KJKP TOPLANE Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#26 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Hemera »

ne napisah da nije tacno da nije bilo poskupljenja grijanja
bilo je i to svaki put na nerealnu cijenu grijanja godinama
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25766
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#27 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by BHF_Manijak »

Moze li mi neko objasniti detaljnije kako zamisljaju u buducnosti ovo placanje? Kao placat ce se kao i dosad svih 12 mjeseci plus dodatno ostalih 7 u kojima ima grijanje ili??? :roll: Sadasnja cijena mi je 75, eh sad koliko manje bi placo u onim mjesecima kada nemam grijanja?

Sto se povecanja cijene idu onom najlaksom putanjom otac ih hebo, znaci umjesto da nagradi redovne platise a da ovim supcima (koji imaju lovu a ne placaju!!!) sto ne placaju hebu majku i nekako rijese problem, oni idu linijom manjeg otpora tako sto ce povecati cijenu i rijesiti problem ovih neplatisa! Kao ko ih jebe, svakako ce ovi sto dosad placaju placati i dalje i tako platiti onu razliku koju prave neplatise! Fuj, ali to savrseno odgovara nasem mentalitetu, "sto bi se ja zajebavo, ovako je lakse"! :x :x :x
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#28 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by quarterback »

vjesticanametli wrote:trenutno 20 stepeni u dnevnoj sobi
kod mene je uobicajeno 26,5 - 27, trenutno je 26,7 s tim da je grijanje davno prestalo (22:50)
mali_balon
Posts: 11360
Joined: 12/09/2012 09:57

#29 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by mali_balon »

Dok nisam skontao da je problem stolarija ja ih zvao i zalio se na zimu i oni dodju i kazu u stanu treba biti minimalno 23 stepena, problem je u tome sto oni dodju da to mjere u sred bijela dana izmedju 12 i 3 popodne i ciko samo ufura i stane u sred sobe i kaze jel 23, naravno da jest cak i vise, pogotovu ako je vani ljep dan, i gotovo.
Pa se kasnije zali kome hoces, nije do njih.
Kakvi su radijatori (gus ili alu), pa stolarija, pa izolacija fasade pa jel podno grijanje, svasta nesta uzeti u obzir, jer kako rekoh oni dodju izmjete i sto se njih tice sve ok.
User avatar
Truba
Posts: 81621
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#30 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Truba »

pa ne puštaj ga unutra između 12 i 3 kada je lijep dan
traži da dođe u drugo vrijeme
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#31 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vjesticanametli »

da dolaze oko 13 h
ali ja cu opet traziti umanjenje racuna jer ovo nije normalno
stolarija je dobra a radijatori su gusani oni stari kao prije rata
stan renoviran ali kazem opet hladno majku mu
sutra cu im pisati i odnijeti opet na protokol u toplane
mamu im :x
mali_balon
Posts: 11360
Joined: 12/09/2012 09:57

#32 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by mali_balon »

vjesticanametli wrote:da dolaze oko 13 h
ali ja cu opet traziti umanjenje racuna jer ovo nije normalno
stolarija je dobra a radijatori su gusani oni stari kao prije rata
stan renoviran ali kazem opet hladno majku mu
sutra cu im pisati i odnijeti opet na protokol u toplane
mamu im :x
Ponovo ozraci radijatore, jer ce rec da je i to problem, ma za njih je sve drugo problem osim njih, kontas.
I ne daj da ti mjeri kod radijatora ili blizu plafona, najbolje ti je na sredini sobe u visini grudnog kosa ili u hodniku.

@swan
Ja i onda on napise da ga nisam pustio da uradi mjerenje, ma znas kakvi su... valja se naoruzati zivcima i strpljenje kad sa njima deveras.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#33 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vjesticanametli »

tako ce i biti
pa nemam vise sta odzraciti iz njih ali sto ti kazes maaaaa nije do njih ĐŽe bi bilo :roll: krmad
Last edited by vjesticanametli on 09/01/2013 11:11, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#34 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by VjecitiStudent »

VjecitiStudent wrote:
drugi profil wrote:
VjecitiStudent wrote:
Neposluh moze voditi samo potpunom krahu i povratku drveta i uglja u jos 50 000 sarajevskih domova.
Sto? Hoce li to svima zavrnuti grijanje? Nece, naravno. Ali ce shvatiti poruku, nadam se. Sutiti i trpiti je najgore.
Zavrnuti nece vec ce bankrotirati, sto ti dodje na isto.
GRAS je na samo korak od stecaja, sto znaci da je Kanton ostao bez novca.
Ministar saobraćaja: Neminovan je stečaj Grasa

Ko je sljedeci?
User avatar
drug_profi
Posts: 50545
Joined: 16/07/2012 16:00

#35 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by drug_profi »

