KJKP TOPLANE Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#51 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Don Zivconi »

mali_balon wrote:
Don Zivconi wrote:Ja kontam da ugrdim ovaj kalometar bili su prije rata pa su ih odfikarili :x a pored ovoga hocu i svoj sat za vodu tako da mogu lagano ...

ima li neko predstavu za stan od 50m2 koliko bi mjesecno dolazilo grijanja preko kalometra full opterecenje :mrgreen:

Ma ja samo to nesta racunao i prekontavao, sve je to u 5deka ili dkg sto bi narod rekao. Ne sikiraj se nece oni nista "izbaciti" povoljno za nas, ako bi ti kalometri tako fercerali, svi bi "presli" na njih.
Kontam da narod nece postavlja kalometre jer su jako skupi kao i vodomjeri, ja cu postaviti pa sta bude :mrgreen:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#52 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by VjecitiStudent »

Takodjer
Living room temperatures
18-21C - comfortable temperature
9-12 or 24+C: Risk of stroke and heart attack
21-24C or 16-18C - some discomfort
12-16C - risk of respiratory disease
Less than 9C - risk of hypothermia

http://www.eci.ox.ac.uk/research/energy ... pter04.pdf
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#53 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by BHF_Manijak »

VjecitiStudent wrote:
vjesticanametli wrote:jasta je..meni nije :roll:
Sto je jos uvijek 2,5 stepena vise nego temperatura prosjecnog doma kod siromasnih Britanaca.

Takodjer, WHO kaze da je 20 stepeni C dovoljno
the World Health Organization's standard for warmth says 18C (64F) is suitable for healthy people who are appropriately dressed. For those with respiratory problems or allergies, they recommend a minimum of 16C (60.8C); and for the sick, disabled, very old or very young, a minimum of 20C (68F).
http://www.bbc.co.uk/news/magazine-12606943
A boli nekog djon sto neko tamo kaze koliko je stpeni "ugodno" ako je frajeru zima, jarane nisu svi isti. Neko podnosi 20 stepeni, a nekom je ugodno na 25! Mislim da je to individualno i da nema meni sta govorit neki tamo strucnjak kolika je idealna temperatura u sobi. Ja iskreno volim toplije, kod mene odlicno grijanje radi i pored jako stare stolarije, nekih 24-25° mi je u stanu, sto je za mene odlicno.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#54 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by VjecitiStudent »

BHF_Manijak wrote: A boli nekog djon sto neko tamo kaze koliko je stpeni "ugodno" ako je frajeru zima, jarane nisu svi isti. Neko podnosi 20 stepeni, a nekom je ugodno na 25! Mislim da je to individualno i da nema meni sta govorit neki tamo strucnjak kolika je idealna temperatura u sobi. Ja iskreno volim toplije, kod mene odlicno grijanje radi i pored jako stare stolarije, nekih 24-25° mi je u stanu, sto je za mene odlicno.
Individualno definitivno jeste, samo sto se najveci dio populacije uklapa u ovih 18-21 iz preporuke, tako da i masovno grijanje treba podesavati prema njima, a ne prema ovima sa ekstremnih krajeva spektra.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#55 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vjesticanametli »

ama ne uklapa se niko sam vec smo uklopljeni od njih nazor......pa kad sunce (zubato) progrije oni gase grijanje i to je neka vrsta uklapanja i silovanja naroda
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#56 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by BHF_Manijak »

VjecitiStudent wrote:
BHF_Manijak wrote: A boli nekog djon sto neko tamo kaze koliko je stpeni "ugodno" ako je frajeru zima, jarane nisu svi isti. Neko podnosi 20 stepeni, a nekom je ugodno na 25! Mislim da je to individualno i da nema meni sta govorit neki tamo strucnjak kolika je idealna temperatura u sobi. Ja iskreno volim toplije, kod mene odlicno grijanje radi i pored jako stare stolarije, nekih 24-25° mi je u stanu, sto je za mene odlicno.
Individualno definitivno jeste, samo sto se najveci dio populacije uklapa u ovih 18-21 iz preporuke, tako da i masovno grijanje treba podesavati prema njima, a ne prema ovima sa ekstremnih krajeva spektra.
E bas bih volio vidjeti ankeu sa nekim uzorkom od 300-400 ljudi pa da vidim da li je svima idealno kad ti je "onako" toplo u stanu.
Ja sam sa svojim grijanjem prezadovoljan, jos kad bih stolariju promjeno i kad bi se fasade zgrade uradila, bio bi mi "dzehennem". :mrgreen:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#57 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by VjecitiStudent »

