Klima uredjaji :)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

novikorisnik
Posts: 204
Joined: 11/09/2008 23:01

#1 KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by novikorisnik »

Ima li neko mozda iskustva sa GREE klima uredjajima? Nude ih jeftino na pik*ba, ali kao sto svi znamo, najcesce su te previse jeftine stvari najcesce i dosta slabog kvaliteta - iako nas polovna masina za sudje od 50KM sluzi vec 8 godina, a pere ko vel'ka.
Takodje, svi savjeti pri izboru klima uredjaja prilikom kupovine su dobrodosli.
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#2 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by shibonja »

Kao sto si i sam rekao jeftino je skupo !! Mozda ti i necu pomoci ali mogu predloziti ovu koju ja imam vec tri pune godine i radi bez ikakvih problema ,i hladi i grije i svasta nesta a ako ti kazem da moze rashladiti stan od 96 kvdrata i to ce ti puno reci ,kad sam je pazario cjena je bila 2 milje maraka ,ali vjeruj da se isplatila i sto je btno jos uvijek radi ,sad je vjerovatno puno jeftinija.
Image :-)

Zaboravih reci da je ovo LG Art Cool :-)
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#3 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by Gile Kugulager »

eh.... zaboravio si najvaznije, da je LG, firma koja je br.1 za tehnologiju klima, pogotovo split, tj 2 firme LG i Mitsubishi
User avatar
Edinz
Posts: 373
Joined: 03/11/2008 15:03

#4 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by Edinz »

Mozda napomenuti da za ovaj region LG klime se proizovode u Turskoj, u fabrici gdje se proizvode Beko klime, kazu da su jedne i druge 99% iste.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#5 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by karanana »

shibonja wrote:Kao sto si i sam rekao jeftino je skupo !! Mozda ti i necu pomoci ali mogu predloziti ovu koju ja imam vec tri pune godine i radi bez ikakvih problema ,i hladi i grije i svasta nesta a ako ti kazem da moze rashladiti stan od 96 kvdrata i to ce ti puno reci ,kad sam je pazario cjena je bila 2 milje maraka ,ali vjeruj da se isplatila i sto je btno jos uvijek radi ,sad je vjerovatno puno jeftinija.
Image :-)

Zaboravih reci da je ovo LG Art Cool :-)
i danas 2 milje.
lg precijenjen i bezobrazno skup.
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#6 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by EUROBIH »

Image

sutra je kupujem

snaga hlađenja 2.650 W,
• za hlađenje prostora do 50 m3,
• ekološki plin R410A,
• protok zraka do 400 m3/24 h,
• razvlaživanje do 32 l/24 h,
• LCD ekran, E64
• daljinski upravljač,
• glasnoća 56 dB,
• težina 32,5 kg,
• mjere: 47,6 x 78 x 35,8 cm,
Redovna cijena: 693,62 KM
Cijena sa 50% 346,81 KM
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#7 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by EUROBIH »

Image

sutra je kupujem

snaga hlađenja 2.650 W,
• za hlađenje prostora do 50 m3,
• ekološki plin R410A,
• protok zraka do 400 m3/24 h,
• razvlaživanje do 32 l/24 h,
• LCD ekran, E64
• daljinski upravljač,
• glasnoća 56 dB,
• težina 32,5 kg,
• mjere: 47,6 x 78 x 35,8 cm,
Redovna cijena: 693,62 KM
Cijena sa 50% 346,81 KM
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#8 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by gaius »

karanana wrote:
shibonja wrote:Kao sto si i sam rekao jeftino je skupo !! Mozda ti i necu pomoci ali mogu predloziti ovu koju ja imam vec tri pune godine i radi bez ikakvih problema ,i hladi i grije i svasta nesta a ako ti kazem da moze rashladiti stan od 96 kvdrata i to ce ti puno reci ,kad sam je pazario cjena je bila 2 milje maraka ,ali vjeruj da se isplatila i sto je btno jos uvijek radi ,sad je vjerovatno puno jeftinija.
Image :-)

Zaboravih reci da je ovo LG Art Cool :-)
i danas 2 milje.
lg precijenjen i bezobrazno skup.
za te pare se može uzeti toshiba, york ili carrier...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24399
Joined: 08/09/2005 20:08

#9 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by Haris.ba »

Kakve su panasonic klime?
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#10 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by Karabaja »

Image

Image

dva najbolja na svijetu
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#11 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by zelenashica »

Karabaja wrote:Image

Image

dva najbolja na svijetu
:thumbup: da potvrdim CARRIER je fkt extra klima..mene služi već 4 godine i zadovoljna sam :-D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#12 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by Fair Life »

Tri-cetiri australijska ljeta sam progurao sa ovim malim pingvinom u stanu.

Image

http://www.delonghi.com.au/products/pro ... l=PAC60ECO#
Ja sam ga platio 200 dolara vise nego na ovom linku ali se nisam pokajao. Zadovoljan maksimalno.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#13 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by udrch »

Haris.ba wrote:Kakve su panasonic klime?
jedne od najboljih kod nas..ove dole što ovi govore ja nisam vidio kod nas..
Inače kod mene je Panasonic sve u kući :D , nije baš kompletno, ali čekam da pocrkaju još neke stvarčice, pa će biti..
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#14 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by Fair Life »

Sad se bolje vidi...

