Knjiga koju nisam procitala do kraja

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#51 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Donnie Smith »

Zovem se crvena - Orhan Pamuk
Sidarta - Hermann Hesse
50 nijansi


a mali milion ih je pročitanih, sa naknadnim žaljenjem. Ove su ostale nedočitane. Ima ih još doduše...to be continued :D
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#52 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Truba »

sve skupa mozda 7-8 odustao
ne lezi mi brian aldis pa sam njegove tri odustao
mucninu sam odustao

jos nekoliko serijala sam odustao ali sam pročitao cijelu knjigu pa odustao :mrgreen:

generalno pazim sta nabavljam i kako i kada čitam :D

danas sam andrica citao ispred ekonomije na klupi
ljepota 8) sunce u hladu uzivancija
User avatar
Omar500
Posts: 472
Joined: 26/04/2010 23:33
Location: Sarajevo

#53 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Omar500 »

Ruski rulet od Gorana Tribusona...s tim da treba naznaciti da sam htio zavrsiti, ali po pehu kod sebe imam samo prvi dio knjige, pa cu to morati zbaviti
Don Kihot, vjerujem da nisam jedini
Autostoperski vodic kroz galaksiju od Douglas Adamsa jesam procitao, ali ne i nastavke; mrzim ostavljati posao nedovrsenim
Onda od Lajosa Zilahija, Ararat, na 2/3 knjige stao i proslo od toga dvije godine, razmisljam da uzmem nekad u skorije vrijeme pa da fino, ispocetka, i da zavrsimo i to kako treba :-)

Ostalih nedovrsenih knjiga se ne mogu sada sjetiti, vjerovatno ih mnogo i nema, jer ako vec uzimam neku knjigu u ruke, zaista se potrudim da je zavrsim, po cijenu da se dosadjujem do posljednje strane.

Kad mi neko kaze ''ne dopada mi se knjiga, procitao sam 20 stranica i hocu se ubit od dosade'' :lol:
Isto kao da pogledas 10 minuta filma koji traje 2 sata ili da odigras tutorial u video igri, bez ijedne misije. :-D
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#54 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Truba »

kad smo kod klasika misam mogao ni dekameron 1/4 samo
mucio sam se sa molierom al posto je kratko uspio sam pročitati...
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#55 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by ¤ jelena ¤ »

Šolohov, Tihi Don... utuših se neđe napola nekog toma i ne sjećam se kojeg... :cry: :oops:
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#56 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Capajebo »

Zurnal - ako niste depresivna osoba, a zanima vas kako to izgleda, ovo je knjiga za vas.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#57 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by KatarinaKosaca »

Zvonar Bogorodicne crkve. Obavezna lektira, patila se, ostavila, vise nikad nisam ni nastavila. Nikoletinu Bursaca isto nisam, nije mi Copic lezao nikad
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#58 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by wewa »

2666, Roberto Bolano - nisam zvanicno odustala, nego nemam vremena u kontinuitetu da bih je s gustom citala...
Sunny-7
Posts: 1111
Joined: 29/06/2014 23:12

#59 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Sunny-7 »

50 nijansi
Nakon silnih pohvala mojih prijateljica kupim sva tri dijela.
Zali Boze bacenih para.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#60 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by peepeep »

Lovac u žitu
Eragon

To je što mi sad pade....
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#61 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Dosadno mii »

1984

80% procitala i dalje nije islo
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#62 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Truba »

aj razligu

nisam Mučninu pročitao do kraja ali ću probati ponovno

osim Brajana Aldisa skontao sam da mi Gene Wolfe takođet ne leži
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#63 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by dobar osjecaj »

Shantaram u izdanju na engleskom. Procitala nekih recimo 900 od nekih 930 stranica i nisam mogla dalje. Bila mi je prezanimljiva, zapalila da pozelim ici u Indiju ali me posteno i smorila.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#64 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Grean »

---
Last edited by Grean on 23/12/2016 19:42, edited 1 time in total.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#65 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Grean »

Donnie Smith wrote:Zovem se crvena - Orhan Pamuk
Sidarta - Hermann Hesse
50 nijansi


a mali milion ih je pročitanih, sa naknadnim žaljenjem. Ove su ostale nedočitane. Ima ih još doduše...to be continued :D
Nekad nije bilo sanse da popustim knjigu koliko god losa bila, gulio sam do kraja dok sam u posljednje vrijeme sve zahtjevniji. Stvarno ne mogu svasta.

Nisam citao Pamukovu "Zovem se crvena" ali jesam pokusao "Crna knjiga" i odustao, nije bilo sanse. Sa druge strane "Snijeg" mi je bila odlicna, jedna od boljih u zadnjih nekoliko godina.
dobar osjecaj wrote:Shantaram u izdanju na engleskom. Procitala nekih recimo 900 od nekih 930 stranica i nisam mogla dalje. Bila mi je prezanimljiva, zapalila da pozelim ici u Indiju ali me posteno i smorila.
A Santaram mi je bila samo tako dobra. Iako je preko 900 stranica zalio sam kako im se broj smanjivao.
User avatar
Satori
Posts: 559
Joined: 05/06/2016 21:46

#66 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Satori »

"Razgovori na Nilu", N.Mahfuz. Jedna i jedina od koje sam na polovini odustala.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#67 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by dustaban »

Evo upravo zbog ovakvih stvari ja ni ne zapocinjem
:mrgreen:
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#68 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by SkyLimit »

Dosta se mučim trenutno sa "Groblje kućnih ljubimaca" od Kinga i "Pričekaj proljeće, Bandini" od Fantea. Pročitat ću ja već njih, ali sam ipak očekivao da će mi se više svidjeti nego što zapravo jesu.

