KK Bosna - 2008/2009

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#126 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by b@tto »

cyprus wrote:
arze wrote:Imam neki sjajan osjecaj da ce Bosna sljedece sezone biti zakovana izmedu 7 i 10 mjesta
Samo nastavite sa vakvim pojacanjima.Divno!
Kako je ovo nelogicno, jednu sezonu se pravi ekipa od nekakvih americkih "zvijezda" dok sljedecu apsolutno tu moraju bit nekakvi "cetosi" . Ne zelim bit nacionalista al ovakav pristup me iritira vec godinama.
Zar ako vec dovodis domace igrace nema neki kvalitetan Alija,Adem... a ne nakakvi igraci koji ce odma nakon sto odu iz kluba dizat 3 prsta i velicat drazu.Fuj
:?
a ivan,mario,hrvoje,gdje zaboravi ta imena
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#127 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Risto Kuglarić »

arze wrote: Kako je ovo nelogicno, jednu sezonu se pravi ekipa od nekakvih americkih "zvijezda" dok sljedecu apsolutno tu moraju bit nekakvi "cetosi" . Ne zelim bit nacionalista al ovakav pristup me iritira vec godinama.
Zar ako vec dovodis domace igrace nema neki kvalitetan Alija,Adem... a ne nakakvi igraci koji ce odma nakon sto odu iz kluba dizat 3 prsta i velicat drazu.Fuj
:shock:
:lol:
đe li si ti ograjiso...
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#128 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by saale »

Hajmo bosnasi imali kakvih vijesti u vezi novih igrača... sta mislite ko bi mogao doći ja mislim da nam treba jos samo centar ali j nista losij nego li LENS!
komandant mark
Posts: 171
Joined: 04/11/2004 16:09

#129 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by komandant mark »

kk bosna
30.07.2008. Konture tima za narednu sezonu

U narednoj sezoni, na poziciji krilnog centra, umjesto kapitena Bavčića koji karijeru nastavlja u Turskoj, bordo dres nosiće Ivan Ivanović. Osim Ivanovića na „četvrci“ naš tim pojačan je i na poziciji 1 i 2 na kojoj će igrati Amerikanac, Stanley Burrell.

Ivanović (205, 80) je u protekle dvije sezone nastupao za novosadski KK Vojvodina Srbijagas, gdje je nosio i kapitensku traku. Radi se o vrlo borbenom igraču, dobrog šuta za tri poena, koji će se nadopunjavati sa našim Seidom Hajrićem. Crnogorac, Ivanović je u protekloj sezoni u Jadranskoj ligi postiza

o prosječno 13,5 poena i 3,2 skoka za nešto više od 27 minuta provedenih na parketu. Mladi tamnoputi Amerikanac, Stanley Burrell (190, 84) u Evropu dolazi sa koledža Xavier gdje je dobrim igrama u protekloj sezoni zaslužio titulu najboljeg odbrambenog igrača Atlantic 10 divizije. Burrell nije veliki potrošač lopti i po načinu igre podsjeća na Bryana Baileya koji je definitivno napustio naš klub. U posljednjoj sezoni postizao je 9,2 poena po susretu uz 3,8 asistencija. Tokom čitave karijere na Xavieru Burrell je održavao visok procenat šuta za 3 poena (oko 40%).

Simpatična koincidencija jeste da je i prezime ovog igrača jednako kao kod popularnog američkog repera „MC Hammera“ što bi mogao biti nadimak koji će donijeti sa sobom u Evropu.

Oba igrača potpisali su jednogodišnje ugovore.
a centar?
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#130 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by b@tto »

komandant mark wrote:
kk bosna
30.07.2008. Konture tima za narednu sezonu

U narednoj sezoni, na poziciji krilnog centra, umjesto kapitena Bavčića koji karijeru nastavlja u Turskoj, bordo dres nosiće Ivan Ivanović. Osim Ivanovića na „četvrci“ naš tim pojačan je i na poziciji 1 i 2 na kojoj će igrati Amerikanac, Stanley Burrell.