Image
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#15 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by Control panel »

Ja imam Beko i zadovoljan sam.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24399
Joined: 08/09/2005 20:08

#16 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by Haris.ba »

Da ne otvaram drugu temu, koliko bi koštalo premještanje klime? Umjesto četiri metra cijevi sada bi trebalo 5 metara(znači ne može se iskoristiti stara instalacija).
Raz
Posts: 69
Joined: 23/02/2009 09:25

#17 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by Raz »

Haris.ba wrote:Da ne otvaram drugu temu, koliko bi koštalo premještanje klime? Umjesto četiri metra cijevi sada bi trebalo 5 metara(znači ne može se iskoristiti stara instalacija).
Ja platio 380KM prije pola mjeseca. Premjestio klimu sa jednog zida na drugi, isla nova instalacija (premjestala se i vanjska i unutrasnja jedinica)
User avatar
softly
Posts: 446
Joined: 16/09/2009 21:20

#18 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by softly »

Kad smo kod klima...ja imam Gorenje (yebo me onaj ko me nagovori)...ali prije nego je bacim, molio bih strucno misljenje - je li normalno da se SVAKE godine klima dopunjava onim nekakvim plinom i je li normalno da je to svaki put oko 100 KM ? :x
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8515
Joined: 11/02/2009 15:21

#19 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by Ajatolah_ »

softly wrote:Kad smo kod klima...ja imam Gorenje (yebo me onaj ko me nagovori)...ali prije nego je bacim, molio bih strucno misljenje - je li normalno da se SVAKE godine klima dopunjava onim nekakvim plinom i je li normalno da je to svaki put oko 100 KM ? :x
Ne, nije normalno, jedino ako nekako uspijevaš probušiti taj spremnik freona, kako se već zove. Isti fazon kao zamrzivač, ni njega ne nadopunjavaš. A što se cijene tiče, ta mi cijena ne djeluje nimalo realna, ali ti ne bih ništa više znao reći.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24399
Joined: 08/09/2005 20:08

#20 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by Haris.ba »

softly wrote: Ne, nije normalno, jedino ako nekako uspijevaš probušiti taj spremnik freona, kako se već zove. Isti fazon kao zamrzivač, ni njega ne nadopunjavaš. A što se cijene tiče, ta mi cijena ne djeluje nimalo realna, ali ti ne bih ništa više znao reći.
Mislim evo tri(ili četiri) godine - nisam punio freon. Najvjerovatnije ti nisu dobro zavrnute cijevi (znam da mi je majstor nešta objašnjavao oko toga - ko to se namjerno uradi da bi zvao servis češće). Ja uopće svake godine i ne zovem servis za pregled. Samo sam kupio sprej za čiščenje i dezinfekciju i to sprejam; za ubijanje gljivica i baja, a i miriše lijepo (negdje oko 20 maraka). Kupio prošle godine, čovjek se ibretio kada sam mu došao u direkciju (a sasvim slučajno je primjetio). Kaže pokušavali su to da prodaju, ali ljudi ili ne znaju, ili po prodavnicama misle da im se ne isplati to prodavati. Kad mi prestane raditi - tada ću i zvati majstora.
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#21 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by EUROBIH »

Haris.ba wrote:
softly wrote: Ne, nije normalno, jedino ako nekako uspijevaš probušiti taj spremnik freona, kako se već zove. Isti fazon kao zamrzivač, ni njega ne nadopunjavaš. A što se cijene tiče, ta mi cijena ne djeluje nimalo realna, ali ti ne bih ništa više znao reći.
Mislim evo tri(ili četiri) godine - nisam punio freon. Najvjerovatnije ti nisu dobro zavrnute cijevi (znam da mi je majstor nešta objašnjavao oko toga - ko to se namjerno uradi da bi zvao servis češće). Ja uopće svake godine i ne zovem servis za pregled. Samo sam kupio sprej za čiščenje i dezinfekciju i to sprejam; za ubijanje gljivica i baja, a i miriše lijepo (negdje oko 20 maraka). Kupio prošle godine, čovjek se ibretio kada sam mu došao u direkciju (a sasvim slučajno je primjetio). Kaže pokušavali su to da prodaju, ali ljudi ili ne znaju, ili po prodavnicama misle da im se ne isplati to prodavati. Kad mi prestane raditi - tada ću i zvati majstora.
harise, daj mi naziv tog spreja i gdje si kupio u sa?
softly,imaš problem sa sa bakarnim cijevima klima uređaja...na sastavima pušta freon...imaš onaj trik sa sapunicom kao kad tražiš rupu :lol: na šlaufu, samo ovde možeš sa tečnim deterđentom..imam 8 komada klima uređaja i nijedna nije dirana više godina :dance:
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#22 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by gaius »

i mene interesuje taj sprej... ja sam koristio asepsol za dezinfekciju a sad sam uzeo i air blic... fino miriše
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#23 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by Karabaja »

vidiosam da taj sprej ima kupiti u RS electronicu na Dobrinji
User avatar
Edinz
Posts: 373
Joined: 03/11/2008 15:03

#24 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by Edinz »

Meni je receno kad su mi postavljali klimu da se prakticno freon ne treba dopunjavat uopste, i da ako se desi slucaj da freona fali ili nema odgovornost snose instalateri. Malo mi je cudno bilo da to cujem od samih majstora ali valjda jos pokoji posten.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24399
Joined: 08/09/2005 20:08

#25 Re: KLIMA Uredjaji - savjet.

Post by Haris.ba »

Zepynamic A
http://www.mbfrigo.hr/2009/05/zepynami ... ja-567-gr/

Ne znam kako se radnja zove, ali nalazi se na prostorima stare ćilimare na Ilidži, odmah kod pumpe Proming. Koliko sam skontao, bave se veleprodajom klima i dijelova za klime. Nisam bio godinu dana, ali prolazio sam nedavno i vidim još natpisi firme da imaju. Eto - uživajte. :D
Post Reply