Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#1 Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Naslovnica »

Kako naslove teme kaže, vaše preporuke vezane klopu pored ceste gdje vrijedi stati i pojesti nešto.
Putujete kroz Bosnu i Hercegovinu uzduž i poprijeko (može i zemlje u okruženju), na koja mjesta obično svratite da napunite baterije i stomake?
Svi znamo za Jablanicu i jagnjetinu (ne znam ko je tamo trenutno na najboljem glasu što se tiče kvaliteta), ali mene više interesuju mjesta koja nisu izvikana, a koja su vam postala nezaobilazna? Grah, pura, roštilj i slično... :)
Naravno, može i preporuke za mjesta koja obavezno treba zaobići! :thumbup:
Last edited by Naslovnica on 17/04/2018 08:56, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Truba »

u kladnju prema tuzli s lijeve strane na izlazu
male pituljice bureci mmmmmmmmm prste da poližeš
ko bomboni 8-)
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#3 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by drunken tiger »

Semešnica kod Donjeg Vakufa. Nekih 3-4 km makadama i dođe se do ribnjaka. Ima i druge hrane. Prelijepo je.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#4 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Ironman_88 »

Meni je burek najbolji u pekari Monika u Karlovcu. Ko voli burek, a ne može smisliti ogromne, mljecave grudve/komade mesa u njemu (koji su kod nas u BiH postali manje-više standard) i često prolazi kroz Karlovac, treba definitivno da proba ako već nije. Skroz sitno mljeveno meso, sa ukusnom jufkom, možda nekad bude premastan burek za nečiji ukus, ali meni je top.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#5 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by stakasa »

Ironman_88 wrote:Meni je burek najbolji u pekari Monika u Karlovcu. Ko voli burek, a ne može smisliti ogromne, mljecave grudve/komade mesa u njemu (koji su kod nas u BiH postali manje-više standard) i često prolazi kroz Karlovac, treba definitivno da proba ako već nije. Skroz sitno mljeveno meso, sa ukusnom jufkom, možda nekad bude premastan burek za nečiji ukus, ali meni je top.
:D
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#6 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Ironman_88 »

stakasa wrote:
Ironman_88 wrote:Meni je burek najbolji u pekari Monika u Karlovcu. Ko voli burek, a ne može smisliti ogromne, mljecave grudve/komade mesa u njemu (koji su kod nas u BiH postali manje-više standard) i često prolazi kroz Karlovac, treba definitivno da proba ako već nije. Skroz sitno mljeveno meso, sa ukusnom jufkom, možda nekad bude premastan burek za nečiji ukus, ali meni je top.
:D
Znam da je čudno što po burek moram u Hrvatsku, ali naveo sam razloge zbog kojih ne mogu smisliti standardne naše bureke, barem u Krajini. Ali nije sada da sam burek ekspert, ako ko zna u Krajini burek koji ispunjava gore navedene zahtjeve, biću mu dužnik do kraja života. :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#7 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by stakasa »

Ironman_88 wrote:
stakasa wrote:
Ironman_88 wrote:Meni je burek najbolji u pekari Monika u Karlovcu. Ko voli burek, a ne može smisliti ogromne, mljecave grudve/komade mesa u njemu (koji su kod nas u BiH postali manje-više standard) i često prolazi kroz Karlovac, treba definitivno da proba ako već nije. Skroz sitno mljeveno meso, sa ukusnom jufkom, možda nekad bude premastan burek za nečiji ukus, ali meni je top.
:D
Znam da je čudno što po burek moram u Hrvatsku, ali naveo sam razloge zbog kojih ne mogu smisliti standardne naše bureke, barem u Krajini. Ali nije sada da sam burek ekspert, ako ko zna u Krajini burek koji ispunjava gore navedene zahtjeve, biću mu dužnik do kraja života. :D
Ma svaka cast ali koliko ima forumasa da redovno prolaze pored Karlovca i da ce bas tu na burek. Mislim, da vidis kebaba po Berlinu ali nije pod nogu...
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#8 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Dope_Man »

