KK Bosna - 2008/2009

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#1 KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG »

pa evo da otvorimo topic za sljedecu sezonu:
igramo NLB;
Alen Abaz novi trener;
Ikona ostaje;
dosao Nikola Vucurovic na trici;
da je jos zadrzati BB i dovesti kvalitetnog centra i jos jednu cetvorku uz Hajrica te uz podmladak imamo lijepo pozlosenu ekipu
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#2 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by saale »

EVO CITAM U AVAZU DA SU ZAINTERESOVANI I ZA MILOSEVICA IZ SLOBODE...!
papacja
Posts: 607
Joined: 02/07/2008 09:17

#3 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by papacja »

saale wrote:EVO CITAM U AVAZU DA SU ZAINTERESOVANI I ZA MILOSEVICA IZ SLOBODE...!
E sada kako doći do njega, sigurno da su mu slađe pare koje nude Partizan I C Zvezda, a mislim da se naša Bosna nemože nositi s njima kada su finansije u pitanju.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#4 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by radeljas »

BHG wrote:pa evo da otvorimo topic za sljedecu sezonu:
igramo NLB;
Alen Abaz novi trener;
da je jos zadrzati BB i dovesti kvalitetnog centra i jos jednu cetvorku uz Hajrica te uz podmladak imamo lijepo pozlosenu ekipu
sa abazom kao trenerom ni daleko bolje poslozena ekipa od ove bosne koja je opet (kao i prethodnih sezona) sastavljena na horuk ne bi napravila nista. horuk za jednu sezonu sa par igraca iz srbije iz manager-ske agencije mishka razhnatovica (za koju rade samir avdic i konakovic), sa par tamnoputih igraca od nekog noname naseg covjeka u usa, sa mladim igracima koji nisu imali i nemaju prilike godinama da igraju jace utakmice, sanse su nam jako male. predvidjam manje od 8 pobjeda u nlb ligi i gubitak prvenstva.
ova sezona, zbog sda kadrovske politike u bosni i zbog dovodjenja ljudi koji nisu ostavili nikakav trag (igraci poput bukve, konakovica, abaza koji nisu nikad nista osvojili i nisu nikad igrali znacajnu ulogu), ce proci bez mene u skenderiji, a vjerovatno i slijedece, jer ne vidim ni plana ni vizije kao sto zdovc rece.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#5 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG »

radeljas wrote: sa abazom kao trenerom ni daleko bolje poslozena ekipa od ove bosne koja je opet (kao i prethodnih sezona) sastavljena na horuk ne bi napravila nista. horuk za jednu sezonu sa par igraca iz srbije iz manager-ske agencije mishka razhnatovica (za koju rade samir avdic i konakovic), sa par tamnoputih igraca od nekog noname naseg covjeka u usa, sa mladim igracima koji nisu imali i nemaju prilike godinama da igraju jace utakmice, sanse su nam jako male. predvidjam manje od 8 pobjeda u nlb ligi i gubitak prvenstva.
ova sezona, zbog sda kadrovske politike u bosni i zbog dovodjenja ljudi koji nisu ostavili nikakav trag (igraci poput bukve, konakovica, abaza koji nisu nikad nista osvojili i nisu nikad igrali znacajnu ulogu), ce proci bez mene u skenderiji, a vjerovatno i slijedece, jer ne vidim ni plana ni vizije kao sto zdovc rece.

ti nikad nista pozitivno nisi rekao za bosnu!!!!!! al nikad...sto se nisi javio kad je prije par sedmica bosna ponovo uzela titulu...nidje te nije bilo...al si zato prvi kad treba lajati, pljuvati i kritikovati....stvarno postajes malo dosadan...vjerujem da imas licnih frustracija...nisi prosao dalje od skole kosarke ili nesto trece...tvoja stvar...al ako ces isti post ponavljati godinama samo sa drugacijim rasporedom rijeci onda se nemoj ni javljati kao sto si rekao da neces ni dolaziti na utakmice...
a taj famozni trag je ostavljen...definitivno...cim citas i pricas o njima jer nisam vidio da tako pratis vogoscu, celik, leotar i njima slicne timove...
a to mjesanje politike i sporta je postalo smijesno...naravno da ce biti sda-ovska politika u svim sferama zivota kad je to vladajuca stranka...a sta si ti danas uradio da se to promjeni?????
zato, molim te jos jednom, ako nemas nista pametno reci...neku novu informaciju...ili kritiku koja ima argumente i cinjenice (pusti se price samir i dino rade za beobasket, abaz jede jaja i sir za dorucak i slicno)...onda nemoj nista ni govoriti...ili otvori temu u stilu "pljunimo bosnu zajedno" pa tamo ti i tebi slicni serite koliko vam je cejf...
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#6 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Meshtar »

