KJKP TOPLANE Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#76 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by rudy81 »

pratim da budem u toku ukoliko neko nadje rjesenje kako se otkaciti sa sistema...
wajar
Posts: 51
Joined: 08/10/2012 06:43

#77 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by wajar »

Bio ja na Čengić Vili u toplanama, pa fino objašnjavam "gospoDŽi" na šalteru, da nemam para za ovo novo povećanje kod sebe, a imam i nanu koja prima minimalnu penziju u njenom stanu, pa će žena početi da jede doručak u ponedjeljak, ručak u srijedu, a večera u subotu.

Gleda mene gospoDŽa, gleda ispod đozluka, polako turpija nokte, kad će ti ga ona. Pa ... idite u centar za socijalni rad, neka vam oni plaćaju grijanje :x :x :x Pada od šege, to njoj zajebancija ...
Onda zovnu nekog krezavog tipa srednjih godina, isplivo mu trubuh preko pantola, ono fakat viri malo, pa poče ti on meni... Znaš struČnjak je odrediJo, da je to četeres posto, ovaj, nemere drukčije :x

Kako nas mogu natjerati da koristimo nešto što mi nećemo ??? Po kojem zakonu ???

Ako ima koji pravnik na forumu, da nam dadne savjet, pa da ih tužimo,...
Hoću fakat da osnujem udruženje građana koji ne žele da se griju na toplane i da se organiziramo i tužimo ... Ko je zato ... da se povežemo. Zajedno smo jači ...


Ima li ikakva organizacija da nam dadne besplatnu pravnu pomoć, pa makar za penzionere i nas nezaposlene, pa da te monopoliste i gulikože utužimo.
Last edited by wajar on 18/01/2013 11:39, edited 4 times in total.
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#78 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by rudy81 »

wajar wrote:Bio ja na Čengić Vili u toplanam, pa fino objašnjavam "gospoDŽi" na šalteru, da nemam para za ovo novo povećanje kod sebe, a imam i nanu koja prima minimalnu penziju u njenom stanu, pa će žena početi da jede doručak u ponedjeljak, ručak u srijedu, a večera u subotu.

Gleda mene gospoDŽa, gleda ispod đozluka, polako turpija nokte, kad će ti ga ona. Pa ... idite u centar za socijalni rad, neka vam oni plaćaju grijanje :x :x :x Pada od šege, to njoj zajebancija ...
Onda zovnu nekog krezavog tipa srednjih godina, isplivo mu trubuh preko pantola, ono fakat viri malo, pa poče ti on meni... Znaš struČnjak je odrediJo, da je to četeres posto, ovaj, nemere drukčije :x

Kako nas mogu natjerati da koristimo neštio što mi nećemo ??? Po kojem zakonu ???

Ako ima koji pravnik na forumu, da nam dadne savjet, pa da ih tužimo,...
Hoću fakat da osnujem udruženje građana koji ne žele da se griju na toplane i da se oraniziramo i tužimo ... Ko je zato ... da se povežemo. Zajedno smo jači ...

ja sam sigurna mora biti neka caka, al nikm se ne da povlaciti po sudovima...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#79 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vjesticanametli »

to na sudu traje godinama ali okrecu oni pricu kako ima kada odgovara
trebaju oni nama sto gore neko rece platiti sto im cijevi idu kroz nase vlasnistvo
a povecanjem cijena ce dobiti jos neplatisa :evil:
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#80 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by rudy81 »

vjesticanametli wrote:to na sudu traje godinama ali okrecu oni pricu kako ima kada odgovara
trebaju oni nama sto gore neko rece platiti sto im cijevi idu kroz nase vlasnistvo
a povecanjem cijena ce dobiti jos neplatisa :evil:
ja isto kontam da prestanem...
ovo nema na planeti nigdje da se ne mozes disconnect s usluge koju ne zelis :roll:
wajar
Posts: 51
Joined: 08/10/2012 06:43

#81 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by wajar »

to na sudu traje godinama ali okrecu oni pricu kako ima kada odgovara
Molim te pojasni...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#82 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vjesticanametli »

pa rekoh ti gore oko grijanja i iskljucivanja
ja necu vise placati od iduceg mjeseca vec cu lovu preusmjeriti na stedni racun :evil:
pa nek jasu nekog drugog :)
popić
Posts: 64
Joined: 15/01/2013 12:41

