Klima uredjaji :)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#51 Re: Klima uredjaji :)

Post by mO k3 »

mater ove sedmice porucila klimu , ljudi dosli juce subota ugradili ,klima ne radi kazu doce u ponedjeljak da vide do cega je, haj mater mi kopkalo sto ne radi pa se onda popne da vidi sta pise na njoj kada vanjska jedinica proizvodnja 2004,unutrasnja jedinica 2005 godine....
sada se pitam posto misle da je zena,starija hajde podvalicemo joj da li su je pokusali zeznuti???
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#52 Re: Klima uredjaji :)

Post by A_I_ »

Ženski Dr.Med wrote:mater ove sedmice porucila klimu , ljudi dosli juce subota ugradili ,klima ne radi kazu doce u ponedjeljak da vide do cega je, haj mater mi kopkalo sto ne radi pa se onda popne da vidi sta pise na njoj kada vanjska jedinica proizvodnja 2004,unutrasnja jedinica 2005 godine....
sada se pitam posto misle da je zena,starija hajde podvalicemo joj da li su je pokusali zeznuti???
Naglasi marku klime i jos bitnije firmu koja je prodala i ugradila takvu klimu da ljudi znaju.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#53 Re: Klima uredjaji :)

Post by mO k3 »

A_I_ wrote:
Ženski Dr.Med wrote:mater ove sedmice porucila klimu , ljudi dosli juce subota ugradili ,klima ne radi kazu doce u ponedjeljak da vide do cega je, haj mater mi kopkalo sto ne radi pa se onda popne da vidi sta pise na njoj kada vanjska jedinica proizvodnja 2004,unutrasnja jedinica 2005 godine....
sada se pitam posto misle da je zena,starija hajde podvalicemo joj da li su je pokusali zeznuti???
Naglasi marku klime i jos bitnije firmu koja je prodala i ugradila takvu klimu da ljudi znaju.
Ne mogu naglasiti ime firme , zelim da ostanem anoniman jer sam sa podrucja manjeg entiteta

Sutra ce majstori ponovo doci ,zato bih molio da mi raja sto prije odgovore uvez ovoga problema

Panasonic je marka
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#54 Re: Klima uredjaji :)

Post by A_I_ »

Ženski Dr.Med wrote:
A_I_ wrote:
Ženski Dr.Med wrote:mater ove sedmice porucila klimu , ljudi dosli juce subota ugradili ,klima ne radi kazu doce u ponedjeljak da vide do cega je, haj mater mi kopkalo sto ne radi pa se onda popne da vidi sta pise na njoj kada vanjska jedinica proizvodnja 2004,unutrasnja jedinica 2005 godine....
sada se pitam posto misle da je zena,starija hajde podvalicemo joj da li su je pokusali zeznuti???
Naglasi marku klime i jos bitnije firmu koja je prodala i ugradila takvu klimu da ljudi znaju.
Ne mogu naglasiti ime firme , zelim da ostanem anoniman jer sam sa podrucja manjeg entiteta

Sutra ce majstori ponovo doci ,zato bih molio da mi raja sto prije odgovore uvez ovoga problema

Panasonic je marka
Vrlo moguce da je ta klima iz serije onih kojima su masovno crkavali kompresori, pogotovo ako je model DKE. Mozda joj je kompresor promijenjen na vanjskoj jedinici a unutrasnja da je nova.
U svakom slucaju tu nisu cista posla kad je proizvedena 2004. odn. 2005. godine :-)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#55 Re: Klima uredjaji :)

Post by mO k3 »

ma koji su to lopovi... majka im nije dala ni marku ,oni juce to postavili i kazu daj ti nama pare pa ce mo mi to u ponedjeljak doci ,ona njima kaze nedam nimarku deder prvo vi to popravite

jeli ti ne preporucujes panasonic?? zapravo koju marku preporucujes ??
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#56 Re: Klima uredjaji :)

Post by A_I_ »

Ženski Dr.Med wrote:ma koji su to lopovi... majka im nije dala ni marku ,oni juce to postavili i kazu daj ti nama pare pa ce mo mi to u ponedjeljak doci ,ona njima kaze nedam nimarku deder prvo vi to popravite

jeli ti ne preporucujes panasonic?? zapravo koju marku preporucujes ??