BHF_Manijak wrote:
VjecitiStudent wrote:
BHF_Manijak wrote: A boli nekog djon sto neko tamo kaze koliko je stpeni "ugodno" ako je frajeru zima, jarane nisu svi isti. Neko podnosi 20 stepeni, a nekom je ugodno na 25! Mislim da je to individualno i da nema meni sta govorit neki tamo strucnjak kolika je idealna temperatura u sobi. Ja iskreno volim toplije, kod mene odlicno grijanje radi i pored jako stare stolarije, nekih 24-25° mi je u stanu, sto je za mene odlicno.
Individualno definitivno jeste, samo sto se najveci dio populacije uklapa u ovih 18-21 iz preporuke, tako da i masovno grijanje treba podesavati prema njima, a ne prema ovima sa ekstremnih krajeva spektra.
E bas bih volio vidjeti ankeu sa nekim uzorkom od 300-400 ljudi pa da vidim da li je svima idealno kad ti je "onako" toplo u stanu.
Ja sam sa svojim grijanjem prezadovoljan, jos kad bih stolariju promjeno i kad bi se fasade zgrade uradila, bio bi mi "dzehennem". :mrgreen:
Zanimljivo bi bilo saznati koju temperaturu u stanu drze oni koji se griju na plin, struju, drva, tj.oni koji svoje troskove grijanja u potpunosti podmiruju iz svog dzepa.
Takodjer, gornje cifre nisu rezultat nekakve "ankete", vec rezultat mnogobrojnih referentnih studija.
No lako je spisak zelja praviti dok god Kanton subvencionira grijanje.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#58 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by VjecitiStudent »

micki125 wrote:
VjecitiStudent wrote:[

Zanimljivo bi bilo saznati koju temperaturu u stanu drze oni koji se griju na plin, struju, drva, tj.oni koji svoje troskove grijanja u potpunosti podmiruju iz svog dzepa.
Takodjer, gornje cifre nisu rezultat nekakve "ankete", vec rezultat mnogobrojnih referentnih studija.
No lako je spisak zelja praviti dok god Kanton subvencionira grijanje.
24C

kad si već znatiželjan.....
Ti tvornico sumpor dioksida, čađi i dima, ne javljaj se. :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#59 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by BHF_Manijak »

VjecitiStudent wrote: Zanimljivo bi bilo saznati koju temperaturu u stanu drze oni koji se griju na plin, struju, drva, tj.oni koji svoje troskove grijanja u potpunosti podmiruju iz svog dzepa.
Takodjer, gornje cifre nisu rezultat nekakve "ankete", vec rezultat mnogobrojnih referentnih studija.
No lako je spisak zelja praviti dok god Kanton subvencionira grijanje.
Pa i rezultati referentnih studija svakodnevno iizlaze kako je ovo ili ne nezdravo jesti, piti itd pa se opet to konzumira. Poenta je dakle da ljudi ne izbjegavaju konzumirati ono sto je stetno po njih, pa tako ni tih 20°, ma koliko to "zdravija temperatura za zivjeti" bila, ipak mislim da bi svako malo vise sebi "nalozio" da moze. :mrgreen:

To za subvenciju nisam u toku, samo znam da sam redovni platisa i da se ne grijem na guzove! :mrgreen:
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#60 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by mayab »

BHF_Manijak wrote:
VjecitiStudent wrote: Zanimljivo bi bilo saznati koju temperaturu u stanu drze oni koji se griju na plin, struju, drva, tj.oni koji svoje troskove grijanja u potpunosti podmiruju iz svog dzepa.
Takodjer, gornje cifre nisu rezultat nekakve "ankete", vec rezultat mnogobrojnih referentnih studija.
No lako je spisak zelja praviti dok god Kanton subvencionira grijanje.
Pa i rezultati referentnih studija svakodnevno iizlaze kako je ovo ili ne nezdravo jesti, piti itd pa se opet to konzumira. Poenta je dakle da ljudi ne izbjegavaju konzumirati ono sto je stetno po njih, pa tako ni tih 20°, ma koliko to "zdravija temperatura za zivjeti" bila, ipak mislim da bi svako malo vise sebi "nalozio" da moze. :mrgreen:

To za subvenciju nisam u toku, samo znam da sam redovni platisa i da se ne grijem na guzove! :mrgreen:
A iz kojeg - čijeg to ja dzepa , nego iz svog placam grijanje, kakva subvencija covjece; toplane griju 6-7 mjeseci, a ja uredno placam 12 mjeseci u godini po cca 96 KM???
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#61 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Hemera »

VjecitiStudent wrote:Takodjer
Living room temperatures
18-21C - comfortable temperature
9-12 or 24+C: Risk of stroke and heart attack
21-24C or 16-18C - some discomfort
12-16C - risk of respiratory disease
Less than 9C - risk of hypothermia

http://www.eci.ox.ac.uk/research/energy ... pter04.pdf
meni od centralnog bude oko 25 safra po kuci prava
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#62 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by quarterback »

meni ne bude, obucem japanke i stavim suncane naocale
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#63 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by VjecitiStudent »

mayab wrote:
BHF_Manijak wrote:
VjecitiStudent wrote: Zanimljivo bi bilo saznati koju temperaturu u stanu drze oni koji se griju na plin, struju, drva, tj.oni koji svoje troskove grijanja u potpunosti podmiruju iz svog dzepa.
Takodjer, gornje cifre nisu rezultat nekakve "ankete", vec rezultat mnogobrojnih referentnih studija.
No lako je spisak zelja praviti dok god Kanton subvencionira grijanje.
Pa i rezultati referentnih studija svakodnevno iizlaze kako je ovo ili ne nezdravo jesti, piti itd pa se opet to konzumira. Poenta je dakle da ljudi ne izbjegavaju konzumirati ono sto je stetno po njih, pa tako ni tih 20°, ma koliko to "zdravija temperatura za zivjeti" bila, ipak mislim da bi svako malo vise sebi "nalozio" da moze. :mrgreen:

To za subvenciju nisam u toku, samo znam da sam redovni platisa i da se ne grijem na guzove! :mrgreen:
A iz kojeg - čijeg to ja dzepa , nego iz svog placam grijanje, kakva subvencija covjece; toplane griju 6-7 mjeseci, a ja uredno placam 12 mjeseci u godini po cca 96 KM???
96kmx12, za grijanje 80m2, pretpostavljam?
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#64 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Truba »

plaćaš ljeti da ne bi plaćao zimi duplo više

ako vam se ne sviđa centralno zamijenite stan s nekim ko nema centralno pa se grijte na drva
doće vas jeftinije
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#65 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Truba »

VjecitiStudent wrote: Zanimljivo bi bilo saznati koju temperaturu u stanu drze oni koji se griju na plin, struju, drva, tj.oni koji svoje troskove grijanja u potpunosti podmiruju iz svog dzepa.
Takodjer, gornje cifre nisu rezultat nekakve "ankete", vec rezultat mnogobrojnih referentnih studija.
No lako je spisak zelja praviti dok god Kanton subvencionira grijanje.
grijem 32 kvadrata na drva

sve ispod 23 je loše i nepodnošljivo...
na 18 se smrzavam :mrgreen:
obično nahajcam na 25 jer ne znam ili ne mogu kontrolirati...
jbg ubaciš tri bilje... bude hladno... dodaš još dvije nakon sat nepodnošljivo vruće :mrgreen:
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#66 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by mayab »

mayab je napisao/la:

BHF_Manijak je napisao/la:

VjecitiStudent je napisao/la:Zanimljivo bi bilo saznati koju temperaturu u stanu drze oni koji se griju na plin, struju, drva, tj.oni koji svoje troskove grijanja u potpunosti podmiruju iz svog dzepa.
Takodjer, gornje cifre nisu rezultat nekakve "ankete", vec rezultat mnogobrojnih referentnih studija.
No lako je spisak zelja praviti dok god Kanton subvencionira grijanje.



