Klevetanje ogovaranje i unistavanje covjeka pricama

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

kockica_kockica

Klevetanje ogovaranje i unistavanje covjeka pricama

Post by kockica_kockica » 13/12/2015 21:31

Odavno nisam nista pisala. Imam veliki problem. U svom okruzenju imam osobu koja je sa ogovaranja i mahalanja sad krenula sa klevetanjem i laznim optuzbama. Na zalost moram biti u kontaktu barem poslovnom ali je postalo tesko i skoro nemoguce raditi a da svaki dan ne cujem nesto novo sto je ta osoba izmislila.

Sutra idem advokatu da vidim kakve su mi pravne zastite na raspolaganju.

muha_sa

Re: Klevetanje ogovaranje i unistavanje covjeka pricama

Post by muha_sa » 13/12/2015 21:32

kockica_kockica wrote:Odavno nisam nista pisala. Imam veliki problem. U svom okruzenju imam osobu koja je sa ogovaranja i mahalanja sad krenula sa klevetanjem i laznim optuzbama. Na zalost moram biti u kontaktu barem poslovnom ali je postalo tesko i skoro nemoguce raditi a da svaki dan ne cujem nesto novo sto je ta osoba izmislila.

vozdra kockice :-D

nanosi li ti štetu tim olajavanjem :?

Sarajmen

Post by Sarajmen » 13/12/2015 21:37

A obrati pažnju i na te koji ti prenose klevetanje i te stvari, jer ako oni čuju od nekog nešto protiv tebe a ne reaguju direktno u odnosu sa klevetnikom, računaj da se slažu sa njim. Pa ih u najmanju ruku treba držati na distanci. Može, upoznaj advokata sa slučajem i vidi koji su ti pravni načini na raspolaganju, s obzirom da dijelite radni prostor.

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 13/12/2015 21:40

muha_sa wrote:
kockica_kockica wrote:Odavno nisam nista pisala. Imam veliki problem. U svom okruzenju imam osobu koja je sa ogovaranja i mahalanja sad krenula sa klevetanjem i laznim optuzbama. Na zalost moram biti u kontaktu barem poslovnom ali je postalo tesko i skoro nemoguce raditi a da svaki dan ne cujem nesto novo sto je ta osoba izmislila.

vozdra kockice :-D

nanosi li ti štetu tim olajavanjem :?

Cao Muha... :)

Naravno da cini stetu... ovo sad vise nije samo ona lagala pa osoba koju sam poznavala sad ne razgovara sa mnom vec i na poslu vrlo ozbiljne optuzbe.
Last edited by kockica_kockica on 13/12/2015 21:43, edited 1 time in total.

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 13/12/2015 21:42

Cao muha :)

Vise nije igra... sad su ozbiljne optuzbe koje nanose stetu

animals

Post by animals » 13/12/2015 21:44

Znas li razlog, zbog cega..

muha_sa

Post by muha_sa » 13/12/2015 21:46

kockica_kockica wrote:Cao muha :)

Vise nije igra... sad su ozbiljne optuzbe koje nanose stetu

:(

oprosti--mislio sam da su to klevete ala mahalanje pa da ne obracaš pažnju šta se prica vec ko prica--al :-) jbg--evo ti sarajmen odgovorio i poslušaj ga--angažuj advokata i istjeraj na cistac.

nisam puno pomogo--al hajd :-)

calculator

Post by calculator » 13/12/2015 23:59

Ako je ta osoba spremna ići u krajnost, sa ogovaranja i mahalanja u klevetanje i lažno optuživanje, spremna je i na suočenje sa pravnim sistemom, i očito ga se ne plaši. Preko savjeta za advokata, racionalnija i dugotrajnija, u krajnosti i jeftinija zaštita je finansijska "molba" nekom od lokalnih junoša da bez razgovora "ubijedi" tu osobu na trajni prestanak svog zla prema tebi 8)

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 14/12/2015 00:00

animals wrote:Znas li razlog, zbog cega..

Neznanje... ulizivanje sefu.... prirodna zloca .... psihicki poremecaj....itd....
Od samog pocetka je to glupo magalanje i prepricavanje ... medjutim u zadnje vrijeme je vrlo ozbiljno postalo od kako je sef novi dosao....

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 14/12/2015 00:02

Sarajmen wrote:A obrati pažnju i na te koji ti prenose klevetanje i te stvari, jer ako oni čuju od nekog nešto protiv tebe a ne reaguju direktno u odnosu sa klevetnikom, računaj da se slažu sa njim. Pa ih u najmanju ruku treba držati na distanci. Može, upoznaj advokata sa slučajem i vidi koji su ti pravni načini na raspolaganju, s obzirom da dijelite radni prostor.

Hvala ti na savjetu. Mislim da cu sutra kod advokata.

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 14/12/2015 00:04

calculator wrote:

Ako je ta osoba spremna ići u krajnost, sa ogovaranja i mahalanja u klevetanje i lažno optuživanje, spremna je i na suočenje sa pravnim sistemom, i očito ga se ne plaši. Preko savjeta za advokata, racionalnija i dugotrajnija, u krajnosti i jeftinija zaštita je finansijska "molba" nekom od lokalnih junoša da bez razgovora "ubijedi" tu osobu na trajni prestanak svog zla prema tebi 8)

Ja nisam jedina njena zrtva. Ona to radi svima ko je u njenoj blizini. Valjda misli da je nedodirljiva ili stagod...

