KJKP TOPLANE Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#152 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Fudo Bosna »

muha_sa wrote:
NediM17 wrote:
muha_sa wrote:
Zimi mi prozori više otvoreni neg zatvoreni :lol:
E da vam hoće uvesti kalorimetre, grijete havu. Ja dobro razmislim kad zimi trebam otvoriti prozor, samo poslije dobrog graha i kupusa kad baš postane neizdrživo. A i napolju ništa bolje od Preventa i komšijskog ćumura iz Kaknja. :shock:
Prvi sam za to :thumbup:

Zato si, je li se grijes preko Toplana ili ne, pa si "zato"?
Kada uvedu tu pljacku i kada prosjecni racuni budu veci 3 i vise puta, jer ce u 80 posto zgrada biti zbirni/zajednicki kalorimetri, za cijelu zgradu /haustor i grijanje ce 3 i vise puta poskupiti...Samo novije zgrade. MarinDvor npr ili Dobrinja mogu imati parcijalne mjerace sve ostale zgrade parcijalne pa dijeli zajednicku potrosnju i "kolji" potrosace...

To je bilo planirano od 01.01.2020...Daj Boze da nikada ne uvedu...

Bas ce biti "veselo"... :(
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#153 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by alipasijaner »

Zivio sam u zgradi na Alipasinom u kojoj je u svrhu pilot projekata bio postavljen kalorimetar za cijeli ulaz - 50 stanova i uz par racuna su slali obracun koliko bi placali da nam obracunavaju po kalorimetru i znate ste.. jebo kalorimetar... obracun po kalorimetru je bio 20tak % skuplji.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#154 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by kloniran »

Da li ce smijenjeni direktor odvesti ove svoje sto ih je doveo mimo konkursa a ima ih vise od 10, i da li ce ovaj dovesti za sobom manje od deset pitanje je za milionče :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#155 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by muha_sa »

Fudo Bosna wrote:
muha_sa wrote:
Prvi sam za to :thumbup:

Zato si, je li se grijes preko Toplana ili ne, pa si "zato"?
Kada uvedu tu pljacku i kada prosjecni racuni budu veci 3 i vise puta, jer ce u 80 posto zgrada biti zbirni/zajednicki kalorimetri, za cijelu zgradu /haustor i grijanje ce 3 i vise puta poskupiti...Samo novije zgrade. MarinDvor npr ili Dobrinja mogu imati parcijalne mjerace sve ostale zgrade parcijalne pa dijeli zajednicku potrosnju i "kolji" potrosace...

To je bilo planirano od 01.01.2020...Daj Boze da nikada ne uvedu...

Bas ce biti "veselo"... :(
Nisam upucen, fakat :-) konto sam da ce svaki stan ponaosob to dobit pa bujrum--zavrnem tamo gdje mi ne treba i to je to
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#156 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vjesticanametli »

Nije muVo :( racuni ce nam biti puuuno veci
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#157 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by drndalo »

muha_sa wrote:
Fudo Bosna wrote:
muha_sa wrote:
Prvi sam za to :thumbup:

Zato si, je li se grijes preko Toplana ili ne, pa si "zato"?
Kada uvedu tu pljacku i kada prosjecni racuni budu veci 3 i vise puta, jer ce u 80 posto zgrada biti zbirni/zajednicki kalorimetri, za cijelu zgradu /haustor i grijanje ce 3 i vise puta poskupiti...Samo novije zgrade. MarinDvor npr ili Dobrinja mogu imati parcijalne mjerace sve ostale zgrade parcijalne pa dijeli zajednicku potrosnju i "kolji" potrosace...

To je bilo planirano od 01.01.2020...Daj Boze da nikada ne uvedu...

Bas ce biti "veselo"... :(
Nisam upucen, fakat :-) konto sam da ce svaki stan ponaosob to dobit pa bujrum--zavrnem tamo gdje mi ne treba i to je to
Ih da je to tako lako...

Cim neko od "njiha" nesto plaho hvali, mi najebaŠmo...
User avatar
Edin H.
Posts: 47026
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#158 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Edin H. »

Ljudi isli na Mjesec, istrazuju Mars, a ovi ne mogu uvesti ventile i pojedinacne kalorimetre za svaki stan.

Za sta sluzi sud ako ih ne moze natjerati?
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#159 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by konektovan »

Edin H. wrote:Ljudi isli na Mjesec, istrazuju Mars, a ovi ne mogu uvesti ventile i pojedinacne kalorimetre za svaki stan.

Za sta sluzi sud ako ih ne moze natjerati?
Oni bi da to urade o nasem trosku...i to su pucali cifre ja mislim 700 KM za kalorime4ar..
User avatar
Edin H.
Posts: 47026
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#160 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Edin H. »

konektovan wrote:
Edin H. wrote:Ljudi isli na Mjesec, istrazuju Mars, a ovi ne mogu uvesti ventile i pojedinacne kalorimetre za svaki stan.