Jedini problem je što čovjek nije ništa slagao. Abaz nije vodio ni kulturno-umjetničko društvo, a ne neki tim. Malo je čudno da klub koji navodno ima velike ambicije postavlja tako neiskusnog šefa stručnog štaba. O igračkom kadru ne treba ni pričati. Osim Bailey-a tu i nema igrača za bilo šta jače od 10 mjesta u NLB ligi. Čast Ikoniću na borbenosti. Sve ostalo, uključujući i "vječnog talenta bez muda" Bavčića i pokušaja playmakera Tomovića. Ovo klinaca što se vrti po timu, teško da će ikada dobiti pravu priliku budući da će opet dovesti jedno 10 igrača od kojih će ostati jedan. Sve je ovo čisto foliranje, niti se oslanjaju na svoje snage, niti dovode prave igrače. I bolji timovi ne mogu sebi dozvoliti toliko "proba" sa igračima u toku jedne sezone. Čuo sam da kad kupuješ igrača treba puno više od preporuke iz kojekakvih agencija. Skauting? Ah da, nemamo mi uslova za to. Puno je jeftinije potpisati ugovoore sa desetak novih igrača svake sezone.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#7 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by strong69 »

Meshtar wrote:Jedini problem je što čovjek nije ništa slagao. Abaz nije vodio ni kulturno-umjetničko društvo, a ne neki tim. Malo je čudno da klub koji navodno ima velike ambicije postavlja tako neiskusnog šefa stručnog štaba. O igračkom kadru ne treba ni pričati. Osim Bailey-a tu i nema igrača za bilo šta jače od 10 mjesta u NLB ligi. Čast Ikoniću na borbenosti. Sve ostalo, uključujući i "vječnog talenta bez muda" Bavčića i pokušaja playmakera Tomovića. Ovo klinaca što se vrti po timu, teško da će ikada dobiti pravu priliku budući da će opet dovesti jedno 10 igrača od kojih će ostati jedan. Sve je ovo čisto foliranje, niti se oslanjaju na svoje snage, niti dovode prave igrače. I bolji timovi ne mogu sebi dozvoliti toliko "proba" sa igračima u toku jedne sezone. Čuo sam da kad kupuješ igrača treba puno više od preporuke iz kojekakvih agencija. Skauting? Ah da, nemamo mi uslova za to. Puno je jeftinije potpisati ugovoore sa desetak novih igrača svake sezone.
Ja se 100% slazem. Covjek je napisao cinjenice. Ja bih volio da je suprotno...
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#8 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG »

sve to stoji...al kao sto rekoh...ovdje malo ko ikad pohvali nesto svoje al prvi su kad treba jebavat majke...ko da ja nebi volio da je bosna u rangu sa cska i realom i da igra euroligu...ali newsflash za sve...bosna nece igrati euroligu jos 100 godina...bosna nema budzet od 40 miliona eura i tesko je da ce ga ikad imati...a od stare slave se ne zivi...
al to neznaci da se nemoram radovati novim stvarima...i da zato sto su mi dino, samir, nihad, ili neko deseti mrzak da moram pljuvat po cijelom klubu...
jednom sam i rekao a ovo je zadnji put...kome se nedjasvi nemora je ni pratiti...ima milion i jedna druga zanimacija
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#9 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by nokia6170 »

BHG wrote:sve to stoji...al kao sto rekoh...ovdje malo ko ikad pohvali nesto svoje al prvi su kad treba jebavat majke...ko da ja nebi volio da je bosna u rangu sa cska i realom i da igra euroligu...ali newsflash za sve...bosna nece igrati euroligu jos 100 godina...bosna nema budzet od 40 miliona eura i tesko je da ce ga ikad imati...a od stare slave se ne zivi...
al to neznaci da se nemoram radovati novim stvarima...i da zato sto su mi dino, samir, nihad, ili neko deseti mrzak da moram pljuvat po cijelom klubu...
jednom sam i rekao a ovo je zadnji put...kome se nedjasvi nemora je ni pratiti...ima milion i jedna druga zanimacija
bosna ima veci budzet i od zadra i od zvezde tako da ti prica pada u vodu po pitanju finansiranja i razloga sto bosna ne igra evropligu i ne parvi rezultate.
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#10 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by sesalmir »