Pa i rezultati referentnih studija svakodnevno iizlaze kako je ovo ili ne nezdravo jesti, piti itd pa se opet to konzumira. Poenta je dakle da ljudi ne izbjegavaju konzumirati ono sto je stetno po njih, pa tako ni tih 20°, ma koliko to "zdravija temperatura za zivjeti" bila, ipak mislim da bi svako malo vise sebi "nalozio" da moze. :mrgreen:

To za subvenciju nisam u toku, samo znam da sam redovni platisa i da se ne grijem na guzove! :mrgreen:



A iz kojeg - čijeg to ja dzepa , nego iz svog placam grijanje, kakva subvencija covjece; toplane griju 6-7 mjeseci, a ja uredno placam 12 mjeseci u godini po cca 96 KM???



96kmx12, za grijanje 80m2, pretpostavljam?
NE , 69 m2 su u pitanju!
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#67 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by JoseMujica »

zaboravljate PDV...izađe negdje skoro pa 1,4 KM po kvadratu
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#68 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Zovem se Zelena »

mali_balon wrote:
Don Zivconi wrote:Ja kontam da ugrdim ovaj kalometar bili su prije rata pa su ih odfikarili :x a pored ovoga hocu i svoj sat za vodu tako da mogu lagano ...

ima li neko predstavu za stan od 50m2 koliko bi mjesecno dolazilo grijanja preko kalometra full opterecenje :mrgreen:

Ma ja samo to nesta racunao i prekontavao, sve je to u 5deka ili dkg sto bi narod rekao. Ne sikiraj se nece oni nista "izbaciti" povoljno za nas, ako bi ti kalometri tako fercerali, svi bi "presli" na njih.
Pa i sa njima zavrnu pipu u 22:00 :) Plaćaš nešto malo paušalno i ostalo po potrošnji i koliko sam čula od prijateljice temperatura rijetko prelazi 23-24 C iako ona stavlja na 26. (novogradnja, Tibra)
User avatar
mliječni put
Posts: 31
Joined: 24/11/2011 19:13

#69 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by mliječni put »

Jutros radijatori gotovo hladni. Zovem Toplane, a objašnjenje je da je vani 8 stepeni i da je dovoljno koliko ugriju!!!! Uredan sam platiša i sada uredno sjedim u debeloj trenerci, s dekom i debelim čarapama!

Evidentno je da Toplane u zadnje vrijeme lošije griju i kraće vrijeme je zagrijavanjanja, valjda s namjerom da se uštedama prema potrošačima pokriju gubici usljed lopovluka i lošeg menadžementa.

A sada pitanje za pravnike i sve ostale korisnike usluga Toplana - da li imate ugovor s Toplanama o isporuci toplotne energije? Koliko znam moji nikada nisu potpisali nikada ugovor s Toplanama Ako neko ima ugovor možda bi bilo dobro da stavi na web. Recimo svi smo potpisali ugovore s Elektroprivrednom iako i ona ima monopol na tržištu, pa zašto ne obnove ugovore s Toplanama (ako su ikada postojali) da znamo prava i obaveze kako potrošača tako i Toplana. Ovo je tržišna ekonomija i imam pravo da znam za svoj novac šta dobijem.

U ovome najviše mrzim sebe, jer sjedim u hladnom stanu kao bekan i trčim svakog 5. u mjesecu da platim račun. Kako nismo baš narod od revolucije i sjedimo dok nam cijede zadnju kap krvi i znoja, onda barem ako ima pravnik da nam pojasni oko ugovora, jer mislim definitivno da i zakonski trebamo imati ugovor. Oni daju uslugu, mi plaćamo. Na primitiku i plaćanju računa ipak se ne može završiti sva priča na relaciji potrošač-isporučilac
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#70 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

