Ko je bio bolji, Alija ili Tito?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
forza milan
Posts: 373
Joined: 12/07/2006 16:02

#451

Post by forza milan »

pa ti u svakom svom postu pokazujes koliko si djubre
i sad ti vokri sto ima jos neko ko je djubre
od tebe nema veceg u to budi siguran
mozda ti mostarac moze parirat ali je on zelen
a sto se ti poredis non stop s cetnicima
to sam radis, ne poredim te ja nego ti sam
ako ti je satisfakcija da si bolji od cetnika...
ali nemas ni tu satisfakciju koji moze imat svako jer ti si gori od njih
ti, mostarac, vesela...
ja bi te ubio prije nego cetnika :-D i to sa smiejskom
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#452

Post by mostarac »

forza milan wrote:pa ti u svakom svom postu pokazujes koliko si djubre
i sad ti vokri sto ima jos neko ko je djubre
od tebe nema veceg u to budi siguran
mozda ti mostarac moze parirat ali je on zelen
a sto se ti poredis non stop s cetnicima
to sam radis, ne poredim te ja nego ti sam
ako ti je satisfakcija da si bolji od cetnika...
ali nemas ni tu satisfakciju koji moze imat svako jer ti si gori od njih
ti, mostarac, vesela...
ja bi te ubio prije nego cetnika :-D i to sa smiejskom

forza gnjilan je latentni komunista :lol:
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#453

Post by Vodenjak »

forza milan wrote:pa ti u svakom svom postu pokazujes koliko si djubre
i sad ti vokri sto ima jos neko ko je djubre
od tebe nema veceg u to budi siguran
mozda ti mostarac moze parirat ali je on zelen
a sto se ti poredis non stop s cetnicima
to sam radis, ne poredim te ja nego ti sam
ako ti je satisfakcija da si bolji od cetnika...
ali nemas ni tu satisfakciju koji moze imat svako jer ti si gori od njih
ti, mostarac, vesela...
ja bi te ubio prije nego cetnika :-D i to sa smiejskom
Na slamcicu cu da ti je pijem...
Na slamcicu...

A ti ces samo da vristis...
Pardon, skichis.. 8-)

Nego, koliko vidim, usla voda u ushi..
Ne da vise ne mozete trpiti kad vam se kaze sta ste i ko ste vec odmah se lacate svijetla oruzja i hocete da koljete... :shock:
Ccc...

I to sa osmijehom! Bas ste postali rutinirani u tome, priznajem... :oops:
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#454

Post by SiSaJuMe »

Odlican zaokret teme :D
mr2
Posts: 815
Joined: 27/06/2005 20:03
Location: amsterdam

#455

Post by mr2 »

fakat vise :lol: :lol: :lol: :lol: ... .....tito umro prije 26 god,kao i njegovo naslijede i ideologija....
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#456

Post by Jara »

sarlo wrote: Da ne govorim o kraju rata kada su ubijene citave zajednice Nijemaca, Italijane, Hrvatska sela u Lici, Marsevi smrti (nijedan ozbiljan istoricar nije htio da procijeni obim ubistava Partizana na kraju rata ali se slazu da je ogroman)...
Pod "zajednicama" podrazumijevaš nacionalne manjine, Nijemce, Italijane etc?
U sastavu NOV-e, dakle pod Titinom komandom, bile su, između ostalih:
Partizanska brigada "Garibaldi", u kojoj su bili pripadnici italijanske manjine i također i Italijani iz Italije ( čitava brigada) koji su poslije kapitulacije Italije1943. presli na stranu Titovih partizana ( sigurno znaš njihovu partuzansku pjesmu " Bela ćao, bella ćao. bela ćao, ćao, ćao... :-D )
Čehoslovačka brigada "Jan Žižka", u kojoj su se protiv fašista borili pripadnici češke i slovačke manjine
Mađarski bataljon "Šandor Petefi" - od pripadnika mađarske manjine
Pazi sad ovo::
Partizanska četa "Ernest Telman" - od pripadnika njemačke manjine ( nisu ni svi folksdojčeri bili nacisti).

Dakle, Tito je uspio i njih da angažuje u antifašističkoj borbi...komande u tim formacijama su bile na njihovim maternjim jezicima.
Pa ti uporedi...
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#457

Post by furlan »

A zasto svaka kritika politike A.I. odmah izaziva reakcije tipa:cetnici,yugonostalgicari,djubrad,izdajnici Bosne,komunjare i sl.?
Da li su te reakcije posljedica zaista zaljubljenosti u lik i djelo ili plagijat jednoumlja koje je vladalo u godinama mraka?
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#458

Post by Vodenjak »

furlan wrote:A zasto svaka kritika politike A.I. odmah izaziva reakcije tipa:cetnici,yugonostalgicari,djubrad,izdajnici Bosne,komunjare i sl.?
Da li su te reakcije posljedica zaista zaljubljenosti u lik i djelo ili plagijat jednoumlja koje je vladalo u godinama mraka?

Pa svakom zivom je jasno da su najveci jastrebovi danasnjih nacionalistickih oligarhija (poput onog gore idiota sto bi nas i ubijao ovuda) u stvari najokorjeliji boljsevici od kojih demokratija bjezi kao pseto od gube!

Kriju se iza toga da im Alija nije bio komunista a ne smeta im sto je tom istom Aliji bilo vise stalo da u svom narodu razvija vjersko osjecanje a na ustrb nacionalne pripadnosti!

A time je stao na stranu onog djubreta i zlocinca Karadzica s kojim je dosao ruku pod ruku na vlast i koji je isti taj narod zvao vjerskom sektom!

Broz narodu nije valjao sto je cekao citavih dvadestak godina da da muslimanima pravo na naciju, a dobar im ovaj za cijeg je mandata narod izgubio dvije drzave u kojima je zivio prije nego je isti zasjeo gdje je zasjeo!