nokia6170 wrote:
BHG wrote:sve to stoji...al kao sto rekoh...ovdje malo ko ikad pohvali nesto svoje al prvi su kad treba jebavat majke...ko da ja nebi volio da je bosna u rangu sa cska i realom i da igra euroligu...ali newsflash za sve...bosna nece igrati euroligu jos 100 godina...bosna nema budzet od 40 miliona eura i tesko je da ce ga ikad imati...a od stare slave se ne zivi...
al to neznaci da se nemoram radovati novim stvarima...i da zato sto su mi dino, samir, nihad, ili neko deseti mrzak da moram pljuvat po cijelom klubu...
jednom sam i rekao a ovo je zadnji put...kome se nedjasvi nemora je ni pratiti...ima milion i jedna druga zanimacija
bosna ima veci budzet i od zadra i od zvezde tako da ti prica pada u vodu po pitanju finansiranja i razloga sto bosna ne igra evropligu i ne parvi rezultate.
Bosna nema veci budzet ni od zvezde ni od zadra, a cak ni ti timovi ne igraju euroligu. I bosna nece nikada ni igrati euroligu, jer sve i da se rodi novi kindje on ce vec sa 18 godina otici iz klupa kao npr. djedovic, jer bosna nece imati pare da zadrzi takvog talenta. Tako da ko hoce moze zivjeti u realnosti da nam je uleb i eventualno igranje u njegovom polufinalu maximum, koji cemo uspjeti ostvariti mozda jednom u sljedecih 50 godina, a mozde cak ni jednom, a ko hoce da prica o kojekakvim nebulozama kako se trebamo vratiti ''na krov evrope'' neka ide zivjeti sa alisom u zemlji cuda.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#11 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG »

nokia6170 wrote:
BHG wrote:sve to stoji...al kao sto rekoh...ovdje malo ko ikad pohvali nesto svoje al prvi su kad treba jebavat majke...ko da ja nebi volio da je bosna u rangu sa cska i realom i da igra euroligu...ali newsflash za sve...bosna nece igrati euroligu jos 100 godina...bosna nema budzet od 40 miliona eura i tesko je da ce ga ikad imati...a od stare slave se ne zivi...
al to neznaci da se nemoram radovati novim stvarima...i da zato sto su mi dino, samir, nihad, ili neko deseti mrzak da moram pljuvat po cijelom klubu...
jednom sam i rekao a ovo je zadnji put...kome se nedjasvi nemora je ni pratiti...ima milion i jedna druga zanimacija
bosna ima veci budzet i od zadra i od zvezde tako da ti prica pada u vodu po pitanju finansiranja i razloga sto bosna ne igra evropligu i ne parvi rezultate.
predpostavljam da znas i cifre pa da nam ih prezentujes i tako pojacas svoj post cinjenicama i naravno da navedes izvor iz kojeg si dobio brojeve! ili previse trazim?
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#12 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by SundanceKid »

radeljas wrote:
BHG wrote:pa evo da otvorimo topic za sljedecu sezonu:
igramo NLB;
Alen Abaz novi trener;
da je jos zadrzati BB i dovesti kvalitetnog centra i jos jednu cetvorku uz Hajrica te uz podmladak imamo lijepo pozlosenu ekipu
sa abazom kao trenerom ni daleko bolje poslozena ekipa od ove bosne koja je opet (kao i prethodnih sezona) sastavljena na horuk ne bi napravila nista. horuk za jednu sezonu sa par igraca iz srbije iz manager-ske agencije mishka razhnatovica (za koju rade samir avdic i konakovic), sa par tamnoputih igraca od nekog noname naseg covjeka u usa, sa mladim igracima koji nisu imali i nemaju prilike godinama da igraju jace utakmice, sanse su nam jako male. predvidjam manje od 8 pobjeda u nlb ligi i gubitak prvenstva.
ova sezona, zbog sda kadrovske politike u bosni i zbog dovodjenja ljudi koji nisu ostavili nikakav trag (igraci poput bukve, konakovica, abaza koji nisu nikad nista osvojili i nisu nikad igrali znacajnu ulogu), ce proci bez mene u skenderiji, a vjerovatno i slijedece, jer ne vidim ni plana ni vizije kao sto zdovc rece.
Slazem se takodje. I ne vidim razloga zasto covjek ne bi rekao svoje misljenje, ma koliko ono bilo pozitivno ili negativno. Za takve stvari i postoje forumi- razmjena misljenja, dijalog... Sto se tice kk Bosna, tu se u potpunosti slazem sa radeljas-om. Kod nas je praksa da se dovode kosarkasi po ustaljenom principu "crnac je, sigurno zna igrat kosarku", ili "auuu, on je bio na univerzitetu u USA, sigurno je predobar", pa se tako dovode uvijek neki polu-kosarkasi koji veze nemaju, pa se u novine napise on je u zadnjoj igrackoj sezoni postizao 20 poena po utakmici i svi odusevljeni (naravno, izostavi se cinjenica da taj kosarkas zadnju godinu nije nigdje igro, ni treniro, pa se obicno ceka da se on uigra, da smrsa, "nadje ruku"...)..

Promijenis 17 afro-americkih kosarkasa, i patis se sa osvajanjem domace lige. Nije mi jasno samo gdje ih nadju takve.. I ako govorimo o novcima, ajde okej, nema Bosna veci budzet od "Zvezde" , Zadra ili kakvog drugog kluba iz regiona, ali zasto ne moze dominirati domacim prvenstvom, u konkurenciji ovih jadnih i pateticnih klubova i kosarkasa??