Ima knjiga koje "pročitam u jednom dahu" i onih od kojih odustanem već nakon prelistavanja, ovdje dvije navedene su negdje u sredini.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#69 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by mega_mashcine »

"Planine su odjekivale", Khaled Hosseini, nakon jedne trecine sam odustao, smorila me je pošteno.. :sad:
Prije nje sam od njega pročitao "Lovac na zmajeve" u jednom dahu, i odmah sam prešao na njegovu sljedeću, i možda usljed prevelikih očekivanja se razočarao. Sad ne mogu nikako da se nakanim da čitam i njegovu treću knjigu "Hiljadu čudesnih sunaca".
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#70 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Cregan »

Povratak Filipa Latinovic dosao oko polovine i odustao, ubijala me knjiga. Ogadila mi Krlezu. Doduse, bilo je to u srednjoj, mozda ponovo pocnem citati, da vidim je li do mene bilo.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#71 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Donnie Smith »

mega_mashcine wrote:"Planine su odjekivale", Khaled Hosseini, nakon jedne trecine sam odustao, smorila me je pošteno.. :sad:
Prije nje sam od njega pročitao "Lovac na zmajeve" u jednom dahu, i odmah sam prešao na njegovu sljedeću, i možda usljed prevelikih očekivanja se razočarao. Sad ne mogu nikako da se nakanim da čitam i njegovu treću knjigu "Hiljadu čudesnih sunaca".
Ja sam kupila prve dvije, Lovca i Sunašca, planine neću. Kajem se što sam ove dvije i kupila i pročitala. Bacila sam ih. Ne znam šta, ne znam što, ali su me knjige zgadile. Budeš zgađen na razne načine, a ovaj mi je ono, eto, više se i ne sjećam, davno ih čitah. I onda mi rođena sestra kaže da nije nikad bolje knjige pročitala u životu. I ne samo ona, masa raje. Šta znam, sreća pa nismo svi isti. Hosseini za mene ne postoji. Nije šund k'o Danijela Stil, ne štanca ih ko Nora Roberts, nije dosadan ko Pamuk, al brate, ubi u pojam. Mrš.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#72 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Donnie Smith »

SkyLimit wrote:Dosta se mučim trenutno sa "Groblje kućnih ljubimaca" od Kinga i "Pričekaj proljeće, Bandini" od Fantea. Pročitat ću ja već njih, ali sam ipak očekivao da će mi se više svidjeti nego što zapravo jesu.

Ima knjiga koje "pročitam u jednom dahu" i onih od kojih odustanem već nakon prelistavanja, ovdje dvije navedene su negdje u sredini.
Mene je kolega s posla navukao na Kingove knjige, on je neki fan, ima ih valjda sve, pa i mene pokušava inficirati. Baš mu ne ide dosad za rukom ali..čitam evo četvrtu, :D Gospodin Mercedes i predosadna je, Groblje sam čitala prije nje, ma i nije čemu, onako, ima radnju, nema radnju, krene, stane, sve isto. Imam namjeru još pročitati Misery, Zelenu milju i Isijavanje, čisto da mogu usporedbu napraviti s filmovima koji su me se zbilja dojmili :D. Za ostalih 100-200, koliko ih već ima, baš nemam života ni živaca.
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#73 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by pukepuke »

Sramota ali od Dostojevskog sam pročitala samo Kockara. Zločin i kazna-odustala, Braća Karamazovi-odustala, Idiot-odustala, od svih više puta. Ne sjeda mi čovjek nikako. Još je nekakvo izdanje, ono u plavom platnenom uvezu, jak miris tiskarske boje od kojeg me znala glava zaboljeti, tako da Dostojevskog povezujem s dosadom, otporom i glavoboljom.
Zolin Germinal - prenaturalistično za mene.
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#74 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by doktor78 »

Zamjatin - Mi (solidna knjiga, ali toliko loš prevod sa puno pravopisnih grešaka da jednostavno nisam više mogao da se patim)
Pamuk - Snijeg (prva i posljednja Pamukova; poslije ove nikad nisam više došao u iskušenje da uzmem neku njegovu)
Krleža - Povratak Filipa Latinovicza
Ibrišimović - Vječnik (mnogi je hvale, ja pokušao i nije mi legla. Možda da probam ponovo...)
Adams - Autostoperski vodič kroz galaksiju (toliko nahvaljena knjiga, a meni je bila bezveze)
Maluf - Samarkand

Spisak je vjerovatno i veći,ovo je što sam uspio na prvu da se sjetim
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#75 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Truba »

jesam s tobom pričao o knjizi MI
2-3 puta čitao niš pofatao :D

to je ruska škola :D
Post Reply