KK Bosna - 2008/2009

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#701 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by LSD »

Cafe Camargue wrote:prvo, nema potrebe da se čudite koreografiji scenografiji i fašistografiji u dvorani u lištici, to je jednostavno takva sredina, primitivna, i lično mislim da kada se oni počnu ponašati civilizovano da će to biti predznak kijameta

drugo, sudije jesu sudile tendenciozno pa čak bi rekao i bezobrazno, jer se danas u evropi gotovo nikada ne svira ponovljeno izvođene slobodnog bacanja, a mi dočekamo da nam to sudije propagiraju u najvažnijoj finalnoj utakmici sezone, i to dva puta. dakle, nema dvojbe suđenje jeste bilo tendenciozno. takvo nešto je nezamislivo da se desi u sarajevu u najvažnijoj utakmici pred tv kamerama.

treće, bosna kipi od katastrofalnih igrača. zaista trebamo biti sretni da smo imali vladu za trenera pa je od ovih govana uspio napraviti kakvu takvu pitu, obezbjediti nlb i naredne sezone, pa ne daj bože da nas je vodio recimo mensur, bojim se da bi od slobode ispali u dvokoraku.

četvrto, što se tiče naredne sezone, iz ovog rostera bih jedino jako volio da ostane šehović jer je pravi igrač, najkompletniji, iako mi se ponekad čini da igra više za sebe i za svoju statistiku nego za tim, al opet dovešće njega vlada u red. nije loš ni ivanović, kao ni vučurović koji je dobar za svježine kao 6. igrač. ovaj ostali škart preko 22 godine sve rastjerat, dovest mlade talentovane igrače, pravi igrače od avdića, suljagića, i ovih ostalih juniora, i igrat sezonu bez pritiska. svakako će široki opet bit fenjeraš tako da nam je gubitak mjesta zagarantovan, pa i da sve redom poderemo nema neke fajde. zato je najbolje okrenut se mladim igračima, pravit igrače i očekivat nešto bolje za dvije godine. vlada je došao na po sezone, vidio s kim/čim ima posla, prihvatio i sad možemo samo da sjedemo, košpe u ruke i gledamo.
hajd da se složim i ja s tobom...ne znam šta ti bi pa napisa jedan normalan post :shock: :-) e to je tek predznak kijameta :-)
Što se tice publike u Širokom...pa ne znam šta se imamo cuditi na skandiranja primitivaca iz male sredine koji i dan danas njeguju ustaštvo kao jedinu opciju u svom sistemu vrijednovanja.
Thompsonove domoljbne pjesmice na time-out ovima,standardna skandiranja Gazi balije,bice Bosna k... šampion i slicni izlijevi malograđanskog dreka...malo me zacudilo ono Ubij srbina,dok nisam skonto da pjevaju Ivanovicu,Djordjevicu,Ikonicu.
Ne cudi me ništa više...pa i HZ pjevaju željovcima,ljudima koji su branili ovaj grad i davali živote za njega, Gazi ustaše-niđe veze sa razumom al eto :-?
Last edited by LSD on 31/05/2009 01:57, edited 1 time in total.
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#702 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by SaraLe »

Cafe Camargue wrote:prvo, nema potrebe da se čudite koreografiji scenografiji i fašistografiji u dvorani u lištici, to je jednostavno takva sredina, primitivna, i lično mislim da kada se oni počnu ponašati civilizovano da će to biti predznak kijameta
drugo, sudije jesu sudile tendenciozno pa čak bi rekao i bezobrazno, jer se danas u evropi gotovo nikada ne svira ponovljeno izvođene slobodnog bacanja, a mi dočekamo da nam to sudije propagiraju u najvažnijoj finalnoj utakmici sezone, i to dva puta. dakle, nema dvojbe suđenje jeste bilo tendenciozno. takvo nešto je nezamislivo da se desi u sarajevu u najvažnijoj utakmici pred tv kamerama.

treće, bosna kipi od katastrofalnih igrača. zaista trebamo biti sretni da smo imali vladu za trenera pa je od ovih govana uspio napraviti kakvu takvu pitu, obezbjediti nlb i naredne sezone, pa ne daj bože da nas je vodio recimo mensur, bojim se da bi od slobode ispali u dvokoraku.