Ivanović (205, 80) je u protekle dvije sezone nastupao za novosadski KK Vojvodina Srbijagas, gdje je nosio i kapitensku traku. Radi se o vrlo borbenom igraču, dobrog šuta za tri poena, koji će se nadopunjavati sa našim Seidom Hajrićem. Crnogorac, Ivanović je u protekloj sezoni u Jadranskoj ligi postiza

o prosječno 13,5 poena i 3,2 skoka za nešto više od 27 minuta provedenih na parketu. Mladi tamnoputi Amerikanac, Stanley Burrell (190, 84) u Evropu dolazi sa koledža Xavier gdje je dobrim igrama u protekloj sezoni zaslužio titulu najboljeg odbrambenog igrača Atlantic 10 divizije. Burrell nije veliki potrošač lopti i po načinu igre podsjeća na Bryana Baileya koji je definitivno napustio naš klub. U posljednjoj sezoni postizao je 9,2 poena po susretu uz 3,8 asistencija. Simpatična koincidencija jeste da je i prezime ovog igrača jednako kao kod popularnog američkog repera „MC Hammera“ što bi mogao biti nadimak koji će donijeti sa sobom u Evropu.[/b]
Oba igrača potpisali su jednogodišnje ugovore.
a centar?

kakve veze ovo boldirano ima sa košarkom,i zar današnja publika uopće zna kako se prezivao mc hammer,ako ga se ko i sjeća.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#131 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by amrica »

da li je neko cuo za juniora Aldin Klinac se zove, 18 god, 213 cm?
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#132 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by sesalmir »

amrica wrote:da li je neko cuo za juniora Aldin Klinac se zove, 18 god, 213 cm?
Izgleda da nam rotbart dolazi na pozicij centra, nije lose al ipak mislim da cemo tu biti slabiji za bar nekih 30% u odnosu na proslu sezonnu. Opet ce nam rezervni centar biti zimic koji ce se 99,99999% povrijediti vec nakon mjesec dana. A klinac je trenutno kloc, od kojeg tesko da ce biti ista, jer je talenat otprilike kao i kadic, koji znamo kako se razvio :sad:
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#133 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Comrad »

Mene najvise nervira to sto oni kao naglasavaju taj neki omladinski pogon, a nidje ga! Bas me zanima koliko ce igraca proci ove godine kroz ovaj klub. Dok ne budu imali kvalitetne juniore, i dok ne budu mogli svake godine izbacivati 2-3 igraca koji ce barem moci igrati domacu ligu, nemaju sta traziti. Mislim da ce ova naredna sezona biti veoma teska za Bosnu, nadam se da ce uspjeti odbraniti naslov, ali bice guravo.
Zejnil
Posts: 163
Joined: 30/07/2008 17:51

#134 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Zejnil »

Ne gledam nasu kosarku jer se nerviram, prvo zbog nestrucnosti trenera, jer ih nemamo do toga ko se odabire kao kapiten u ekipi (cuj Bavcic kapiten bio u Bosni, sjecam se lika kad smo igrali na Ilidzi nije znao hodati ali to nije bitno) o sutiranju trica da ne govorim. Sjecam se utakmice dok je igrao Markovic za Bosnu. Nikad se u zivotu vise nisam iznervirao. Igralo se u Zetri protiv Partizana a Bajramovic je bio trener. Vodi Bosna - mozda nikad bolje nije odigrala u startu utakmice (cak pametno sto im nije vrlina). I pocese da se ispucavaju sa tricama bezveze a ljudi s druge strane koriste i pucaju kontre i to na faul. Ulazi Bavcic sa klupe (mudar potez Bajramovica), hladan, opali je ko top najveci - i na iznenadjenje svih fuli. Pocinju da se svadjaju - rasulo u redovima. Markovic kapiten i ne zna da smiri igrace na terenu. Bajramovic ko mulac pokusava nesto da promjeni ali mu ne ide od ruke. Nakon toga Markovic postaje selektor reprezentacije, a nije ni juniore u zivotu vodio niti se pokazao kao kapiten na terenu. Nista protiv njega licno (hvala mu VELIKA za sve ono sto je napravio za drzavu) ali nema na tom polju iskustva i nije bilo njegovo vrijeme. Svaki put kada se natjeram da gledam (a ne pogledam do kraja) desava se isto i uvijek isti ishod.

