Kladioničke prevare

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
teta marica druga

Kladioničke prevare

Post by teta marica druga » 05/10/2015 10:14

Na ovoj temi pišemo isključivo o kladioničarskom spinovanju.
Ljudi dragi (pogotovo djeco) ne nasjedajte na podvale koje nam serviraju iz kladionica. Jutros je aktuelna priča o Mostarcu koji je osvojio preko 100 000KM. Svako ko ima imalo zdravog razuma je posumnjao u ovu priču, jer otkud se listić pojavio ovako brzo. Onaj koji je "odigrao" ove parove sigurno nije toliko lud da objaviti na internetu broj listića prije nego naplati dobitak. Dakle objavila je kladionica i to kad je "pogodio" sve do jednog para, pa u cilju pumpanja euforije prije samog početka posljednje utakmice izbacuju na internet ovu vijest. Jedino im treba odati priznanje za to što su našli tu jednu utakmicu sa preko 3+ golova. Također još jedna stvar koja budi sumnju jeste kako to da vlasnik nije tražio prijevremenu isplatu. Tačno je da bi mu iznos bio mnogo manji ali bi to značilo siguran dobitak. Svugdje u svijetu u ovakvim slučajevima to izađe u javnost dan ili dva poslije, dakle kad onaj koji je pogodio listić već broji pare u svom stanu. OVI SU BAŠ URANILI. Još ću samo napomenuti da "Premier" radi tek od 10h, a ponedeljkom od 12h a priča se pojavila mnogo ranije.

Stanje u našoj zemlji jeste teško i opšta je besparica pa su iz tog razloga i ljudi skloniji raznim manipulacijama, ali na ovo se ne smije nasjedati. Zamislite samo koliko će danas djece od užine uplatiti dvije ili više maraka kako bi "iskopirali" Mostarca. E, upravo to je i bio cilj kladionice sa objavom ove priče.

karanana

Re: Kladioničke prevare

Post by karanana » 05/10/2015 10:17

listic nije original listic koji se nalazi kod kladionicara.
premier ima bazu listica i oni mogu uci u svaki i vidjeti i isprintati ga.

kladionicar nije uzeo prijevremenu isplatu jer to mogu uraditi samo oni koji unutar listica ukucaju clanski broj i onda mogu pristupiti listicu na internetu i korisiti prijevremenu isplatu.

iako ima mucki i svega, iz nekog razloga ja vjerujem da je covjek uboo ovaj dobitak. jucer je bilo dosta utakmica sa preko 3 gola a to mu je vecina pogodjenih parova. cak i ja koji rijetko kad dobijem sam jucer dobio 220 KM igrajuci cise od tri gola na 7-8 utakmica.
Last edited by karanana on 05/10/2015 10:19, edited 1 time in total.

teta marica druga

Post by teta marica druga » 05/10/2015 10:23

karanana wrote:listic nije original listic koji se nalazi kod kladionicara.
premier ima bazu listica i oni mogu uci u svaki i vidjeti i isprintati ga.

kladionicar nije uzeo prijevremenu isplatu jer to mogu uraditi samo oni koji unutar listica ukucaju clanski broj i onda mogu pristupiti listicu na internetu i korisiti prijevremenu isplatu.

iako ima mucki i svega, iz nekog razloga ja vjerujem da je covjek uboo ovaj dobitak. jucer je bilo dosta utakmica sa preko 3 gola a to mu je vecina pogodjenih parova. cak i ja koji rijetko kad dobijem sam jucer dobio 220 KM igrajuci cise od tri gola na 7-8 utakmica.