četvrto, što se tiče naredne sezone, iz ovog rostera bih jedino jako volio da ostane šehović jer je pravi igrač, najkompletniji, iako mi se ponekad čini da igra više za sebe i za svoju statistiku nego za tim, al opet dovešće njega vlada u red. nije loš ni ivanović, kao ni vučurović koji je dobar za svježine kao 6. igrač. ovaj ostali škart preko 22 godine sve rastjerat, dovest mlade talentovane igrače, pravi igrače od avdića, suljagića, i ovih ostalih juniora, i igrat sezonu bez pritiska. svakako će široki opet bit fenjeraš tako da nam je gubitak mjesta zagarantovan, pa i da sve redom poderemo nema neke fajde. zato je najbolje okrenut se mladim igračima, pravit igrače i očekivat nešto bolje za dvije godine. vlada je došao na po sezone, vidio s kim/čim ima posla, prihvatio i sad možemo samo da sjedemo, košpe u ruke i gledamo.
Jel se i ovo desava u primitivnoj sredini...

seshat
Posts: 359
Joined: 18/07/2008 22:03

#703 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by seshat »

navijanje je bilo grozno. ali dragi moji forumaši nije davno prošlo svjetsko prvenstvo u fudbalu. i kako se tada u sarajevu navijalo? budimo iskreni, jednako primitivno kao i veceras u širokom i apsolutno na isti način (bazi balije, gazi ustaše.... i slična govna). i ako je široki mala primitvna sredina, onda je sarajevo veća primitivna sredina. i pun mi je k.... priče i opravdanja za "moje", a kada se "oni drugi" na isti način pronašaju onda je to skandal.
lolo_lolo
Posts: 1038
Joined: 18/03/2009 01:24

#704 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by lolo_lolo »

zamislite kako je bilo dvojici balija na tribinama kad oko njih 5 hiljada ljudi pjeva ubi ubi....... :(

ali mene zaboli,docice i oni nama :lol:
zemljanka 34
Posts: 1
Joined: 31/05/2009 02:03

#705 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by zemljanka 34 »

Znate šta ne serite,vi se ko našli uvrjeđeni zbog našeg navijanja,ja jesam kontra ubij srbina,baliju itd.A i vi ste nedavno pokazali svoju "kulturu",kad ste zapalili hrvatsku zastavu.A danas je tekma bila odlična,a suđenje je bilo katastrofa.Vaš najveći problem je taj što nas svaki put uoči finalnih utakmica podcijenite i gotovo uvijek na kraju dobijete po glavi :-D .A naši su danas odigrali odlično posebno Puljko,Mason,Grgat.Ova dva Amerikanca igraju kao da su rođena u Širokom.A nema nam većeg motiva nego kad nas vi podcjenite.Naši su igrači srčaniji od vaših,i tu je ta razlika.A vi pomalo dobijate komplekse od nas.A navijanje je bilo ekstra,osim malih incidenata,a pjesme su se ustaške uvijek u nas pjevale kao znak revolta i inata kontra partizanskog i komunističkog terora i režima.Mi nećemo poštovat gamad koja nam je fratre masakrirala.A mi nismo nikad prihvatili ime Lištica ,za nas je gradićevo ime uvik bilo Široki Brijeg,kao prije "45.A Lištica je samo rijekaLijep pozdrav iz najsportskijeg grada u BiH.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#706 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by -LIBERO- »

zemljanka 34 wrote:Znate šta ne serite,vi se ko našli uvrjeđeni zbog našeg navijanja,ja jesam kontra ubij srbina,baliju itd.A i vi ste nedavno pokazali svoju "kulturu",kad ste zapalili hrvatsku zastavu.A danas je tekma bila odlična,a suđenje je bilo katastrofa.Vaš najveći problem je taj što nas svaki put uoči finalnih utakmica podcijenite i gotovo uvijek na kraju dobijete po glavi :-D .A naši su danas odigrali odlično posebno Puljko,Mason,Grgat.Ova dva Amerikanca igraju kao da su rođena u Širokom.A nema nam većeg motiva nego kad nas vi podcjenite.Naši su igrači srčaniji od vaših,i tu je ta razlika.A vi pomalo dobijate komplekse od nas.A navijanje je bilo ekstra,osim malih incidenata,a pjesme su se ustaške uvijek u nas pjevale kao znak revolta i inata kontra partizanskog i komunističkog terora i režima.Mi nećemo poštovat gamad koja nam je fratre masakrirala.A mi nismo nikad prihvatili ime Lištica ,za nas je gradićevo ime uvik bilo Široki Brijeg,kao prije "45.A Lištica je samo rijekaLijep pozdrav iz najsportskijeg grada u BiH.
Na grbavici jeste zapalejna hrvatska zastava,od 3 majmuna,sto je cijeli grad osudio,i kasnije,nakon 4 dana ,ta trojica majmuna je i uhapseno.
A vi i vasa furka na ustastvo,sve govori samo po sebi o vama.
Velicati rezim koji se zasnivao na rasnim zakonima i na diskriminaciji i konc logorima,moze samo neko ko je dobrano mentalno zaostao,i totalno fasisticki zadojen.
Sto se pobjede na terenu tice ,tu idu cestitke :thumbup:
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#707 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Epitop »

