KK Bosna - 2008/2009

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#76 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze »

Rebounder, koji je prilicno dobar kad su skokovi u pitanju.Sta jel to nisi nikad cuo'
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#77 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze »

al zato i igra u roanne-u, sad mu jeste vjerovatno porasla cijena al ne toliko puno.
Velika je stvar i scouting pa Cibona dovede Brindley Wrighta iz Svedske za "par" kuna.[/quote]

Wright je u Cibonu došao iz Oostendea a to je klub iz BELGIJE. Godinu prije toga je bio MVP ULEB cupa dok je igrao za Ventspils a to je klub iz LATVIJE. Cibonu je kostao nekih 300 000 $ za godinu dana sto je baš "par" kuna. Wright je dvije godine prije dolaska u cibonu bio itekako poznat igrač u evropi, ali šta tebe briga ti nastavi da lupaš gluposti.[/quote][/quote]

Ma kakav poznat igrac do prije dolazka u cibonu nije on vidio europe,bio je prosjecan igrac koji se "proslavio" u ciboni.
Pa eto ti mvp uleb cupa prosle sezone willie dean. De mi reci jel on to poznat plaho igrac?
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#78 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze »

Dajte vi koji prijedlog. Ovi su moji igraci preskupi za Bosnu i ocigledno se provaljujem.Dajte vi koju recite pa da uputimo to odboru kk Bosne.
Hajte jedno 4 igraca koja bi mogla bit "pojacanje".
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#79 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Meshtar »

arze wrote:Rebounder, koji je prilicno dobar kad su skokovi u pitanju.Sta jel to nisi nikad cuo'

Rebounder koji je prilično dobar kad su skokovi u pitanju :D

Ovo je za Klaića.

Zaslužuješ trofej "Kemal Ahmetović u prirodnoj veličini" za ove gluposti.

Haj Ž.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#80 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG »

arze wrote:Rebounder, koji je prilicno dobar kad su skokovi u pitanju.Sta jel to nisi nikad cuo'

dje si rebounderu :lol:
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#81 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by vryzas »

BHG wrote:
arze wrote:Rebounder, koji je prilicno dobar kad su skokovi u pitanju.Sta jel to nisi nikad cuo'

dje si rebounderu :lol:
ili ti skokeru :D
sudoku79
Posts: 8
Joined: 16/07/2008 18:55

#82 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by sudoku79 »

arze wrote:al zato i igra u roanne-u, sad mu jeste vjerovatno porasla cijena al ne toliko puno.
Velika je stvar i scouting pa Cibona dovede Brindley Wrighta iz Svedske za "par" kuna.
Ma kakav poznat igrac do prije dolazka u cibonu nije on vidio europe,bio je prosjecan igrac koji se "proslavio" u ciboni.
Pa eto ti mvp uleb cupa prosle sezone willie dean. De mi reci jel on to poznat plaho igrac?
zasto ti uopste pises na temama vezanim za kosarku kad pojma nemas?

na istoj temi hvalis Teletovica, a govoris da je Wright anonimus, a ni ne znas da su njih dvojica igrali zajedno u Oostendeu (2005/06), zajedno te godine došli do titule prvaka Belgije, a da je Wright imao bolji učinak od Teletovica. Wright je imao 14,2 poena i 6,7 skokova, a teletovic 11,2 poena i 4,7 skokova.
Samo neko ko apsolutno ne poznaje situaciju bi mogao reći da je wright anonimus i da je prosjećan igrač kojeg bi bosna mogla dovesti... ali nije to ništa za tebe, pa ti si predlagao da dovedemo igrača koji je pod ugovorom sa Joventutom :lol: :lol:

jesi li možda gledao djedovica jučer? samo da ti javim da je bio nabolji igrač utakmice.