Ribnjak Izvor - Na putu Vitez - Travnik u mjestu Bila skrenuti prema Han Bili i nastaviti tim putem desetak kilometara. Normalan put, pripaziti jer je lako fuliti ulaz u ribnjak iako je odmah na cesti. Glavno u ponudi je pastrmka, 7 KM dvije ribe + krompir salata i pomfrit, a za 9 je mediteranska salata. Ima jos nekih standardnih jela i pica po standadnim cijenama kao i u drugim restoranima bilo gdje (bio prije dva vikenda pa mi svjeze sjecanje :D )

Mapa: https://www.google.com/maps/place/Ribnj ... 17.7247345

Restoran Pecina je isto zanimljivo mjesto. Na putu Konjic - Jablanica se skrene sa glavne ceste i ide oko kilometar uz rijeku. Otisao sam tu kad sam ovdje na forumu procitao o neuspjelom pokusaju gradjenja brane na toj rijeci koja toliko podivlja u vrijeme padavina da je shebala branu i na kraju su je minirali da puste rijeku da ide svojim putem (braja je jos tu, samo je suplja)... zanimljiva prica uglavnom, i opustajuci restoran.

Mapa: https://www.google.com/maps/place/Resto ... 17.8830975


Rekli su mi i da je ovaj kod Modraca dobar, ali nisam jos svracao pa ne mogu reci nista iz iskustva:

https://www.google.com/maps/place/Ribnj ... 18.5178128

I za ovaj rekose da je dobar i to mi je sljedeca destinacija nekad ubrzo. Opet, zasad nista ne znam iz iskustva:

https://www.google.com/maps/place/Ribar ... 18.0824232
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#9 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Dope_Man »

drunken tiger wrote:Semešnica kod Donjeg Vakufa. Nekih 3-4 km makadama i dođe se do ribnjaka. Ima i druge hrane. Prelijepo je.
Gledam ovo i izgleda mi prelijepo.... al ima li brate mili meni na jezicima naroda u BiH :lol:

https://www.google.com/maps/place/%D8%B ... 17.3586197
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40807
Joined: 29/06/2011 23:39

#10 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by dječak sa šibicama »

Dvije udovice na Citluku, na putu iz Mostara uz samu cestu.

Janjetina i pogaca san snova.
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#11 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by SHTEVELEC »

U Vitezu, preko puta dzamije, buregdzinica Isoje, pita je ok, al' doner za 10, predobar. Kada se krene prema Tesnju, skrene kod Hifa pumpe i ide ravno, s lijeve strane je trzni centar (pored Jyska), na vrhu odlican restoran, sta god sam narucio bilo je odlicno (pica, piletina s povrcem...)
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#12 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by drunken tiger »

Dope_Man wrote:
drunken tiger wrote:Semešnica kod Donjeg Vakufa. Nekih 3-4 km makadama i dođe se do ribnjaka. Ima i druge hrane. Prelijepo je.
Gledam ovo i izgleda mi prelijepo.... al ima li brate mili meni na jezicima naroda u BiH :lol:

https://www.google.com/maps/place/%D8%B ... 17.3586197
:-D :-D :-D Ima kad dođeš tamo. Ima meni na jezicima naroda u BiH. Isplati se otići. Vjeruj mi da je prelijepo.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#13 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Nurudin »

Ironman_88 wrote:Meni je burek najbolji u pekari Monika u Karlovcu. Ko voli burek, a ne može smisliti ogromne, mljecave grudve/komade mesa u njemu (koji su kod nas u BiH postali manje-više standard) i često prolazi kroz Karlovac, treba definitivno da proba ako već nije. Skroz sitno mljeveno meso, sa ukusnom jufkom, možda nekad bude premastan burek za nečiji ukus, ali meni je top.
jao tu je burek baš užasan , mastan do bola , vjerovatno od svinjetine
nemam ništa protiv svinjetine ali burek se pravi sa junetinom -teletinom
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#14 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by Nurudin »

u Cazinu su vhunski ćevapi, "kod Muje" , na ulazu kod pijace , uz samu magistralnu cestu

u bos.Petrovcu u onom noćnom klubu No...nešto, hrana solidna ali preskupa

kad se ide od Sa prema Mostaru starom cestom, na nekom 10km možda , ima čovjek ribnjak i lovi tu odmah frišku
ribu , pomfri, salata i pivo ...nekih 15km čini mi se. Jako ukusno sve .
otac mu nekakav slikar , ima izložene skulpture i slike odmah uz cestu
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#15 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by zrakomlat »

dječak sa šibicama wrote:Dvije udovice na Citluku, na putu iz Mostara uz samu cestu.