Nisam gledao utakmicu, ali ako neko kaže da je sramota da se izgubi od Širokog onda je subjektivan jer su ljudi doveli bolja pojačanja za Play Off i to rade svake godine. Nije niko kriv K.K. Bosni što neke stvari rade pogrešno iako su naš najveći košarkaški klub. Da li se neko sjeća vaše prve izgubljenje titule protiv Širokog kada vas je uništio Martin Vanjak i navijanja u punoj Skenderiji i da li je tada to bio nacionalizam!?
Samo neka naredne sezone Široki malo zapne pa odradi bolje tu NLB ligu da nas ne osramoti i ne upropasti ovo što je Bosna uradila obezbjedivši dva predstavnika.
User avatar
Kupalo
Posts: 703
Joined: 27/02/2009 23:45

#708 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Kupalo »

Ma pustite se ljudi tribina i navijača i šta ko pjeva...divljaka ima na svakom koraku.

Bitno je ovdje ono što se dešav na parketu. Bosna mora dovesti prave igrače za narednu sezonu, prije svega Jovanovića. Kutarisati se letvi poput Pašalića, Suljagića, Zimića, Ovčine, Đorđevića (koji je play off katastrofalno igrao). Zadržati Ivanovića i Šehovića i dovesti jednog kvalitetnog centra. Ovi ostali mogu poslužiti kao back up igrači. Super je što je trener potpisao ugovor i mislim da će čovjek posložiti tim za narednu sezonu jer je kvalitetan stručnjak. Ovo je prvi put u zadnjih deset godina da se neko ne uči na klupi KK Bosna. :thumbup: :bih:
red01
Posts: 311
Joined: 27/05/2009 08:51

#709 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by red01 »

Pošto su me mnogi poredili sa @arsom sa onog foruma za "moralne čistunce" otišao sam tamo i pročitao par tekstova istog.... :lol: :lol: :lol:

Definitivno sam morao otići do ogledala, da se uvjerim jel' smo isti il' je sijamski blizanac.... :-) :-) ;-) , poslije nije bitno... 8-)

Nego sve što je @ars napisao se obistinilo, a ovi ostali se POSLIJE BLAMAŽE PROTIV ŠIROKOG POSIPAJU PEPELOM.... :lol: :lol: :lol:

Više im ne valjaju ni Đorđevići ni Ikonići ni Ovčine, a cijele se sezone kleli u njih :roll: :roll: :roll: , prepoznaće se od Mela do blaza , a bogami i od fere do nermina, a i deniso nije za odbacit :-D :D :lol:

A @KK Bosna uredno dijeli BANOVE ko u najboljim danima za malo žešću raspravu, k'o da su članovi foruma mali đačići-ops pačići.... :evil: :evil: :evil:

Vidim .... već počeli sa sastavom tima za slijedeću sezonu.... :roll: :roll: :roll:

VV NE SLUŠAJ I NE ČITAJ IH, INAČE BIĆE OPET PO NARODNOJ" ODE ... U ZIJAN.... " :(
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#710 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by nokia6170 »

nelo wrote:
nokia6170 wrote: ono sto su pobijedili u sirokom je bilo vise slucajnost nego pravilo. bosna je propustila svoju sansu u skenderiji, a siroki je oderao guzove bosni u toj guzici i pokazao prepotetnim zvjezdicama kako se igra kosarka.
e vidis ja gledam malo drugacije na tu istu stvar.
po meni siroki je imao srecne okolnosti i iskoristio neobjasnjiv pad igre ekipe bosne, i pobijedio sasvim "slucajno". jer nije pobjedio siroki sto je on zmaj nego sto su nabili ionako vec slomljenu bosnu (sto je slomljena ja ne znam zna vlado v.)
Ako si upratio bosna je bila superiorna ove sezone u BH ligi 8, a i u NLB izborila mjesto za jos jednog iz Bih a to je bas siroki (da ne bi bosne ne bi ni u evropu izaso).
I dalje tvrdim da postoje sanse da bosna dole uzme iako me boli djon, jer su me totalno razocarali i onakvi kakvi su bili i ne treba da uzmu.
A ako ces iskreno i igokea ima bolji tim od listicana, samo onaj celo nije to bas najbolje poslozio......
:zzzz:
Gledaj ti kako hoces, bi onako kako ti ja reko da ce biti.