Nego puno srece (i jos 14 novih afro-amerikanaca) zelim Bosni u ovoj sezoni. Trebace im.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#13 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by radeljas »

BHG wrote: ti nikad nista pozitivno nisi rekao za bosnu!!!!!! al nikad...sto se nisi javio kad je prije par sedmica bosna ponovo uzela titulu...nidje te nije bilo...al si zato prvi kad treba lajati, pljuvati i kritikovati....stvarno postajes malo dosadan...vjerujem da imas licnih frustracija...nisi prosao dalje od skole kosarke ili nesto trece...tvoja stvar...al ako ces isti post ponavljati godinama samo sa drugacijim rasporedom rijeci onda se nemoj ni javljati kao sto si rekao da neces ni dolaziti na utakmice...
a taj famozni trag je ostavljen...definitivno...cim citas i pricas o njima jer nisam vidio da tako pratis vogoscu, celik, leotar i njima slicne timove...
a to mjesanje politike i sporta je postalo smijesno...naravno da ce biti sda-ovska politika u svim sferama zivota kad je to vladajuca stranka...a sta si ti danas uradio da se to promjeni?????
zato, molim te jos jednom, ako nemas nista pametno reci...neku novu informaciju...ili kritiku koja ima argumente i cinjenice (pusti se price samir i dino rade za beobasket, abaz jede jaja i sir za dorucak i slicno)...onda nemoj nista ni govoriti...ili otvori temu u stilu "pljunimo bosnu zajedno" pa tamo ti i tebi slicni serite koliko vam je cejf...
prije svega ti bi se trebao suzdrazati od grubih rijeci, vrijedjanja i slicno. ja nisam nikoga vrijedjao, nego sam kritikovao post koji govori kako se sastavila dobra ekipa i ja sam rekao da nije. mislim mogao bih i ja komentarisati tvoju pismenost, a tu nisi puno odmakao od almedina konakovica, sda kandidata za nacelnika opcine centar. pogledaj njegov blog na avazovom portalu, pa ces mozda prepoznati koliko je covjek, izmedju ostalog, pismen. kad smo vec kod sda igraca, trenera i kandidata, moram ti reci da sam po tom pitanju ucinio maksimalno koliko sam mogao, a to je da im nikad u zivotu nisam dao nijedan glas. sta ja mogu jos vise. uvijek sam glasao za opoziciju, uglavnom sdp, a ove godine nasa stranka.
znaci da se vratim na temu - moj post kaze da nije sastavljena nikakva dobra ekipa. pocevsi od neiskusnog trenera, koji sigurno nece imati autoritet. eto razmisli malo sta da misli goran ikonic kad poredi zdovca i abaza. kakav abaz moze imati autoritet poslije zdovca. smjesno. dovodjenje jednog igraca iz igokee, opet iz beobasketa ne znaci nista. ja to kritikujem i uvijek cu kritikovati, jer je to sukob interesa i kriminal. a kad smo kod toga treba da znas da je finansijska policija nasla milionski dug u bosni. i sta sad treba da se suti o tome. bosna kao klub sa tradicijom ne bi trebao da se pati sa sirokim i igokeom, nego da se proseta kroz play off. a ne da se oslanja na sudijski "kriterij" i da ih cista sreca iz prve tekme spasi od gubitka titule. meni je naravno bilo drago, ali ostao je neki gorak ukus, da to nije bilo na pravi nacin. i sta sad.
zasto bih se ja bavio leotarom, celikom, kad navijam za bosnu. ali eto kad smo kod toga reci cu ovo: i leotar i sloboda i celik su izbacili daleko vise igraca od rata na ovamo nego bosna. da ne nabrajam imena. znaci svi rade bolje sa djecom od bosne. koga je bosna to izbacila od mladjih igraca. djedovic. dosao iz rina, sve vec naucio kod rusmira. i sta su bosnini sda manageri uradili. dali ga dzabe. nisu bili u stanju ugovor da naprave, pa da bude neke koristi od njegovog odlaska.
evo ako ce ti biti lakse necu nikad vise nijednu rijec napisati za bosnu. ostavljam tebi da pises informativno i afirmativno. samo se bojim da sa abazom kao trenerom i bukvom kao managerom, neces imati puno prilike.
Last edited by radeljas on 16/07/2008 14:39, edited 1 time in total.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#14 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by strong69 »

BHG wrote:i da zato sto su mi dino, samir, nihad, ili neko deseti mrzak da moram pljuvat po cijelom klubu...
jednom sam i rekao a ovo je zadnji put...kome se nedjasvi nemora je ni pratiti...ima milion i jedna druga zanimacija
Mene ovi nabrojani ljudi ne interesuju. Interesuje me Bosna i necu da krijem razocarenje radom takozvanih menadzera. Konakovic je vecu slavu stekao kao menadzer jer kao igrac nije bio sposoban ni basket u mahali odigrati da ga ne obrukaju. Sta je to on menadzerski uradio? Da nije Imamovica mogao bi sjesti i plakati samo.