Al se ja nasrah.

Takodje nekada vidim vise amerikanaca na terenu nego BH igraca. Nista protiv njih takodje ali nasa kosarka gubi smisao. Imamo potencijala to cu uvijek reci ali nema ljudi da vode (odlika naseg drustva)
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#135 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by saale »

Odakle ova informacija za Rotbarta...? Gledao sam ga par puta covjek jednostavno bjezi od duela ima visinu al se stalno izvlaci iz reketa ja bih rekao bolja verzija Zime...a sto se tice zimica reci cu samo vjeciti talent od kojeg nema nista pa njemu nije vise 17-18 god nego 23!!! Dakle ako mislimo nestzo napraviti treba nam jedan centar nista losij od Lensa.
ps citam malo prije izjavu Bukve kaze razmislaju o dovodenju jos jednog amera za playa mislim da je to greska trebalo bi Muhi dati vise prostora.
User avatar
Referent za ONO i DSZ
Posts: 343
Joined: 12/10/2006 15:12
Location: Sarajevo
Contact:

#136 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Referent za ONO i DSZ »

Dobro oko nabavke centra za Bosnu je izgleda najstroze cuvana tajna :shock: , (a dobicemo prdesku ko da gledam)al mene interesuje sta bi sa Deje Parezanina..men'se cini da su ga otjerali...
Izgleda da nije mogo opstati medju ovim nasim silnim strucnjacima :?
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#137 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG »

Referent za ONO i DSZ wrote:Dobro oko nabavke centra za Bosnu je izgleda najstroze cuvana tajna :shock: , (a dobicemo prdesku ko da gledam)al mene interesuje sta bi sa Deje Parezanina..men'se cini da su ga otjerali...
Izgleda da nije mogo opstati medju ovim nasim silnim strucnjacima :?
dejo je trazio i dobio poziciju sefa omladinskog pogona
User avatar
Referent za ONO i DSZ
Posts: 343
Joined: 12/10/2006 15:12
Location: Sarajevo
Contact:

#138 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Referent za ONO i DSZ »

OK onda drago mi je, mislim da je Dejo dobar cova i strucnjak a cini mi se da je i srcem uz nas.
User avatar
mire - ložač
Posts: 290
Joined: 14/02/2008 10:51
Location: kota 850 (vuko*ebina)

#139 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by mire - ložač »

Amater sam za košarku ali navijam za Bosnu i sad sam se skroz s**bo čitajući ove postove....

Imam namjeru ove sezone ići pratiti sve domaće tekme koje budu igrali u NLB-u, što će ako se vaše tvrdnje obistine biti luksuz u budućnosti.

Volio bih da niste u pravu.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#140 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG »

mire - ložač wrote:Amater sam za košarku
mislim da nisu ni drugi daleko :D
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#141 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by sabanss »

amrica wrote:da li je neko cuo za juniora Aldin Klinac se zove, 18 god, 213 cm?
Nisam, ali ako ne postane barem prosjecan europski igrac (uz uslov da je fizicki zdrav naravno) onda imamo pravo nase trenere objesiti za muda po drvecu.

Nekad davno sam u hrvatskom casopisu kosarka citao intervju sa jednim od NCAA trenera i covjek kaze otprilike ovako:

"Dajte mi visokog igraca i garantujem da ce zaigrati u NBA"
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#142 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze »

Sundov,Bagaric,Vranjes,Santiago,Bradley,Ostertag....imaju skupa 40 metara a kad im stavis na papir ucinak nemozes kupiit vrecicu cipsa za to
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#143 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by JThomas »

sabanss wrote:
amrica wrote:da li je neko cuo za juniora Aldin Klinac se zove, 18 god, 213 cm?
Nisam, ali ako ne postane barem prosjecan europski igrac (uz uslov da je fizicki zdrav naravno) onda imamo pravo nase trenere objesiti za muda po drvecu.

