Klix anketa - izbori

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...

Da su danas izbori za koga biste glasali u Federaciji BiH?

Poll ended at 04/05/2020 14:42

SDA
10
7%
HDZ
2
1%
SDP
16
11%
SBB
2
1%
DF
10
7%
NS
38
26%
NiP
38
26%
PzP
5
3%
Neko drugi
11
8%
Niko
12
8%
 
Total votes: 144

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#26 Re: Klix anketa - izbori

Post by Kikibombona »

Bobi wrote: 27/04/2020 15:40Ja sve isklikao :lol:
Ma nije bitna ova anketa, ovdje je NS uvijek 10 puta jaca od SDA. :D

To nam opet govori nesto o izboru malo obrazovanijih i politickih potkovanijih gradjana BiH.

...

Medjutim, ova anketa me zanima, valjda ovdje nece biti varanja :roll:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/da-su-d ... /200426064
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#27 Re: Klix anketa - izbori

Post by cyprus »

Proteklih nekoliko ciklusa sam više preferirao NS, ali mislim da ću se na ovim izborima vratiti pod okrilje SDP-a... Ne mislim ništa loše ni o Našoj stranci - nije riječ o tome da su me razočarali... Nego eto, SDP je moja 'matična' opcija... Tokom protekle decenije je bilo mnogo lutanja, pa im nisam uvijek davao glas, ali sad djeluje da su se koliko-toliko dohavizali, pa mislim da ponovo zaslužuju moje povjerenje...

Naravno, ako je riječ o načelničkoj poziciji, onda glasam za bilo koga ko će biti najozbiljniji oponent Efendiću...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#28 Re: Klix anketa - izbori

Post by Kikibombona »

cyprus wrote: 27/04/2020 15:45 Proteklih nekoliko ciklusa sam više preferirao NS, ali mislim da ću se na ovim izborima vratiti pod okrilje SDP-a... Ne mislim ništa loše ni o Našoj stranci - nije riječ o tome da su me razočarali... Nego eto, SDP je moja 'matična' opcija... Tokom protekle decenije je bilo mnogo lutanja, pa im nisam uvijek davao glas, ali sad djeluje da su se koliko-toliko dohavizali, pa mislim da ponovo zaslužuju moje povjerenje...

Naravno, ako je riječ o načelničkoj poziciji, onda glasam za bilo koga ko će biti najozbiljniji oponent Efendiću...
Velika je nesreca sto SDP nema lidera sa mudima, uz to obrazovanog i nekompromitovanog.

Nermin Niksic je jegulja. Denis Becirovic pocesto nastupa kao desnicar i populista, uz to se plasim da je otvoren za saradnju sa SDA.

Damir Masic ima odredjen potencijal ali ga raja ne voli.

...

Ne znam kako kotira Jasmin Imamovic?

...

SDP ima strasan potencijal ali nema adekvatnog lidera. :roll:
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#29 Re: Klix anketa - izbori

Post by zbiljovski »

Ova anketa na portalu će pokazati realno stanje u KS-u i redosljed stranaka.

SDA/NS/NIP će dijeliti prva 3 mjesta, SDP ubjedljivo 4 stranka, a u FBiH ubjedljivo 2 stranka iza SDA.
fordinjo
Posts: 146
Joined: 28/04/2013 09:22

#30 Re: Klix anketa - izbori

Post by fordinjo »

Samo za DF,zahvaljujuci njima BIH je u MAP-u i nije proso izborni zakon koji zeli HDZ i SNSD niti ce proci i to je zasluga ulaska DF u vlast sa SDA i SBB inace sve ovo gore navedeno bilo bi obrnuto,a sve ovo je radi toga sto Nasa Stranka i SDP nije zelio u vlast nego im je ljepse u hladovini i na budzetu ,E zato za DF!!!!
User avatar
paleoconservative
Posts: 241
Joined: 15/09/2018 09:46

