Klima uredjaji :)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#76 Re: Klima uredjaji :)

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 25/02/2016 01:27, edited 1 time in total.
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#77 Re: Klima uredjaji :)

Post by shandrprcSA »

holowey wrote:
Enticer wrote:Ide ljeto, a ne mislim se kuhati u stanu pa se mora klima nabaviti. Stan je povrsine 64 m2 i sve sobe su od podne okrenute ka suncu. Pretpostavljam da treba najmanje 12-ka. Gledao sam Beko klime, krecu se od 570 KM pa gore i 2 god garancije. Kakve su, jesu li dobre? Cuo sam imaju i Vivax klime, nesto su jeftinije, a imaju neke i u Bingu. LG su skupe klime. Hvale i York klime, jesu li skupe?
Savjet, preporuka, bilo sta?
kupio sam beko klimu i nisam se pokajao... nakon kupovine su me obavezali da njihov ovlasteni serviser izvrsi montazu te da vrsi periodicnu kontrolu i po potrebi servisiranje tokom trajanja garantog roka kako bi garancija vazila... sest godina je koristimo i za hladjenje ljeti i dogrijavanje zimi, do sada nikakvih problema niti potreba za servisiranjem (izuzev ciscenja jednom godisnje, nijednom do sada nismo dosipali freon)... jedina mana koju bih naveo je malo veca buka i vanjske i unutrasnje jedinice u poredjenju sa lg klimom slicne snage, ali je bila upola jeftinija u odnosu na lg
koji model si uzeo?
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#78 Re: Klima uredjaji :)

Post by holowey »

shandrprcSA wrote:
holowey wrote:
Enticer wrote:Ide ljeto, a ne mislim se kuhati u stanu pa se mora klima nabaviti. Stan je povrsine 64 m2 i sve sobe su od podne okrenute ka suncu. Pretpostavljam da treba najmanje 12-ka. Gledao sam Beko klime, krecu se od 570 KM pa gore i 2 god garancije. Kakve su, jesu li dobre? Cuo sam imaju i Vivax klime, nesto su jeftinije, a imaju neke i u Bingu. LG su skupe klime. Hvale i York klime, jesu li skupe?
Savjet, preporuka, bilo sta?
kupio sam beko klimu i nisam se pokajao... nakon kupovine su me obavezali da njihov ovlasteni serviser izvrsi montazu te da vrsi periodicnu kontrolu i po potrebi servisiranje tokom trajanja garantog roka kako bi garancija vazila... sest godina je koristimo i za hladjenje ljeti i dogrijavanje zimi, do sada nikakvih problema niti potreba za servisiranjem (izuzev ciscenja jednom godisnje, nijednom do sada nismo dosipali freon)... jedina mana koju bih naveo je malo veca buka i vanjske i unutrasnje jedinice u poredjenju sa lg klimom slicne snage, ali je bila upola jeftinija u odnosu na lg
koji model si uzeo?
bk260
deda_jr
Posts: 231
Joined: 10/11/2011 13:32

#79 Re: Klima uredjaji :)

Post by deda_jr »

Pozdrav ljudi..

Je li neko zna ko prodaje GREE klime u Sarajevu? Polomih se trazeci po netu, ali ne ide...

Hvala!
User avatar
mayab
Posts: 27015
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#80 Re: Klima uredjaji :)

Post by mayab »

Poliko
Jelić servis
.
.
.
User avatar
ElRe
Posts: 10664
Joined: 12/12/2011 11:28

#81 Re: Klima uredjaji :)

Post by ElRe »

deda_jr wrote:Pozdrav ljudi..

Je li neko zna ko prodaje GREE klime u Sarajevu? Polomih se trazeci po netu, ali ne ide...

Hvala!
http://www.deltron.ba/
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#82 Re: Klima uredjaji :)

Post by Daryl Dixon »

.
Teufik
Posts: 4839
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#83 Re: Klima uredjaji :)

Post by Teufik »

Pozdrav svima.
Treba mi preporuka za klimu za predstojece ljeto. Stan 60 m². Treba mi nesto da nije bas preskupo. Dvoumim se izmedju Beko i Gree klima. Sta bi bilo bolje uzeti?