Da, reci ce bilmezi kako je imao neprijatelja...
Eto, Broz nije. Od Svaba, Italijana, preko Engleza i Amerikanaca pa do Karadzicevih i Bobanovih predaka...
Svi su ga mazili i pazili!
bos
Posts: 538
Joined: 14/08/2006 00:51
Location: Sarajevo

#459

Post by bos »

Vodenjak wrote:
furlan wrote:A zasto svaka kritika politike A.I. odmah izaziva reakcije tipa:cetnici,yugonostalgicari,djubrad,izdajnici Bosne,komunjare i sl.?
Da li su te reakcije posljedica zaista zaljubljenosti u lik i djelo ili plagijat jednoumlja koje je vladalo u godinama mraka?

Pa svakom zivom je jasno da su najveci jastrebovi danasnjih nacionalistickih oligarhija (poput onog gore idiota sto bi nas i ubijao ovuda) u stvari najokorjeliji boljsevici od kojih demokratija bjezi kao pseto od gube!

Kriju se iza toga da im Alija nije bio komunista a ne smeta im sto je tom istom Aliji bilo vise stalo da u svom narodu razvija vjersko osjecanje a na ustrb nacionalne pripadnosti!

A time je stao na stranu onog djubreta i zlocinca Karadzica s kojim je dosao ruku pod ruku na vlast i koji je isti taj narod zvao vjerskom sektom!

Broz narodu nije valjao sto je cekao citavih dvadestak godina da da muslimanima pravo na naciju, a dobar im ovaj za cijeg je mandata narod izgubio dvije drzave u kojima je zivio prije nego je isti zasjeo gdje je zasjeo!

Da, reci ce bilmezi kako je imao neprijatelja...
Eto, Broz nije. Od Svaba, Italijana, preko Engleza i Amerikanaca pa do Karadzicevih i Bobanovih predaka...
Svi su ga mazili i pazili!
e hajde sad sastavi nesto slicno tome i na temu...zasto antikomunisticki komentari izazivaju reakcije tipa:fasista, neofasista, nacionalista, SDA-ovac, balija i sl?

sta se palis...:P
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#460

Post by furlan »

[...zasto antikomunisticki komentari izazivaju reakcije tipa:fasista, neofasista, nacionalista, SDA-ovac, balija i sl?

Zato sto je komunisticka ideja socijalnog drustva i ravnopravnosti nazadna, degenerativna, jednoumna i utopisticka.
Pitanje se odnosilo na napredne demokratske snage.
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#461

Post by BECHO »

mr2 wrote:fakat vise :lol: :lol: :lol: :lol: ... .....tito umro prije 26 god,kao i njegovo naslijede i ideologija....
I cek'o 26 godina da nas prizna kao narod! :roll: Lijepi nas Tile...

Da se vratimo temi...Kad bi birao izmedju njih dvojice, birao bi Tita ispred Alje! Jer kakav god da je bio covjek, cinjenica je da Alija nije bio sposoban politicar a takve karakteristike su upravo krasile harizmaticnog druga Jozu - sposoban, nepovodljiv, lukav, pribran, inteligentan vodja tj. susta suprotnost od onog sto je bio Alija. Rezultati su vidljivi 11 godina poslije rata, gdje je vecinski bosnjacki narod sveden na ca. 30 % teritorije + sto smo procentualno najsiromasniji u drzavi. Politicki gledano, Tito je napravio mnogo-mnogo vise za svog politickog mandata, ako bi stavili sa strane greske koje je imao kad je u pitanju Bosna i Hercegovina i bosnjacki narod u njoj.
Last edited by BECHO on 30/08/2006 17:21, edited 1 time in total.
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#462

Post by BECHO »

forza milan wrote:
Vodenjak wrote:
forza milan wrote:
A kako bi bilo da tebe nadje neka treba pa da budemo rahat, svi mi ovako cuture na forumu? :-) Majka mu stara, nadam se da imas dovoljno godina i da bi trebao nauciti neke osnovne stvari ponasanja a to je da se ne prijeti nikom a pogotovo onom koji ima razlicite politicke stavove od tvojih. S obzirom da sam dugo na forumu i poznajem Vodenjaka, znam da je covjek na mjestu (ma koliko se politicki ne slagali) i zato ovakvim stvarima kao sto je pozivanje na linc i sl. nije mjesto ovdje, makar to bilo i virtualno. :wink:
User avatar
ProS
Posts: 675
Joined: 19/09/2004 23:23

#463

Post by ProS »

o mrtvima najbolje,ali cemu tema?

jebem nostalgicare :oops:
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#464

Post by njonjica »

Malo me nema i odmah poziv na linc. Sta vam je danas? :D :D

Ili ste takvi po citavom tijelu :? :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#465

Post by danas »

njonjica wrote:Malo me nema i odmah poziv na linc. Sta vam je danas? :D :D
bez prozivanja molim :D
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#466

Post by njonjica »

danas wrote:
njonjica wrote:Malo me nema i odmah poziv na linc. Sta vam je danas? :D :D
bez prozivanja molim :D

Hahahha, neceM vise, omaklo mi se. :lol:

TITA MI
Last edited by njonjica on 30/08/2006 18:25, edited 1 time in total.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#467

Post by kekec »

forza milan wrote:kazes progonili te
pa dje te ne ubise majku im
Halo Moderator!
Zar ovo nije zrelo za titulu "BANdit" :shock:
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#468

Post by cernica »

Ko je bio bolji, Alija ili Tito?

Za koga i u cemu?
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#469

Post by muha_sa »

Zar vam nije dosadilo??
JBT zakuho i "ispario"
Locked