Janjetina i pogaca san snova.
:thumbup:

Mislim da se zove Restoran Udovice, bez to dvije ali ne mjenja što si napisao.
Slažem se. Janjetina je ubjedljivo najbolja što sam jeo, a domaći hljeb, dvije vrste u korpi se dobiju, je vrhunski.
Ali je, čini mi se, i skuplja od one npr jablanicanske janjetine i to solidno. Ali vrijedi stvarno cijene. Pa samo onaj hljeb umakati :mrgreen: u onu posudu s mesom, ne treba ti meso nikako.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40807
Joined: 29/06/2011 23:39

#16 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by dječak sa šibicama »

u pravu si, Udovice se zove ali znam da su dvije pa :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#17 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by spreca »

Ironman_88 wrote:Meni je burek najbolji u pekari Monika u Karlovcu. Ko voli burek, a ne može smisliti ogromne, mljecave grudve/komade mesa u njemu (koji su kod nas u BiH postali manje-više standard) i često prolazi kroz Karlovac, treba definitivno da proba ako već nije. Skroz sitno mljeveno meso, sa ukusnom jufkom, možda nekad bude premastan burek za nečiji ukus, ali meni je top.
Za mene ne postoji burek od mljevenog mesa...samo burek od sjeckanog mesa :thumbup:
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#18 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by zomri »

Od Sarajeva prema Mostaru poslije Konjica odmah iza tunela (Čelebići) desno pita za prste polizati.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#19 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by maliq53 »

Za Kladanj isto mogu potvrditi da su burecici ekstra, nas 4 za 3 marke uzeli i ubili se :D

Imas u Bugojnu burek isto solidan ( nesta kao Putnik pekara u Jablanici) kada ides prema Kupresu, sad ne sjecam se tacno koja od dvije je bolja mislim da je bliza prema Kupresu bolja. Meni i nijasnu bolje nego u putniku, ispod saca su obje ali mi se u Jablanici zna uvalit ono meso valjda kako kad ga stave.

Ko ide u Banja Luku moze svratiti i na cevape "Kod Muje", meni mozda za nijasnu bolji od Beslica pa cak i Harija mozda sto su na drugaciji malo fazon.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#20 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by zomri »

Je li ta pita u Kladnju kod EP pumpe?
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#21 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by ja71 »

Dope_Man wrote: Rekli su mi i da je ovaj kod Modraca dobar, ali nisam jos svracao pa ne mogu reci nista iz iskustva:

https://www.google.com/maps/place/Ribnj ... 18.5178128
1. Za ovaj gore ribnjak mogu potvrditi da je dobar.
ima dobro igraliste za malu djecu

2. U "blizini" u Turiji (nekih 15-tak km od ovog u Priluku) ima po meni jos bolji ali ga je malo tesko pronaci:

https://www.google.com/maps/place/Riblj ... 18.4138906

jedino nije dobra meraja za djecu kao u Priluku


3. ko voli one male burecke mogu preporuciti u Lukavcu pored pruge.
Znaci kad izlazis iz Lukavca prema mjestu Modrac neposredno posle pruge.

4. Burek ispod saca kod Ede u Jablanici (na ulazu u Jablanicu iz pravca Sarajeva)

5. Cevabdzinica Zlaja u Tuzli na Slatini iza Elektrotehnicke (vise puta spominjana na klixu i drugim forumima)
po meni najbolji cevapi sto sam u zivotu pojeo

...
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#22 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by zipoo »

Heljdina pogacica sa kajmakom odmah pored puta kroz Nisici. Picerija Nisici
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#24 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by kabal1337 »

dallas doboj dobra klopa
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#25 Re: Klopa zbog koje vrijedi skrenuti s ceste...

Post by GoodTaste »

pratim :bih:
Post Reply