Willie Dean ove godine igra za Žalgiris. Igrao je za Purdue, prije nego što je došao u evropu. to što su tebi nije poznat je tvoj problem i samo govori da bi trebao da se suzdržiš komentarisanja.
Last edited by sudoku79 on 24/07/2008 10:12, edited 1 time in total.
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#83 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Meshtar »

Sudoku, Wright nije bio najbolji skoker....zato ga nije pomenuo :D
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#84 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG »

Meshtar wrote:Sudoku, Wright nije bio najbolji skoker....zato ga nije pomenuo :D
mislis rebounder! :lol:
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#85 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze »

sudoku79 wrote:
arze wrote:al zato i igra u roanne-u, sad mu jeste vjerovatno porasla cijena al ne toliko puno.
Velika je stvar i scouting pa Cibona dovede Brindley Wrighta iz Svedske za "par" kuna.
Ma kakav poznat igrac do prije dolazka u cibonu nije on vidio europe,bio je prosjecan igrac koji se "proslavio" u ciboni.
Pa eto ti mvp uleb cupa prosle sezone willie dean. De mi reci jel on to poznat plaho igrac?
zasto ti uopste pises na temama vezanim za kosarku kad pojma nemas?

na istoj temi hvalis Teletovica, a govoris da je Wright anonimus, a ni ne znas da su njih dvojica igrali zajedno u Oostendeu (2005/06), zajedno te godine došli do titule prvaka Belgije, a da je Wright imao bolji učinak od Teletovica. Wright je imao 14,2 poena i 6,7 skokova, a teletovic 11,2 poena i 4,7 skokova.
Samo neko ko apsolutno ne poznaje situaciju bi mogao reći da je wright anonimus i da je prosjećan igrač kojeg bi bosna mogla dovesti... ali nije to ništa za tebe, pa ti si predlagao da dovedemo igrača koji je pod ugovorom sa Joventutom :lol: :lol:

jesi li možda gledao djedovica jučer? samo da ti javim da je bio nabolji igrač utakmice.

Willie Dean ove godine igra za Žalgiris. Igrao je za Purdue, prije nego što je došao u evropu. to što su tebi nije poznat je tvoj problem i samo govori da bi trebao da se suzdržiš komentarisanja.
Joventut ima budzet oko 10 miliona, prosle sezone je na Rudya pola otpalo dok je na ostale zvjezde to takode rasporedeno, tako da sonseca nije dobio vise od 300 000 400 000 hiljada
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#86 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by b@tto »

arze wrote:Rebounder, koji je prilicno dobar kad su skokovi u pitanju.Sta jel to nisi nikad cuo'
pa reci skakač,pa će te svi razumjeti,nema potrebe sa izmišljanjem riječi koje ne postoje
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#87 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Neelix »

aj ove teme :lol: :lol: :lol: skoker :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#88 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze »

b@tto wrote:
arze wrote:Rebounder, koji je prilicno dobar kad su skokovi u pitanju.Sta jel to nisi nikad cuo'
pa reci skakač,pa će te svi razumjeti,nema potrebe sa izmišljanjem riječi koje ne postoje
Pa eto izgleda da ni skakac ne postoji.Onaj koji fata lopte mozda je scorer! 8)
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#89 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by b@tto »

arze wrote:
b@tto wrote:
arze wrote:Rebounder, koji je prilicno dobar kad su skokovi u pitanju.Sta jel to nisi nikad cuo'
pa reci skakač,pa će te svi razumjeti,nema potrebe sa izmišljanjem riječi koje ne postoje
Pa eto izgleda da ni skakac ne postoji.Onaj koji fata lopte mozda je scorer! 8)
ajd sad ozbiljno,kao odrasli ljudi,je li ti stvarno misliš da u košarci postoji tip igrača koji se zove skoker.
ovo odrasli ljudi pod pretpostavkom da si punoljetan,ako nisi ,ok.
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#90 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze »

Pa recimo mozda da i ne postoji ako gledas "po knjigama".
Al de ti meni reci kako nazvat Rodmana? Mozes i defanzivac al on je sve svodio na skokove.Takvhi ima bruka igraca kojima je skok bitniji od svega. I kako njega nazvat sad?
Nisam reko' da postoji pozicija skoker tipa sta igras, - ja sam skoker. Vise sam posmatro iz aspekta u kojem je dobar igrac.
A ssto sam bas govorio skoker jer takav igrac bosni treba vec jedno 15 godina.
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#91 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze »

Gledajuci danasnju kosarku postoje i igraci koji su zaduzeni za cackanje nosa protivnickim igracima tako da ima puno i tih pozicija :lol:
User avatar
Spliff.Master
Posts: 243
Joined: 29/02/2004 00:00

#92 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Spliff.Master »

ma znate koga Bosna treba dovesti?
Onog debitanta repke: Nedima Pajevica...
Izezetan je igrac, no doubt!
On i Suton su nasi najbolji igraci na SAD univerzitetima. Trenirao sam s obojicom, i jedan i drugi imaju svoje adute..
Npr, Suton je malo vise 'athletic', dok Pajevic bojle kuzi i razumije samu igru kosarke. Tako da je vazda na pravom mjestu, nikad van pozicije. "Fundementals" su mu za desetke. Pa zasto mislite da ga je Bajramovic pozvao u repku, a da momak nije odigrao ni jedne minute pro basketa??
Visok, snazan, dobar rebounder, nesebican (cak mislim da je jedan od rijetkih koji bi radije da mu upise 'assistencija' nego kos), odbrana mu je za desetke. A ima i vise nego solidan sut sa trice...uktrako, idealan timski igrac, koji bi zrtvovao svoje prosjeke za boljitak tima/kluba. To su mi rekli obojica njegovih poslijednjih trenera (Joe Cravens iz Weber State University i Bob Williams sa University of California Santa Barbara)
Ne laprdam bez veze. Aktivno se bavim kosarkom (igranjem, treniranjem raznoraznih omladinaca, bio sam pomocnik jednog uglednog juzno-kalifornijskog trenera) vec 14 godina, tak' da ovaj post nije bez osnove.
Znam da momak ima ponude iz Holandije, Francuske i Hrvatske. Steta bi bila da mali ne odigra ni jednu godinu u Bosni....
Zanimaju me vasa misljenja.. (tj ako se upoznati s ovim momkom..mada sumnjam da jeste, smatrajuci da je citav zivot proveo u SAD)
Last edited by Spliff.Master on 24/07/2008 23:33, edited 1 time in total.
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#93 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by b@tto »

arze wrote:Pa recimo mozda da i ne postoji ako gledas "po knjigama".
Al de ti meni reci kako nazvat Rodmana? Mozes i defanzivac al on je sve svodio na skokove.Takvhi ima bruka igraca kojima je skok bitniji od svega. I kako njega nazvat sad?
Nisam reko' da postoji pozicija skoker tipa sta igras, - ja sam skoker. Vise sam posmatro iz aspekta u kojem je dobar igrac.
A ssto sam bas govorio skoker jer takav igrac bosni treba vec jedno 15 godina.
rodmana je najpametnije nazvati krilnim centrom,ili power forvardom,u prevodu ,snažno krilo.
a to što je on imao 16,17 skokova po tekmi je druga stvar,ne možeš zato izmišljati poziciju,šta bi rekao kako zvati brucea bowena ako je rodman skoker
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#94 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by b@tto »

arze wrote:Gledajuci danasnju kosarku postoje i igraci koji su zaduzeni za cackanje nosa protivnickim igracima tako da ima puno i tih pozicija :lol:

mislio sam da možemo ozbiljno diskutovati,očito ništa od toga
User avatar
Spliff.Master
Posts: 243
Joined: 29/02/2004 00:00