#83 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by popić »

vjesticanametli wrote:ja necu vise placati od iduceg mjeseca vec cu lovu preusmjeriti na stedni racun :evil:
pa nek jasu nekog drugog :)
A kako ćeš opravdati neplaćanje ako Toplane naplatu zatraže sudskim putem? Jednostavno dobiješ na kućnu adresu Rješenje o izvršenju... :oops:
wajar
Posts: 51
Joined: 08/10/2012 06:43

#84 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by wajar »

A kako ćeš opravdati neplaćanje ako Toplane naplatu zatraže sudskim putem? Jednostavno dobiješ na kućnu adresu Rješenje o izvršenju...
Da - stvarno kako se izboriti sa prinudnom naplatom i tome sl.... Tuže te ko manijaci, ovo je pravni teror.

Zna li iko da li ti šta mogu... npr plijeniti imovinu ili da završiš u zatvoru. Ako ovo dvoje ne mogu, onda se može neplaćati, a ako mogu... :run:
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#85 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Tahta »

ja mislim da po svim pravilima i toplane kao i GRAS trebali ići ustečaj 70 milina duga je vjerovatno dobar dio vrijednosti cijelog preduzeća.Ima tu još teških gubitaša ali drugom prilikom
globalko
Posts: 3
Joined: 25/08/2011 19:03

#86 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by globalko »

wajar wrote:
A kako ćeš opravdati neplaćanje ako Toplane naplatu zatraže sudskim putem? Jednostavno dobiješ na kućnu adresu Rješenje o izvršenju...
Da - stvarno kako se izboriti sa prinudnom naplatom i tome sl.... Tuže te ko manijaci, ovo je pravni teror.
Zna li iko da li ti šta mogu... npr plijeniti imovinu ili da završiš u zatvoru. Ako ovo dvoje ne mogu, onda se može neplaćati, a ako mogu... :run:
U zatvor nećeš jer navodno (kuluarske priče) u KS imaš preko 300 UBICA,SILOVATELJA i ostali koji "čekaju" i koji slobodno šetaju gradom. I Mevlida drže što su im Ameri zaprijetili pa čojk piše knjigu i zafrkava se- toplo mu i ne plaća grijanje a niko ga ne smije pipnuti....
Plijeniti mogu ali to je dug proces i malo vjerovatno jer uvijek možeš izbjeći. Oni žele pare za uslugu.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25806
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#87 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by BHF_Manijak »

Mi smo generalno glupo, neobrazovano i neinteligentno drustvo, sto pokazuju i rukovodeci na pozicijama .Ne znaci diploma apriori da je taj pametan i inteligentan, sto opet potvrdjuju ljudi na pozicijama, konkretno ovi moronoi iz toplana!

Dakle, njemu je sada cilj da od ovih paltisa naplati za one sto ne placaju?! Eh kurko hasimaga moji dobri, umjesto da ljude privole da im placaju i nagrade redovne platise oni ih jos nazigu, koji debili ne mozes da vjerujes!

Kod nas je najjednostavnije rjesenje za sve probleme "digni cijenu", hebla vam cijena sve!
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#88 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Better Man »

Toplane su legalna vrsta reketaša i mafijaša koji ucjenjuju građane i prisiljavaju ih da koriste njihove usluge.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#89 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vryzas »

"Kako nas mogu natjerati da koristimo nešto što mi nećemo ??? Po kojem zakonu ???
Ako ima koji pravnik na forumu, da nam dadne savjet, pa da ih tužimo,...
Hoću fakat da osnujem udruženje građana koji ne žele da se griju na toplane i da se organiziramo i tužimo ... Ko je zato ... da se povežemo. Zajedno smo jači ..."



+1
:thumbup:
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#90 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Hemera »

uglavnom šalju oni i dalje račune a sve manje griju.banda :x
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#91 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Eleonora »

Zna li iko po kojem principu iz Toplana gase grijanje? Po cemu to oni sebi uzimaju za pravo da nam iskljuce grijanje? Ako je vani ispod nule, pada snijeg, onda ga ukljuce...u suprotnog...iskljuce... Ne kontam stvarno... U mom stanu ( a vidim i komšije se masovno žale ) je pravo hladno ( bez obzira sto trenutno vani nije ''pravo zimsko vrijeme )...LJudi, opet je hladno!

