navijacki pokusavajuci stvoriti dojam da vecina ljudi misli tako kao oni. A ustvari su izbori pokazali kako misli vecina ljudi i da su prave neznalice i nepoznavaoci politickih prilika u BiH upravo oni. I vrlo losi analiticari.

Po pricama forumasa prije izbora i anketama na ovom forumu SDP je trebao natpolovicno pobijediti, a sada nakon jos jednog izbornog poraza (zahvaljujuci na prvom mjestu Zlatku) ti isti forumasi kenjaju o nekakvim nebulozama koje nemaju nikakve veze sa realnim stanjem na terenu. I da nesreca po njih bude jos veca, u Kantonima gdje su se nadali jakoj podrsci (jer kao za njih glasaju u urbanim sredinama a za ove ostale glasaju seljaci) dozivjeli su poraze (Sarajevo-SBiH, Tuzla-SDA, Mostar-SDP je peta stranka).

Sad su bitna dva pitanja-koalicije i amandmani.

Sto se tice postizbornih koalicija, koalicija izmedju SDP-a i SBiH je nemoguca iz razloga sto Zlatko ne zeli u koaliciju u kojoj ce on biti prateci element lideru (kao sto je to SBiH sve ove godine bila SDA-u i SDP-u u Alijansi). Ali zato zeli u koaliciju sa SDA nadajuci se da ce Tihic ostati na celu stranke, jer bi u tom slucaju lider bio on zbog dominacije koju ima nad Tihicem. Time je Lagumdzija spreman zrtvovati gradjansku koaliciju zbog svoje zelje da vlada i dominira. U takvoj jednoj situaciji, logicno je da se SBiH okrene SDA-u kao jedinom mogucem koalicionom partneru uz uslov da Tihic izgubi uticaj u SDA (sto je i logicno jer je ocito da ga glasaci SDA ne zele tu-pogledajmo rezultate glasanja). Ako se ovo desi, to ce Lagumdzija iskoristiti da se u svojim medijima (FTV-60 min, SB, San, Oslobodjenje, Start, pa i BH Dani) obrusi na SBiH kao evo ih opet su prevarili glasace i usli u koaliciju sa SDA, a ustvari ce on biti upravo glavni uzrok sto bi se to moglo desiti. Naravno, tu su i manje stranke kao sto su HDZ 1990, SDU, HSP-Jurisic koje bi vrlo vjerovatno mogle i trebale uci u tu koaliciju.

Ustavni amandmani? Moguce je da SDA revidira svoj stav o ustavnim amandmanima, jer su zbog njih i dozivjeli znacajan gubitak povjerenja glasaca. To bi im trebala biti poruka da gradjani ne zele takav ustav kakav su oni dogovorili sa Srbima i koji jedino njima ide na ruku a nikako gradjanskoj drzavi. Otuda i sumnja u iskrenost Komsicevog zastupanja gradjana, jer ustavni amandmani koje i Komsic podrzava ne predvidjaju gradjane, vec naprotiv jacaju entitete i etnicke torove koji bi prema njima morali aminovati svaku i najbezvezniju odluku o kojoj se glasa.

nosara
Has thanked: 30 times
Been thanked: 30 times

Post by nosara » 04/10/2006 13:04

Vidis jokeru nije svako prelivoda pa da mijenja tim za koji navija samo zato sto mu u momentu ne ide kako treba.
Mi koji smo na strani SDP-a samo nastavljamo navijat za tim za koji smo navijali od prije rata. Mi nismo zaboravili zasluge za miran i pun zivot koji smo tad imali a sad o njemu sanjamo.
Dalje, niste vi neznalice i glupani, samo ste plitki, ograniceni i svojom voljom oslijepljeni u nacionalnoj iskljucivosti.
Izborni rezultat je los i posljedica je nemogucnosti realnog i trezvenog odlucivanja u Bosanaca i Hercegovaca. Nema zemlje na kugli u kojoj bi defakto izbore dobio covjek koji se "bori" za gradjansku drzavu a istovremeno osporava kandidaturu osvjedocenom borcu za tu istu gradjansku drzavu.
Neise, dobili ste sto ste trazili, uzivajte u blokadama i nefunkcionisanju vlasti, kradjama, lopovluku, lazima i obmanama. Bolje niste ni zasluzili.