#31 Re: Klix anketa - izbori

Post by paleoconservative »

NiP i NS zajedno imaju 38% trenutno. S tim da NiP cak ima jedan postotak vise naspram SDA. Zasad :D

Impresivno, nadajmo se da ce se prenijeti i u praksu kad dodje oktobar.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#32 Re: Klix anketa - izbori

Post by Kikibombona »

fordinjo wrote: 27/04/2020 15:58 Samo za DF,zahvaljujuci njima BIH je u MAP-u i nije proso izborni zakon koji zeli HDZ i SNSD niti ce proci i to je zasluga ulaska DF u vlast sa SDA i SBB inace sve ovo gore navedeno bilo bi obrnuto,a sve ovo je radi toga sto Nasa Stranka i SDP nije zelio u vlast nego im je ljepse u hladovini i na budzetu ,E zato za DF!!!!
A tebi bi bilo normalno da sve stranke udju u vlast? :lol:

Opozicija vama iz SDA nema nikakvog smisla?

Pa hajmo onda raspustiti demokratiju.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#33 Re: Klix anketa - izbori

Post by cyprus »

Kikibombona wrote: 27/04/2020 15:49
cyprus wrote: 27/04/2020 15:45 Proteklih nekoliko ciklusa sam više preferirao NS, ali mislim da ću se na ovim izborima vratiti pod okrilje SDP-a... Ne mislim ništa loše ni o Našoj stranci - nije riječ o tome da su me razočarali... Nego eto, SDP je moja 'matična' opcija... Tokom protekle decenije je bilo mnogo lutanja, pa im nisam uvijek davao glas, ali sad djeluje da su se koliko-toliko dohavizali, pa mislim da ponovo zaslužuju moje povjerenje...

Naravno, ako je riječ o načelničkoj poziciji, onda glasam za bilo koga ko će biti najozbiljniji oponent Efendiću...
Velika je nesreca sto SDP nema lidera sa mudima, uz to obrazovanog i nekompromitovanog.

Nermin Niksic je jegulja. Denis Becirovic pocesto nastupa kao desnicar i populista, uz to se plasim da je otvoren za saradnju sa SDA.

Damir Masic ima odredjen potencijal ali ga raja ne voli.

...

Ne znam kako kotira Jasmin Imamovic?

...

SDP ima strasan potencijal ali nema adekvatnog lidera. :roll:
Nikšić je po meni sasvim regularan lik... To sam smatrao i u vrijeme njegove najveće nepopularnosti (ono dok je bio federalni premijer)... Tačno je da nije baš arhetipski primjer lidera, ali mislim da za ovaj trenutni SDP možda i dobro da nema neku izrazito dominantnu figuru, jer bi onda cijela stranka bila posmatrana kroz nju (kao što je bio slučaj sa Lagumdžijom)... Možda je ipak bolje da se bar neko vrijeme više promovišu ideje i vrijednosti, nego konkretne ličnosti... Al vrijeme će pokazati... Btw, mislim da će SDP na sljedećim izborima rasti u Sarajevu i većini drugih kantona (istina, vjerovatno ne spektakularno), ali ne i u Tuzli...
izvrsni direktor
Posts: 9135
Joined: 20/12/2018 16:11

#34 Re: Klix anketa - izbori

Post by izvrsni direktor »

Kikibombona wrote: 27/04/2020 14:57 . Moglo bi se desiti veliko iznenadjenje, da NiP dodje u egal sa SDA.