cestitke Sirokom Brijegu koji da nije Bosne ne bi ni napunio onu dole dvoranu
Životinjić
Posts: 153
Joined: 08/10/2008 10:05

#711 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Životinjić »

Dvorana u Širokom bude napunjena kad gostuju Cibona, Crvena Zvezda i Bosna. Bilo je i sad na Igokei. Tako da je to kompliment za Bosnu, hehehe... Navijači su nekulturni u svakom gradu i selu, većina njih i dolazi na utakmice zato što ne mogu u kući psovati i vrijeđati. Moraju negdje.
Da zaključimo, lijepa košarkaška sezona je iza nas. Daj Bože da i sljedeća bude ovakva!
User avatar
hepek071
Posts: 620
Joined: 19/09/2005 09:25
Location: Jagomir do podne, a Sokolac poslijepodne

#712 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by hepek071 »

evo fina vijest da je Ivanović produžio ugovor...o samim detaljima će se više znati sutra :thumbup:
User avatar
hidrant
Posts: 857
Joined: 24/05/2009 00:29
Location: Engleska 5:1 Pokrajina Hrvatska+Brazilac

#713 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by hidrant »

hepek071 wrote:evo fina vijest da je Ivanović produžio ugovor...o samim detaljima će se više znati sutra :thumbup:
Zanimljivo je da Bosna uvijek dovodi(zadrzava) lose odbrambene igrace.
Ne mogu se sjetiti u skoroj proslosti da smo imali dobrog odbrambenog centra ili PF-a.
User avatar
hepek071
Posts: 620
Joined: 19/09/2005 09:25
Location: Jagomir do podne, a Sokolac poslijepodne

#714 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by hepek071 »

hm u pravu si za lošu odbranu i tu nam baš kvalitetan centar fali.....kao PF može Hajrić solidno odigrati.

ja sam ipak ljubitelj igre za koš više pa bih volio vidjeti malog Jovanovića iz Slobode u Bosni naredne sezone, kojem upravo ističe ugovor...da izvineš jebeš odbranu kad nema ko zabit koša
User avatar
hidrant
Posts: 857
Joined: 24/05/2009 00:29
Location: Engleska 5:1 Pokrajina Hrvatska+Brazilac

#715 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by hidrant »

Dobar napad zapocinje dobrom odbranom.
lolo_lolo
Posts: 1038
Joined: 18/03/2009 01:24

#716 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by lolo_lolo »

ivanovic potpisao na godinu,jebo ga godina

da je bar na dvije da gradimo ekipu,ovako cemo morati opet traziti cetvorku dogodine,a ivan je jako dobar za bosnu
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#717 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Zux »

lolo_lolo wrote:ivanovic potpisao na godinu,jebo ga godina

da je bar na dvije da gradimo ekipu,ovako cemo morati opet traziti cetvorku dogodine,a ivan je jako dobar za bosnu
Ma dobro je i ovako, ako rezultati budu pratili ambicije, lako se dogovoriti jos jednu sezonu. Sa Ivanovicem i nadam se pravim Hajricem (bez povreda) imamo odlicno rijesenu za cetvorku. Uz dovodjenje kvalitetnog centra umjesto Ovcine, kojem ce Zimic biti podrska i zamjena, pod kosem bi mogli biti vise nego solidni.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3328
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#718 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Dupli_skalp »

ne mogu da vjerujem da ovdje neko pati za zimićem... pa prava je sreća što ta letva i nula od igrača nije igrao... taj je jedva dobar i za kk vogošću...
Kenan-sa
Posts: 461
Joined: 11/05/2009 16:56

#719 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Kenan-sa »

Evo Bosna dovela Jovanovica,potpisao na 4 godine! Svaka cast upravi,pokazuju da u narednu sezonu ulaze najspremniji u posljednih nekoliko godina!
Art-Vandaley
Posts: 263
Joined: 26/05/2009 14:19
Location: sarajevo