Subota je, ja sjedim u kuci u dzemperu i mrznem se.... Radijatori su led ledeni! Ne mogu nista raditi po kuci - jer mi je hladno!
Pa izvinite, kome ja cijelu godinu plaćam račune???? I to uredno? Nekome ko mi iskljuci grijanje kad mu se ćefne.
Trebam se prehladiti u vlastitom stanu! Mamu vam lopovsku! A znate nam poslati račune tačno na vrijeme : svakog prvog u mjesecu!
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#92 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by rudy81 »

Eleonora wrote:Zna li iko po kojem principu iz Toplana gase grijanje? Po cemu to oni sebi uzimaju za pravo da nam iskljuce grijanje? Ako je vani ispod nule, pada snijeg, onda ga ukljuce...u suprotnog...iskljuce... Ne kontam stvarno... U mom stanu ( a vidim i komšije se masovno žale ) je pravo hladno ( bez obzira sto trenutno vani nije ''pravo zimsko vrijeme )...LJudi, opet je hladno!

Subota je, ja sjedim u kuci u dzemperu i mrznem se.... Radijatori su led ledeni! Ne mogu nista raditi po kuci - jer mi je hladno!
Pa izvinite, kome ja cijelu godinu plaćam račune???? I to uredno? Nekome ko mi iskljuci grijanje kad mu se ćefne.
Trebam se prehladiti u vlastitom stanu! Mamu vam lopovsku! A znate nam poslati račune tačno na vrijeme : svakog prvog u mjesecu!

nema tu principa...njihova je logika da se grijanje pali (naravno u grijnom periodu) ako je tri dana temeperatura ispod 12 stepeni, al zato kad je zavrnuti onda ne treba proci ni tri sata nakon sto se temperatura podigne iznad te granice...

hajvani
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#93 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Hemera »

trebaju obezbijediti da se grijem kad ja hoocu i koliko ja hocu da trosim
a ne da me prisiljava da trosim njegovo koliko je odredio
pa me i ne cudi kako su duzni za gas kad se razmecu sa njim po svojim nekim retardiranim normativima
vjerujem da ne bi proizveli tolike dugoe za gas
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#94 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Better Man »

Da ste pametni vi koji ste ovisni od toplanama svi bi ste se digli na noge i tražili ne samo smjenu uprave, već potpunu reorganizaciju i odbili bi ste da im plaćate i pfening sve dok ne budu ukinuli monopol i robovlasnički sitem pružanja usluge! Toplane su najgora vrsta legalne mafije koju štiti kantonalna vlada i poslanici u skupštini KS!
lajkujMe
Posts: 12256
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#95 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by lajkujMe »

Better Man wrote:Da ste pametni vi koji ste ovisni od toplanama svi bi ste se digli na noge i tražili ne samo smjenu uprave, već potpunu reorganizaciju i odbili bi ste da im plaćate i pfening sve dok ne budu ukinuli monopol i robovlasnički sitem pružanja usluge! Toplane su najgora vrsta legalne mafije koju štiti kantonalna vlada i poslanici u skupštini KS!

Monopol ce ostati kako god okrenes, ogromna ulaganja bi bila potrebna za novog distributera grijanja :D
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#96 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Truba »

imajte nešto alternativno
ja se sjećam prije rata kao dječak sam volio učiti ležeći na podu a mala grijalica mi puše u lice :D
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#97 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Hemera »

problem je u tome što se i pod odjavom grijenja ono i dalje mora plaćati,a da extra plaćam što oni nekada ne griju ne pada mi napamet
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#98 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vryzas »

Juce na radiju slusam kako najavljuju poskupljenje od marta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :dance:
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#99 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Hemera »

http://www.avaz.ba/vijesti/sarajevo/od- ... e-grijanja

marva,pretpostavljam da cu na zajendickom mjerilu za vodu palacati hajcanje ostalih kretena po haustoru
User avatar
jazzer
Posts: 7215
Joined: 20/12/2004 14:44

#100 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by jazzer »

Mislim da se jutros jako stucalo zenskom dijelu uposlenika toplana...U 7:15 kod mene radijatori
jedva da su bili mlaki :x :x A januarski racun sam platio jos 02.02.2013. Stoka jedna nesposobna!!
Post Reply