Zbog toga su SDA, SBB i DF usmjerili tesku artiljeriju ka Konakovicu. Prepoznali su opasnost.
Nece se to desiti jer su prijatelji zamolili hadzikadica da razvodni glasove desnice koji su trebali ici konakovicu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#35 Re: Klix anketa - izbori

Post by Kikibombona »

cyprus wrote: 27/04/2020 16:05Nikšić je po meni sasvim regularan lik... To sam smatrao i u vrijeme njegove najveće nepopularnosti (ono dok je bio federalni premijer)... Tačno je da nije baš arhietipski primjer lidera, ali mislim da za ovaj trenutni SDP možda i dobro da nema neku izrazito dominantnu figuru, jer bi onda cijela stranka bila posmatrana kroz nju (kao što je bio slučaj sa Lagumdžijom)... Možda je ipak bolje da se bar neko vrijeme više promovišu ideje i vrijednosti, nego konkretne ličnosti... Al vrijeme će pokazati... Btw, mislim da će SDP na sljedećim izborima rasti u Sarajevu i većini drugih kantona (istina, vjerovatno ne spektakularno), ali ne i u Tuzli...
Jeste, ali SDP ne moze povuci vise glasova kada Nermin Niksic iz nekih licnih razloga ne zeli kritikovati vlast, tj. Fahrudina Radoncica.

I ne treba zaboraviti da se Nermin Niksic zalagao za ulazak u vlast sa SDA sto je javno priznao, ali je zaustavljen od 'sarajevske mlade ekipe'.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#36 Re: Klix anketa - izbori

Post by putokaz1 »

Odmah da znate SD izvan Lukavca ne postoji
NIP i NS izvan Grada Sarajeva su Tanki
ASDA izvan Cazina je slaba
LBH izvan Kladuše nula
NBL izvan svojih Općina su Ništa
SDP izvan 7 svojih je potanak
skambrljo
Posts: 257
Joined: 19/10/2014 21:12

#37 Re: Klix anketa - izbori

Post by skambrljo »

Sigurno je samo da je SDA na koljenima, a Kifla im otima i ono malo što je ostalo od njih, kao i one koji su godinama bili neodlučni. Tako da u odnosu na 2018. NIP još više ojačao, a SDA čeka sudbina SDP-a iz 2014. NS ostaje na istoj razini, SDP još tone sa Mašićem i ekipom, a Fahro možda malo podigne rejting sa sadašnje pozicije. DF ko vodi dobro i postoji.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#38 Re: Klix anketa - izbori

Post by putokaz1 »

NIP od SDA nije uzeo ni jedna Mandat ,niti će uzet
Ima NIP od koga uzet
4 SBB i 3 DF su meta NIPovaca
skambrljo
Posts: 257
Joined: 19/10/2014 21:12

#39 Re: Klix anketa - izbori

Post by skambrljo »

putokaz1 wrote: 27/04/2020 16:42 NIP od SDA nije uzeo ni jedna Mandat ,niti će uzet
Ima NIP od koga uzet
4 SBB i 3 DF su meta NIPovaca
Uzeo je NIP od SDA jako puno, i uzet će još. Malo koji SBB ovac će glasati za NIP.
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#40 Re: Klix anketa - izbori

Post by Ludzak »

Svake godine ista stvar i iste priče. Virtualne ankete, i priče vrlih analitičara tipa "SDA će doživjeti debakle. SDA će propasti. Etc, etc". Dođu izbori, završe se, i prizemlje nas. Svaki put. Pobjede isti.
Ljudi, dokle god ovoliko puno stranaka imamo, SDA će biti vodeća i najjača stranka. Obrazovanje novih stranaka je samo bod za SDA. Mada, gledajući i mentalitet naroda, SDA je i tu u prednosti.
SDA, SDA, i SDA...