mliječni put wrote:A sada pitanje za pravnike i sve ostale korisnike usluga Toplana - da li imate ugovor s Toplanama o isporuci toplotne energije? Koliko znam moji nikada nisu potpisali nikada ugovor s Toplanama Ako neko ima ugovor možda bi bilo dobro da stavi na web. Recimo svi smo potpisali ugovore s Elektroprivrednom iako i ona ima monopol na tržištu, pa zašto ne obnove ugovore s Toplanama (ako su ikada postojali) da znamo prava i obaveze kako potrošača tako i Toplana. Ovo je tržišna ekonomija i imam pravo da znam za svoj novac šta dobijem.
Posebna tema koju sam htjela otvoriti. Uzmem ključeve u Tibri, potpišem ugovor sa Elektroprivredom, i odem u Toplane da sa njima potpišem ugovor, traže mi original od notara plus original od suda plus... plus.. onesvjestim se šta sve ne, kako nisam imala to sve uz sebe i ne potpišem ugovor. U tom stanu ne živim, a redovno mi ispostavljaju račune, iako nisam ni provjerila radijatore, pa sad kontam zašto uopće potpisivati ugovor i sve to nositi kad ionako dobivam račune :D
User avatar
mliječni put
Posts: 31
Joined: 24/11/2011 19:13

#71 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by mliječni put »

znači nije važan ugovor, samo daj pare :twisted: Koliko se sjećam Elektoprivreda nije tražila ništa od ovoga, samo su poslali ugovore. Vjerojatno treba dodatna dokumentacija ako se mijenja ime vlasnika na računu.

Ma više ne znam šta da čovjek radi da natjera službe da rade svoj posao iskreno, a nešto kontam i da potpisujemo ugovore, oni ih sastave, a ti moraš potpisati htio ne htio. Da smo normalna država udruženje za zaštitu potrošača bi pregovaralo u ime korisnika o pravima i obavezama jednih i drugih, ali kako kod nas ništa nije normalno, podrazumijeva se da će grijati kada i koliko im se ćefne :sad:

totalno ludilo u državi, totalno ... :(
U januaru radijatori na 20% energije rade,
benzin poskupljuje, a u zadnjih nekoliko godina cijena na svjetskom tržištu najniža,
kiša pada, a imamo redukcije vode
Vilsonovim ne možeš proći, a da ti ostane mobitel u džepu, dok se postavlja video nadzor u aleji na Ilidži jer stablo kestena nešto nije dobro,
radnicima GRASA ide na neku stvar (da prostiš) novi direktor i 500 hiljada ljudi ostave bez gradskog prijevoza ...

imam samo jednu želju, što dalje i što brže :run: odavde
globalko
Posts: 3
Joined: 25/08/2011 19:03

#72 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by globalko »

"Ministar prostornog uređenja i zaštite okoliša Kantona Sarajevo Zlatko Petrović kazao je danas (16.01.2013) u kratkom razgovoru za Agenciju FENA da bi tokom februara trebalo doći do primjene novih tarifnih cijena za komunalne usluge.....
...Za Toplane je PROCJENA prema sadašnjoj cijeni energenta da bi minimalno poskupljenje trebalo biti
33 posto što bi omogućilo da Toplane servisiraju cijenu komunalne usluge bez ikakvih dodatnih sredstava za ulaganje.

ako plaćate cc.35KM mjesecno nova cijena je 46.55 (nije receno - /+ PDV jer nema niti jedan primjer, odnosno to će biti NOVIH 33% (na postojeći ukupni iznos) +PDV 17%) a to je 53,46KM u odnosu na 35KM dosadašnjih,
odnosno godišnje umjesto 420KM tražiti će 641,52KM (sto je vise od 33%) u mogućoj verziji (ako korisnici toplana budu :zzzz: ) uglavnom "ratni" dug prebijaju preko redovnih platiša (pa dokle više - 20 godina)...
nažalost, ne postoji udruženje koje bi ZAHTJEVALO kako je izvršena "PROCJENA" a ne STRUČNA ANALIZA (jer ako se pogriješi da mogu odgovarati. Ovako, za PROCJENU niko nemože krivično odgovarati - poput bacanja pogleda u dalj).
Na bazi te famozne "PROCJENE" za koju znamo samo da je procjena i ništa više. niti jednog objašnjenja šta i kako, na koji način, koje vrijeme,...
TOPLANE će ubrati dodatnih par MILIONA KM. I to KORISNICI "KUPUJU". priču
Ako i posao završavaju ovako, onda nije ni čudo što gomilaju gubitke u milionima. Ni ovo povećanje na bazi procjene neće pomoći.
PRAVA PROCJENA BI BILA DA OGROMNI NOVCI IZ TOPLANA "NESTAJU" I "TOPE SE". DA SE NE VRŠI DOVOLJNO TRANSPARETNO PUBLIKOVANJE INFORMACIJA KAKO TO ZAHTJEVA SVAKO JAVNO PREDUZEĆE PREMA ZAKONIMA, DA SE SISTEMATSKI ZADUŽUJE I NA MALA VRATA PRIVATIZUJE.
O VIZIJI I MISIJI, I PLANOVIMA ZA UNAPREĐENJE TOPLANA NE POSTOJI OZBILJNA STUDIJA ŠTO VIŠE GOVORI O "TRANSFERU" KOJI SE PRIPREMA.