mostarac

Post by mostarac » 04/10/2006 13:12

ja cu i dalje isto onako gorljivo braniti stavove SDP-a kao i do sad jer to je nesto sto nema veze sa rezultatima izbora, sto nema veze sa izborom za clanove predsjednistva, sa nekim sportom, jer politika nije sport iako se izbori cesto nazivaju utakmicom. Ja od svog broja ne odustajem kad igra traje, kao sto ni rodjeni nisu odustali i kad je bilo najteze digli smo se kao feniks uprkos svemu.
SDP je nesto u cemu se ja nalazim a branicu jos vise ideje koje promovise SDP i nema me cega biti stid. ja se ne osjecam porazenim. Porazena je ova zemlja i njen narod i svi mi kolektivno. Mi u SDP-u politiku ne dozivljavamo kao sport i navijanje, mi na to gledamo mnogo ozbiljnije i vjerovatno zato u ovoj neozbiljnoj zemlji i ne mozemo proci bolje sa svojim programom nego sto to moze onaj koji pjeva po vasarima. Mozda je nasa greska sto se bavimo ozbiljnim stvarima od kojih se zivi a ne glumimo mice trofrtaljke i ne prodajemo ublehe. tada bi vjerovatno prosli bolje na izborima, ali mi tako nismo naucili. Mi smo naucili govoriti istinu i zbog toga nas nije strah, znamo da smo upravu i ne osjecamo se porazenima, a kad znamo da iza nas stoje argumenti i istina nije nas strah udariti na bilo koga, jer jednostavno smo uvijek u prednosti, a i da smo slabiji imamo karakter dovoljno jak da izdrzimo u borbi.

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 04/10/2006 13:28

Meni je samo zao,sto se moja predvidjanja nisu ostvarila
SDP na svim nivoima :D
ali nema veze,dok sam ziva(tj,sposobna da glasam :D )
svoj dres ne mjenjam ! :D :D :D

mostarac

Post by mostarac » 04/10/2006 13:32

PITARKA_SA wrote:Meni je samo zao,sto se moja predvidjanja nisu ostvarila
SDP na svim nivoima :D
ali nema veze,dok sam ziva(tj,sposobna da glasam :D )
svoj dres ne mjenjam ! :D :D :D
vazno je da je crveni, a ne bordo :D

_BosanaC

Post by _BosanaC » 04/10/2006 13:35

Nemjenjanje dresa je nesto sto ljudi poput pokretaca ove teme ne shvataju i nikada nece ni shvatiti.

A i kako bi - do juce su bili u SDA, pa su stvorili neku svoju stranku, pa koalirali sa svim i svakim, pa sada docekali svojih pet minuta da drugi koaliraju opet sa njima...

Mahalac

Post by Mahalac » 04/10/2006 13:39

Sve ce to biti 100% u redu....al samo gore do Lapisnice, nadomak Pala.