#95 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Spliff.Master »

b@tto wrote:
arze wrote:Pa recimo mozda da i ne postoji ako gledas "po knjigama".
Al de ti meni reci kako nazvat Rodmana? Mozes i defanzivac al on je sve svodio na skokove.Takvhi ima bruka igraca kojima je skok bitniji od svega. I kako njega nazvat sad?
Nisam reko' da postoji pozicija skoker tipa sta igras, - ja sam skoker. Vise sam posmatro iz aspekta u kojem je dobar igrac.
A ssto sam bas govorio skoker jer takav igrac bosni treba vec jedno 15 godina.
rodmana je najpametnije nazvati krilnim centrom,ili power forvardom,u prevodu ,snažno krilo.
a to što je on imao 16,17 skokova po tekmi je druga stvar,ne možeš zato izmišljati poziciju,šta bi rekao kako zvati brucea bowena ako je rodman skoker
the (master) MOLESTER defender! :D
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#96 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by b@tto »

Spliff.Master wrote:
b@tto wrote:
arze wrote:Pa recimo mozda da i ne postoji ako gledas "po knjigama".
Al de ti meni reci kako nazvat Rodmana? Mozes i defanzivac al on je sve svodio na skokove.Takvhi ima bruka igraca kojima je skok bitniji od svega. I kako njega nazvat sad?
Nisam reko' da postoji pozicija skoker tipa sta igras, - ja sam skoker. Vise sam posmatro iz aspekta u kojem je dobar igrac.
A ssto sam bas govorio skoker jer takav igrac bosni treba vec jedno 15 godina.
rodmana je najpametnije nazvati krilnim centrom,ili power forvardom,u prevodu ,snažno krilo.
a to što je on imao 16,17 skokova po tekmi je druga stvar,ne možeš zato izmišljati poziciju,šta bi rekao kako zvati brucea bowena ako je rodman skoker
the (master) MOLESTER defender! :D
u prevodu na naš jezik bi to bilo kako.

mislim,šalim se,smiješno je sve to sa skokerom.
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#97 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze »

b@tto wrote:
arze wrote:Pa recimo mozda da i ne postoji ako gledas "po knjigama".
Al de ti meni reci kako nazvat Rodmana? Mozes i defanzivac al on je sve svodio na skokove.Takvhi ima bruka igraca kojima je skok bitniji od svega. I kako njega nazvat sad?
Nisam reko' da postoji pozicija skoker tipa sta igras, - ja sam skoker. Vise sam posmatro iz aspekta u kojem je dobar igrac.
A ssto sam bas govorio skoker jer takav igrac bosni treba vec jedno 15 godina.
rodmana je najpametnije nazvati krilnim centrom,ili power forvardom,u prevodu ,snažno krilo.
a to što je on imao 16,17 skokova po tekmi je druga stvar,ne možeš zato izmišljati poziciju,šta bi rekao kako zvati brucea bowena ako je rodman skoker
Pa jos ti fino crnim slovima podebljam da nisam izmislio poziciju na osnovu toga nego sam rekao da je dobar u skoku pa ti opet po svom.

Za tog Pajevica neznam al eto predstavi ga Splitt i napokon pa neko napisa nesto korisno.Ovo ozbiljno govorim.Covjek je spomeno karakteristike igraca i cime od raspolaze.Kad bi jos vise bilo vakvih prijedloga a ne tipa da li je on skoker,fucker,hustler il sta vec :)

I ispadne sto spomenuh prednost nekog igraca da izmisljam pozicije..Neko pozove time out on je garant time-outer :mrgreen:
User avatar
Spliff.Master
Posts: 243
Joined: 29/02/2004 00:00

