KJKP RAD

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
oldtajmer
Posts: 5060
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#51 Re: KJKP RAD

Post by oldtajmer »

Piaty wrote: 17/08/2023 16:25 Ubuduće, zovite Rad isključivo preko Vibera ili Whatsappa jer ovako regularno vam se neće javljati :shock:

Pa ovo ni gazda osrednjeg grila u Čevljanovićima ne bi uveo.

Jbt, u mene stara uopće ne koristi smartphone, a da ne govorim o ljudima koji ne koriste te dvije aplikacije.

Ooooooooojj Bože....
da je bar poziv vec samo putem poruka, ovi moji jedva savladali na viber da se jave i nazovu, poruke su jos misaona imenica :D
k4mi
Posts: 306
Joined: 12/02/2013 10:57

#52 Re: KJKP RAD

Post by k4mi »

Piaty wrote: 17/08/2023 16:25 Ubuduće, zovite Rad isključivo preko Vibera ili Whatsappa jer ovako regularno vam se neće javljati :shock:

Pa ovo ni gazda osrednjeg grila u Čevljanovićima ne bi uveo.

Jbt, u mene stara uopće ne koristi smartphone, a da ne govorim o ljudima koji ne koriste te dvije aplikacije.

Ooooooooojj Bože....
ovo je klix napisao, ne vidim da je tako napisano u njihovoj obavijesti.
User avatar
leki hz
Posts: 590
Joined: 09/09/2011 21:08

#53 Re: KJKP RAD

Post by leki hz »

Brat neki dan išao da plati zaostale račune, izlistali mu neki dug iz 2011, navodno je tužba bila, koja nije poslana na adresu. I on plati 36 maraka. Kamate itd. Ja sam sigurna da je to plaćeno, roditelji rahmetli su uvijek po pola godine odjednom plaćali. Sad sam se zainatila da nađem račune. Hoće li vratiti novac? Da ne idem džaba da se nerviram
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#54 Re: KJKP RAD

Post by holowey »

sve placano, odnekud ispliva dug iz 2005.
njihovi odresci iz tog perioda potpuno izblijedili kao da nista nije stampano na njima... nemam dokaza sta je na tim odrescima placeno ni kada tacno...
kazu utuzeno, sudski troskovi, kamate... kamate za koji period ne znaju mi reci, sta reko pise u presudi, nema presude, nista oni ne znaju... xebo lud zbunjenog
User avatar
konektovan
Posts: 40664
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#55 Re: KJKP RAD

Post by konektovan »

leki hz wrote: 05/09/2023 17:52 Brat neki dan išao da plati zaostale račune, izlistali mu neki dug iz 2011, navodno je tužba bila, koja nije poslana na adresu. I on plati 36 maraka. Kamate itd. Ja sam sigurna da je to plaćeno, roditelji rahmetli su uvijek po pola godine odjednom plaćali. Sad sam se zainatila da nađem račune. Hoće li vratiti novac? Da ne idem džaba da se nerviram
Mene tuzili,..a racuni uredno placeni, imam potvrde. :) :-)
Nedavno doslo sa suda,..finta redovna od kjkp rad. Cuo sam za dosta istih slucajeva.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#56 Re: KJKP RAD

Post by vjeshalica »

Ma i meni su slali izvrsenje jer nisu isknjizili uplate kako treba, jer sam platila unaprijed racune 6 mjeseci. Kakvi samo diletanti tamo rade.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2543
Joined: 16/06/2014 20:33

#57 Re: KJKP RAD

Post by Dosadno mii »

konektovan wrote: 05/09/2023 21:36
leki hz wrote: 05/09/2023 17:52 Brat neki dan išao da plati zaostale račune, izlistali mu neki dug iz 2011, navodno je tužba bila, koja nije poslana na adresu. I on plati 36 maraka. Kamate itd. Ja sam sigurna da je to plaćeno, roditelji rahmetli su uvijek po pola godine odjednom plaćali. Sad sam se zainatila da nađem račune. Hoće li vratiti novac? Da ne idem džaba da se nerviram
Mene tuzili,..a racuni uredno placeni, imam potvrde. :) :-)
Nedavno doslo sa suda,..finta redovna od kjkp rad. Cuo sam za dosta istih slucajeva.
isto
Trebala uplatit 20 km za te sudske troskove, presla na mobilno bankarstvo i nikad nisam platila