#720 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Art-Vandaley »

istina zimic je kloc pored kojeg se playmakeri dobro naskacu jednostavno kosarkaski antitalent! ne znam sta igraci poput njega, pasalica i suljagica rade u bosni...
red01
Posts: 311
Joined: 27/05/2009 08:51

#721 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by red01 »

Art-Vandaley wrote:istina zimic je kloc pored kojeg se playmakeri dobro naskacu jednostavno kosarkaski antitalent! ne znam sta igraci poput njega, pasalica i suljagica rade u bosni...
Ti samo protiv bošnjaka, spomeni malo i svoje srbe "igračine" Rakića, Ikonića i sl. zbog kojih izgubismo titulu od Lištice....

Ajd' srbine-početniče malo na Romaniju pa srbuj sa braćom, nije za tebe Rajvosa i civilizacija....

Tamo osnujte KK Mladu Bosnu i dovedi Damjanovića , Tomovića i za trenera Parežanina pa tu srbuj do mile volje.... :lol: :lol: :lol:
User avatar
hidrant
Posts: 857
Joined: 24/05/2009 00:29
Location: Engleska 5:1 Pokrajina Hrvatska+Brazilac

#722 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by hidrant »

Evo ja nisam Srbin i kazem da je Zimic kloc.
Ja da sam onoliko visok,a da jedva zakucam ili da onako sramotno gradim reket,poceo bih se baviti bagmintonom.
hali gali halid
Posts: 2352
Joined: 08/10/2007 22:45

#723 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by hali gali halid »

hidrant wrote:Evo ja nisam Srbin i kazem da je Zimic kloc.
Ja da sam onoliko visok,a da jedva zakucam ili da onako sramotno gradim reket,poceo bih se baviti bagmintonom.
Koji je ovo sport?
Art-Vandaley
Posts: 263
Joined: 26/05/2009 14:19
Location: sarajevo

#724 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Art-Vandaley »

red01 wrote:
Art-Vandaley wrote:istina zimic je kloc pored kojeg se playmakeri dobro naskacu jednostavno kosarkaski antitalent! ne znam sta igraci poput njega, pasalica i suljagica rade u bosni...
Ti samo protiv bošnjaka, spomeni malo i svoje srbe "igračine" Rakića, Ikonića i sl. zbog kojih izgubismo titulu od Lištice....

Ajd' srbine-početniče malo na Romaniju pa srbuj sa braćom, nije za tebe Rajvosa i civilizacija....

Tamo osnujte KK Mladu Bosnu i dovedi Damjanovića , Tomovića i za trenera Parežanina pa tu srbuj do mile volje.... :lol: :lol: :lol:
haha cuj protiv bosnjaka :lol: , i da je srbin ja bi reko da je nevidjeni kloc onako visok a da ne napravi 3 skoka na tekmi sramota jos uz to fula zicer zakucavanja pa sta da se kaze drugo za takvog igraca...a ikonic je jordan za ovog zimica pa zahvaljujuci njemu bosna je i ostvarila dobar plasman u nlb i izborila 2 predstavnika za bih

treba potjerati ove vjecite talente i dati priliku nekim novim, ovaj zlatko jovanovic je pun pogodak, nadam se da ce biti jos pojacanja, sramota je da je jedna selendra prvak bih!
susc_ovjek
Posts: 519
Joined: 15/09/2007 17:07
Location: Sarajevo

#725 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by susc_ovjek »

red01 wrote:
Art-Vandaley wrote:istina zimic je kloc pored kojeg se playmakeri dobro naskacu jednostavno kosarkaski antitalent! ne znam sta igraci poput njega, pasalica i suljagica rade u bosni...
Ti samo protiv bošnjaka, spomeni malo i svoje srbe "igračine" Rakića, Ikonića i sl. zbog kojih izgubismo titulu od Lištice....

Ajd' srbine-početniče malo na Romaniju pa srbuj sa braćom, nije za tebe Rajvosa i civilizacija....

Tamo osnujte KK Mladu Bosnu i dovedi Damjanovića , Tomovića i za trenera Parežanina pa tu srbuj do mile volje.... :lol: :lol: :lol:
Uzas.
Evo ja bosnjak iz Sarajeva bi volio da ne igra niti jedan bosnjak ako su onakve 'igracine' ko zimic.
Sport i nauka ne vide naciju ni vjeru... A ti sa takvim razmisljanjem si daleko od Sarajeva.

Fuj!
Locked