Klub filma

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#801 Re: Klub filma

Post by dale cooper »

Volim i ja te old school stand up komičare kao što su Hicks, Carlin, Pryor ili Lenny Bruce, ali nemam pojma niti pratim bilo šta novije od toga.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#802 Re: Klub filma

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote: 25/02/2021 20:42 Možda ne volim standup, ali volim priču o wealth gapu i kapitalizmu. :D
Bill Hicks je prezir'o Ronalda Reagana i masovne korporacije, k'o i industrijsko-vojni kompleks Amerike. Nazalost je umr'o u 32 godini, t.j. 1994 godine, tako da nema puno njegovih klipova na Youtube-u. Evo jedna o licemjerju drustva i vlade sto se tice droga. :-D

Last edited by Tito_i_Partija on 26/02/2021 04:01, edited 1 time in total.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#803 Re: Klub filma

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 25/02/2021 20:49 Volim i ja te old school stand up komičare kao što su Hicks, Carlin, Pryor ili Lenny Bruce, ali nemam pojma niti pratim bilo šta novije od toga.
Meni licno je Bill Burr najbolji komicar danasnjice. Posto smo neki dan pricali o Titanicu, evo jedan klip za tebe. :-D

User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#804 Re: Klub filma

Post by ExNihilo »

Kad će ba druga sezona Taboo-a više. Čekamo od 2016., bokte.

Da vidimo daljnje avanture Lorda Byrona. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#805 Re: Klub filma

Post by _BataZiv_0809 »

Tito_i_Partija wrote: 26/02/2021 03:56
dale cooper wrote: 25/02/2021 20:49 Volim i ja te old school stand up komičare kao što su Hicks, Carlin, Pryor ili Lenny Bruce, ali nemam pojma niti pratim bilo šta novije od toga.
Meni licno je Bill Burr najbolji komicar danasnjice. Posto smo neki dan pricali o Titanicu, evo jedan klip za tebe. :-D

Dobar ali me malo uzasava :skoljka:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#806 Re: Klub filma

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 26/02/2021 03:56
dale cooper wrote: 25/02/2021 20:49 Volim i ja te old school stand up komičare kao što su Hicks, Carlin, Pryor ili Lenny Bruce, ali nemam pojma niti pratim bilo šta novije od toga.
Meni licno je Bill Burr najbolji komicar danasnjice. Posto smo neki dan pricali o Titanicu, evo jedan klip za tebe. :-D

Za ovog lika znam i gledao sam neke rutine ranije, ali mi ne sjeda nikako. :|
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#807 Re: Klub filma

Post by 90minut »

dale cooper wrote: 26/02/2021 14:04
Tito_i_Partija wrote: 26/02/2021 03:56
dale cooper wrote: 25/02/2021 20:49 Volim i ja te old school stand up komičare kao što su Hicks, Carlin, Pryor ili Lenny Bruce, ali nemam pojma niti pratim bilo šta novije od toga.
Meni licno je Bill Burr najbolji komicar danasnjice. Posto smo neki dan pricali o Titanicu, evo jedan klip za tebe. :-D

Za ovog lika znam i gledao sam neke rutine ranije, ali mi ne sjeda nikako. :|
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#808 Re: Klub filma

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote: 26/02/2021 09:01 Kad će ba druga sezona Taboo-a više. Čekamo od 2016., bokte.

Da vidimo daljnje avanture Lorda Byrona. :D
Ne kontam zasto bi je uopste trebalo bit'. Sve je vec receno: tip dos'o, rascistio sa prosloscu matere i babe, osvetio se, dobio komad zemlje, jeb'o sestru i pobjeg'o. Sta hoces vise? :-D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#809 Re: Klub filma

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote: 26/02/2021 14:41
ExNihilo wrote: 26/02/2021 09:01 Kad će ba druga sezona Taboo-a više. Čekamo od 2016., bokte.