Fazon je sto se placa na 6 mj i ti npr platis u decembru, a oni vec poslali tuzbu u novembru za neplacene racune, dok to stigne ti si vec platio, a oni te tuzili
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4842
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#58 Re: KJKP RAD

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Dosadno mii wrote: 06/09/2023 00:42
konektovan wrote: 05/09/2023 21:36

Mene tuzili,..a racuni uredno placeni, imam potvrde. :) :-)
Nedavno doslo sa suda,..finta redovna od kjkp rad. Cuo sam za dosta istih slucajeva.
isto
Trebala uplatit 20 km za te sudske troskove, presla na mobilno bankarstvo i nikad nisam platila

Fazon je sto se placa na 6 mj i ti npr platis u decembru, a oni vec poslali tuzbu u novembru za neplacene racune, dok to stigne ti si vec platio, a oni te tuzili
i meni je isto bilo prosle godine
ja ih zvao, jer sam imao slip od racuna da je placen, teta kaze pa eto platite samo sudske troskove (10tak maraka ako se dobro sjecam).
Nisam se htio peglati, nisam ni imao vremena da hodam, ali definitivno bezobrazluk
Vidim da se nije samo meni desilo
Crvena.Papricica
Posts: 33
Joined: 05/04/2011 17:49

#59 Re: KJKP RAD

Post by Crvena.Papricica »

Dosadno mii wrote: 06/09/2023 00:42
konektovan wrote: 05/09/2023 21:36

Mene tuzili,..a racuni uredno placeni, imam potvrde. :) :-)
Nedavno doslo sa suda,..finta redovna od kjkp rad. Cuo sam za dosta istih slucajeva.
isto
Trebala uplatit 20 km za te sudske troskove, presla na mobilno bankarstvo i nikad nisam platila

Fazon je sto se placa na 6 mj i ti npr platis u decembru, a oni vec poslali tuzbu u novembru za neplacene racune, dok to stigne ti si vec platio, a oni te tuzili
Kako popunite jednu uplatnicu za višemjesečni period?
Dobiti nekog iz Rad-a da objasni šta je potrebno naznačiti na toj uplatnici je nemoguće. Hoću da platim do decembra od augusta račune. Je li im treba negdje navesti šifru korisnika, jer reference su sve različite za svaki mjesečni račun.
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#60 Re: KJKP RAD

Post by HelaS »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 06/09/2023 07:50
Dosadno mii wrote: 06/09/2023 00:42

isto
Trebala uplatit 20 km za te sudske troskove, presla na mobilno bankarstvo i nikad nisam platila

Fazon je sto se placa na 6 mj i ti npr platis u decembru, a oni vec poslali tuzbu u novembru za neplacene racune, dok to stigne ti si vec platio, a oni te tuzili
i meni je isto bilo prosle godine
ja ih zvao, jer sam imao slip od racuna da je placen, teta kaze pa eto platite samo sudske troskove (10tak maraka ako se dobro sjecam).
Nisam se htio peglati, nisam ni imao vremena da hodam, ali definitivno bezobrazluk
Vidim da se nije samo meni desilo
Nije RAD odgovoran, već SUD, jer na Sudu stoje tužbe i po nekoliko godina
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#61 Re: KJKP RAD

Post by Haris.ba »

Crvena.Papricica wrote: 18/09/2023 21:59
Kako popunite jednu uplatnicu za višemjesečni period?
Dobiti nekog iz Rad-a da objasni šta je potrebno naznačiti na toj uplatnici je nemoguće. Hoću da platim do decembra od augusta račune. Je li im treba negdje navesti šifru korisnika, jer reference su sve različite za svaki mjesečni račun.
Platis za august referencom sa iznosom do decembra. Sifru korisnika navedi u uplatilac dijelu, a period navedi u opisu (svrha) doznake.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2543
Joined: 16/06/2014 20:33

#62 Re: KJKP RAD

Post by Dosadno mii »