Ko je Alen Abaz? To Bosna nema bivsih igraca, velikih zvijezdi kojima ne vjerujem da bi bilo mrsko voditi je?

Gdje je Omladinski pogon? Koliko se ulaze u talentovane klince? Kojeg smo igraca napravili? Dedovica nismo. Srecom, nismo ni Bavcica.
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#15 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Meshtar »

Ma sve je to stvar kriterija, koliko je kome nešto dovoljno. Nekoga zadovoljava titula u našoj ligi, a nekoga ne. Nekome je super biti među 8 u NLB ligi, a nekome ne. Nekom je super što mi kao stvaramo igrače (koje?), a nekom je odlično što dovodimo "jaka" pojačanja iz USA. Bavčića se čeka svake godine da "eksplodira", dok mu je forma u laganom padu. Pašalić više grijao klupu nego igrao. Šehović nema konstantu. Zimić koliko znam muči muku s ozljedama. Dakle u udarnoj petorci ekipe koja gura svoje igrače od prošle sezone, nije bilo Bosninih igrača, izuzev kad Bavčić krene utakmicu. Dakle nije baš da stvaramo igrače. Priča o pojačanjima je još jadnija, bilo bi zanimljivo vidjeti koliko je igrača prošlo kroz Bosnu u zadnje 3 godine, koliki je njihov doprinos i slično. Bilo bi pozitivnih iskustava negdje 25%, što znači da Bosna u izboru igrača promašuje 75%, što je blago rečeno katastrofa. Ko to sebi i od čega može priuštiti? Uostalom, dovoljno je pogledati iz koje ih agencije dovode. Ovo sada što je ostalo u Bosni, niko nije ni blizu prosjeka igračkog kakav se traži u Europi. Bailey je najbliži tome, i ko zna da li će ostati. Trenutni kvalitet je takav da će se Bosna opet morati "tući" sa ŠB i Igokeom za titulu ove naše jadne lige. Osim ako ne dovedu neko veliko pojačanje...kao i do sada.
+od 13 godina
Posts: 188
Joined: 06/10/2004 21:50
Location: sarajevo

#16 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by +od 13 godina »

Eh ovako djeco moja...
KK Bosna, kao i dosta Bosanaca i Hercegovaca znaju da se furaju i hvale kada nesto minimalno imaju. Bosna je igrala u ULEB Cup-u prosle sezone, a prije toga i tokom ucesca u ULEB Cup-u, pocele su nekakve price (i to ne bilo kakve, nego vec od istog predsjednika Imamovica & co.) da KK Bosna zeli napraviti plan da ucestvuje u Euroligu za tri cetri godine, pa isto tako je se dugo govorilo da Bosna sigurno igra slijedece sezone u ULEB Cup-u (na kraju nista od toga). Koji je jedini nacin da Bosna dospije do Euroleague? Da je pobjedila prosle sezone ULEB Cup isla bi. UUUHHHHH Iz Adriatic League nema direktno ucesce u Euroligu a kamoli iz BiH lige (to je misaona imenica, nemamo pravo ni da ucestvujemo u Uleb Cup direktno iz nase lige!)
Dosta furanja, cuj Eurloeague, a nije ni u stanju da pobjedi ili da bude medu boljima u Adriatic League. Budimo realni! Pardon, budite realni vi iz kluba!
Eh kada smo vec kod Adriatic League. Prognoza za slijedecu sezonu: od devetog mijesta ka dolje... Zasto? Zato sto, kako sada stvari stoje (jedino ako se situacija radikalno ne promjeni), KK Bosna nema kvalitetnih igraca, nema dovoljno novaca i nema jedan ozbiljan plan za buducnost. Osovina koja je pokretala tim prosle sezone, nece vise biti slijedece.
Sta je realno za KK Bosnu? Da napravi realan plan koji ce krenuti od osiguranja titule Bosnskog prvenstva, to znaci ucesce u Adriatic League. Kada to postignu, krenuti ka sto boljim rezultatima u Adriatic. Nesto trece (Eeurocup, ili Uleb Cup, kako se to vise vec zvalo) bi poslije toga doslo. Sto se tice mladih igraca. Cini mi se da je sad za sada podosta ok, ali nije ni priblizu onome sto cine srpski ili hrvatski timovi. Zasto se ugledaju malo na njih?
Haj da vas ne bi vise gnjavio, a mogao bi napisati knjigu o svemu ovome. Znam da nije nasa liga nesto previse jaka i da nema puno velikih investicija u kosarku, ali u odnosu na ostale godine, ova sezona je bila jedna od najjacih.
zoka213
Posts: 226
Joined: 01/04/2008 17:57