Moze Panasonic ali samo novije serije tj. JKE JKX HKE
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#57 Re: Klima uredjaji :)

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Evo još malo pa dolaze nove vreline - šta preporučujete i koga za ugradnju klima uređaja. Stan veličine 50-60 m2 ?
User avatar
lala*
Posts: 255
Joined: 17/03/2010 17:05
Location: rajvoSa

#58 Re: Klima uredjaji :)

Post by lala* »

Ja tražim neku skromnu klimu za jednu malu sobicu, po povoljnoj cijeni. Gdje u Sarajevu naći takvo nešto?
Ako je ne kupim, tačno ću da poludim ovo ljeto. :-)
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#59 Re: Klima uredjaji :)

Post by juzna_strana »

lala* wrote:Ja tražim neku skromnu klimu za jednu malu sobicu, po povoljnoj cijeni. Gdje u Sarajevu naći takvo nešto?
Ako je ne kupim, tačno ću da poludim ovo ljeto. :-)
Mislim da je Beko opcija za tebe,omjerom cijene i kvalitete. Stepenica vise je LG,i cijenom i kvalitetom..
Ugradnja je izmedju 150 i 250 km,ovisno o uslovima ugradnje i udaljenosti vanjske i unutrasnje jedinice.
Obavezno vodi racuna ko ugradjuje,mora biti ovlasteni instalater i serviser (mora biti na garantnom listu)
I naravno on ce ti preporuciti velicinu klime,ovisno o kvadraturi i staklenim povrsinama..
Ako je bas mala soba idi na tzv 9-ku,a ukoliko je preko 15 m2 ides na 12-ku (3,5kilovata)
Eto nadam se da sam bio od koristi :D
User avatar
lala*
Posts: 255
Joined: 17/03/2010 17:05
Location: rajvoSa

#60 Re: Klima uredjaji :)

Post by lala* »

Hvala ti puno. Još mi samo reci gdje je njihovo sjedište, tj. kome da se obratim? :-D
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#61 Re: Klima uredjaji :)

Post by holowey »

ima li neko preporuku servisera za klime? nista joj konkretno ne fali, ali montirana je prije tri godine i do sada nijednom nije provjeravano stanje freona, nije posebno ciscena (osim filter mrezice na unutrasnjoj jednici) pa bih sada prije velikih vrucina da to odradim... u pitanju je beko klima i ovlasteni koji je vrsio montazu me je ispalio (cekam vise od dvije sedmice) za ovaj pregled pa bih da cujem kakvu preporuku za nekog drugog servisera...
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#62 Re: Klima uredjaji :)

Post by juzna_strana »

@lala

Nema na cemu. Za Beko je najbolje da pogledas u shop-u na Vojnickom,jednostavno ih je naci,
a za LG imas Stanica na Stupu ili u Lozionickoj uz Merkator.

@holowey

Ciscenje je obavezno prije sezone,to je kao neki mali servis i dezinfekcija..
Imaju vjerovatno vise servisera,ja licno ne znam nekoga za preporuku.
Bitno je uglavnom da je ovlasten od strane Beko-a..
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#63 Re: Klima uredjaji :)

Post by holowey »

juzna_strana wrote: @holowey

Ciscenje je obavezno prije sezone,to je kao neki mali servis i dezinfekcija..
znam znam, ali sve smo to odgadjali za iduci vikend i tako dodjosmo do cetvrte sezone :-)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#64 Re: Klima uredjaji :)

Post by quarterback »

da li je potrebno prije sezone koristenja klime raditi neki servis ili takvo sta, klimu imam 3/4 godine i koristio sam je vrlo malo, bas kada je neizdrzivo, zadnji put proslog ljeta je sve bilo ok
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#65 Re: Klima uredjaji :)

Post by LaCici »

Ja isto nisam znala da se pred svaku sezonu treba uraditi detaljno ciscenje klime. Klima kupljena prosle godine i ove pocela uzasno da smrdi, nazovem servisera i on mi kaze da se mora cistiti jednom godisnje minimalno, a svaka 3 mjeseca da mi sami operemo filtere vrelom vodom. To ciscenje kosta 40-50 KM.
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#66 Re: Klima uredjaji :)