Da vidimo daljnje avanture Lorda Byrona. :D
Ne kontam zasto bi je uopste trebalo bit'. Sve je vec receno: tip dos'o, rascistio sa prosloscu matere i babe, osvetio se, dobio komad zemlje, jeb'o sestru i pobjeg'o. Sta hoces vise? :-D
Tanko mi ovo s jebanjem bilo. :lol:
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#810 Re: Klub filma

Post by vicious »

dale cooper wrote: 26/02/2021 14:04
Tito_i_Partija wrote: 26/02/2021 03:56
dale cooper wrote: 25/02/2021 20:49 Volim i ja te old school stand up komičare kao što su Hicks, Carlin, Pryor ili Lenny Bruce, ali nemam pojma niti pratim bilo šta novije od toga.
Meni licno je Bill Burr najbolji komicar danasnjice. Posto smo neki dan pricali o Titanicu, evo jedan klip za tebe. :-D

Za ovog lika znam i gledao sam neke rutine ranije, ali mi ne sjeda nikako. :|
Dobar je Bill, samo zna ponekad biti iritantan, drekavac :lol:

Ma meni drkadžija Louis C.K. ostaje i dalje neprikosnoven, na stranu sad te neke njegove eskapade... :D

I volim pravo Rickyja Gervaisa... :)
omar little
Posts: 16343
Joined: 14/03/2008 21:14

#811 Re: Klub filma

Post by omar little »

laze napaceni narod vec godinama. te planiram bas, te pisacu, te evo sjeo sam, jao, sorika ne mogu, imam posla, nema se vremena, uglavnom se nema vremena...nek se jebe lagano. :D

edit:
ovo ja za tom hardija.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#812 Re: Klub filma

Post by dale cooper »

vicious wrote: 26/02/2021 14:58
dale cooper wrote: 26/02/2021 14:04
Tito_i_Partija wrote: 26/02/2021 03:56

Meni licno je Bill Burr najbolji komicar danasnjice. Posto smo neki dan pricali o Titanicu, evo jedan klip za tebe. :-D

Za ovog lika znam i gledao sam neke rutine ranije, ali mi ne sjeda nikako. :|
Dobar je Bill, samo zna ponekad biti iritantan, drekavac :lol:

Ma meni drkadžija Louis C.K. ostaje i dalje neprikosnoven, na stranu sad te neke njegove eskapade... :D

I volim pravo Rickyja Gervaisa... :)
Da, Ricky...naravno. :thumbup:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#813 Re: Klub filma

Post by Tito_i_Partija »

vicious wrote: 26/02/2021 14:58 Dobar je Bill, samo zna ponekad biti iritantan, drekavac :lol:

Ma meni drkadžija Louis C.K. ostaje i dalje neprikosnoven, na stranu sad te neke njegove eskapade... :D

I volim pravo Rickyja Gervaisa... :)
Zna Bill da dreci, al' mislim da cak i to na poseban nacin odradjuje. Mada razumijem da to nije za svakoga.

Drkadzija je dobar, al' kako se je desio taj cijeli "skandal", nema mi vise onog elana k'o prije.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#814 Re: Klub filma

Post by Tito_i_Partija »

omar little wrote: 26/02/2021 14:59 laze napaceni narod vec godinama. te planiram bas, te pisacu, te evo sjeo sam, jao, sorika ne mogu, imam posla, nema se vremena, uglavnom se nema vremena...nek se jebe lagano. :D

edit:
ovo ja za tom hardija.
Da, ta cijela prica o drugoj sezoni se vuce jos od kraja 2018 godine. Mada nema on tu sta plaho da pise, zar nisu prvu sezonu pisali njegov babo i Steven Knight?
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#815 Re: Klub filma

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 26/02/2021 15:44
vicious wrote: 26/02/2021 14:58 Dobar je Bill, samo zna ponekad biti iritantan, drekavac :lol:

Ma meni drkadžija Louis C.K. ostaje i dalje neprikosnoven, na stranu sad te neke njegove eskapade... :D

I volim pravo Rickyja Gervaisa... :)
Zna Bill da dreci, al' mislim da cak i to na poseban nacin odradjuje. Mada razumijem da to nije za svakoga.

