Klima-uređaj u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#26 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by Ma.Le.Na »

Dajte preporuku gdje kupiti klima uredjaj :)
Ima li kakvih akcija negdje?
frngla
Posts: 3219
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#27 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by frngla »

Stanić. LG inverter klima 999 KM
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#28 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by baja »

BEKO, 3 klime u 3 razlicita stana (širom familije)
zadovoljan, samo jedna trebala neki manji servis, griju dobro na prelazu sezone.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#29 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by Ned071 »

patriota.sila wrote:Jel mozda netko zna koji ovlasteni servis bi mi mogao montirati vivax klimu i dati garanciju na nju pored montaze, naime pronasao sam na hipermarket.ba VIVAX klimu sa dostavom kosta 330km(dostava 40km cityex), eh sad mi jos treba montaza i naravno garancija ...gdje bi moga se obratiti..........?

ne znam ima li ikakve veze s klimom, ali sam imao par vivax uredjaja. tablet i slicno. to je smece neopjevanih razmjera...
ZPP
Posts: 488
Joined: 16/02/2013 10:13

#30 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by ZPP »

Ima li iko iskustva sa ovim Gree klimama/inverterima?

Ili Vox?
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#31 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by mayab »

Ned071 wrote:
patriota.sila wrote:Jel mozda netko zna koji ovlasteni servis bi mi mogao montirati vivax klimu i dati garanciju na nju pored montaze, naime pronasao sam na hipermarket.ba VIVAX klimu sa dostavom kosta 330km(dostava 40km cityex), eh sad mi jos treba montaza i naravno garancija ...gdje bi moga se obratiti..........?

ne znam ima li ikakve veze s klimom, ali sam imao par vivax uredjaja. tablet i slicno. to je smece neopjevanih razmjera...
VIVAX je Msan grupa iz Hrvatske, kod nas u BiH predstavljeni od strane Kim Tec-a, zovi Kim Tec i pitaj, oni su mislim i zaduzeni za garanciju, pa prema tome ugradnja treba da slijedi od strane majstora preporučenog od njih
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#32 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

ZPP wrote:Ima li iko iskustva sa ovim Gree klimama/inverterima?

Ili Vox?
Imam sa Crypton inverterima (Comtrade brand ali je Gree proizvođać) - ugradio sam ga roditeljima i odlično radi već dvije godine tako da za te pare se definitivno isplati (naravno, ne očekuj čuda jer ipak za te pare ne dobijaš vrhunski uređaj već jedan sasvim solidan uređaj u svom cjenovnom rangu)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#33 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by O'zone »

VladaFBiH wrote:
ZPP wrote:Ima li iko iskustva sa ovim Gree klimama/inverterima?

Ili Vox?
Imam sa Crypton inverterima (Comtrade brand ali je Gree proizvođać) - ugradio sam ga roditeljima i odlično radi već dvije godine tako da za te pare se definitivno isplati (naravno, ne očekuj čuda jer ipak za te pare ne dobijaš vrhunski uređaj već jedan sasvim solidan uređaj u svom cjenovnom rangu)
Sad im je TESLA brend koliko nađoh/pročitah kompresori su Toshiba tako da ne bi trebale biti loše a cijenom nisu uopšte strahobalne.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#34 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

O'zone wrote:
VladaFBiH wrote:
ZPP wrote:Ima li iko iskustva sa ovim Gree klimama/inverterima?

Ili Vox?
Imam sa Crypton inverterima (Comtrade brand ali je Gree proizvođać) - ugradio sam ga roditeljima i odlično radi već dvije godine tako da za te pare se definitivno isplati (naravno, ne očekuj čuda jer ipak za te pare ne dobijaš vrhunski uređaj već jedan sasvim solidan uređaj u svom cjenovnom rangu)
Sad im je TESLA brend koliko nađoh/pročitah kompresori su Toshiba tako da ne bi trebale biti loše a cijenom nisu uopšte strahobalne.
Znam ali nije više Gree proizvođać već neko drugi - mogu provjeriti ako želiš... ako se ne planiraš grijati na -10 i niže slobodno uzmi neki jeftiniji (samo gledaj garanciju)
ZPP
Posts: 488
Joined: 16/02/2013 10:13

#35 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by ZPP »

VladaFBiH wrote: Znam ali nije više Gree proizvođać već neko drugi - mogu provjeriti ako želiš... ako se ne planiraš grijati na -10 i niže slobodno uzmi neki jeftiniji (samo gledaj garanciju)
Gree inverter 710,00 KM
LG 950,00 KM.

Nije mala razlika.

Pošto vidim da se razumiješ, isplati li se dati 250,00 KM više?!

I je li stvarno tolika razlika između obične klime i invertera?!
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#36 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by supercali »

Je li ko imao doticaja sa onim artcool klimama sa slikom
Kontam kad vec stavljam.klimu nek ima.i drugu funkciju osim hladjenja
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#37 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

ZPP wrote:
VladaFBiH wrote: Znam ali nije više Gree proizvođać već neko drugi - mogu provjeriti ako želiš... ako se ne planiraš grijati na -10 i niže slobodno uzmi neki jeftiniji (samo gledaj garanciju)
Gree inverter 710,00 KM
LG 950,00 KM.

Nije mala razlika.

Pošto vidim da se razumiješ, isplati li se dati 250,00 KM više?!

