Klima Zapadne Bosne

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
kaw_liga
Posts: 124
Joined: 29/09/2013 23:15

#1 Klima Zapadne Bosne

Post by kaw_liga »

Pozdrav cesto sam u krajevima zapadne Bosne (Bihać,Petrovac,Drvar,Grahovo) vise manje sam upucen u sva desavanja,nedešavanja u tim krajevima :-D ali nesto me najvise zanima a nemogu dobiti neke informacije a to je klima.
Kako zimi tesko dolazi do pomenutih mjestima zanima me dje su najveci ekstremi dje padne najvise snjega i dje su najnize temperature.Pokusao sam do nekih podataka doci preko Jugoslavenkih metoroloskih godisnjaka al slabe vajde za Grahovo ima jedva jedna godina za Drvar nesto vise dok za Drinic-Petrovac i Bihac ponajvise tu sam i vidio da je Drinic odnosno Petrovac jedan od najsnjeznih gradova ne samo u zap Bih vec i u skoro cjeloj..ovdje me zanimaju vasa iskustva ljudi koji putuju tim pravcima posebno me zanima Grahovo na skoro 900m kakvo je stanje zimi :?: Mozda je objavljen neki klimatski atlas BIH ako neko zna gdje bi ga moga viditi ili skiniti :-D

p.s. izvinjavam se moderatoru ali tek sad vidim da ima zaseban podforum sa regijom tako da sam temu premjstio ovdje 8)
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#2 Re: Klima Zapadne Bosne

Post by akcid »

kaw_liga wrote:.. Mozda je objavljen neki klimatski atlas BIH ako neko zna gdje bi ga moga viditi ili skiniti

Čitaj, traži...pozovi i pitaj ako nema - http://www.fhmzbih.gov.ba/latinica/index.php#
kaw_liga
Posts: 124
Joined: 29/09/2013 23:15

#3 Re: Klima Zapadne Bosne

Post by kaw_liga »

Haha to sam druze prvo probao mislim kontaktirao fhzm ali vecina njih nisu se udostojili cak ni da mi odgovore drugi su pitali kakva je svrha mog pitanja vezana za klimu,dje ce to biti objavljeno,itd kad sam rekao da zanima mene licno jednostavno su me odbili i sl kao da sam pitao o sastavljanju bombe a ne o klimi u Bih :lol:
Post Reply