Evo i Hanka ce da zapjeva

Qwert

Post by Qwert » 04/10/2006 13:52

mostarac wrote:ja cu i dalje isto onako gorljivo braniti stavove SDP-a kao i do sad jer to je nesto sto nema veze sa rezultatima izbora, sto nema veze sa izborom za clanove predsjednistva, sa nekim sportom, jer politika nije sport iako se izbori cesto nazivaju utakmicom. Ja od svog broja ne odustajem kad igra traje, kao sto ni rodjeni nisu odustali i kad je bilo najteze digli smo se kao feniks uprkos svemu.
SDP je nesto u cemu se ja nalazim a branicu jos vise ideje koje promovise SDP i nema me cega biti stid. ja se ne osjecam porazenim. Porazena je ova zemlja i njen narod i svi mi kolektivno. Mi u SDP-u politiku ne dozivljavamo kao sport i navijanje, mi na to gledamo mnogo ozbiljnije i vjerovatno zato u ovoj neozbiljnoj zemlji i ne mozemo proci bolje sa svojim programom nego sto to moze onaj koji pjeva po vasarima. Mozda je nasa greska sto se bavimo ozbiljnim stvarima od kojih se zivi a ne glumimo mice trofrtaljke i ne prodajemo ublehe. tada bi vjerovatno prosli bolje na izborima, ali mi tako nismo naucili. Mi smo naucili govoriti istinu i zbog toga nas nije strah, znamo da smo upravu i ne osjecamo se porazenima, a kad znamo da iza nas stoje argumenti i istina nije nas strah udariti na bilo koga, jer jednostavno smo uvijek u prednosti, a i da smo slabiji imamo karakter dovoljno jak da izdrzimo u borbi.

Ustajte vi forumsko roblje, vi suznji koji mori malo sutra glad... :D prva, druga, treca ....internacionala

hel..nejse, salu na stranu. SDP-u i nije toliko los program, medjutim ima los, da ne kazem malo arogantan, pristup prema potencijalnim ali i trenutnim biracima.

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 04/10/2006 14:10

Fakat ste shega, "nije ovo utakmica, ovo su ozbiljne stvari" ali "mi dresove ne mijenjamo" :lol:

Sad me cudi da i tih 13% dobiste s takvom pamecu i ozbiljnoscu.

Sto se koalicija sa ovim sa vasara tice, Vozd je takve donedavno falio i obecavao koalicije, pa nas onda od istog branio a evo jucer samo sto ga ne priupita "sa kondomom ili bez?". Fuj, fuj, fuj, i takvi pricaju o principima...

Image

mostarac

Post by mostarac » 04/10/2006 14:15

SherlockHolmes wrote:Fakat ste shega, "nije ovo utakmica, ovo su ozbiljne stvari" ali "mi dresove ne mijenjamo" :lol:

Sto se koalicija sa ovim sa vasara tice, Vozd je takve donedavno falio i obecavao koalicije a evo jucer samo sto ga ne priupita "sa kondomom ili bez?". Fuj, fuj, fuj, i takvi pricaju o principima...

Image
izvini ali lepi hare je najavio koaliciju sa onim sto otcjepljuje RS vec u onoj izbornoj noci i isto tako najavio je koaliciju sa ratnim zlocincem ljubicem. Bas onako principijelno kao i do sad 100% za fotelju :D

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 04/10/2006 14:19

Dijete, opet si me zamjenio sa nekim. Hajde opet kod vozda po nove etikete pa nam se vrati da ti se smijemo.

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 04/10/2006 14:21

mostarac wrote:
SherlockHolmes wrote:Fakat ste shega, "nije ovo utakmica, ovo su ozbiljne stvari" ali "mi dresove ne mijenjamo" :lol:

Sto se koalicija sa ovim sa vasara tice, Vozd je takve donedavno falio i obecavao koalicije a evo jucer samo sto ga ne priupita "sa kondomom ili bez?". Fuj, fuj, fuj, i takvi pricaju o principima...

Image
izvini ali lepi hare je najavio koaliciju sa onim sto otcjepljuje RS vec u onoj izbornoj noci i isto tako najavio je koaliciju sa ratnim zlocincem ljubicem. Bas onako principijelno kao i do sad 100% za fotelju :D
Znaci ista ste g~#na :D Hvala na potvrdi :thumbup:

joker

Post by joker » 04/10/2006 14:21

Ma vi ocito niste shvatili poentu. A poenta je da su ovi izborni rezultati pokazatelj ko razumije i zna na pravi nacin analizirati politicku situaciju u BiH. Ne ulazim sada u opravdanost ovih ili onih glasova, ali je cinjenica da sam ja u onoj manjini koja je uveliko pogodila kakvi ce rezultati izbora biti.