Drkadzija je dobar, al' kako se je desio taj cijeli "skandal", nema mi vise onog elana k'o prije.
Ne znam čovječe, meni Burr nije ni blizu Hicksu ili Carlinu. Ova dvojica su bili ljudi potpuno drugačijeg kova. Outsajderi, čudaci
i subverzivci u velikoj mjeri formirani i odrasli u kontrakulturalnom duhu. Što je njihov materijal činilo smješnim do suza, ali
u isto vrijeme intelektualno oštrim i pronicljivim.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#816 Re: Klub filma

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 26/02/2021 16:32
Tito_i_Partija wrote: 26/02/2021 15:44
vicious wrote: 26/02/2021 14:58 Dobar je Bill, samo zna ponekad biti iritantan, drekavac :lol:

Ma meni drkadžija Louis C.K. ostaje i dalje neprikosnoven, na stranu sad te neke njegove eskapade... :D

I volim pravo Rickyja Gervaisa... :)
Zna Bill da dreci, al' mislim da cak i to na poseban nacin odradjuje. Mada razumijem da to nije za svakoga.

Drkadzija je dobar, al' kako se je desio taj cijeli "skandal", nema mi vise onog elana k'o prije.
Ne znam čovječe, meni Burr nije ni blizu Hicksu ili Carlinu. Ova dvojica su bili ljudi potpuno drugačijeg kova. Outsajderi, čudaci
i subverzivci u velikoj mjeri formirani i odrasli u kontrakulturalnom duhu. Što je njihov materijal činilo smješnim do suza, ali
u isto vrijeme intelektualno oštrim i pronicljivim.
Svi komicari su produkt svog vremena. Stand-up komedija, bas k'o i muzika i filmovi, se konstantno mijenja. Publika se mijenja. Komedija se razvija rame uz rame sa desavanjima u svijetu. Cak i kolektivna percepcija toga sta je manje ili vise smijesno, se mijenja.

Evo recimo sinoc gledam Hicksove klipove na Youtube-u iz 80ih i 90ih. Socijalni komentar i kritike su jos uvijek na mjestu i relevantne, al' sto se tice cistog smijeha, nije to bas k'o nekad. Cak me uhvati malo krindz kad pocne pravit' one face i kad izvija ruke, sto je za rane devedesete mozda nekad bilo "in". Al' to je u redu, jer je to produkt tog vremena. Da je bio duze ziv, i on bi evoluirao, i to se vec vidi na njegovom zadnjem nastupu kod Lettermana.

https://m.youtube.com/watch?v=osH-0YfKVEg

Burr ima isto jako pronicljiv i intelektualno ostar materijal, al' izgleda drugacije od Carlinovog i Hicksovog jer su komedija i svijet generalno drugaciji. Burr iznosi jako dobre stavke i komentare o najaktuelnijim temama danasnjice, recimo od rasnih razlika pa do ispitivanja odnosa covjeka i zene, feminizma, familije, politicke korektnosti, pa onda o ljudskoj opsesiji kopiranja svega sto vide od slavnih, t.j. "celebrity culture" i tako dalje.

Ako imas vremena, zamolio bih te da malo dublje zaronis u njegov materijal (imas nekoliko cijelih specijala na yt), jer je Burr stvarno fenomenalan i zasluzuje sve pohvale koje dobija. :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#817 Re: Klub filma

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 26/02/2021 17:29
dale cooper wrote: 26/02/2021 16:32
Tito_i_Partija wrote: 26/02/2021 15:44

Zna Bill da dreci, al' mislim da cak i to na poseban nacin odradjuje. Mada razumijem da to nije za svakoga.

Drkadzija je dobar, al' kako se je desio taj cijeli "skandal", nema mi vise onog elana k'o prije.
Ne znam čovječe, meni Burr nije ni blizu Hicksu ili Carlinu. Ova dvojica su bili ljudi potpuno drugačijeg kova. Outsajderi, čudaci
i subverzivci u velikoj mjeri formirani i odrasli u kontrakulturalnom duhu. Što je njihov materijal činilo smješnim do suza, ali
u isto vrijeme intelektualno oštrim i pronicljivim.
Svi komicari su produkt svog vremena. Stand-up komedija, bas k'o i muzika i filmovi, se konstantno mijenja. Publika se mijenja. Komedija se razvija rame uz rame sa desavanjima u svijetu. Cak i kolektivna percepcija toga sta je manje ili vise smijesno, se mijenja.