Nekad davno sam u hrvatskom casopisu kosarka citao intervju sa jednim od NCAA trenera i covjek kaze otprilike ovako:

"Dajte mi visokog igraca i garantujem da ce zaigrati u NBA"
dosta se trenera tako razmišljajući i opeklo na NBA draftu.

govori li ti ime sam bowie nešto?

"you can't teach height", kažu...ali ne možeš ti ni kladu naučiti da igra.
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#144 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by sabanss »

JThomas wrote: dosta se trenera tako razmišljajući i opeklo na NBA draftu.

govori li ti ime sam bowie nešto?

"you can't teach height", kažu...ali ne možeš ti ni kladu naučiti da igra.
Trenirao sam kosarku i slazem se da se klada ne moze nauciti da igra vrhunsku kosarku, ali me niko ne moze ubjediti da se ne moze nauciti da igra kosarku kakva je potrebna za ligu poput NLB ili nedaj Boze nase lige, pogotovo ako je klada 213 cm visoka. Uostalom jel' Dzevdo Alihodzic bio vrhunski kosarkas? Osim visine, solidnog skoka i odlicne pick'n'roll igre taj covjek nije imao nista drugo, ali je igrao u Ciboni bez problema.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#145 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by JThomas »

pa sad...

ne može ni to baš svako. zašto mi danas nemamo bolju čistu peticu nego što je dževdo bio, kad je to tako lako?
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#146 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Zux »

Obicno visoki igraci (210 pa nadalje) imaju normalno problema sa kretnjom i kontrolom lopte, ali vala svakog od njih dobar trener moze nauciti kako da se postavi u obrani i da makar moze uhvatiti 6-7 lopti pod svojim kosem, tu je vec koristan. Neko pomenu Dzevdu Alihodzica, koji je tipican primjer ovog o cemu pricam, taraba u napadu, ali zato je mogao maltene svakog centra u Evropi dobro namuciti da zabije kos.
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#147 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze »

Zux wrote:Obicno visoki igraci (210 pa nadalje) imaju normalno problema sa kretnjom i kontrolom lopte, ali vala svakog od njih dobar trener moze nauciti kako da se postavi u obrani i da makar moze uhvatiti 6-7 lopti pod svojim kosem, tu je vec koristan. Neko pomenu Dzevdu Alihodzica, koji je tipican primjer ovog o cemu pricam, taraba u napadu, ali zato je mogao maltene svakog centra u Evropi dobro namuciti da zabije kos.
Pa to je nesto po tvom opisu slicno Jazvinu al je Dzevdo ipak imao kosarkaski IQ
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#148 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by JThomas »

Zux wrote:Obicno visoki igraci (210 pa nadalje) imaju normalno problema sa kretnjom i kontrolom lopte, ali vala svakog od njih dobar trener moze nauciti kako da se postavi u obrani i da makar moze uhvatiti 6-7 lopti pod svojim kosem, tu je vec koristan. Neko pomenu Dzevdu Alihodzica, koji je tipican primjer ovog o cemu pricam, taraba u napadu, ali zato je mogao maltene svakog centra u Evropi dobro namuciti da zabije kos.
pa eto, što jazvina nisu mogli naučiti da bude bar kao dževdo? (istina, nije bio vrhunski košarkaš, ali mi sad nemamo takvog) što onda rezervne petice nemamo uopšte? nije ni to baš tako lako...

(kikanović za mene nije petica, a definitivno ni bajramović)
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#149 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Zux »

Ma kakav Jazvin. Kao prvo nema dovoljno visine za takvog centra, fali mu jos 5 cm najmanje. Drugo i da ima centimetre u glavi mu je slama, smotan je, nije u stanju uhvatiti loptu, k'o da vrelu medicinku hvata. Nikad nisi nacisto s njim. Ja ne bih volio Jazvina imati u svojoj basket ekipi, a ne u reprezentaciji ili gluho bilo bosni.
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#150 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by saale »

Planiraju li ovi u bosni dovoditi kakvog centra nesto mi se oteglo...
Locked