Klima-uređaj u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1 Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by Pera Trta »

Gdje se u Sarajevu može kupiti dobra klima za stan i koliko otprilike košta?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by HAVANA »

Merkur,LG....OD 400KM DO 1800KM,MONTAŽA OKO 200KM
Ja gorenje platio oko 1000 km,fujitsu 800 km,a na poslu stavio onu jeftinu NEO (400km prije 5 godina)
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by Edin H. »

HAVANA wrote:Merkur,LG....OD 400KM DO 1800KM,MONTAŽA OKO 200KM
Ja gorenje platio oko 1000 km,fujitsu 800 km,a na poslu stavio onu jeftinu NEO (400km prije 5 godina)

Kako ti radi taj jeftini?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#5 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by HAVANA »

Edin H. wrote:
HAVANA wrote:Merkur,LG....OD 400KM DO 1800KM,MONTAŽA OKO 200KM
Ja gorenje platio oko 1000 km,fujitsu 800 km,a na poslu stavio onu jeftinu NEO (400km prije 5 godina)

Kako ti radi taj jeftini?


Vjerovao ili ne najbolje. :shock:
Rekao mi jaran iz naselja,znaš ga garant:D da tu kupim jer je mitshubishi kompresor...
Nikad ništa,i grijem i hladim...
User avatar
patriota.sila
Posts: 286
Joined: 01/07/2007 17:31
Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta

#6 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by patriota.sila »

Jel mozda netko zna koji ovlasteni servis bi mi mogao montirati vivax klimu i dati garanciju na nju pored montaze, naime pronasao sam na hipermarket.ba VIVAX klimu sa dostavom kosta 330km(dostava 40km cityex), eh sad mi jos treba montaza i naravno garancija ...gdje bi moga se obratiti..........?
User avatar
mayab
Posts: 26957
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#7 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by mayab »

Mislim da Kimtec zastupa Vivax-a, pa garancija je njihova obaveza, samo da vidis sa njima koga oni preporucuju za ugradnju, bas zbog garancije
User avatar
beautyfool
Posts: 2101
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#8 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by beautyfool »

Ja ti mogu preporuciti servis SOKOL, u Hrasnom, sta god mi treba ja njih zovem, montiraju i klime a s obzirom da je elektro servis a ne neko onako sa strane vjerujem da ce uraditi koliko mogu profesionalno.

Evo njihovi podaci s weba.

Elektro Servis "SOKOL"
Ulica: Milana Preloga 25
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina

tel/fax: +387 33 654 409
mob: +387 61 143 019

email: [email protected]
URL: http://www.esokol.ba

Sretno
User avatar
gentoo
Posts: 3210
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#9 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by gentoo »

Ko zastupa Panasonic i ko ima u ponudi njihove klime ?
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#10 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by MAN-lion's coach »

.......
Last edited by MAN-lion's coach on 11/01/2017 01:08, edited 1 time in total.
User avatar
patriota.sila
Posts: 286
Joined: 01/07/2007 17:31
Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta

#11 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by patriota.sila »

Ili je do mene da nesto nisam dobro skontao ili je stvarnost! :-)

Isti klima uredjaj u Imtecu
http://www.mp.imtec.ba/ArtikalMal.aspx
koji kosta 430KM , sam pronasao na Hipermarket.ba za samo 296KM plus 40KM dostava=336KM
http://www.hipermarket.ba/500451-acp-12ch35znmo.html
Nigdje ne pise da je samo unutrasnja ili vanjska jedinica :-) :-) valjda je u gore cijenu uracunata i vanjska i unutrasnja :? :?

:-) :-)

Vidjecu i sa Imtecom tj njihovim monterima da li oni mogu montirati klimu koja nije kod njih kupljena i dati garanciju na nju. Prije nego sam skontao ovo na hipermarket.ba bio sam kod njih i oni daju na VIVAX klima uredjaj garanciju 1godinu plus 2godine uz redovan godisnji servis.
Last edited by patriota.sila on 03/05/2010 14:59, edited 1 time in total.
User avatar
patriota.sila
Posts: 286
Joined: 01/07/2007 17:31
Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta

#12 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by patriota.sila »

I usput da postavim pitanje....za Vas koji imate vec klima uredjaj.... konkretno kod unutrasnje jedinice da li postoje mogucnost da se podignu "klapne" (da ih vec tako nazovem :) ) tako da mi ne puse ispod same unutrasnje jedinice, recimo da se podignu gore prema plafonu da duvaju ili pak vec dole prema podu.....to mi je veoma bitno ! Kako se zove ta mogucnost ?
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#13 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by Ambrozija »

Bolje pitaj gdje nema...Danas na sve strane akcije klima uredjaja...Mozes ih nabaviti za samo 400KM
User avatar
mayab
Posts: 26957
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#14 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by mayab »

patriota.sila wrote:I usput da postavim pitanje....za Vas koji imate vec klima uredjaj.... konkretno kod unutrasnje jedinice da li postoje mogucnost da se podignu "klapne" (da ih vec tako nazovem :) ) tako da mi ne puse ispod same unutrasnje jedinice, recimo da se podignu gore prema plafonu da duvaju ili pak vec dole prema podu.....to mi je veoma bitno ! Kako se zove ta mogucnost ?
Naravno
User avatar
patriota.sila
Posts: 286
Joined: 01/07/2007 17:31
Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta

#15 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by patriota.sila »

Kupio sam klima uredjaj marke VIVAX ACP-12CH35ZNM/IO sa slijedecim karakteristikama

Kapacitet hlađenja 3,5 kW,
Ekološki plin R410A,
Energetska klasa hlađenja A.