Evo recimo sinoc gledam Hicksove klipove na Youtube-u iz 80ih i 90ih. Socijalni komentar i kritike su jos uvijek na mjestu i relevantne, al' sto se tice cistog smijeha, nije to bas k'o nekad. Cak me uhvati malo krindz kad pocne pravit' one face i kad izvija ruke, sto je za rane devedesete mozda nekad bilo "in". Al' to je u redu, jer je to produkt tog vremena. Da je bio duze ziv, i on bi evoluirao, i to se vec vidi na njegovom zadnjem nastupu kod Lettermana.

https://m.youtube.com/watch?v=osH-0YfKVEg

Burr ima isto jako pronicljiv i intelektualno ostar materijal, al' izgleda drugacije od Carlinovog i Hicksovog jer su komedija i svijet generalno drugaciji. Burr iznosi jako dobre stavke i komentare o najaktuelnijim temama danasnjice, recimo od rasnih razlika pa do ispitivanja odnosa covjeka i zene, feminizma, familije, politicke korektnosti, pa onda o ljudskoj opsesiji kopiranja svega sto vide od slavnih, t.j. "celebrity culture" i tako dalje.

Ako imas vremena, zamolio bih te da malo dublje zaronis u njegov materijal (imas nekoliko cijelih specijala na yt), jer je Burr stvarno fenomenalan i zasluzuje sve pohvale koje dobija. :)
Ma gledao sam ja više ovih rutina od Burra i ranije po preporukama i baš mi se ne sviđa njegov stil i nastup. Ostavlja mi dojam poprilično samodopadljivog tipa, a tu osobinu ne mogu progutati ni kod ljudi generalno, a kamoli kod komičara. Zato se nemoj ljutiti ako ne odgledam.

Sve ovo boldano su pokrili Hicks i Carlin, i to mnogo bolje i smješnije nego li Burr. I rekao bih i relevantnije...čak i danas.
omar little
Posts: 16343
Joined: 14/03/2008 21:14

#818 Re: Klub filma

Post by omar little »

da hicks i carlin ustanu iz groba oni bi u komentaru sigurno bili dosljedni sebi samo sto bi danas zavrsili sa ukinutim twitter nalogom i orkestriranim asasinacijama po dominatnim medijima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#819 Re: Klub filma

Post by _BataZiv_0809 »

Kuper je feminista pa mu ne odgovara komicar koji to izvrgava ruglu.

omar little wrote: 26/02/2021 17:55 da hicks i carlin ustanu iz groba oni bi u komentaru sigurno bili dosljedni sebi samo sto bi danas zavrsili sa ukinutim twitter nalogom i orkestriranim asasinacijama po dominatnim medijima.
:shock: :shock:

Ja tebe OBOZAVAM
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#820 Re: Klub filma

Post by dale cooper »

To što mi se ne sviđa Burr nema veze za njegovom uvrijedljivošću prema bilo kojoj grupaciji. Hicks i Carlin su znali biti još žešći po tom
pitanju pa mi to nije zasmetalo. Stvar je lične preferencije.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#821 Re: Klub filma

Post by Tito_i_Partija »

_BataZiv_0809 wrote: 26/02/2021 17:55 Kuper je feminista pa mu ne odgovara komicar koji to izvrgava ruglu.
Ima veze. :-D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#822 Re: Klub filma

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 26/02/2021 17:59 To što mi se ne sviđa Burr nema veze za njegovom uvrijedljivošću prema bilo kojoj grupaciji. Hicks i Carlin su znali biti još žešći po tom
pitanju pa mi to nije zasmetalo. Stvar je lične preferencije.
Vazi. :thumbup:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#823 Re: Klub filma

Post by Tito_i_Partija »

@ExNihilo Iako je sad tvoj red da predlozis nesto, evo nesto od mene. (onaj slabasni pokusaj sa Taboo ne racunam, tema je "klub filma" a ne "klub svega sa ekrana" :D )

Radi se na nastavku za District 9.

https://variety.com/2021/film/global/di ... 16144/amp/

Originalni film mi je bio odlican, samo sto Blomkamp nije bas im'o puno hitova od tad. Elysium mi je bio ok, moze proc', al' ni blizu District 9.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#824 Re: Klub filma

Post by Njanjavi »

Patrice O'Neil bog otac chaba i rahmetli pejgamber :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#825 Re: Klub filma

Post by Njanjavi »

Od nove ekipe cum town ekipa i kapak.
Dinamika te trojice debila je nenadjebiva :D
Post Reply