#17 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by zoka213 »

BHG wrote:sve to stoji...al kao sto rekoh...ovdje malo ko ikad pohvali nesto svoje al prvi su kad treba jebavat majke...ko da ja nebi volio da je bosna u rangu sa cska i realom i da igra euroligu...ali newsflash za sve...bosna nece igrati euroligu jos 100 godina...bosna nema budzet od 40 miliona eura i tesko je da ce ga ikad imati...a od stare slave se ne zivi...
al to neznaci da se nemoram radovati novim stvarima...i da zato sto su mi dino, samir, nihad, ili neko deseti mrzak da moram pljuvat po cijelom klubu...
jednom sam i rekao a ovo je zadnji put...kome se nedjasvi nemora je ni pratiti...ima milion i jedna druga zanimacija
Niti jedan tim u evropi nema ni približan bužet blizu 40 milona eurića. CSKA ima 25miliončića i to je nedostižno za 99% timova u evropi.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#18 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by BHG »

po 100 put...i ja bi volio da svake godine igramo finale eurolige...to je moja zelja....ali za mog zivota se ispunit nece...
isto tako moja zelja je da ovi ljudi sidju sa vlasti i koliko god meni to bila zelja cisto sumnjam da ce se i to desiti za mog zivota...
realno stanje je takvo da je sport u ovoj zemlji u groznom polozaju pa samim tim i bosna...
bosna nema para da bude elitni klub za euroligu....bosna nema para ni da plati dug...u upravi sjede ljudi koji nebi trebalo da su tu...sve to stoji...i to je realno stanje...
unatoc svim apetitima koje svi mi imamo bosna trenutno nemoze bolje...a vrli navijaci im nimalo ne pomazu pogotovo kad pocnu pojedinim igracima psovat mater i sve zivo i mrtvo sto imaju...kad svoje igrace izvizdavaju, pljuju i vrijedjaju....da je neznam ni ja koliko los to igraci nisu zasluzili...
tomovic je los ali nije zasluzio da mu papci sa tribina psuju mater cetnicku...edo fuli zicer sve sto cujes je prozivanje da je debil da je idiot da ga treba ubit...i slicno...tako je bilo u par navrata i sa sehovicem i pasalicem...sutra to ocekujem da bude tako i ikonicu.....
e to meni smeta...smeta mi sto je vrlo malo ljudi u ovom gradu koji ce reci barem jednom u zivotu reci...bravo svaka cast...uzeli smo titulu...pa neka je titula jadne lige...jadna drzava ima jadnu ligu...samim tim jadni su i ljudi koji zive u toj drzavi...jadni ljudi ce opet sutra dolazit na utakmice kad to bude IN a jedva ce docekat da nagrade aplauzom hemofarm, cibonu, zvezdu zato sto je edo fulio 5 zicera...al mi smo takvi ljudi...nas milion ratova nece opametit....
p.s. to sto se borimo sa igokeom i sirokim nek necudi nikoga...igokea je ove sezone imala budzet ravan bosninom...o sirokom i njihovom u ratu stecenom kapitalu netreba nista govoriti....
zoka213
Posts: 226
Joined: 01/04/2008 17:57

#19 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by zoka213 »

Ne simpatizirma ni Široki ni druge timove ali spominjati rat i kapital danas je besmisleno. Uostalom alfa i omega Bosne je isto tako sto posto ratni profiter po takvom viđenju stvari.
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#20 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Meshtar »

BHG wrote:po 100 put...i ja bi volio da svake godine igramo finale eurolige...to je moja zelja....ali za mog zivota se ispunit nece...
isto tako moja zelja je da ovi ljudi sidju sa vlasti i koliko god meni to bila zelja cisto sumnjam da ce se i to desiti za mog zivota...
realno stanje je takvo da je sport u ovoj zemlji u groznom polozaju pa samim tim i bosna...
bosna nema para da bude elitni klub za euroligu....bosna nema para ni da plati dug...u upravi sjede ljudi koji nebi trebalo da su tu...sve to stoji...i to je realno stanje...
unatoc svim apetitima koje svi mi imamo bosna trenutno nemoze bolje...a vrli navijaci im nimalo ne pomazu pogotovo kad pocnu pojedinim igracima psovat mater i sve zivo i mrtvo sto imaju...kad svoje igrace izvizdavaju, pljuju i vrijedjaju....da je neznam ni ja koliko los to igraci nisu zasluzili...
tomovic je los ali nije zasluzio da mu papci sa tribina psuju mater cetnicku...edo fuli zicer sve sto cujes je prozivanje da je debil da je idiot da ga treba ubit...i slicno...tako je bilo u par navrata i sa sehovicem i pasalicem...sutra to ocekujem da bude tako i ikonicu.....
e to meni smeta...smeta mi sto je vrlo malo ljudi u ovom gradu koji ce reci barem jednom u zivotu reci...bravo svaka cast...uzeli smo titulu...pa neka je titula jadne lige...jadna drzava ima jadnu ligu...samim tim jadni su i ljudi koji zive u toj drzavi...jadni ljudi ce opet sutra dolazit na utakmice kad to bude IN a jedva ce docekat da nagrade aplauzom hemofarm, cibonu, zvezdu zato sto je edo fulio 5 zicera...al mi smo takvi ljudi...nas milion ratova nece opametit....
p.s. to sto se borimo sa igokeom i sirokim nek necudi nikoga...igokea je ove sezone imala budzet ravan bosninom...o sirokom i njihovom u ratu stecenom kapitalu netreba nista govoriti....

