Klinika Al-Tawil

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#1 Klinika Al-Tawil

Post by aurora313 »

Kako nam se sve više bliži smanjenje besplatnih zdravstvenih usluga a rastu privatne klinike i ordinacije, možda ne bi bilo loše pa malo razmotriti i pitanje kvaliteta kod privatluka za Sarajlije.

Ja sam ranije često išao kod Tawila. Međutim kako mu se posao ne uduplao nago povećao ko zna koliko, doživio sam negativno iskustvo oko usluge. Naime, prošle godine sam imao termin analize endokrinoloških pretraga i završio sa nalazima kod Dr. Zelije, po paketu od 450 KM.

Izabrao sam gornji paket zato što mi se učinio najboljim da se solidno pregledam u 81. godini. Ovo posebno zato jer znam da mi je prostata aktivna. Na njihovoj internet stranici prikazani su dijelovi ovog paketa. Po toj ponudi, paket uključuje i slijedeće: ...‘eho štitnjače, eho abdomena, male zdjelice i testisa kod muškaraca‘.

Ultrazvuk štitnjače je napravljen kao i krvni nalazi. Međutim, ostali navedeni i ponuđeni eho testovi nisu. Obzirom da doktorica Zelija na to nije reagovala, nisam ni ja dok se nisam kasnije podsjetio šta sve paket nudi. Hebiga, moje godine nekako ne dozvoljavaju da sve vežem kako treba.

Oko ovoga poslao sam poruku lično na Dr Tawila ali naravno on izgleda da za to nema vremena pa je neko od nadležnih odgovorio da dođem pa da će oni svakako izvršiti sve što je propušteno. Ali poenta nije to: poenta je da se za velike pare (450 KM), usluga mora da je adekvatna. Ali kako će da bude kada asistentkinje u gužvi trče kao bez glave i naravno da nisu u mogućnosti da sve nadgledaju i organizuju. A šta je doktorica mislila ili nije, ja ne znam.

Još jedan skori primjer. Prije par dana moja je poznanica otišla kod komšije ljekara na dodatnu konsultaciju jer joj je doktorka ili doktor kod Tawila po svim indikacijama dala pogrešnu dijagnozu oko bolova na zglobovima. Rečeno je da je to poslijedica kovida, te su joj prepisani apaurini i neki opijat. Naknadnom dijagnozom kod trećeg doktora—a na bazi istih nalaza urina i krvi dobivenih kod Tawila—ustanovljeno je da ima reumatski artritis za koje sigurno ne trebaju opijati.

Elem, pitanje je da li je bolje platiti i ne dobiti uslugu kako treba, ili poviti uši i skupljati nalaze pa posjetiti svog doktora u državnoj ustanovi? Ujedno, da li bi trebalo iznositi slične probleme i činjenice ovako javno ne bi li privatne usluge (eventualno) bile kvalitetnije?
Last edited by aurora313 on 26/09/2022 06:54, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2 Re: Klinika Al-Tawil

Post by moonca »

:thumbup: treba ...
User avatar
Ajs_Nigrutin
Posts: 401
Joined: 14/10/2020 22:44

#3 Re: Klinika Al-Tawil

Post by Ajs_Nigrutin »

itekako

i ostavljati review gdje god je moguće, copy paste samo ako ništa
User avatar
dulekrele
Posts: 3815
Joined: 10/04/2014 18:25

#4 Re: Klinika Al-Tawil

Post by dulekrele »

Svaki negativni primjer rada bilo koje zdravstvene ustanove treba prezentovati.
akcija007
Posts: 2807
Joined: 17/05/2008 23:50

#5 Re: Klinika Al-Tawil

Post by akcija007 »

Svaka vam cast Gospodine kada se u 81 godini zivota podijelili ovdje svoje iskustvo.
Nazalost, samo pare su u igri da vas ogole i naplate vam a da nista ne dobijete zauzvrat. Guzve su ogromne kako u privatnom tako i u drzavnom sektoru. U Al Tawilu sam bio samo kod gastroeneterologa dr Gornjakovica prije ovida. (I ne radi tamo vise on). Ogromne su guzve. Preko mjesec dana sam cekao na termin.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12168
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#6 Re: Klinika Al-Tawil

Post by dr_Evil »

81 godina i pisati na forumu, moram zaista da pitam sta ste po struci?