Za sta sluzi sud ako ih ne moze natjerati?
Oni bi da to urade o nasem trosku...i to su pucali cifre ja mislim 700 KM za kalorime4ar..
Ja u pismu koje su poslali nisam video tu opciju pojedinacnog, samo kalorimetra za cijeli ulaz sto apsolutno NISTA ne rijesava, osim njima omogucuje izgovor za vece racune,
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#161 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by P308 »

Tek se godinu dana koristim usluge Toplana (do sada uvijek SarajevoGas) pa se ne sjecam nesto najbolje kakav je racun bio u oktobru prosle godine ali za oktobar ove godine je dosao regularan racun kao u sred zime iako je sezona grijanja od 15.10., ili grijesim? A da ne pricam da ljepsi oktobar nismo mogli ni sanjati pa samim tim se nisu bas nesto trudili pretjerano zagrijavati stanove ni od 15.10. ....Je li ovaj racun ok ili je kakva greska? :D Samo provjeravam :D
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#162 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by konektovan »

P308 wrote:Tek se godinu dana koristim usluge Toplana (do sada uvijek SarajevoGas) pa se ne sjecam nesto najbolje kakav je racun bio u oktobru prosle godine ali za oktobar ove godine je dosao regularan racun kao u sred zime iako je sezona grijanja od 15.10., ili grijesim? A da ne pricam da ljepsi oktobar nismo mogli ni sanjati pa samim tim se nisu bas nesto trudili pretjerano zagrijavati stanove ni od 15.10. ....Je li ovaj racun ok ili je kakva greska? :D Samo provjeravam :D
113 KM za 53 m2, takoe je oduvek....sa toplanama.. :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17207
Joined: 31/03/2019 14:56

#163 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vjeshalica »

Kod debila isti racun bilo minus 20 i plus 20 vani.
Klasicni balijski lopovluk osmisljen od zelenog kadra

I inace poserem im se na istalaciju
U stanu vec 2 godinu za redom ne mogu da doskocim da radijatori rade kako treba
Ozracio ne ozracio ono prdez unutra
I tako je u jos jednom stanu u vertikali
A ostalim je sve potaman
Jos papak u prizemlju neke svoje radove radio y stanu i ocito nesto sjebo
I haj se ti svadjaj sa budalama i objasnjavaj
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#164 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by drndalo »

Ovako napamet, 7 mjeseci je velikh racuna, a 5 snizenih... Bez obzira na kolicinu grijanja, ili vanjsku temp... Bilo je par puta da su zbog nekih havarija umanjivali racune za x% jer tih dana nije bilo grijanja, ali to je bilo onako, iz zjbncje...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#165 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vjesticanametli »

konektovan wrote:
Edin H. wrote:Ljudi isli na Mjesec, istrazuju Mars, a ovi ne mogu uvesti ventile i pojedinacne kalorimetre za svaki stan.

Za sta sluzi sud ako ih ne moze natjerati?
Oni bi da to urade o nasem trosku...i to su pucali cifre ja mislim 700 KM za kalorime4ar..
Ma jebi ih pocupam i napolje...advokat i sud i mrs stoko
User avatar
Edin H.
Posts: 47026
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#166 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Edin H. »

vjesticanametli wrote:
konektovan wrote:
Edin H. wrote:Ljudi isli na Mjesec, istrazuju Mars, a ovi ne mogu uvesti ventile i pojedinacne kalorimetre za svaki stan.

Za sta sluzi sud ako ih ne moze natjerati?
Oni bi da to urade o nasem trosku...i to su pucali cifre ja mislim 700 KM za kalorime4ar..
Ma jebi ih pocupam i napolje...advokat i sud i mrs stoko
Oni i zloupotrebljavaju sto raja nije jedinstvena, da se udruzi i guraju do Strazbura ako treba.

Cuj zajednicki kaloriferi, i jos da im sedam stoja uletis :lol:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#167 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by P308 »

Hvala vjesalice, drndalo i konektovan na odgovorima :) Racun placen teskog srca :D
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#168 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by drndalo »

I sam sam ti tak'i...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#169 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vjesticanametli »

Zajebala se
lissics
Posts: 501
Joined: 09/08/2018 06:29

#170 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by lissics »

Stan u novogradnji, trebalo bi prijaviti priključke. Izmedju ostalih i potpisati ugovor sa toplanama. Zna li neko da li to moram odmah uraditi ili mogu cekati sljedecu godinu?

Tece li vec taj fiksni dio za stan ili ne? Gospođa na salteru nije znala mi kazati
wolfie
Posts: 893
Joined: 19/10/2010 21:21

#171 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by wolfie »

lissics wrote: 02/12/2019 15:03 Stan u novogradnji, trebalo bi prijaviti priključke. Izmedju ostalih i potpisati ugovor sa toplanama. Zna li neko da li to moram odmah uraditi ili mogu cekati sljedecu godinu?

Tece li vec taj fiksni dio za stan ili ne? Gospođa na salteru nije znala mi kazati
Tece pausal neovisno o tome kad potpises ugovor.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#172 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by vjesticanametli »

Ja nisam nikad potpisala....to nije ug obostrano usklaDZen vec njihove gadosti samo tako da kad su zvali bukvalno rekla odjebite
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#173 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Eleonora »

Oprostite ako je bilo pitanje. Zanima me da li je moguće isključiti dotok centralnog grijanja u stan? Da li iko ima iskustva s tim? Smatram da su Toplane preskupe i ne isplati se toliko novca davati za grijanje.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#174 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by espn »

Ako se slože stanari i ako njima ne stvara problem, i ako postoji mogućnost odspajanje sa sistema grijanja - može.

Najbolje ti je to pitati te iz toplana.
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#175 Re: KJKP TOPLANE Sarajevo

Post by Eleonora »

espn wrote: 14/12/2019 19:59 Ako se slože stanari i ako njima ne stvara problem, i ako postoji mogućnost odspajanje sa sistema grijanja - može.

Najbolje ti je to pitati te iz toplana.
Hvala na odgovoru
Post Reply