HelaS wrote: 18/09/2023 22:03
Tvrtko II Kotromanić wrote: 06/09/2023 07:50

i meni je isto bilo prosle godine
ja ih zvao, jer sam imao slip od racuna da je placen, teta kaze pa eto platite samo sudske troskove (10tak maraka ako se dobro sjecam).
Nisam se htio peglati, nisam ni imao vremena da hodam, ali definitivno bezobrazluk
Vidim da se nije samo meni desilo
Nije RAD odgovoran, već SUD, jer na Sudu stoje tužbe i po nekoliko godina
Ma jeste odgovoran.
Jedno je tuzit nekog ko ne placa godinama, drugo je kad tuze nekog jer nije platio koji mjesec, a sami uvale racune od 6 mj odmah.
Nek donose onda svaki mjesec po racun.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4842
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#63 Re: KJKP RAD

Post by Tvrtko II Kotromanić »

HelaS wrote: 18/09/2023 22:03
Tvrtko II Kotromanić wrote: 06/09/2023 07:50

i meni je isto bilo prosle godine
ja ih zvao, jer sam imao slip od racuna da je placen, teta kaze pa eto platite samo sudske troskove (10tak maraka ako se dobro sjecam).
Nisam se htio peglati, nisam ni imao vremena da hodam, ali definitivno bezobrazluk
Vidim da se nije samo meni desilo
Nije RAD odgovoran, već SUD, jer na Sudu stoje tužbe i po nekoliko godina
jeste odgovoran jer ne vode pravilno evidenciju o uplacenim racunima
npr ja sam sve racune platio (uz slip kao potvrdu) i opet mi je doslo to sto je doslo

sud je druga prica, ali ovdje je odgovornost na radu
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#64 Re: KJKP RAD

Post by vjeshalica »

HelaS wrote: 18/09/2023 22:03

Nije RAD odgovoran, već SUD, jer na Sudu stoje tužbe i po nekoliko godina
Ko ustaje sa tuzbom sudu nego RAD kao potrazioc, a na osnovu cega, na osnovu navodno neplacenog racuna....ne mlati
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#65 Re: KJKP RAD

Post by HelaS »

vjeshalica wrote: 19/09/2023 16:08
HelaS wrote: 18/09/2023 22:03

Nije RAD odgovoran, već SUD, jer na Sudu stoje tužbe i po nekoliko godina
Ko ustaje sa tuzbom sudu nego RAD kao potrazioc, a na osnovu cega, na osnovu navodno neplacenog racuna....ne mlati
Opet izlijećeš iz grma, a da nisi pročitala... Nisam pisao za odgovornost zbog neplaćenih računa, nego za dugostrajnost postupka i zakašnjele tužbe po kućnim adresama
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#66 Re: KJKP RAD

Post by bumerangss »

Zna li neko od uposlenih u RAD--u da li oni imaju neki spisak umrlih osoba i po tome idu na adresu da provjere i onda prebace na nekog od živih u toj kući?

Rođaku mi umrla mama prije 14 godina a otac nekad prije rata. Racuni dolazili na mamino ime i neki dan dosli iz rada i rekli ne moze vise dolaziti na umrlog ali vidli i sprat iznad od brata mu koji nije placao nikako racune za smece i sad i njega dodali tj dolaze 2 racuna na 2 brata koliko je ustvari dolazilo samo na mamu oko 8 km po spratu. Sad placaju 2 x 8 km njih dvojca.
Je li to zaista neka njihova "akcija" da izbace rahmetlije i usput vidli ispravljen useljen novi sprat pa i njega sad dodali?
Rođak sumnja da ih nije prijavio neki od komsija koji je znao da placaju 1 umjesto 2 racuna :D

Sta mislite?

I koja je zakonska procedura za "uvođenje" novog platiše, mora li potpisati neki obligacioni ugovor ili je dovoljno da je jedan brat samo tim iz rada rekao ime drugog brata?
Cak pogrijesili i ime tog novog brata platiše :-)
Moze li tako bez licne karte bez potpisa kovog platiše da se pošalje račun?
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#67 Re: KJKP RAD

Post by nlt »

1 stambeni objekat. Kakve sad veze ima broj spratova. Koji lopovi....
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#68 Re: KJKP RAD

Post by _Reds_ »

E čuj jedna stamebni objekat, onda da na jednu zgradu dolazi jedan račun.