Visok Pritisak

Post by Visok Pritisak » 14/12/2015 08:32

Kolko primjetih kroz x slucajeva, to psiho bully ponasanje ima fajde samo kod osoba koje kazu, ma hajd ne moze mi nista, il ono pustite da se razmase.
Sama si donekle kriva sto nisi na neki nacin podvukla crtu u ranim fazama toga, sa stokom mala ne mozes lijepo i ocekivat normalan odnos.
Sad se usfursetila i bez extremnijeg nacina djelovanja, cisto sumnjam da ces sta postic.
Ja bi poslusao calculatora, jaliju na vrat djubretu, kad je mati i chacha nisu odgojili ko insana, ulica itekako ima par odgojnih metoda za takvu stoku.

insomnia78

Post by insomnia78 » 14/12/2015 08:37

A sta ako je njena jalija jaca?

Visok Pritisak

Post by Visok Pritisak » 14/12/2015 08:39

insomnia78 wrote:A sta ako je njena jalija jaca?

E jbga onda :cry:
Moras ti meni usrat ideju, crko bi chelo da ne udari kontru :lol:

Bodkin

Post by Bodkin » 14/12/2015 08:45

kockica_kockica wrote:
animals wrote:Znas li razlog, zbog cega..

Neznanje... ulizivanje sefu.... prirodna zloca .... psihicki poremecaj....itd....
Od samog pocetka je to glupo magalanje i prepricavanje ... medjutim u zadnje vrijeme je vrlo ozbiljno postalo od kako je sef novi dosao....

Idi prvo kod sefa ako je nirmalna osoba. Ogovaranje je jedno ali laganje se moze dokazati. Ako laze da radis nesto na poslu, dokazati se moze vrlo lako. Ako laze da govoris nesto klijentima, snimak razgovore telefonom. Dovoljno je jednom sefu da pokazes da osoba laze i sve ostale optuzbe padaju u vodu

mali_balon

Post by mali_balon » 14/12/2015 08:53

Mani se advokata i trosenja love bezveze nego ti kad budes na samo s njom poslusaj druga ramba...nista od advokata...

mehoxy

Post by mehoxy » 14/12/2015 11:18

Takvi sad cine vecinu u ovom drustvu. Najjadnije je to sto su i muskarci poceli masovno da tracaju.

Visok Pritisak

Post by Visok Pritisak » 14/12/2015 11:21

mehoxy wrote:Takvi sad cine vecinu u ovom drustvu. Najjadnije je to sto su i muskarci poceli masovno da tracaju.

Meho odsad si mehaginca, kako te nije stid na sveto musko bratstvo tako udarat, podlo iza ledja, stidi se papucaru :roll:

biscanka2

Post by biscanka2 » 14/12/2015 11:40

Visok Pritisak wrote:
insomnia78 wrote:A sta ako je njena jalija jaca?

E jbga onda :cry:
Moras ti meni usrat ideju, crko bi chelo da ne udari kontru :lol:

:lol:

:roll: Ideja nije za odbaciti .
Pa ako je jaca a ona nek unajmi jaceg i pokaze mu osobu ali bih prvo pokusala okupiti i ostale o kojima laze i
traca pa zajednickim snagama... .
Danas tih mogucnosti uz pomoc mobitela..., samo nek je snime kad pocne o kolegicama pa svi skupa snimljenim
materijalom prosetate do sefa.
Ta vrsta mobinga ne da samo kvari kolegijalnu klimu u firmi vec stim nacinom negativno djeluje na zdravlje sto
i te kako umanjuje produktivnost na poslu. :wink:

pukepuke

Post by pukepuke » 14/12/2015 11:41

Ja potpisujem ovo što je netko već savjetovao, obrati se nadređenom, svom, njenom, zajedničkom, kako god. Dobro je da imaš dokaz da si tu osobu negdje prijavila, da si reagirala, jer to dokazuje koliko je daleko situacija otišla i dokazuje da nisi šutjela i trpjela maltretiranje. Inzistiraj da se o razgovoru napiše službena zabilješka. Ne poznajem pravo u tim situacijama ali valjda kad se nabere više pritužbi protiv nekoga mora nadređeni nekako i reagirati? Prikupljaj dokaze, bez toga nema ništa. Odvjetnici su skupi, raspitaj se o nekom centru za besplatnu pravnu pomoć ili popričaj s pravnikom u firmi ako je normalna osoba.
Imala sličnu situaciju, gadno, povraća ti se kad moraš na posao... Ljudi su najveća stoka.

Black swan

Post by Black swan » 14/12/2015 11:42

takvi obično napadaju neudate žene

jesam li u pravu?

biscanka2

Post by biscanka2 » 14/12/2015 11:57

Black swan wrote:takvi obično napadaju neudate žene

jesam li u pravu?

80% da, u ostatak ubrajam ove ( po tom pitanju ) bolesnike kojima je svejedno ko i sta glavnom da oni hrane svoj ego i u tom uzivaju. :sad:

ho oponopono

Post by ho oponopono » 14/12/2015 15:11

...uuu...jos ako joj vjeruje i ako je miljenica ...te se to i podrzava...pih...zajeb..znam...vec vidjeno...nazalost...

...pravnim putem ili bezdusni grohot dok vazdusnim djonom gazis skota...hmmm... :pusi2:

Bianconeri1988

Post by Bianconeri1988 » 14/12/2015 15:16

Imao sam i ja sličan problem, izbjegavao sam da radim s njim u smjeni svaki put kad sam mogao ili sam nešto izmišljao ili lagao, na kraju kad mi je postavljen za nadređenog, dao sam otkaz.

Meni lično je najodvratnije licemjerstvo, pred tobom je dobar, fin, a iza leđa užasan.

krater

Post by krater » 14/12/2015 15:21

Black swan wrote:takvi obično napadaju neudate žene

jesam li u pravu?

A sto napadaju? :?

Post Reply