Da pojasnim, posto pojedinci stvarno nemaju kapaciteta razumno razmisljati pa su se i na ovo popalili kao sibica, umjesto da kazu OK mi stvarno nemamo pojma o politici buduci da smo naivno vjerovali u ono sto smo pisali a desilo se upravo suprotno od toga. Ovdje ne govorim o programima stranaka vec o realnom stanju na terenu i sposobnosti procjene podrske koju pojedine stranke imaju medju gradjanima (narodima). Ne moze biracko tijelo biti pametno kada glasa za tebe, a glupo kada ti vise ne zeli ukazati povjerenje (pa valjda je do tebe). Znaci ako ja navijam za Zelju, i on treba da igra sa Sarajevom koje je u tom momentu recimo puno jace, ako sam poznavalac fudbala necu bulazniti kako ce Zeljo razvaliti pitare, vec cu se nadati cudu i sreci, ali cu biti svjestan da su mi male sanse. Ali ako ne poznajem fudbal onda cu bulazniti poput vas pred izbore.

I umjesto da se nakon svake katastrofe otklone njeni uzroci i tako sanira i buduca steta kod nas se (na prvom mjestu u SDP-u, a kako stvari stoje moglo bi se desiti i u SDA) otklanjaju oni koji pozivaju na odgovornost onih koji su do katastrofe i doveli (u ovim slucajevima to su Zlatko u SDP-u i Tihic u SDA).

P.S. Za sve one koji isticu kako su uvijek i kako ce uvijek bez obzira na sve glasati za SDP, ne mogu reci nista drugo osim da su ograniceni ko saksije, jer kakva je onda razlika u intelektualnom nivou i stepenu razvoja njih i recimo onih u SDA koji isto tako razmisljaju, osim u boji dresa? Nema to veze sa lojalnoscu i demokratijom, jer bi po tom obrascu, onaj koji jednom uzme vlast uvijek bio na vlasti (jer su Boze moj svi "lojalni", a ne "prelivode").

Hvala Bogu pa ima i "prelivoda". Pa to i jeste smisao demokratije, da mozes i izgubiti podrsku glasaca ako im nisi opravdao povjerenje.

A ovdje je povjerenje izgubljeno i zastupanjem onakvih ustavnih rjesenja. Htio to neko priznati ili ne.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 04/10/2006 14:25

SherlockHolmes wrote:Dijete, opet si me zamjenio sa nekim. Hajde opet kod vozda po nove etikete pa nam se vrati da ti se smijemo.
Ko o cemu... :-)

zooropa

Post by zooropa » 04/10/2006 14:26

Glasao sam za SDP (osim na kantonalnom nivou), ali nisam zagriženi SDP-ovac. Nikada nisam nekoga nazvao glupim ili neznalicom (niti to ima veze sa nečijim izborom) nego mi nije bilo jasno kako ljudi ne vide kada neko mulja, a neko koliko toliko konkretno govori.

Da se razumijemo, i SDP je koristio jeftine trikove (tipa davanje glasa u Parlamentu FBiH za Zakon o pravima demobilisanih boraca, iako svi nestranački i inostrani stručnjaci tvrde da nema love za to), ali od svega što mi se ponudilo, oni su najviše pokazali šta nude i kako to misle učiniti. To meni treba da dadnem svoj glas.

mostarac

Post by mostarac » 04/10/2006 14:26

kad covjek slusa ljude u bosni i hercegovini rekao bi da je njen najveci problem lider jedne opozicione partije ZLATKO LAGUMDZIJA. Zalosno je da je tako ali takav se utisak stice. Svi njegovi oponenti su toliko isfrustrirani njegovom pojavom i njegovim likom da samo o njemu pricaju i samo je on problem. Valjda ih frustrira intelektualna nadmoc i sposobnost sta li :D

joker

Post by joker » 04/10/2006 14:32

nosara, mostarac, pitarka, Bosanac i ostali...

Zahvaljujuci takvom vasem razmisljanju vas Vozd moze uci u koaliciju i sa SDA, a da vi nimalo ne razmislite o svojim stavovima i podrsci koju mu pruzate iako je do prije pola godine upravo SDA bila oznacavana kao crni djavo upravo od tog vaseg vodje. Ali sada kada vam on kaze da vise nisu crni djavo, vi cete reci OK. E to nazivaju manipulacijom masama.