Unaprijed hvala.
leptir007
Posts: 2
Joined: 31/01/2016 21:34

#84 Re: Klima uredjaji :)

Post by leptir007 »

pozz
nadam se da cete biti od pomoci
odlucila u potragu za klimom,ali sta dalje koja marka,sta,kako?
posto zivim na potkrovlju, izolirana je sa svih strana kuca i gore krov,u dnevnoj imam dva dupla balkonska prozora u koja sunce udara od 13h pa do veceri,dnevna ima oko 35- 40m2.
Sta bi mi preporucili razmisljala sam o klimama Vivax,Gree ili Maxon?
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#85 Re: Klima uredjaji :)

Post by Loki2k9 »

Pozdrav ljudi

Ima li neko da je u posljednje vrijeme kupio dobar klima uredjaj a da je kostao u rasponu do 500, eventualno 600 KM?

Na netu sam naletio na Vox, Vivax, Tesla, Telefunken, Azuri, Gree, TCL itd., ali slabo igdje mogu naci reviews.
Giancarlo
Posts: 482
Joined: 26/12/2008 21:22

#86 Re: Klima uredjaji :)

Post by Giancarlo »

...
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15463
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#87 Re: Klima uredjaji :)

Post by problemnatravunu »

Loki2k9 wrote: 21/06/2021 02:16 Pozdrav ljudi

Ima li neko da je u posljednje vrijeme kupio dobar klima uredjaj a da je kostao u rasponu do 500, eventualno 600 KM?

Na netu sam naletio na Vox, Vivax, Tesla, Telefunken, Azuri, Gree, TCL itd., ali slabo igdje mogu naci reviews.
Od ovih nabrojanih, GREE je sigurno najjači brend , imam jednu takvu najjeftiniju GREE 12-ku, evo fala bogu 7 godina
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#88 Re: Klima uredjaji :)

Post by zdruzdjo »

Hajde pls da mi neko baci koju pametnu o mobilnim klimama.
Znam da im treba "auspuh" izvuci negdje napolje da bi radile adekvatno. Konfiguracija stana je takva da bih uspio sve pokriti koliko toliko regularnim klimama, morao bih barem na 2 mjesta montirati unutrasnje jedinice a ne bih da skule stavljam po zidovima. ovako bih stavljao po potrebi.
Hvala
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#89 Re: Klima uredjaji :)

Post by rovac13 »

Nije bas da rade adekvatno ni sa izbacenim auspuhom.
Jer sve sto izadje van kroz auspuh,novi zrak udje unutra nekim drugim putevima (napa,dimnjak,kljucaonice,losi dihtunzi itd).A ako je vani +40 znaci da opet topli zrak ulazi unutra.

Ne radi ni blizu kao split uredjaji.Ali ako moras,pokusaj,oko nje bi mozda bude kakvog efekta,bar prividno.

Tek sa split uredjajem imas klimatiziran prostor.
Izaberes temp i plus smanjena vlaznost koja je neugodna ljeti,a visak vode iz zraka iscuri van kroz predvidjeno crijevo .
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#90 Re: Klima uredjaji :)

Post by Qler »

Ova mobilna je veća skula od svake normalne
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#91 Re: Klima uredjaji :)

Post by zdruzdjo »

Qler wrote: 15/07/2021 08:30 Ova mobilna je veća skula od svake normalne
Ma slazem se da jeste skalamerija onako u fizickom smislu. Ali kontam nekad je mogu odnjeti u spavacu sobu tokom noci.
Raspored soba mi je takav da cisto sumnjam da bih sve mogao pokriti sa jednom unutrasnjom jedinicom a da bude koliko toliko ugodno svugdje.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#92 Re: Klima uredjaji :)

Post by Qler »

ja sam na proslom poslu imao to kratko... otvoris prozor da izbacis onaj auspuh :D i džaba hladiš :D ma ružno ne praktićno a i nije ni efikasno...
invazijaleptira
Posts: 8
Joined: 23/06/2021 12:34

#93 Re: Klima uredjaji :)

Post by invazijaleptira »

Meni klima smeta, tako da nisam nikad koristila u kuci, ali posto mi naravno smetaju i ove velike vrucine, nasla sam resenje u vidu plafonskih ventilatora.
Image

Prezadovoljna sam.
Post Reply