Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#176 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Ramzess Veliki »

mO k3 wrote:
seln wrote:
mO k3 wrote:jeli moze nesto van bih :)

http://www.hisafranko.com/de/anas-kuche/menu/
Moke snob!
:wink:
Kaliko sam potrošio para na klopu ....
:shock: ... ja ovo niti bih zvao klopom niti bih na to dao po' eura ... (pregledao meni) ...prvo jer znam kuhati, I ovo sto je na meniju je presmijesno.
Drugo ... stvarno bih se osjecao kao osisana ovca da mi daju racun za ovo. Hajde da je crveni jastog, zdjela ostriga, domaci hljeb preprzen na puteru ... skupo, rijetko, ali obimno i ukusno ... da se najedes, ne da izadjes praznog stomaka i praznog novcanika.
U ovom slucaju sve sa menija po nabavnoj cijeni materijala ne prelazi 2 eura po porciji.
Naslovnica
Posts: 27933
Joined: 20/03/2013 15:38

#177 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Naslovnica »

mO k3 wrote:i???
Ne razumijem u cemu je problem ??
Ovo je mjesto za koje moraš izvršiti rezervaciju prije nego kreneš, nije mjesto u koje možeš svratiti tek tako u toku putovanja. Ovo je mjesto na koje ideš s namjerom, a ne zato što ti je usput.
Na stranu to što 1 od 1000 forumaša može sebi da priušti ručak od 150 eura po osobi.
Da se citiram
Putujete kroz Bosnu i Hercegovinu uzduž i poprijeko (može i zemlje u okruženju), na koja mjesta obično svratite da napunite baterije i stomake?
Šta kaže na njihovom site-u:
LAST MINUTE RESERVATIONS

List of the available tables in restaurant this week:

18.4. dinner

19.4. dinner

20.4. dinner

21.4. lunch

22.4. lunch

More about our packages
Working hours

Monday, Tuesday closed,

Wednesday, Thursday, Friday opened for dinner time from 17,00 till 23,00 (last order at 21,00).

Saturday, Sunday opened for lunch from 12,00 till 16,00 (last order at 14,00) and dinner time from 19,00 till 23,00 (last order at 21,00).

Reservations are obligatory.
Ti obično tu rezervišeš mjesto, pa svratiš dok putuješ kroz SLO da napuniš baterije i stomak? Svaka čast. :thumbup:
A sada bih zamolio forumaše da nastave s konkretnim prijedlozima/iskustvima vezanim isključivo za temu.
Naslovnica
Posts: 27933
Joined: 20/03/2013 15:38

#178 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Naslovnica »

Ramzess Veliki wrote:
mO k3 wrote:
seln wrote: Moke snob!
:wink:
Kaliko sam potrošio para na klopu ....
:shock: ... ja ovo niti bih zvao klopom niti bih na to dao po' eura ... (pregledao meni) ...prvo jer znam kuhati, I ovo sto je na meniju je presmijesno.
Drugo ... stvarno bih se osjecao kao osisana ovca da mi daju racun za ovo. Hajde da je crveni jastog, zdjela ostriga, domaci hljeb preprzen na puteru ... skupo, rijetko, ali obimno i ukusno ... da se najedes, ne da izadjes praznog stomaka i praznog novcanika.
U ovom slucaju sve sa menija po nabavnoj cijeni materijala ne prelazi 2 eura po porciji.
Svaka roba ima svoju mušteriju.
Nekome je ništa dati 150 eura za poluprazan tanjir zeleniša.
Ali to priča za sasvim drugu temu, tipa elitni restorani, hedonizam, pišaj po sirotinji i sl.
Moja misao je bila da pričamo o dobrom grahu, puri, roštilju i sl...zbog kojih vrijedi skrenuti s puta.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#179 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by mO k3 »

e jebiga sada ..... trazi se dlaka u jajetu...
@naslovnica
u uvodu u temu nije bilo price o grahu , puri itd... onda se vrati i prepravi temu
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#180 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by JThomas »

i već ste pali u zamku, jel ti to krivo, jes to ljubomoran...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#181 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by mO k3 »