Ili je crni djavo od pocetka, ili nije nikada ni bio. Ali svakako je bio oznacen kao neko sa kim SDP i Lagumdzija NIKAD nece u koaliciju. Ali sada ovcama Vozdovim ce se ponuditi nova istina. A koalicija SDA i SDP je i vise nego izvjesna u slucaju Tihicevog opstanka u SDA kao osobe koja ima uticaj. Ako ne uspije da se odrzi kao najjaca figura onda ce vjerovatno doci do koalicije SDA i SBiH, jer SDP u koaliciju sa SBiH nece ni u kojem slucaju (iako bi bilo logicno) jer bi u tom slucaju Vozd bio rezervni igrac. A u tom slucaju jebo i partiju ako sam ja rezerva...

Fino je kada drugi razmisljaju umjesto vas, ali je ipak ljepse kad sami donosite odluke i stavove i kada ste slobodni da glasate za koga hocete od izbora do izbora. A ne uvijek za iste...

Ali vi taj osjecaj jos niste upoznali, zar ne?
Last edited by joker on 04/10/2006 14:39, edited 1 time in total.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 04/10/2006 14:35

joker wrote:nosara, mostarac, pitarka, Bosanac i ostali...

Zahvaljujuci takvom vasem razmisljanju vas Vozd moze uci u koaliciju i sa SDA, a da vi nimalo ne razmislite o svojim stavovima i podrsci koju mu pruzate iako je do prije pola godine upravo SDA bila oznacavana kao crni djavo upravo od tog vaseg vodje. Ali sada kada vam on kaze da vise nisu crni djavo, vi cete reci OK. E to nazivaju manipulacijom masama.

Ili je crni djavo od pocetka, ili nije nikada ni bio. Ali svakako je bio oznacen kao neko sa kim SDP i Lagumdzija NIKAD nece u koaliciju. Ali sada ovcama Vozdovim ce se ponuditi nova istina. A koalicija SDA i SDP je i vise nego izvjesna u slucaju Tihicevog opstanka u SDA kao osobe koja ima uticaj. Ako ne uspije da se odrzi kao najjaca figura onda ce vjerovatno doci do koalicije SDA i SBiH, jer SDP u koaliciju sa SBiH nece ni ukojem slucaju (iako bi bilo logicno) jer bi u tom slucaju Vozd bio rezervni igrac. A u tom slucaju jebo i partiju ako sam ja rezerva...

Fino je kada drugi razmisljaju umjesto vas, ali je ipak ljepse kad sami donosite odluke i stavove i kada ste slobodni da glasate za koga hocete od izbora do izbora. A ne uvijek za iste...

Ali vi taj osjecaj jos niste upoznali, zar ne?
Kad je to neko od ovih koje si gore prozvao rekao da SDA nije crni djavo, rekao nesto u korist koalicije SDA-SDP i generalno branio SDA po bilo kojoj osnovi?

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 04/10/2006 14:37

mostarac wrote:kad covjek slusa ljude u bosni i hercegovini rekao bi da je njen najveci problem lider jedne opozicione partije ZLATKO LAGUMDZIJA. Zalosno je da je tako ali takav se utisak stice. Svi njegovi oponenti su toliko isfrustrirani njegovom pojavom i njegovim likom da samo o njemu pricaju i samo je on problem. Valjda ih frustrira intelektualna nadmoc i sposobnost sta li :D
Aha, a ono intelektualno "Milence", kad cujemo, joj, nemamo pametnijeg odgovora pa se sve isfrustriramo zbog toga.

Uglavnom, vi non stop cumurate o foteljasima iz SBiH jer ste vjerovatno slicni. Nema tu puno principa, svi nasmjeseni vodjini (bio on Lepi ili Pametni) poltroni se ubiste ko ce ga prvi odbraniti. Pa ona i Miletu okrenuti stajni trap, ako je to cijena koalicije. Dakle, isto ____, drugo pakovanje.