A za doktore, privatnici, mogu sta hoce kad nema drzave.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#7 Re: Klinika Al-Tawil

Post by aurora313 »

dr_Evil wrote: 27/09/2022 10:57 81 godina i pisati na forumu, moram zaista da pitam sta ste po struci?
A za doktore, privatnici, mogu sta hoce kad nema drzave.
Po struci sam penzioner... hmm... bivši ekonomist... Ustvari sam vrlo aktivan zahvaljujuči kompjuteru i znanju Engleskog jezika. Ujedno sam i znatiželjan pa zato zabijam nos u što-šta što nas okružuje. A pošto sam proveo 40 godina preko bare, upoređujem i pokušavam da ponešto unaprijedim.

Još jedan loš primjer. Moja stara tetka (tada je imala preko 90 godina), trebala je 2020 u dom za stare. Dom je tražio potvrdu da je kovid čista. Platio sam nekih 200KM Al-Tawilu, došao je njihov tehničar i uzeo bris. Sutradan su mi javili da je kovid pozitivna.
Bilo kako bilo, preživjela je bez ičega samo ležeći u svom stanu. Nakon par nedjelja kada je trebala da putuje, tražio sam da mi Al-Tawil klinika izda potvrdu da je preležala kovid kako bi mogla da putuje. Odogovoreno mi je da to ne može jer se nije liječila kod njih. Lijekova za kovid u to doba koliko znam nije bilo. Ne znam da li bi oni došli njoj kući da je liječe ili ne, ali sve to me navodi da je u pitanju čisti ćar.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8 Re: Klinika Al-Tawil

Post by Truba »

dr_Evil wrote: 27/09/2022 10:57 81 godina i pisati na forumu, moram zaista da pitam sta ste po struci?

A za doktore, privatnici, mogu sta hoce kad nema drzave.
ja sam se neki dan dopisivao preko e maila s likom...
zamislite

1926. godište

malo sam skontao da ne vidi dobro :D kažeš mu pošalji 120 riječi da može stati u cms on pošalje 760 :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#9 Re: Klinika Al-Tawil

Post by moonca »

aurora313 wrote: 27/09/2022 14:47 Odogovoreno mi je da to ne može jer se nije liječila kod njih. Lijekova za kovid u to doba koliko znam nije bilo. Ne znam da li bi oni došli njoj kući da je liječe ili ne, ali sve to me navodi da je u pitanju čisti ćar.
Bilo di dobro,da se javila nakon testiranja, tj da ima neki pisani dokaz komunikacije, samo test.. nije lijecenje.. kako shvatam.
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#10 Re: Klinika Al-Tawil

Post by lacrima »

moonca wrote: 27/09/2022 15:41
aurora313 wrote: 27/09/2022 14:47 Odogovoreno mi je da to ne može jer se nije liječila kod njih. Lijekova za kovid u to doba koliko znam nije bilo. Ne znam da li bi oni došli njoj kući da je liječe ili ne, ali sve to me navodi da je u pitanju čisti ćar.
Bilo di dobro,da se javila nakon testiranja, tj da ima neki pisani dokaz komunikacije, samo test.. nije lijecenje.. kako shvatam.
Valjda bi da se javila da se lijeci pa da joj uzmu kes za rentgene nepotrebne, nalaze krvi i propisu sumamed kao i ostalima :run:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#11 Re: Klinika Al-Tawil

Post by moonca »

lacrima wrote: 27/09/2022 15:45
moonca wrote: 27/09/2022 15:41

Bilo di dobro,da se javila nakon testiranja, tj da ima neki pisani dokaz komunikacije, samo test.. nije lijecenje.. kako shvatam.
Valjda bi da se javila da se lijeci pa da joj uzmu kes za rentgene nepotrebne, nalaze krvi i propisu sumamed kao i ostalima :run:
Takva im je usluga... kao i za vadjenje licne. kad vlasnishtvo stana, treba da dokaze i s zk papirom..
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#12 Re: Klinika Al-Tawil

Post by Altsa »

Ja uglavnom imam pozitivna iskustva sa Tawilom. I ako zbog njih mi je lijecenje od Covida trajalo znatno duze nego sto je trebalo da bude.
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#13 Re: Klinika Al-Tawil

Post by nivla »

tamo rade strucnjaci koji su otjerani sa klinickog
ali kako smo mi u bosni tako su to uglavnom samoprozvani strucnjaci
cekaonica u al tawilu je nesto nalik na zeljeznicku stanicu
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#14 Re: Klinika Al-Tawil

Post by Altsa »

Poneki da. Neki su i sami napustili.
EdoMalj12
Posts: 4
Joined: 07/10/2021 14:01

#15 Re: Klinika Al-Tawil

Post by EdoMalj12 »

Kod ALtawila sam imao odlicna iskustva. Radjen Ekg i ultrazvuk te propisana adekvatna dijagnoza. 🔟
Post Reply