JThomas wrote:i već ste pali u zamku, jel ti to krivo, jes to ljubomoran...
e ako cemo se radi ovoga prepirati i svadjati onda na ovoj temi nemam sta da trazim ..
Naslovnica
Posts: 27933
Joined: 20/03/2013 15:38

#182 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Naslovnica »

mO k3 wrote:e jebiga sada ..... trazi se dlaka u jajetu...
@naslovnica
u uvodu u temu nije bilo price o grahu , puri itd... onda se vrati i prepravi temu
Primljeno k znanju, prepravljeno.
:thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#183 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Maraschino »

mO k3 wrote: e ako cemo se radi ovoga prepirati i svadjati onda na ovoj temi nemam sta da trazim ..
imas ba, samo nam drugi put reci gdje u sloveniji ima dobrih skembica i kranjske kobasice. to ti nama. :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#184 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by mO k3 »

Maraschino wrote:
mO k3 wrote: e ako cemo se radi ovoga prepirati i svadjati onda na ovoj temi nemam sta da trazim ..
imas ba, samo nam drugi put reci gdje u sloveniji ima dobrih skembica i kranjske kobasice. to ti nama. :D
Dobre skembe sam jeo u TZ .... odma pored mesare neke i neznam joj ime
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#185 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Maraschino »

mO k3 wrote: Dobre skembe sam jeo u TZ .... odma pored mesare neke i neznam joj ime
Mislim da te ascinice vise nema. To je bilo dole u centru.

...i skembe ne volim ni na slici. Postujem sto ljudi u tome uzivaju ali ja :run:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#186 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by mO k3 »

Maraschino wrote:
mO k3 wrote: Dobre skembe sam jeo u TZ .... odma pored mesare neke i neznam joj ime
Mislim da te ascinice vise nema. To je bilo dole u centru.

...i skembe ne volim ni na slici. Postujem sto ljudi u tome uzivaju ali ja :run:
jesi tuzlak??
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#187 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by JThomas »

u sloveniji nema loše gostione kraj ceste. i ne škrtare.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#188 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by seln »

JThomas wrote:u sloveniji nema loše gostione kraj ceste. i ne škrtare.
Postoji jedna stvar koja kvari ceif.
Slovenci.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#189 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Maraschino »

seln wrote: Postoji jedna stvar koja kvari ceif.
Slovenci.
...a Slovenke?
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#190 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Truba »

jednom mi se u busu kenjalo kroz sloveniju

učinila mi se ko kina
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#191 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by JThomas »

dobra je slovenija. dobiješ četiri komada pečenja a ne četiri ova mala govanceta... :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#192 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by spreca »

Ja cesto svratim kod muhe u kafanu :mrgreen: :lol:
User avatar
parappa
Posts: 3313
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#193 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by parappa »

Black swan wrote:jednom mi se u busu kenjalo kroz sloveniju

učinila mi se ko kina
pa ima toalet u busu... znam da nije to to ali za nevolju...

neko je vec spomenuo dallas (doboj jug)... fina klopa, vc cist. preporuka od mene
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#194 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by spreca »

JThomas wrote:u sloveniji nema loše gostione kraj ceste. i ne škrtare.
:thumbup: ...mogu da potvrdim tvoje rijeci.....imaju dobru i obilnu kuhinju i raznovrsnu.......kod nas je to sve jednolicno....dodjes u kafanu i pitas sta ima na kasiku...i odmah znas odgovor......a to je grah i gulas a o usluzi da i ne govorimo
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#195 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Krizzia »

spreca wrote:
JThomas wrote:u sloveniji nema loše gostione kraj ceste. i ne škrtare.
:thumbup: ...mogu da potvrdim tvoje rijeci.....imaju dobru i obilnu kuhinju i raznovrsnu.......kod nas je to sve jednolicno....dodjes u kafanu i pitas sta ima na kasiku...i odmah znas odgovor......a to je grah i gulas a o usluzi da i ne govorimo
Slazem se.
Domača gostilna Mihovc na Bohinju, Oštarija Babji zob na Bledu, zelo okusna hrana.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#196 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by spreca »