Pa odmah na pocetku nikako nisam zadovoljan :x
Ovako>>>>
Kada postavim na daljinskom upravljacu temperaturu od 16 stepeni jel to znaci da klima uredjaj mora dotjerati temperaturu na 16 stepeni i onda se ugasit. U mom slucaju maksimalno je spusti na 25.5 stepeni (vanjska temeperatura je isto otprilike toliko). Uopste ne kontam?? Uglavnom nema sanse da je spusti na 16 stepeni, ili mozda treba da odradi par sati, pa da onda daje maksimum od sebe??? ILi pak da je odmah sutra reklamiram :D
User avatar
patriota.sila
Posts: 286
Joined: 01/07/2007 17:31
Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta

#16 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by patriota.sila »

Problem rijesen :-)
Nakon par minuta sto sam napisao post....zove me majstor i kaze kad cu biti ujutro kuci da dodje jer je zaboravio neke ventile odvrnuti i zbog toga klima samo duva. Eto i to se desava.
Ovom prilikom zelim da CESTITAM SAVJESNOM I ODGOVORNOM majstoru jer je i nakon 5 sati od ugradnje sjetio se sta je zabrljao. (i nije ironicno!) :-D
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#17 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by van Basten »

pozivamo majstora da prestavi svoj nik na ovom forumu :D
doboj
Posts: 118
Joined: 12/01/2010 03:20
Location: tamo gdje mi je dobro

#18 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by doboj »

patriota.sila wrote:Problem rijesen :-)
Nakon par minuta sto sam napisao post....zove me majstor i kaze kad cu biti ujutro kuci da dodje jer je zaboravio neke ventile odvrnuti i zbog toga klima samo duva. Eto i to se desava.
Ovom prilikom zelim da CESTITAM SAVJESNOM I ODGOVORNOM majstoru jer je i nakon 5 sati od ugradnje sjetio se sta je zabrljao. (i nije ironicno!) :-D

Budi siguran da imas dobru garanciju na klimu,jer ako je on zaboravio da odvrne ventile,nije doslo do normalne cirkulacije gasa(410A).Znaci kompresor je pokusavao da radi ,ali nije mogao zbog ventila .Moglo je doci do ostecenja kompresora.On je smjesten vani.
User avatar
patriota.sila
Posts: 286
Joined: 01/07/2007 17:31
Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta

#19 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by patriota.sila »

OK!
Kompresor se nije uopste palio jer su bili zavrnuti ventili. Radila je samo unutrasnja jedinica kao ventilator. Tako navodno majstor kaze. Klima sad radi ispravno, mislim hladi uobicajeno. Sa zavrnutim ventilima je radila mozda svega najvise 2sata ako ne i manje...a sad da li je doslo do ostecenja kompresora ili ne, kako da to znam??

A sto se tice garancije ona je tri godine uz redovan godisnji servis!
doboj
Posts: 118
Joined: 12/01/2010 03:20
Location: tamo gdje mi je dobro

#20 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by doboj »

To ti je majstor slagao.Princip rada klime i jeste da kompresor radi,i pumpa gas (410A).Kompresor je srce sistema.
Kada radi malo duze ,pokusaj da vidis na vanjskoj jedinici ,da li ima kakvog ulja da ne kapa,oko kompresora.Ili ako osjetis da slabije hladi,ili ako pocne da iskace osigurac od klime ,to su znaci da je kompresor los.
Ali ako je neka bolja i kvalitetnija marka klime ,onda kompresor ima unutrasnju kontrolu koja nije dozvolila ukljucivanje(high pressure switch),pa da se ne brines bez razloga.
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#21 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by sabanss »

MAN-lion's coach wrote:Ko ima para neka kupi Hitachi ili YORK.
Doduše posebno se vrši narudžba kod njih ali to su najbolje klime. :-D
Ili Carrier. Ja ne znam za trecu... Ove Vivax, LG, Samsung, Gorenje su dobre za oko kuce :D
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#22 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by karanana »

zna li neko postoji li i ako postoji gdje se moze kupiti neka najlonska ili od tako nekog materijala, zastitna navlaka za vanjsku jedinicu klime da mi se ptice ne kake po njoj i da se ne skuplja cadz i ostale prljavstine i sranja tijekom zime.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31485
Joined: 16/04/2011 18:46

#23 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by skafiskafsnjak »

Evo izbacih ovu temu iz naftalina, da ne otvaram novu ...
Kolike su cijene klima sada.... ? I sta se najvise mora gledati ... predstoji nam ljeto, a ne pada mi na pamet da se znojim u stanu ...
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#24 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by Skyfox »

ima li majstora da mi klimu prebaci iz jedne prostorije u drugu? a naravno da je provjeren :)
krycek
Posts: 6
Joined: 14/04/2007 08:47
Location: sarajevo

#25 Re: Klima-uređaj u Sarajevu?

Post by krycek »

trebao bih kupiti klimu za stan u zenici - treba mi hladjenje za nekih 20-25 dana u toku ljeta i grijanje prije i nakon grijne sezone (grijem se na toplanu) posto kod mene ima dosta problema sa grijanjem tokom zime nisam siguran da bi obicna on/off klima mogla biti dovoljna kad je hladnije (u sustini nemam pojma do koliko minusa one mogu raditi?). razmišljam o inverteru, pošto sam na kontinentu i grijanje joj je primarna uloga. mogu li dobiti savjet šta kupiti? koje su se klime pokazale dobrim? prostor je od nekih 34 m2 solidno izoliran.
Post Reply