Jedno je sigurno: Korigovati treba mnogo što šta u TOPLANAMA, od SMJENE Upravnog odbora, drugih ljudi koji vedre i oblače ( u ovom JAVNOM PREDUZEĆU) kao i mogući uticaj vladajućih političkih stranaka koje su navikle da "muzu".
Što se tiče korekcije cijena - hmm Cjenovnik TOPLANA "U izradi – molimo da kontaktirate Centre za korisnike." na njihovoj webstranici je već dvije godine isti (tj: u izradi)(da li ste se ikada zapitali zašto?)

Mišljenja sam da TOPLANE nisu niti trebaju biti NIČIJA PRČINA da preko nje (čitaj građana korisnika) pokrivaju svoju nesposobnost u iznalaženju kvalitetnih rješenja koji se ne ogledaju jedino u enormnom povećanju cijene.
U izjavi Ministra ima 100% materijala za krivičnu prijavu, nesavjestan rad i pribavljanje materijalne i NOVČANE koristi KJKP TOPLANE ali tužioci se dijelom finansiraju iz ovog povećanja -koja ironija!
:bih:
wajar
Posts: 51
Joined: 08/10/2012 06:43

#73 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by wajar »

Postoji li ikakav način da se ukine centralno grijanje u stanu ?

(znam za varijantu ukidanja na određeno vrijeme + 40 % plaćanja za grijanje iz susjednih stanova.)

Da li postoji način da se skroz odsijeku cijevi i da se više ne plaća ništa ?

Čuo sam da to ide preko suda ... Da li sam dobro čuo ... :(
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#74 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vjesticanametli »

wajar wrote:Postoji li ikakav način da se ukine centralno grijanje u stanu ?

(znam za varijantu ukidanja na određeno vrijeme + 40 % plaćanja za grijanje iz susjednih stanova.)

Da li postoji način da se skroz odsijeku cijevi i da se više ne plaća ništa ?

Čuo sam da to ide preko suda ... Da li sam dobro čuo ... :(

ovo boldirano tumace kako njima odgovara tj. ako ti iskljucis u svom stanu onda kazu oni te griju
a ako ugase u stanu do tebe onda nedaju reci da je u tvom stanu hladnije tj. da te hlade
to je moj slucaj i evo smisljam danima sta konkretno da stavim u dopis i da im se obratim ponovo jer tvrde da mi je toplo :x
u svakom slucaju prestacu placati najvjerovatnije iako sam uredan platisa pa taj novac sa strane samo gurnem svaki mjesec a oni nek se jebu..............bice neplatisa sve vise a rastjeruju i ovo sto placa
:x
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#75 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by JoseMujica »

wajar wrote:Postoji li ikakav način da se ukine centralno grijanje u stanu ?

(znam za varijantu ukidanja na određeno vrijeme + 40 % plaćanja za grijanje iz susjednih stanova.)

Da li postoji način da se skroz odsijeku cijevi i da se više ne plaća ništa ?

Čuo sam da to ide preko suda ... Da li sam dobro čuo ... :(
čuo sam za slučaj na Ciglanama gdje im je tip na kraju otpilao cijevi i tek ga onda isključili

ova šuplja o 40 % cijene je takav brezobrazluk da ih sve zapalit treba...zašto onda oni nama ne plaćaju naknadu što njihove šugave cijevi prolaze kroz naše stanove?
Post Reply