Nije problem što neko fuli zicer ili loše odigra, problem je što se od prosječnih igrača prave superstarovi. Tako da kada nekoga uzmu onda su bogovi košarke, kraljevi parketa i slično. Kada ih neko napravi budalama, onda je priča kako nemamo budžet i slično. Svaki igrač ima pravo na loš dan, ali hajde mi reci za koga možeš reći da ima neku konstantu, pa da se može reći da je loš dan. tomović je jednostavno loš igrač i tu nema rasprave, a uzima minute recimo Pašaliću ( a filozofija kluba je kao okrenuta svom kadru). To mene nervira, neobjektivnost. Bavčića već 3 godine promovišu u vođu ekipe, ali teren pokazuje nešto skroz drugo. Bosnu sam gledao i u puno gorim vremenima, i sa puno gorim igračima. KAda su igrali protiv Ćeske, Novog Grada, Charlie-a, Podhrastova, Cenexa i slično pa nije bilo te priče kao sada. To što nas hemofarm odere i ne zaslužuje ništa drugo nego aplauz, i to nema veze sa ratovima. Ja sad trebam ljudima koji igraju protiv Bosne psovati zato što su bolji, ili Bavčiću koji pokušava godinama zabiti zicere. Sport ne poznaje tu filozofiju "vaš" i "naš" nego samo teren odlučuje. A Bosna na terenu stoji loše, i to je činjenica.
A kad već pominješ Igokeu (Laktaše) i Široki, oni nemaju ni približno istu bazu i potencijal kao Sarajevo. Imaju skupa stanovnika kao dva nebodera na Alipašinom. A na Alipašinom se uvijek dobar basket igrao.
+od 13 godina
Posts: 188
Joined: 06/10/2004 21:50
Location: sarajevo

#21 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by +od 13 godina »

BHG wrote:po 100 put...i ja bi volio da svake godine igramo finale eurolige...to je moja zelja....ali za mog zivota se ispunit nece...
isto tako moja zelja je da ovi ljudi sidju sa vlasti i koliko god meni to bila zelja cisto sumnjam da ce se i to desiti za mog zivota...
realno stanje je takvo da je sport u ovoj zemlji u groznom polozaju pa samim tim i bosna...
bosna nema para da bude elitni klub za euroligu....bosna nema para ni da plati dug...u upravi sjede ljudi koji nebi trebalo da su tu...sve to stoji...i to je realno stanje...
unatoc svim apetitima koje svi mi imamo bosna trenutno nemoze bolje...a vrli navijaci im nimalo ne pomazu pogotovo kad pocnu pojedinim igracima psovat mater i sve zivo i mrtvo sto imaju...kad svoje igrace izvizdavaju, pljuju i vrijedjaju....da je neznam ni ja koliko los to igraci nisu zasluzili...
tomovic je los ali nije zasluzio da mu papci sa tribina psuju mater cetnicku...edo fuli zicer sve sto cujes je prozivanje da je debil da je idiot da ga treba ubit...i slicno...tako je bilo u par navrata i sa sehovicem i pasalicem...sutra to ocekujem da bude tako i ikonicu.....
e to meni smeta...smeta mi sto je vrlo malo ljudi u ovom gradu koji ce reci barem jednom u zivotu reci...bravo svaka cast...uzeli smo titulu...pa neka je titula jadne lige...jadna drzava ima jadnu ligu...samim tim jadni su i ljudi koji zive u toj drzavi...jadni ljudi ce opet sutra dolazit na utakmice kad to bude IN a jedva ce docekat da nagrade aplauzom hemofarm, cibonu, zvezdu zato sto je edo fulio 5 zicera...al mi smo takvi ljudi...nas milion ratova nece opametit....
p.s. to sto se borimo sa igokeom i sirokim nek necudi nikoga...igokea je ove sezone imala budzet ravan bosninom...o sirokom i njihovom u ratu stecenom kapitalu netreba nista govoriti....
I ja se slazem s tobom. Ako procitas moj odgovor na ovu temu vidjet ces u cemu je problem. Za publiku nisam nista rekao, a valjda si u pravu.
Naravno da treba cijeniti ono sto je uradila Bosna ove sezone, ali nema kontinuiteta u nicemu, previse nekakvih neralnih ciljeva. Step by step. Neki od ljudi iz KK Bosne su htijeli iz osnovne skole da idu direktrno na fakultet...
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#22 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Vasa Kisa »