Kuće su i tako povlaštene, ne dolaze im po kvadraturi, nego paušalno, a većinom više smeća prave.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#69 Re: KJKP RAD

Post by nlt »

Ima kuća u pravom smislu kuće
Ima kuća gdje je svaki sprat poseban stan. Onda bi trebali imati i različite kućne brojeve
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#70 Re: KJKP RAD

Post by _Reds_ »

Ima li zgrada zasebne brojeve.

Nemojte pravdati nešto što se opravdati ne može.

Jedno domaćinstvo jedan račun. Ili izvoli da platiš po kvadraturi čitave kuće, a ne paušalno.
U biti bi bilo najpoštenije da se plaća po članu domaćinstva.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#71 Re: KJKP RAD

Post by nlt »

Prodajte stanove
Šta da vam kažem :lol:
Ko će kontrolisati je li tačan broj prijavljenih članova domaćinstva
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#72 Re: KJKP RAD

Post by nepass1 »

holowey wrote: 05/09/2023 21:10 sve placano, odnekud ispliva dug iz 2005.
njihovi odresci iz tog perioda potpuno izblijedili kao da nista nije stampano na njima... nemam dokaza sta je na tim odrescima placeno ni kada tacno...
kazu utuzeno, sudski troskovi, kamate... kamate za koji period ne znaju mi reci, sta reko pise u presudi, nema presude, nista oni ne znaju... xebo lud zbunjenog
Vec sam pisao tuzili me za 6KM. Svaki put platim za sest mjeseci. I haj da su tuzili za tih sest mjeseci. Vec samo za jedan mjesec. Nema sanse da sam platio pet a jedan nisam
El_comadante
Posts: 7951
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#73 Re: KJKP RAD

Post by El_comadante »

bumerangss wrote: 20/09/2023 07:03 Zna li neko od uposlenih u RAD--u da li oni imaju neki spisak umrlih osoba i po tome idu na adresu da provjere i onda prebace na nekog od živih u toj kući?

Rođaku mi umrla mama prije 14 godina a otac nekad prije rata. Racuni dolazili na mamino ime i neki dan dosli iz rada i rekli ne moze vise dolaziti na umrlog ali vidli i sprat iznad od brata mu koji nije placao nikako racune za smece i sad i njega dodali tj dolaze 2 racuna na 2 brata koliko je ustvari dolazilo samo na mamu oko 8 km po spratu. Sad placaju 2 x 8 km njih dvojca.
Je li to zaista neka njihova "akcija" da izbace rahmetlije i usput vidli ispravljen useljen novi sprat pa i njega sad dodali?
Rođak sumnja da ih nije prijavio neki od komsija koji je znao da placaju 1 umjesto 2 racuna :D

Sta mislite?

I koja je zakonska procedura za "uvođenje" novog platiše, mora li potpisati neki obligacioni ugovor ili je dovoljno da je jedan brat samo tim iz rada rekao ime drugog brata?
Cak pogrijesili i ime tog novog brata platiše :-)
Moze li tako bez licne karte bez potpisa kovog platiše da se pošalje račun?
Koliko ja znam, oni imaju ekipu koja sa vremena na vrijeme ide i provjerava da li se sve slaže sa njihovim papirima.
User avatar
W0rM
Posts: 2389
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#74 Re: KJKP RAD

Post by W0rM »

Zna li neko tacnu proceduru odjave smetljarine?
User avatar
okanomalo
Posts: 926
Joined: 09/01/2015 16:10

#75 Re: KJKP RAD

Post by okanomalo »

W0rM wrote: 22/09/2023 10:09 Zna li neko tacnu proceduru odjave smetljarine?
odes u komunalno rad sa dokumentacijom a to je zahtjev koji tamo dobijes i ispunis,listing od elektroprivrede da vide da se struja ne koristi zadnjih sest mjeseci i onda ti jos posalju racun za sledeca tri mjeseca. tako da moras platiti 9 mjeseci a da ne koristis njihove usluge. svakog januara to moras dokumentovati i podnositi novi zahtjev a zahtjev podnosis u njihovoj direkciji paromlinska 57.sve sam to prosla i pitam se da li se isplati? :-) lopovluk. ako vec odjavis mogu kontaktirati predstavnike stanara i provjeriti da li je stan prazan. veliki je broj stanova koji se ne koriste (nasi iseljenici masovno kupuju stanove koji prde prazni),vjerujem da od vecine naplacuju uslugu iako u stanovima nema nikoga.
Post Reply