Post by Rimljanka »

Kakva su vam iskustva sa Firelli klimama?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#67 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by quarterback »

gaius wrote:i mene interesuje taj sprej... ja sam koristio asepsol za dezinfekciju a sad sam uzeo i air blic... fino miriše
gdje i kako uspricas asepsol ? u vanjsku jedinicu da povuce unutra ili ima neki drugi nacin ?
hvala
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#68 Re: Klima uredjaji :)

Post by gaius »

ne u vanjsku.. vanjska jedinica ne povlači zrak iz vana.. unutrašnja jedinica radi recirkulaciju zraka u prostoriji..
dakle špricam po izmjenjivaču (kad digneš plastični poklopac unutrašnje, skineš filtere, sitne rešetke koje vidiš - to je to)..
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#69 Re: Klima uredjaji :)

Post by quarterback »

dakle tako se moze ukloniti neugodan eventualni miris ?
mozes li mi napisati gdje si kupio taj sprej i koja je eventualno cijena, hvala drug
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#70 Re: Klima uredjaji :)

Post by gaius »

asepsol traži u apotekama..
uputstvo za doziranje i upotrebu na internetu..

http://www.pliva-sept.hr/asepsol.html

uklanja neugodan miris.. ostaviš da malo djeluje pa opet vodom po isparivaču da se sve to fino ispere.. a možeš kupiti i namjenska sredstva kod ovih distributera tipa mb frigo i sl..
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#71 Re: Klima uredjaji :)

Post by quarterback »

hvala puno na odgovorima !
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#72 Re: Klima uredjaji :)

Post by duboka_misao »

ne znam jel ih jos ima u prodaju mi smo kupili NEO jako jeftino prije 5 godina i jos radni ko sat.
joka007
Posts: 1
Joined: 12/08/2014 14:55

#73 Re: Klima uredjaji :)

Post by joka007 »

Pozdrav svima!!
Imam Gree klimu i počela je samo pištati,neće uopće da se pokrene,jel netko zna u čemu bi bio problem? Hvala
Enticer
Posts: 713
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#74 Re: Klima uredjaji :)

Post by Enticer »

Ide ljeto, a ne mislim se kuhati u stanu pa se mora klima nabaviti. Stan je povrsine 64 m2 i sve sobe su od podne okrenute ka suncu. Pretpostavljam da treba najmanje 12-ka. Gledao sam Beko klime, krecu se od 570 KM pa gore i 2 god garancije. Kakve su, jesu li dobre? Cuo sam imaju i Vivax klime, nesto su jeftinije, a imaju neke i u Bingu. LG su skupe klime. Hvale i York klime, jesu li skupe?
Savjet, preporuka, bilo sta?
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#75 Re: Klima uredjaji :)

Post by holowey »

Enticer wrote:Ide ljeto, a ne mislim se kuhati u stanu pa se mora klima nabaviti. Stan je povrsine 64 m2 i sve sobe su od podne okrenute ka suncu. Pretpostavljam da treba najmanje 12-ka. Gledao sam Beko klime, krecu se od 570 KM pa gore i 2 god garancije. Kakve su, jesu li dobre? Cuo sam imaju i Vivax klime, nesto su jeftinije, a imaju neke i u Bingu. LG su skupe klime. Hvale i York klime, jesu li skupe?
Savjet, preporuka, bilo sta?
kupio sam beko klimu i nisam se pokajao... nakon kupovine su me obavezali da njihov ovlasteni serviser izvrsi montazu te da vrsi periodicnu kontrolu i po potrebi servisiranje tokom trajanja garantog roka kako bi garancija vazila... sest godina je koristimo i za hladjenje ljeti i dogrijavanje zimi, do sada nikakvih problema niti potreba za servisiranjem (izuzev ciscenja jednom godisnje, nijednom do sada nismo dosipali freon)... jedina mana koju bih naveo je malo veca buka i vanjske i unutrasnje jedinice u poredjenju sa lg klimom slicne snage, ali je bila upola jeftinija u odnosu na lg
Post Reply