Arslan_

Post by Arslan_ » 04/10/2006 14:40

Ma dosadio Zlaja i Bogu i narodu :D

Jes da je obrazovan, dobro baca supljake i konta da je lider ali ipak izgleda da mu sad samo pomaze tepanje Dodiku :D

Zlaja & Crveni vetar

Si, Mile, si,
u svako doba vazi,
ma znam sta je strast.
Si, Mile, si,
al dobro mi pokazi,
da znam gde je slast.
Pa me odvedi na pejzaze,
u budzake, u vrbake, seno, seno,
da se milujemo, je mo.

Bum, Mile, bum,
ma gricni me za uvce,
tu grm, ovde zbun.
Bum, Mile, bum,
ma nek mi srce kucne,
u sarz pa na drum.
Jer prosto zudim da izludim,
da me pipnes, da me stipnes,
Mile, Mile, zagrljaju moj.

REFREN
Sitnije, Mile, sitnije,
nauci me najhitnije,
sitnije, Mile, sitnije,
pokazi mi najbitnije.
Sitnije, Mile, sitnije,
nauci me najhitnije,
sitnije, Mile, sitnije,
pokazi mi najbitnije.

Bum, Mile, bum,
ma gricni me za uvce,
tu grm, ovde zbun.
Bum, Mile, bum,
ma nek mi srce kucne,
u sarz pa na drum.
Jer prosto zudim da izludim,
da me pipnes, da me stipnes,
Mile, Mile, zagrljaju moj. :D :D :D :D :D :D :D :D

joker

Post by joker » 04/10/2006 14:46

induendo wrote:
Malo se Havaz danas čitao? :D
Ne nego gledao SDP magazin "60 minuta". Lijepo vam je glasnogovornik Zlatka Lagumdzije rekao (Bakir Hadziomerovic) da se prate sta ce se desiti u SDA. Ako Tihic ostane idu sa SDP-om, ako Tihic ode idu sa SBiH. Bakir ni u jednoj varijanti ne rece SDP i SBiH. Ali je stao u zastitu Amora Masovica i Bakira Izetbegovica, kao mozete misliti bruke da ovi iz stranke za BiH pobjede dvojicu ovakvih ljudi (ali bez sarkazma, vec kao iskreno misljenje). Ma fuj...

A "Havaz" je to tek danas analizirao dok je partijski magazin "60 minuta" to analizirao u ponedjeljak, a partijsko novinsko glasilo Oslobodjenje juce.

Je l' de da je malo cudno da Oslobodjenje i Bakir H. imaju izvore bliske Tihicu, a da Avaz nema pa kasni sa ovim analizama?

Ej jednoumlje moje...

haris ubleha

Post by haris ubleha » 04/10/2006 14:48

Joker nam zeli reci da SDP nije trebao izborni program zasnivati na realnosti vec se prilagoditi birackom tijelu... :D Umjesto da obecavaju 150.000 novih radnih mjesta, trebali su obecavati ukidanje RS... 8)
Narod bi sigurno lakse razumio ovakve poruke od komplikovanih izraza tipa "rast drustvenog bruto proizvoda xy posto" ili "smanjenje javne potrosnje za 10-15 posto"... :-D Jeste da, kada bi dosli na vlast, ne bi mogli ispuniti predizborna obecanja o ukidanju RS-a... Ali, Boze moj, uvijek bi se mogli opravdati na nacin Lepog Hareta "Nismo obecavali, rekli smo radicemo... i evo radimo"... malo prepucavanja sa Dodikom i... eto povjerenja naroda...
Posto u SDP-u sjede ozbiljni ljudi, oni vise vole biti i u opoziciji nego lagati i varati ljude... Zato je red da vlast opet formiraju Stranka ZAgraBiH :sad: i tvrdo krilo SDA, bez Tihog. U ovom trenutku bi koalicija mehkog krila SDA i SDP-a bila potpuno kontraproduktivna. Vlast, odnosno povjerenje bosnjackog glasackog tijela, su na izborima osvojili Lepi Hare, Safet Halilovic, Hasan Cengic, Adnan Terzic, Jata, Halid Genjac, Azra Hadziahmetovic i posteno je da formiraju vlast i "brane" nas od Dodika, osiguraju ekonomsku konkurentnost Federaciji protiv Dodikovog privrednog buma u RS, osiguraju dodatnih 250 miliona maraka u budzetu FBiH za demobilisane borce u narednoj godini, grade autoput kako su obecavali... Naravno da ova klika to nece moci ispuniti, ali zar je nesto bolje zasluzio narod koji sa 62 posto podrzi Harisa Silajdzica i sa 22 posto Stranku ZAgraBiH... 8)