Znam da nije originalni listić, ali zašto se pojavio na internetu prije isplate?

oldtajmer

Post by oldtajmer » 05/10/2015 10:26

da ima ovakvih listica ima,to je cinjenica,juce neki frajer uplacuje sistem i treba mu govori da ne moze uplatiti jer mu je kvota 5 miliona :lol:

teta marica druga

Post by teta marica druga » 05/10/2015 10:29

A posebno pitanje za kladioničare. Je li vam sumnjivo to što listić nije odigran preko članskog broja ako uzmemo u obzir da danas skoro svi imaju premierove članske kartice? Vi koji ste u kladionicama i sami znate da ako vi ne igrate preko članskog onda vam djevojka za šalterom stavi broj svoje članske karte (za neupućene, igranjem preko članskog broja imate priliku osvojiti novčane dobitke na kraju dana čak i ako padnete na nekom paru, pa iz tog razloga radnice često stave svoj broj. Time ne oštećuju igrače, a povećavaju šansu za neku nagradu).

teta marica druga

Post by teta marica druga » 05/10/2015 10:29

A posebno pitanje za kladioničare. Je li vam sumnjivo to što listić nije odigran preko članskog broja ako uzmemo u obzir da danas skoro svi imaju premierove članske kartice? Vi koji ste u kladionicama i sami znate da ako vi ne igrate preko članskog onda vam djevojka za šalterom stavi broj svoje članske karte (za neupućene, igranjem preko članskog broja imate priliku osvojiti novčane dobitke na kraju dana čak i ako padnete na nekom paru, pa iz tog razloga radnice često stave svoj broj. Time ne oštećuju igrače, a povećavaju šansu za neku nagradu).

nikimostar

Post by nikimostar » 05/10/2015 10:30

ja ne mislim da je prevara

radiša

Post by radiša » 05/10/2015 10:32

Cudno mi je za clanski broj i sto nije uplacivao preko internet racuna ovakve dobitke jer je skoro 12 hiljada na obadva listica izgubio zbog poreza,sto nije malo.

karanana

Post by karanana » 05/10/2015 10:35

moze biti malo upitno sto nema clanskog broja, ali ne vidim kako clanski broj odnosno da li ga ima ili nema utice na prevaru?

postoji broj listica i postoji porezni broj pod kojim ce su ministarstvu finansija federacije odnosno poreznoj upravi uplatiti porez za ovaj dobitak.
mislim da se na stranici porezne uprave moze pristupiti da se vidi obaveza za porez pod ovim brojem.

karanana

Post by karanana » 05/10/2015 10:39

Webamaster Dub wrote:
karanana wrote:moze biti malo upitno sto nema clanskog broja, ali ne vidim kako clanski broj odnosno da li ga ima ili nema utice na prevaru?

postoji broj listica i postoji porezni broj pod kojim ce su ministarstvu finansija federacije odnosno poreznoj upravi uplatiti porez za ovaj dobitak.
mislim da se na stranici porezne uprave moze pristupiti da se vidi obaveza za porez pod ovim brojem.

de bolan kakva stranica porezne uprave nismo ŠVECKA

svecka je mala maca za nas.
http://80.65.68.41/

sad mi mrsko tipkati kod sa listica, ali siguran sam da ce neko to odraditi i provjeriti u bazi porezne uprave da taj listic postoji.
ili je mozda premier napravio ovu fejk bazu listica porezne uprave....

Zviz
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

Post by Zviz » 05/10/2015 10:41

Mah drzava je kriva da je od sebe stvorila kalidonicu. Hbt kad samo vidim na jednom mjestu tri kadionice tj. u razmaku od 20m. :-)

studiorum_tuzlaensis

Post by studiorum_tuzlaensis » 05/10/2015 10:49

Nije prevara, samo će se dobro morat uznojit dok ih podigne. Bagra u Premieru odugovlači velike isplate i do godinu dana, ljudi na kraju advokate ganjaju da dobiju pare. Pozivaju se na neki pravilnik o igrama na sreću u kojem ti mogu radit šta hoće i kako im se kurcu ćefne.
Sam sam svjedok i žrtva takvih malverzacija kad sam pišljivih 10 hiljada maraka da bi isplatio morao im prijetiti tužbom, i to na kraju kad sam poslao njihov 'odjebaus' tržišnoj inspekciji i Ombdusmenu za zaštitu potrošača, tek sam onda dobio pare i to opet na neke rate i uz dogovor, mami im ga zatjeram.

