Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
ninaica
Posts: 1
Joined: 12/11/2010 16:12

#51 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by ninaica »

Džaba ti pozitivne vijesti kad naše Bošnje i (ini :) ) hoće samo krvi i sexa. Ko se skinuo, ko je stavio silikone, ko je koga upucao, uhapsio, prevario. Eno ekskluziva je očit primjer. Znači NIKAD nisu imali nijednu normalnu vijest, a najčitaniji su.
Za ovu izbirljiviju publiku preporucujem radiosarajevo, byku, u posljednje vrijeme i sutra.ba fura neku pozitivu, minimagazin za dame i njuz. Al najjače su mi ispovesti :-) :-) :-) :-)
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#52 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by rizibizi »

Kazes 1986. pa umjesto da grizu, cupaju, ujedaju oni se bave glupostima i nebulozama, utopili se u mahalstinu i ucmalost jadne male sredine. Vizija 0 bodova, mladost i polet 0 bodova. Jebo ti drzavu sa ovakvom omladinom. Klasicna prica "postignes nesto", taman i u ovom nasem okruzenju, isplivas malo probijes se. A pretpostavljam da svim znamo kako su Simic&Simic pardon Intersoft d.o.o. dosli tu gdje jesu i onda umjesto da ti to da krila najveci uspjeh u skorije vrijeme im je "rebranding" i krizaljak. Nightlife je prvi provalio infobar, market nikad nece moci ispred pika tako da je men' s cini kod njih politika suti i primaj platu dok se ima od cega isplatiti.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#53 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by mrgreen »

ninaica wrote:Džaba ti pozitivne vijesti kad naše Bošnje i (ini :) ) hoće samo krvi i sexa. Ko se skinuo, ko je stavio silikone, ko je koga upucao, uhapsio, prevario. Eno ekskluziva je očit primjer. Znači NIKAD nisu imali nijednu normalnu vijest, a najčitaniji su.
Za ovu izbirljiviju publiku preporucujem radiosarajevo, byku, u posljednje vrijeme i sutra.ba fura neku pozitivu, minimagazin za dame i njuz. Al najjače su mi ispovesti :-) :-) :-) :-)
otvorim sutra.ba da čekiram, kad prva udarna vijest "Odrubljena mu glava jer je mučio sina" i zatvorim :shock: :lol: :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#54 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by JThomas »

ama to vam je tako svugdje. nije tabloid izmišljen na balkanu, nego u londonu.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#55 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by uglavnomja »

JThomas wrote:ama to vam je tako svugdje. nije tabloid izmišljen na balkanu, nego u londonu.

:thumbup:

Sve na nasim portalima i novinama je copy/paste stranih kliksova .... Samo malo udrobe domacih kokosaka (regiJonalnih, opet prepisano sa sr-hr portala)
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#56 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by mrgreen »

JThomas wrote:ama to vam je tako svugdje. nije tabloid izmišljen na balkanu, nego u londonu.
sta me briga sto je tako svugdje. ja citam klix i hocu kvalitetniji sadrzaj, a ne ove isprdke.
ne znam sta je gore mediokriteti ili tolerisanje mediokriteta.
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#57 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by navedeni »

Ne znam što su ljudi opterećeni načinom rada klixa, znaju više o webu i novinarstvu nego svi mi zajedno :sax:
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#58 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by Truba »

znaju moj mali .

mada bi bolje bilo da nauše pravopisanje da se ne prosipikus u svakoj vijesti
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#59 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by JThomas »

mrgreen wrote:
JThomas wrote:ama to vam je tako svugdje. nije tabloid izmišljen na balkanu, nego u londonu.
sta me briga sto je tako svugdje. ja citam klix i hocu kvalitetniji sadrzaj, a ne ove isprdke.
ne znam sta je gore mediokriteti ili tolerisanje mediokriteta.
čitanje mediokriteta, iako imaš izbor da to ne moraš raditi?
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#60 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by mrgreen »

JThomas wrote:
mrgreen wrote:
JThomas wrote:ama to vam je tako svugdje. nije tabloid izmišljen na balkanu, nego u londonu.
sta me briga sto je tako svugdje. ja citam klix i hocu kvalitetniji sadrzaj, a ne ove isprdke.
ne znam sta je gore mediokriteti ili tolerisanje mediokriteta.
čitanje mediokriteta, iako imaš izbor da to ne moraš raditi?
pa ja mogu prestati i hocu, ali ne znam sta imas protiv konstruktivne kritike?
sve nam je tako zbog tog naseg stava okreni glavu ne gledaj, to tako treba, ne moze i ne treba bolje :wink:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#61 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by JThomas »

srećo, klix živi od klikova, k'o što mu ime i kaže. ti si ta koja podržava nešto što ti se ne sviđa i što smatraš mediokritetom, ako ga usprkos tome nastavljaš čitati.
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#62 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by Truba »

da se bar ima šta čitati:



NASLOV (potencijalna greška)

kratko objašnjenje ispod naslova

kopija objašnjenja ispod (tipfeler) naslova

neka bezvezna izjava, često bez navodnika (greška) upravnog govora i tako s neba pa u rebra

(da barem) rekapitulacija i vrjednosni sud vijesti nego jok neka glupost

kraj
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#63 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by General_Jackson »

mrgreen wrote:
sa ovim isto imam problem. evo da li mi zaista zelimo ovo da citamo?
ima li ovdje iko da se tuspasi ko zeli citati ovakve crnjake svaki dan u pretjeranim kolicinama? uz dodatak ekskluzivnih vijesti o nebitnim starletama.
slicno kao i za tv sadrzaje, narod zeli velikog brata i farmu i slicne idiotarije.

ali evo, ja tvrdim iako ne mogu potkrijepiti :D da ljudi zele ono sto im se servira. bio bi zanimljiv eksperiment. ako bi eliminisali svo ovo smece i filovali ljude putem svih mogucih medija zanimljivim emisijama, kvizovima, dokumentarcima, dobrim filmovima, kvalitetnim tekstovima, analizama itd itd. ne bi ljudi ugasili tv zauvijek i prestali kupovati novine nego bi gledali i klikali na iste te sadrzaje. i SIGURNO bi imali malo zdravije drustvo i bar malo normalnije ljude.
Evo da se nadovežem na ovu tvoju temu počevši sa ovim boldiranim. To je dobro pitanje, naime imam neke mlađe kolege na poslu sa kojima često dolazim u sukob mišljenja oko modernih filmova i serija. Naravno da jaz u godinama čini svoje, ukusi moraju biti različiti, međutim ono što sam primjetio kod njih, to je da oni ne idu u kino da bi odgledali film i onda donijeli zaključak o kvaliteti filma, već oni odu u kino sa unaprijed izgrađenim stavom i mišljenjem (naravno dobijenim preko raznih medija) da je taj film odličan, da su efekti "boli glava" i sl. Ono šta hoću da kažem, na ovo boldirano je da mi to ne želimo da čitamo, gledamo, slušamo i sl. već se to nama nameće a znamo da velika većina ljudi nažalost podliježe vrlo lako svim vrstama propagande i manipulacije. To je globalni proces a kod nas je još izraženiji, jer kao takav održava vladajuću garnituru na vlasti.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#64 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by JThomas »

ljudi, danas je sloboda šta ćeš gledati, čitati i slušati veća nego ikad. tolike stvari koje si prije morao kopati da nađeš sad ukucaš u gugl i jutjub i izlete ti da ih besplatno pročitaš ili pogledaš. kad su u datom trenutku u gradu igrala tri filma u kinima i to bio jedini način da pogledaš film, tad se moglo govoriti da ti se nameće ukus većine. a danas bogami ne može.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55699
Joined: 15/12/2008 16:53

#65 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by ultima_palabra »

JThomas wrote:ljudi, danas je sloboda šta ćeš gledati, čitati i slušati veća nego ikad. tolike stvari koje si prije morao kopati da nađeš sad ukucaš u gugl i jutjub i izlete ti da ih besplatno pročitaš ili pogledaš. kad su u datom trenutku u gradu igrala tri filma u kinima i to bio jedini način da pogledaš film, tad se moglo govoriti da ti se nameće ukus većine. a danas bogami ne može.
Tačno, ali je uticaj medija toliki (ne mislim na klix) da su rijetki oni koji će uspjeti slobodno formirati mišljenje.
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#66 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by General_Jackson »

ultima_palabra wrote:
JThomas wrote:ljudi, danas je sloboda šta ćeš gledati, čitati i slušati veća nego ikad. tolike stvari koje si prije morao kopati da nađeš sad ukucaš u gugl i jutjub i izlete ti da ih besplatno pročitaš ili pogledaš. kad su u datom trenutku u gradu igrala tri filma u kinima i to bio jedini način da pogledaš film, tad se moglo govoriti da ti se nameće ukus većine. a danas bogami ne može.
Tačno, ali je uticaj medija toliki (ne mislim na klix) da su rijetki oni koji će uspjeti slobodno formirati mišljenje.
:thumbup: Bravo!
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#67 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by General_Jackson »