Ja se uopste ne sekiram sto GRAS ide pod stecaj. Nece grad ostati bez javnog prevoza i nece GRAS nestati. To ce samo biti konacno prilika za restruktuiranje firme. Bankrot i stecaj nisu nuzno lose stvari za firmu. Nekad je to jedini nacin da se izadje na zelenu granu.
Toplane, vodovod... moraju se prilagoditi. Licna primanja i beneficije uskladiti sa realnim sektorom. Povecati naplatu. Traziti od vlasti da donose zakone gdje ce se obezbjediti naplata (holding i sl.)
Oni sad ocekuju da ih iz go*ana vade ljudi koji nisu ni najmanje krivi za to stanje, oni koji redovno placaju.
Zbog tog bezobrazluka ja i jesam za neposlusnost i prekid placanja racuna, ili bar odugovlacenje placanja, dva-tri mjeseca.
Kad rijese pitanja naplate i usklade svoja primanja nek izracunaju realnu vrijednost, pa kad dobijem uslugu u punom obimu, da dobijam dovoljno toplote i da se mogu istusirati u 3 ujutro i ja cu onda uredno placati kao i do sad.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#36 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by VjecitiStudent »

drugi profil wrote:Ja se uopste ne sekiram sto GRAS ide pod stecaj. Nece grad ostati bez javnog prevoza i nece GRAS nestati. To ce samo biti konacno prilika za restruktuiranje firme. Bankrot i stecaj nisu nuzno lose stvari za firmu. Nekad je to jedini nacin da se izadje na zelenu granu.
Toplane, vodovod... moraju se prilagoditi. Licna primanja i beneficije uskladiti sa realnim sektorom. Povecati naplatu. Traziti od vlasti da donose zakone gdje ce se obezbjediti naplata (holding i sl.)
Oni sad ocekuju da ih iz go*ana vade ljudi koji nisu ni najmanje krivi za to stanje, oni koji redovno placaju.
Zbog tog bezobrazluka ja i jesam za neposlusnost i prekid placanja racuna, ili bar odugovlacenje placanja, dva-tri mjeseca.
Kad rijese pitanja naplate i usklade svoja primanja nek izracunaju realnu vrijednost, pa kad dobijem uslugu u punom obimu, da dobijam dovoljno toplote i da se mogu istusirati u 3 ujutro i ja cu onda uredno placati kao i do sad.
U medjuvremenu, odakle ce se placati racuni Rusima za plin?
User avatar
drug_profi
Posts: 50545
Joined: 16/07/2012 16:00

#37 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by drug_profi »

VjecitiStudent wrote:
drugi profil wrote:Ja se uopste ne sekiram sto GRAS ide pod stecaj. Nece grad ostati bez javnog prevoza i nece GRAS nestati. To ce samo biti konacno prilika za restruktuiranje firme. Bankrot i stecaj nisu nuzno lose stvari za firmu. Nekad je to jedini nacin da se izadje na zelenu granu.
Toplane, vodovod... moraju se prilagoditi. Licna primanja i beneficije uskladiti sa realnim sektorom. Povecati naplatu. Traziti od vlasti da donose zakone gdje ce se obezbjediti naplata (holding i sl.)
Oni sad ocekuju da ih iz go*ana vade ljudi koji nisu ni najmanje krivi za to stanje, oni koji redovno placaju.
Zbog tog bezobrazluka ja i jesam za neposlusnost i prekid placanja racuna, ili bar odugovlacenje placanja, dva-tri mjeseca.
Kad rijese pitanja naplate i usklade svoja primanja nek izracunaju realnu vrijednost, pa kad dobijem uslugu u punom obimu, da dobijam dovoljno toplote i da se mogu istusirati u 3 ujutro i ja cu onda uredno placati kao i do sad.
U medjuvremenu, odakle ce se placati racuni Rusima za plin?
Oces da ga ja platim?

Nemoj se praviti da ne znas o cemu se prica. Nece 50% korisnika placati sve troskove. Ako su to mislili, onda nek sami nadju pare ili nek zavrnu. Ja bih iskreno najvise volio da se uspostave cisti racuni. Jebes pausale. Jos mi bezobraznici salju nekakav letak i kazu grijanje bi kostalo ovoliko da vam naplatimo svu energiju, a naplacujemo vam samo ovoliko.
Pa dobro, mangupi dajte kalorimetre ugradite pa da vidimo.
User avatar
drug_profi
Posts: 50545
Joined: 16/07/2012 16:00

#38 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by drug_profi »

O tom bi se dalo pricati ko bi ih trebao platiti, ali je fol sto oni to ne dozvoljavaju.
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#39 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by nikimostar »

mali_balon wrote:
vjesticanametli wrote:da dolaze oko 13 h
ali ja cu opet traziti umanjenje racuna jer ovo nije normalno
stolarija je dobra a radijatori su gusani oni stari kao prije rata
stan renoviran ali kazem opet hladno majku mu
sutra cu im pisati i odnijeti opet na protokol u toplane
mamu im :x
Ponovo ozraci radijatore, jer ce rec da je i to problem, ma za njih je sve drugo problem osim njih, kontas.
I ne daj da ti mjeri kod radijatora ili blizu plafona, najbolje ti je na sredini sobe u visini grudnog kosa ili u hodniku.