Krizzia wrote:
spreca wrote:
JThomas wrote:u sloveniji nema loše gostione kraj ceste. i ne škrtare.
:thumbup: ...mogu da potvrdim tvoje rijeci.....imaju dobru i obilnu kuhinju i raznovrsnu.......kod nas je to sve jednolicno....dodjes u kafanu i pitas sta ima na kasiku...i odmah znas odgovor......a to je grah i gulas a o usluzi da i ne govorimo
Slazem se.
Domača gostilna Mihovc na Bohinju, Oštarija Babji zob na Bledu, zelo okusna hrana.
:thumbup: usluzni su i nekako su prirodni bez nekog izvjestacenog u komunikaciji...iskren odnos do gosta.....ja sam gore vec desetljeca proveo i sad cesto sa zadovoljstvom navratim ....nemam nekih primjedbi
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#197 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by dječak sa šibicama »

slovenske gostilne su prave domacije, jedino sto njihova nacionalna kuhinja i nije bas... bar za moj ukus, siromasna je kvalitetom.

Oni se recimo oduseve sarmom sa suhotinom, kod njih je zelje sa krvavicom ekvivalent.

Ali zato kranjske klobase ili nesto slicno, odlicno.
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#198 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by probook »

zlo zlo wrote:najgori pomfrit je meni Blagaj restoran na ribnjaku, to je nešto što se mora doživjet, naručiš pomfrit i donese ti od starog krumpira, ono meko smeđe što ne liči pomfriju po ničemu, ono što kad kući pečeš ako ti se to desi baciš jer krumpir ne valja za to. Mislim ne može mi se to ni kući desit, ako krumpir nije baš mladi pečem gotov pomfri iz kese.

Pastrva im ukusna i bila sam česti gost, a ne volim kuhani krumpir koji uz ribu obično serviraju(isti taj od pomfrija krumpir, loš slatkast, žilav čak) i kad jednom teleće ražnjiće naručila rekoh daj pomfrit i umjesto da vele nema, donesu to što ne bi životinjama bacio, a meso žilavo od ostataka bilo. To je bilo zadnji put da sam tamo ručala. Tjedan dana kasnije sam najbolje teleće kotlete i ražnjiće probala od kad sam u MO, U Radobolji i od tad izbjegavam jesti na mjestima gdje su bazirani na turiste nego idem na mjesta koja se trude da cijele godine zadovolje hranom domaće goste.

A danas slavim, u Radobolju ne želim više jer em rade nešto em stoka porušili sva predivna stabla gdje se vani jelo u hladu, tako da je pitanje koga ću navečer popljuvat :lol:
Ma kakav Blagaj katastrofa restorani, Stari grad isto tako... Gdje se god vrte turisti nema tu hrane da valja... Restorani Radobolja, Karting da se najedes ko covjek. Cevapi kod Rote, fileti pileci kod Gage, Uglovnica za rostilj onako na brzinu :mrgreen:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#199 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by zlo zlo »

probook wrote: Ma kakav Blagaj katastrofa restorani, Stari grad isto tako... Gdje se god vrte turisti nema tu hrane da valja... Restorani Radobolja, Karting da se najedes ko covjek. Cevapi kod Rote, fileti pileci kod Gage, Uglovnica za rostilj onako na brzinu :mrgreen:
ne vidla me radobolja da se kuham pod onim suncobranima što sad stavili kad posjekli drva :( plus očajna kava i često oni stariji konobari pravo nadrkani, al dal je hrana fina, jest :lol: :lol: a ko bogati pileće filete jede po restoranima? :lol: :lol: to ne može valjat, doma dan prije ubaciš u mlacanicu ili mlijeko ako nemaš, da odstoje preko noći u frižideru, začiniš i pripremiš, vrhunska stvar koju nema nijedan restoran,sočno meso :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#200 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Velkoski »

zomri wrote:Je li ta pita u Kladnju kod EP pumpe?
Jes', osjetiš je tri dana :mrgreen:
Post Reply