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 04/10/2006 14:50

U ovakvoj drzavi, sa politicki pismenim stanovnistvom kako jeste, jedina sansa sdp-a je da bude totalno ali bas totalno cista od afera njenih stranackih lidera, svaka druga varijanta je volej propagandoj masineriji avaza, kontrolisane od nominalno bosnjackih stranaka, podrazumjeva se da su afere celnika tih stranaka sapatom ili nikako spominanje. Kako to funkcionise vidjeli smo na Lagumdzijinom primjeru. Da li je SDP kao partija dovoljno visprena da prevazidje ovaj problem, pitanje je, ali naravno, uvijek se moze i pisati uz vjetar.
Licno sam glasac SDP-a, vjerovatno cu i dalje biti, ali neke se stvari ne mogu poreci, ostalo je stranacka disciplina.

privremeni

Post by privremeni » 04/10/2006 14:54

Statistike kazu da u Bosni ima 20% nepismenih i 50% polupismenih. U skladu sa tom statistikom, a i nacionalnom ostrascenoscu su rezultati ovogodisnjih izbora. Sve promjene se krecu unutar istog nacionalnog kruga (nije SDA nego S BiH). Gradjanske opcije nigdje na vidiku, a cini mi se da je Haris usao u predsjednistvo na krilima "gradjanskog ustava", koji ce donijeti bez saglasnosti jednog konstitutivnog naroda.
Osipanje glasova SDP-a nije za cudjenje. Poslije 10 godina rata u miru, prosipanja mrznje,novih generacija naucenih "svojoj" historiji i istini, rezultat nije ni mogao biti drugaciji. To potvrdjuju i rezultati izbora Liberala na sarajevskom kantonu. Dobili su nesto preko 900 glasova. To je manje od broja raznoraznih poletaraca s jedne, i bakica s druge strane, sto su navijali za iste zadnju godinu dana po ovom forumu.
:lol:
U svakom slucaju, vise od polovine glasaca je izrazilo svoju volju. Dragi gradjani (pardon narodi) dobijate vlast kakvu zasluzujete.

joker

Post by joker » 04/10/2006 14:56

_BosanaC wrote: Kad je to neko od ovih koje si gore prozvao rekao da SDA nije crni djavo, rekao nesto u korist koalicije SDA-SDP i generalno branio SDA po bilo kojoj osnovi?
Svi vrlo dobro znamo, a ja sam i ranije skretao paznju na ovom forumu za precutnu koaliciju SDA i SDP, kako su se Zlatko i Tihic medjusobno castili komplimentima i hvalili jedan drugom stranke (kao ozbiljan partner, ponasaju se kao ustavotvorna i drzavotvorna stranka, ozbiljni politicki faktori i sl. bljuvotine), a takodje i svi vrlo dobro znaju da je SDP svoju kampanju zasnovao na demoniziranju SBiH i Harisa Silajdzica i njenom predstavljanju kao gorom i od SDA, a da su pri tom SDA dirali tek sporadicno da to lizanje ne bi bas bilo otvoreno. A istu vrstu kampanje je pokrenula i SDA koja je takodje zestoko napadala SBiH i Silajdzica, a SDP je gotovo potpuno bila postedjena napada. A sada oni koji ne znaju sagledati ukupnu sliku BH politicke realnosti sada imaju i objasnjenje zasto je to tako u izbornim rezultatima.

Post Reply