#98 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Spliff.Master »

jo pitanja b@atto!
to ne znaci da se pozicija zove 'rebounder' ili 'defender' ili 'scorer'..Boze sacuvaj..to vise stoji kao opis jednog igraca.
npr: Tracy McGrady je 'scorer'..i tacka! taj nikad nece biti dobar rebouder niti defender..
ili Marcus Camby..taj ce vazda biti defender and rebounder...ali nikad scorer
Takvi pojmovi se vice manje koriste da bi se bolje opisali aduti igraca...
Isto kao sto je Steve Kerr bio shooter i nista vise...a pogledaj kakvu je covjek karijeru napravio u NBA na osnovu toga da je samo shooter i nista vise...
zvoni telefon, javlja se Steve, s druge strane se cuje "we need a shooter...better yet ,a 'spot up' shooter". Steve odgovara "GOT ONE RIGHT HERE. ME!"..i fino pakuje torbe i seli u San Antonio gdje pobjedjuje jos jednu titulu...sve zavisi od tima i njihovih potreba...tak' da je sasvim normalno nazvati igraca rebounderom (skakacem), shooterom, defenderom (odbrambednim specijalistom), itd...
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#99 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by b@tto »

arze wrote:
b@tto wrote:
arze wrote:Pa recimo mozda da i ne postoji ako gledas "po knjigama".
Al de ti meni reci kako nazvat Rodmana? Mozes i defanzivac al on je sve svodio na skokove.Takvhi ima bruka igraca kojima je skok bitniji od svega. I kako njega nazvat sad?
Nisam reko' da postoji pozicija skoker tipa sta igras, - ja sam skoker. Vise sam posmatro iz aspekta u kojem je dobar igrac.
A ssto sam bas govorio skoker jer takav igrac bosni treba vec jedno 15 godina.
rodmana je najpametnije nazvati krilnim centrom,ili power forvardom,u prevodu ,snažno krilo.
a to što je on imao 16,17 skokova po tekmi je druga stvar,ne možeš zato izmišljati poziciju,šta bi rekao kako zvati brucea bowena ako je rodman skoker
Pa jos ti fino crnim slovima podebljam da nisam izmislio poziciju na osnovu toga nego sam rekao da je dobar u skoku pa ti opet po svom.

Za tog Pajevica neznam al eto predstavi ga Splitt i napokon pa neko napisa nesto korisno.Ovo ozbiljno govorim.Covjek je spomeno karakteristike igraca i cime od raspolaze.Kad bi jos vise bilo vakvih prijedloga a ne tipa da li je on skoker,fucker,hustler il sta vec :)

I ispadne sto spomenuh prednost nekog igraca da izmisljam pozicije..Neko pozove time out on je garant time-outer :mrgreen:
košarku pratim od 84.,nikad nisam čuo za pojam skoker,ni u kojem smislu.
ti si ga prvi spomenuo,tako da za time-out i time-outer se obrati sam sebi
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#100 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze »

Spliff.Master wrote:jo pitanja b@atto!
to ne znaci da se pozicija zove 'rebounder' ili 'defender' ili 'scorer'..Boze sacuvaj..to vise stoji kao opis jednog igraca.
npr: Tracy McGrady je 'scorer'..i tacka! taj nikad nece biti dobar rebouder niti defender..
ili Marcus Camby..taj ce vazda biti defender and rebounder...ali nikad scorer
Takvi pojmovi se vice manje koriste da bi se bolje opisali aduti igraca...
Isto kao sto je Steve Kerr bio shooter i nista vise...a pogledaj kakvu je covjek karijeru napravio u NBA na osnovu toga da je samo shooter i nista vise...
zvoni telefon, javlja se Steve, s druge strane se cuje "we need a shooter...better yet ,a 'spot up' shooter". Steve odgovara "GOT ONE RIGHT HERE. ME!".. :-D :-D i fino pakuje torbe i seli u San Antonio gdje pobjedjuje jos jednu titulu...sve zavisi od tima i njihovih potreba...tak' da je sasvim normalno nazvati igraca rebounderom (skakacem), shooterom, defenderom (odbrambednim specijalistom), itd...
Pa nisi dabe trener kosarkaski upoznat si sa time i to su termini koji se koriste u svakoj zemlji koja imalo mari za kosarku
AL OVDJE STO PUTA POSTAVLJAS COMMENT DA NEKO SKONTA I OPET NE ULAZI U GLAVU: ILI NECE STA LI VEC :-x
Locked