Zato ko može i ko ima šansu nek bježi iz države.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#41 Re: Klix anketa - izbori

Post by putokaz1 »

skambrljo wrote: 27/04/2020 16:58
putokaz1 wrote: 27/04/2020 16:42 NIP od SDA nije uzeo ni jedna Mandat ,niti će uzet
Ima NIP od koga uzet
4 SBB i 3 DF su meta NIPovaca
Uzeo je NIP od SDA jako puno, i uzet će još. Malo koji SBB ovac će glasati za NIP.
Prije NIP-a SDA imala 10 u KS,Poslije NIPA SDA ima 10
Prije NIPa SBB i DF imali(2014) ja mislim 12 ukupno,s NIPom2018 7
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#42 Re: Klix anketa - izbori

Post by Kamper »

fordinjo wrote: 27/04/2020 15:58 Samo za DF,zahvaljujuci njima BIH je u MAP-u i nije proso izborni zakon koji zeli HDZ i SNSD niti ce proci i to je zasluga ulaska DF u vlast sa SDA i SBB inace sve ovo gore navedeno bilo bi obrnuto,a sve ovo je radi toga sto Nasa Stranka i SDP nije zelio u vlast nego im je ljepse u hladovini i na budzetu ,E zato za DF!!!!
Jebem li ga pa dokle vise?!
BiH je u MAP-u od 2018. i to nema veze ni sa DF-om ni sa Komsicem!

http://mod.gov.ba/aktuelnosti/vijesti/?id=68318
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#43 Re: Klix anketa - izbori

Post by putokaz1 »

Kopija ankete iz 2014
Umjesto NIP stavi DF
Ponavlja se sve :D :D :D
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#44 Re: Klix anketa - izbori

Post by Kamper »

putokaz1 wrote: 27/04/2020 17:58 Kopija ankete iz 2014
Umjesto NIP stavi DF
Ponavlja se sve :D :D :D
putokaz1, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.

Kliknem na ovo "Display this post" kontam mozda je nesto pametno napisao ovaj put i svaki put se zajebem.
E nes vise. :)
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#45 Re: Klix anketa - izbori

Post by putokaz1 »

Hvala ponavljam se ko Pobjede SDA :razz:
queen123
Posts: 26
Joined: 07/09/2014 16:51

#46 Re: Klix anketa - izbori

Post by queen123 »

Ludzak wrote: 27/04/2020 16:58 Svake godine ista stvar i iste priče. Virtualne ankete, i priče vrlih analitičara tipa "SDA će doživjeti debakle. SDA će propasti. Etc, etc". Dođu izbori, završe se, i prizemlje nas. Svaki put. Pobjede isti.
Ljudi, dokle god ovoliko puno stranaka imamo, SDA će biti vodeća i najjača stranka. Obrazovanje novih stranaka je samo bod za SDA. Mada, gledajući i mentalitet naroda, SDA je i tu u prednosti.
SDA, SDA, i SDA...


Zato ko može i ko ima šansu nek bježi iz države.
pa kada pratiš kvazianaliticarku, na sdpovom budžetu, ivanu marić i slične uhljupe.

tu je ona negdje, vrti se po ovom forumu.

mada, tko god da kaže da će sda i nip na sljedećim lokalnim i općim izborima proći odlično, neće pogriješiti. sve ostalo će biti talasika.

npr naša stranka bilježi ogroman pad na anketama. uvijek su prvi, a sada treći...
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#47 Re: Klix anketa - izbori

Post by putokaz1 »

NIP će proći grozno
Izvan Sarajeva :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#48 Re: Klix anketa - izbori

Post by plain vanilla »

Na proslim izborima nisam ni glasala, nisam imala za koga.
Da su sutra izbori, glasala bih iskljucivo za nasu ministricu zdravstva. Nisam znala ni da zena postoji do ove korone, morala sam je guglati. Ona je DF, ali samo bih nju zaokruzila.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#49 Re: Klix anketa - izbori

Post by putokaz1 »

Nekad Čaršijsko dijete,ljevičarka a asad SDA miljenica
Dajana Čolić
Zdravstvo TK
skambrljo
Posts: 257
Joined: 19/10/2014 21:12

#50 Re: Klix anketa - izbori

Post by skambrljo »

Poslao Salko Zildzic poruke botovima da malo poprave procenat, oni mu se žale da je ovo jako komplikovano za njih te da nisu u mogucnosti glasati.
Nema sendvica veceras.
Locked