Drugi slučaj sam imao sa Bet Live kladarom kad su mi osporavali listić sa utakmicom Jamajka-Meksiko CONCACAF Kup, koji se na kraju zbog uragana na Jamajci odigrao u Meksiko Sitiju, zvanična utakmica se odigrala, oni poništili listić jer po njihovoj tvrdnji ta utakmica nikad nije ni odigrana u Kingstonu i onda moj listić kompletan je NEVAŽEĆI??? Prvo lijepo mail poslao da se uozbilje, poslije prijetnja da ću ih u novine i dobijem 600 maraka ono na crno isplati mi neki lik u Novom Travniku gdje sam morao doć po pare. Ma cirkus živi.

jasko_ba

Post by jasko_ba » 05/10/2015 10:54

Zviz wrote:Mah drzava je kriva da je od sebe stvorila kalidonicu. Hbt kad samo vidim na jednom mjestu tri kadionice tj. u razmaku od 20m. :-)

Ima u Zenici pored Celikovog stadiona - 4 kladionice jedna pored druge bukvalno :D :lol:

sunceKOtepsija

Post by sunceKOtepsija » 05/10/2015 10:57

jasko_ba wrote:
Zviz wrote:Mah drzava je kriva da je od sebe stvorila kalidonicu. Hbt kad samo vidim na jednom mjestu tri kadionice tj. u razmaku od 20m. :-)

Ima u Zenici pored Celikovog stadiona - 4 kladionice jedna pored druge bukvalno :D :lol:

sportski grad, sportski centar (stadion), sportska kladionica, pa i u sarajevu imas par auto salona jedan do drugog

Yug

Post by Yug » 05/10/2015 11:02

Kakva prevara,na stotine hiljada tiketa se uplati svaki dan,samo onaj ko se nije bavio ovim poslom odmah sumnja u prevaru.Frajer pogodio napokon vjerovatno,a kvote su uglavnom realne.

bemi

Post by bemi » 05/10/2015 11:44

:thumbup:

Thorgerson

Post by Thorgerson » 05/10/2015 11:57

teta marica druga wrote:Na ovoj temi pišemo isključivo o kladioničarskom spinovanju.
Ljudi dragi (pogotovo djeco) ne nasjedajte na podvale koje nam serviraju iz kladionica. Jutros je aktuelna priča o Mostarcu koji je osvojio preko 100 000KM. Svako ko ima imalo zdravog razuma je posumnjao u ovu priču, jer otkud se listić pojavio ovako brzo. Onaj koji je "odigrao" ove parove sigurno nije toliko lud da objaviti na internetu broj listića prije nego naplati dobitak. Dakle objavila je kladionica i to kad je "pogodio" sve do jednog para, pa u cilju pumpanja euforije prije samog početka posljednje utakmice izbacuju na internet ovu vijest. Jedino im treba odati priznanje za to što su našli tu jednu utakmicu sa preko 3+ golova. Također još jedna stvar koja budi sumnju jeste kako to da vlasnik nije tražio prijevremenu isplatu. Tačno je da bi mu iznos bio mnogo manji ali bi to značilo siguran dobitak. Svugdje u svijetu u ovakvim slučajevima to izađe u javnost dan ili dva poslije, dakle kad onaj koji je pogodio listić već broji pare u svom stanu. OVI SU BAŠ URANILI. Još ću samo napomenuti da "Premier" radi tek od 10h, a ponedeljkom od 12h a priča se pojavila mnogo ranije.

Stanje u našoj zemlji jeste teško i opšta je besparica pa su iz tog razloga i ljudi skloniji raznim manipulacijama, ali na ovo se ne smije nasjedati. Zamislite samo koliko će danas djece od užine uplatiti dvije ili više maraka kako bi "iskopirali" Mostarca. E, upravo to je i bio cilj kladionice sa objavom ove priče.

Dobro lako ti je sad kenjat, kad znas da je sve proslo. Sto nisi sinoc otvorio temu?