nokia6170 wrote:
BHG wrote:sve to stoji...al kao sto rekoh...ovdje malo ko ikad pohvali nesto svoje al prvi su kad treba jebavat majke...ko da ja nebi volio da je bosna u rangu sa cska i realom i da igra euroligu...ali newsflash za sve...bosna nece igrati euroligu jos 100 godina...bosna nema budzet od 40 miliona eura i tesko je da ce ga ikad imati...a od stare slave se ne zivi...
al to neznaci da se nemoram radovati novim stvarima...i da zato sto su mi dino, samir, nihad, ili neko deseti mrzak da moram pljuvat po cijelom klubu...
jednom sam i rekao a ovo je zadnji put...kome se nedjasvi nemora je ni pratiti...ima milion i jedna druga zanimacija
bosna ima veci budzet i od zadra i od zvezde tako da ti prica pada u vodu po pitanju finansiranja i razloga sto bosna ne igra evropligu i ne parvi rezultate.
znas i gotovo...

cuj Bosna veći budžet od Zadra i Zvezde..

haj kralju na astronomiju i na gledanje u fildjan, okle te na kosharci
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#23 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze »

nokia6170 wrote:
BHG wrote:sve to stoji...al kao sto rekoh...ovdje malo ko ikad pohvali nesto svoje al prvi su kad treba jebavat majke...ko da ja nebi volio da je bosna u rangu sa cska i realom i da igra euroligu...ali newsflash za sve...bosna nece igrati euroligu jos 100 godina...bosna nema budzet od 40 miliona eura i tesko je da ce ga ikad imati...a od stare slave se ne zivi...
al to neznaci da se nemoram radovati novim stvarima...i da zato sto su mi dino, samir, nihad, ili neko deseti mrzak da moram pljuvat po cijelom klubu...
jednom sam i rekao a ovo je zadnji put...kome se nedjasvi nemora je ni pratiti...ima milion i jedna druga zanimacija
bosna ima veci budzet i od zadra i od zvezde tako da ti prica pada u vodu po pitanju finansiranja i razloga sto bosna ne igra evropligu i ne parvi rezultate.
Jedna od najvecih gluposti u zadnje vrijeme!!!!!!!!!
Pa onaj Cook sto je prosle sezone igro u zvezdi i recimo kikanovic su skuplji od budzeta bosne u to sam ubjeden.....aaaaa
sta se sve ne prica ovdje :|
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#24 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze »

i neko spomenu tog dedovica, hajde nemam nista protiv tog momka al neko gore pravi neke usporedbe sa delibasicem!!!CCCCCCCC
Dedovic je trebo prvo par sezona odigrat na vrhunskoj razini u nasoj ligi pa tek onda otic u inostranstvo....i gdje ga je to dovelo?????? u spansku 3. ligu
Kako je Teletovic zabijo po 45 poena u nasoj ligi i tek kad je sazrio ko igrac je otiso u europu!Tako se to radi..
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#25 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by sesalmir »

arze wrote:
nokia6170 wrote:
BHG wrote:sve to stoji...al kao sto rekoh...ovdje malo ko ikad pohvali nesto svoje al prvi su kad treba jebavat majke...ko da ja nebi volio da je bosna u rangu sa cska i realom i da igra euroligu...ali newsflash za sve...bosna nece igrati euroligu jos 100 godina...bosna nema budzet od 40 miliona eura i tesko je da ce ga ikad imati...a od stare slave se ne zivi...
al to neznaci da se nemoram radovati novim stvarima...i da zato sto su mi dino, samir, nihad, ili neko deseti mrzak da moram pljuvat po cijelom klubu...
jednom sam i rekao a ovo je zadnji put...kome se nedjasvi nemora je ni pratiti...ima milion i jedna druga zanimacija
bosna ima veci budzet i od zadra i od zvezde tako da ti prica pada u vodu po pitanju finansiranja i razloga sto bosna ne igra evropligu i ne parvi rezultate.
Jedna od najvecih gluposti u zadnje vrijeme!!!!!!!!!
Pa onaj Cook sto je prosle sezone igro u zvezdi i recimo kikanovic su skuplji od budzeta bosne u to sam ubjeden.....aaaaa
sta se sve ne prica ovdje :|
:thumbup: ne mogu da vjerujem, mislio sam da se ovo nece nikada desiti, da se u potpunosti slazem sa tvojim jednim postom :D
Locked