@swan
Ja i onda on napise da ga nisam pustio da uradi mjerenje, ma znas kakvi su... valja se naoruzati zivcima i strpljenje kad sa njima deveras.

Kako se radi ovo ozracivanje radiatora,jel to ima neko da radi,kolikom kosta, :)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#40 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by JoseMujica »

ma imaš na kraju radijatora mali ventil....nešto kao šaraf...uzmeš fino odgovarajući šarafciger i odvneš malo i ispustiš zrak (ako ga ima) sve dok ne počne curiti voda...i to je sva mudrost ovog nuklearnog ozračivanja
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#41 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by nikimostar »

JoseMujica wrote:ma imaš na kraju radijatora mali ventil....nešto kao šaraf...uzmeš fino odgovarajući šarafciger i odvneš malo i ispustiš zrak (ako ga ima) sve dok ne počne curiti voda...i to je sva mudrost ovog nuklearnog ozračivanja

Probat cu,moze li se to raditi i kad su radijatori vruci,ovdje to niko nije radio sigurno od 98,posto niko nije zivio,a u stanu i nije bas nesto toplo,pa kontam mozda bi to barem malo pomoglo :?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#42 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by quarterback »

i treba se raditi dok grijanje radi, pipni radijator, ako je do pola vruc a od pola hladan onda je potrebno ozracivanje, spremi neku staru krpu ili neku staru casu da ti voda ne poprska zid kada odvrnes saraf
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#43 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Don Zivconi »

Ja kontam da ugrdim ovaj kalometar bili su prije rata pa su ih odfikarili :x a pored ovoga hocu i svoj sat za vodu tako da mogu lagano ...

ima li neko predstavu za stan od 50m2 koliko bi mjesecno dolazilo grijanja preko kalometra full opterecenje :mrgreen:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#44 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vjesticanametli »

naguravala sam se ja za sat za vodu na 2 vertikale kazu eeeeeeee gospoja ne moze :-?
mada kontam da na proljece opet to potegnem i ugradim pa ako hoce nek prihvate a ako nece sta cu im ja
User avatar
drug_profi
Posts: 50545
Joined: 16/07/2012 16:00

#45 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by drug_profi »

vjesticanametli wrote:naguravala sam se ja za sat za vodu na 2 vertikale kazu eeeeeeee gospoja ne moze :-?
mada kontam da na proljece opet to potegnem i ugradim pa ako hoce nek prihvate a ako nece sta cu im ja
Moje naselje je bilo u tom pilot projektu i uspio sam da zgrabim taj vodomjer, jedna vertikala 520 KM. Stanovi sa dvije, oko 1000 KM.
Ima tome i 5-6 godina. Nakon toga cuo sam da sad moras imati saglasnost svih ostalih stanara u ulazu da ugradis to. Automatski se njima poveca recun, jer se gubici i curenja u zgradi dijele na manje ljudi.

Efekat vodomjera je bio oko 5-10 KM (cca.15-30%)mjesecne ustede (cetiri clana - tri zenska), tako da kontam da sam tek sad poceo stediti. Ugradjeno je oko 15-20 mjeraca u zgradi od 72 stana i otprilike 20% su porasli racuni za vodu ostalima.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#46 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vjesticanametli »

sve znam nasla i majstora i bila u vodovodu i sve super ali ne mozes od stoke
a u ulaz doslo svasta i imaju dugove pa znam da nece potpisati svi
sumirprimus
Posts: 81349
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#47 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by sumirprimus »

vjesticanametli wrote:trenutno 20 stepeni u dnevnoj sobi
20 stepeni je regularna temperatura :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#48 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vjesticanametli »

jasta je..meni nije :roll:
mali_balon
Posts: 11360
Joined: 12/09/2012 09:57

#49 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by mali_balon »

Don Zivconi wrote:Ja kontam da ugrdim ovaj kalometar bili su prije rata pa su ih odfikarili :x a pored ovoga hocu i svoj sat za vodu tako da mogu lagano ...

ima li neko predstavu za stan od 50m2 koliko bi mjesecno dolazilo grijanja preko kalometra full opterecenje :mrgreen:

Ma ja samo to nesta racunao i prekontavao, sve je to u 5deka ili dkg sto bi narod rekao. Ne sikiraj se nece oni nista "izbaciti" povoljno za nas, ako bi ti kalometri tako fercerali, svi bi "presli" na njih.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#50 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by VjecitiStudent »

vjesticanametli wrote:jasta je..meni nije :roll:
Sto je jos uvijek 2,5 stepena vise nego temperatura prosjecnog doma kod siromasnih Britanaca.

Takodjer, WHO kaze da je 20 stepeni C dovoljno
the World Health Organization's standard for warmth says 18C (64F) is suitable for healthy people who are appropriately dressed. For those with respiratory problems or allergies, they recommend a minimum of 16C (60.8C); and for the sick, disabled, very old or very young, a minimum of 20C (68F).
http://www.bbc.co.uk/news/magazine-12606943
Post Reply