JThomas wrote:ljudi, danas je sloboda šta ćeš gledati, čitati i slušati veća nego ikad. tolike stvari koje si prije morao kopati da nađeš sad ukucaš u gugl i jutjub i izlete ti da ih besplatno pročitaš ili pogledaš. kad su u datom trenutku u gradu igrala tri filma u kinima i to bio jedini način da pogledaš film, tad se moglo govoriti da ti se nameće ukus većine. a danas bogami ne može.
Šta to danas imaš 30 kina u Sarajevu koja istovremeno prikazuju 30 različitih novih filmova? Pa Hollywood proizvodi jedno te isto smeće u zadnjih više od 10 godina a ti govoriš da možeš gledati šta hoćeš. Ovdje konkretno govorim o odlasku u kino ali isti šablon vrijedi i za sve ostalo, to je samo iluzija da možeš birati šta hoćeš.
Medoxba
Posts: 12
Joined: 29/08/2013 21:22

#68 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by Medoxba »

Black swan wrote:da se bar ima šta čitati:



NASLOV (potencijalna greška)

kratko objašnjenje ispod naslova

kopija objašnjenja ispod (tipfeler) naslova

neka bezvezna izjava, često bez navodnika (greška) upravnog govora i tako s neba pa u rebra

(da barem) rekapitulacija i vrjednosni sud vijesti nego jok neka glupost

kraj
Za dosta toga si upravu, ali kad vidim da neko, u najmanju ruku, pametuje ovoliko, odmah se zapitam gdje ti to silno znanje prosipaš kada već koemntarišeš ljude koji rade tamo.
Evo ni ja ih ne znam ali opet moram priznati da ih odaberem prije svih.
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#69 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by Truba »

Pa zavrsio sam zurnalistiku
Glupo je reci al medju boljim
Besim hanka semso amer cekic...
Su prepoznali kakav takav kvalitet
Znam kolege koji su bili 3-4 god stariji
I mladji
Ove s kliksa ne znam...valjda su zavrsili adekvatni
Faks ili su premladi to mi je bio zakljucak
Ako znam pola aljazire avaza alfe tv vogosce hajata...a ne znam
Klixa i to nesto znaci

Osim toga kacim i ja vijesti na neke portale
User avatar
sinuhe
Posts: 11490
Joined: 03/06/2011 11:33

#70 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by sinuhe »

Mislim da sam citao jedan tvoj clanak u novinama, nesto o crkvi. I zaista lijepo pises. Samo zaboravio sam ti ime :D
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#71 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by Kemal Malovčić »

najjači potal al đazira ostalo sve da pogineš
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#72 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by Truba »

sinuhe wrote:Mislim da sam citao jedan tvoj clanak u novinama, nesto o crkvi. I zaista lijepo pises. Samo zaboravio sam ti ime :D
Srboljub Desidirović :D


malo je reći da jedan moj tekst za blog ima 8 stranica a čitav njihov današnji unos redakcije ja mislim nema ni stranicu u wordu :D

da se pohvalim
jedan moj tekst o jednom bosanskom gradu na jednom lokalnom portalu je imao 430 pregleda u nekoliko dana
11 pozitivnih komentara i nula negativnih... također nula replika :D jer kad ja zakucam ljudi mogu samo sjest na dupe :D

nije da se hvalim kako bi me klix zaposlio ali ne bih za njih radio ni da mi plaćaju :D :run: :sax: :mrgreen:

braću šimiće iz škole znam dok su još balavci bili :D kroz noge im probacivo :lol: :bih:
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#73 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by Kemal Malovčić »

i na forumu imaš 30 000 postova svaki po pet kartica

al šuplje sve
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#74 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by Truba »

pa neću bacati biserje pred _______ da prostiš i ti i svi oni što provociraju na osobnom nivou

moram priznati da je sve teže forumati... sve je više levata koji vrijeđaju
a što je najgore tek ih primijetim kad počnu vrijeđat
inače su nevidljivi klonovi i trolovi

vidi fakat 30000
kad sam posljednji put pogledao bilo je 28 000 :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#75 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by JThomas »

General_Jackson wrote:
JThomas wrote:ljudi, danas je sloboda šta ćeš gledati, čitati i slušati veća nego ikad. tolike stvari koje si prije morao kopati da nađeš sad ukucaš u gugl i jutjub i izlete ti da ih besplatno pročitaš ili pogledaš. kad su u datom trenutku u gradu igrala tri filma u kinima i to bio jedini način da pogledaš film, tad se moglo govoriti da ti se nameće ukus većine. a danas bogami ne može.
Šta to danas imaš 30 kina u Sarajevu koja istovremeno prikazuju 30 različitih novih filmova? Pa Hollywood proizvodi jedno te isto smeće u zadnjih više od 10 godina a ti govoriš da možeš gledati šta hoćeš. Ovdje konkretno govorim o odlasku u kino ali isti šablon vrijedi i za sve ostalo, to je samo iluzija da možeš birati šta hoćeš.
nijedna sloboda nije apsolutna, ne može ni biti. ali je veća nego ikad prije. ne sviđa ti se holivud? nikad nisi lakše mogao doći do nečeg drugog što ti se sviđa. to je tako jednostavno.
Post Reply