A zamisli sta bi bilo da je kojim slucajem bilo manje od 3 gola? Kakva bi to kontra-reklama bila kladionici? Pa koja je to kladionica luda da tako nesto uradi?

Kakva bi onda tek prica bila?

Ili su ovi u kladionici znali da ce biti 3+? Jesu, al moj qrac.

Razmisli malo prije nego nesta napises, jos otvorio temu lik. :-) Zasto je nemoguce da se dobije ovaj listic, pa ja sam jednom pogodio 19 parova i dobio 1.200 KM. Naravno jednom i nikad vise, pokusavo jos hejbet puta i qrac ces opet pogodit. Dakle, ovoliki broj parova ti je ravan lotu, lutriji, bingu.

teta marica druga

Post by teta marica druga » 05/10/2015 12:02

Thorgerson wrote:
teta marica druga wrote:Na ovoj temi pišemo isključivo o kladioničarskom spinovanju.

Dobro lako ti je sad kenjat, kad znas da je sve proslo. Sto nisi sinoc otvorio temu?

A zamisli sta bi bilo da je kojim slucajem bilo manje od 3 gola? Kakva bi to kontra-reklama bila kladionici? Pa koja je to kladionica luda da tako nesto uradi?

Kakva bi onda tek prica bila?

Ili su ovi u kladionici znali da ce biti 3+? Jesu, al moj qrac.

Razmisli malo prije nego nesta napises, jos otvorio temu lik. :-) Zasto je nemoguce da se dobije ovaj listic, pa ja sam jednom pogodio 19 parova i dobio 1.200 KM. Naravno jednom i nikad vise, pokusavo jos hejbet puta i qrac ces opet pogodit. Dakle, ovoliki broj parova ti je ravan lotu, lutriji, bingu.

Jedino kenjaš ti a ni sam ne znaš zašto. Što bi bila kontra reklama kladionici, pa ne bi ga oni zeznuli. Ne provaljuj se bez potrebe.

Thorgerson

Post by Thorgerson » 05/10/2015 12:05

teta marica druga wrote:Jedino kenjaš ti a ni sam ne znaš zašto. Što bi bila kontra reklama kladionici, pa ne bi ga oni zeznuli. Ne provaljuj se bez potrebe.

Pa zar moram objasnjavati zasto?

Sinoc svi nafurani, hjoj dobice lik, kladionice su cool, vidis da se moze jarane, samo treba pametno igrat, ofo, ono...

i puff....

padne lik, svima mrak na oci...jebote kladionica, znao sam ja da se ne moze dobit, nema jebene sanse, sve je to namjesteno, bla bla...

Ako hos mogu ti i nacrtat, nije problem.

teta marica druga

Post by teta marica druga » 05/10/2015 12:10

Thorgerson wrote:
teta marica druga wrote:Jedino kenjaš ti a ni sam ne znaš zašto. Što bi bila kontra reklama kladionici, pa ne bi ga oni zeznuli. Ne provaljuj se bez potrebe.

Pa zar moram objasnjavati zasto?

Sinoc svi nafurani, hjoj dobice lik, kladionice su cool, vidis da se moze jarane, samo treba pametno igrat, ofo, ono...

i puff....

padne lik, svima mrak na oci...jebote kladionica, znao sam ja da se ne moze dobit, nema jebene sanse, sve je to namjesteno, bla bla...

Ako hos mogu ti i nacrtat, nije problem.

Nema potreba da ti bilo kome šta crtaš. Dovoljno je da počneš mućkati glavom i shvatiš šta sam napisao pa tek onda ostaviš komentar (ako već moraš).

Thorgerson

Post by Thorgerson » 05/10/2015 12:29

Ok, kako je tebi lakse.

gvozderkov

Post by gvozderkov » 05/10/2015 12:34

http://www.pufbih.ba
kod:
AC2CC9AE-6A21-4A20-87AA-00357F6BF0C5

Sve će ti se samo kazati. Osim ako ne misliš da i porezna uprava lažira podatke za marketing kladionice ...

Post Reply