I je li stvarno tolika razlika između obične klime i invertera?!
1. LG klime uopšte nisu neki brend u klimama, šta više, uglavnom se smatraju "low" segmentom :)
2. Kod invertera, ukoliko ga koristiš za hlađenje i povremeno dogrijavanje, se isplati uzeti neki solidan jeftiniji (prosurfaj malo netom za konkretan model jer ne postoji univerzalan odgovor na pitanje) sa što dužom garancijom ili ići na Mitsubishi, Toshiba i sl. koji su "premium" klasa i predstavljaju sami vrh ponude (opet vodiš računa o modelima i potrebama) dok je sredina (po meni) totalno neisplativa
3. Moje iskustvo sa Gree je da radi i to više nego dobro za svoju cijenu (ništa lošije od LG-a) - opet ovo je samo moje iskustvo a imaš malih milion tema vezanih za ovo
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#38 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

supercali wrote:Je li ko imao doticaja sa onim artcool klimama sa slikom
Kontam kad vec stavljam.klimu nek ima.i drugu funkciju osim hladjenja
lijepo izgleda i preskupa je - tu se završava sve vezano za nju...
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#39 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by julisiz es grant »

Ima li neko mozda neki broj mobitela Tehnoshopovog servisera za klime jer se na fiksni niko ne javlja?
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#40 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by moja tetka »

komšije montirale klimu i onu cijev za vodu izbacii van tako da mi non stop zaljeva prozore............... šta da radim kome da se obratim, ko je nadležan
User avatar
Haris.ba
Posts: 24795
Joined: 08/09/2005 20:08

#41 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

moja tetka wrote:komšije montirale klimu i onu cijev za vodu izbacii van tako da mi non stop zaljeva prozore............... šta da radim kome da se obratim, ko je nadležan
Općinska građevinska inspekcija. Svaka klima postavljena po propisu mora imati rješenu odvodnju kondezata. Sad prijavi inspekciji i zahtjevaj da je skinu.

Jednostavno. :D
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#42 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by moja tetka »

Haris.ba wrote:
moja tetka wrote:komšije montirale klimu i onu cijev za vodu izbacii van tako da mi non stop zaljeva prozore............... šta da radim kome da se obratim, ko je nadležan
Općinska građevinska inspekcija. Svaka klima postavljena po propisu mora imati rješenu odvodnju kondezata. Sad prijavi inspekciji i zahtjevaj da je skinu.

Jednostavno. :D
hvala ti puno................. u ponedjeljak idem
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#43 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by Daryl Dixon »

joj sta neces sve ovdje procitati, lg nije brend u klimama :harakiri: :lol: :run:
moja tetka wrote:komšije montirale klimu i onu cijev za vodu izbacii van tako da mi non stop zaljeva prozore............... šta da radim kome da se obratim, ko je nadležan
zar kreteni nisu mogli odvod ubaciti u oluk? :roll:
Dzontra_Volta
Posts: 6483
Joined: 20/01/2011 11:10

#44 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by Dzontra_Volta »

.
Dzontra_Volta
Posts: 6483
Joined: 20/01/2011 11:10

#45 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by Dzontra_Volta »

Da ne otvaram novu temu: je li mi bolje (u Sarajevu) uzeti inverter klimu ili on/off klimu, ako ću je koristiti uglavnom za hlađenje ljeti i eventualno upaliti koji put početkom oktobra i u drugoj polovini aprila, na prelazu sezone (kad ne radi centralno grijanje)?
Znam da su inverter klime štedljivije, ali koliko godina treba da se ta razlika u cijeni isplati!?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#46 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

Dzontra_Volta wrote:Da ne otvaram novu temu: je li mi bolje (u Sarajevu) uzeti inverter klimu ili on/off klimu, ako ću je koristiti uglavnom za hlađenje ljeti i eventualno upaliti koji put početkom oktobra i u drugoj polovini aprila, na prelazu sezone (kad ne radi centralno grijanje)?
Znam da su inverter klime štedljivije, ali koliko godina treba da se ta razlika u cijeni isplati!?
za cijenu ne znam ali se isplati prvi dan kad je uključiš jer je u "ugodnosti" hlađenja/grijanja razlika neuporediva (imao 2x on/off i sad 2x inverter).
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#47 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by The BEN10 »

VladaFBiH wrote:
Dzontra_Volta wrote:Da ne otvaram novu temu: je li mi bolje (u Sarajevu) uzeti inverter klimu ili on/off klimu, ako ću je koristiti uglavnom za hlađenje ljeti i eventualno upaliti koji put početkom oktobra i u drugoj polovini aprila, na prelazu sezone (kad ne radi centralno grijanje)?
Znam da su inverter klime štedljivije, ali koliko godina treba da se ta razlika u cijeni isplati!?
za cijenu ne znam ali se isplati prvi dan kad je uključiš jer je u "ugodnosti" hlađenja/grijanja razlika neuporediva (imao 2x on/off i sad 2x inverter).
Eh, evo, da se nadovežem na ovo pitanje - jel se išta promijenilo u odnosu na lani? Ima li kakva aktuelna akcija, šta biste preporučili? :)
U čemu je razlika u odnosu na klasični klima-inverter?
https://omegashop.ba/product/klima-beko ... 1-r410a-a/
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#48 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by Haris033 »


Iduce godine, aBd, planiram uzeti ovakav inverter.. :izet:
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#49 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by iOS dev »

Pozz. Kupio sam klimu. Da li montazer dodatno naplacuje nosace?
Naslovnica
Posts: 27880
Joined: 20/03/2013 15:38

#50 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by Naslovnica »

iOS dev wrote:Pozz. Kupio sam klimu. Da li montazer dodatno naplacuje nosace?
Zar je bitno? :-)
Post Reply