KJKP RAD

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
W0rM
Posts: 2389
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#76 Re: KJKP RAD

Post by W0rM »

okanomalo wrote: 22/09/2023 11:35
W0rM wrote: 22/09/2023 10:09 Zna li neko tacnu proceduru odjave smetljarine?
odes u komunalno rad sa dokumentacijom a to je zahtjev koji tamo dobijes i ispunis,listing od elektroprivrede da vide da se struja ne koristi zadnjih sest mjeseci i onda ti jos posalju racun za sledeca tri mjeseca. tako da moras platiti 9 mjeseci a da ne koristis njihove usluge. svakog januara to moras dokumentovati i podnositi novi zahtjev a zahtjev podnosis u njihovoj direkciji paromlinska 57.sve sam to prosla i pitam se da li se isplati? :-) lopovluk. ako vec odjavis mogu kontaktirati predstavnike stanara i provjeriti da li je stan prazan. veliki je broj stanova koji se ne koriste (nasi iseljenici masovno kupuju stanove koji prde prazni),vjerujem da od vecine naplacuju uslugu iako u stanovima nema nikoga.
Nije kod mene stan no, kuca, i niko tu fakat nije prijavljen. Al ono, cuj struja da se ne koristi, da sad cu ja, struju odcvikat, da ne placam smecarinu... Tuga.
User avatar
okanomalo
Posts: 926
Joined: 09/01/2015 16:10

#77 Re: KJKP RAD

Post by okanomalo »

W0rM wrote: 22/09/2023 11:37
okanomalo wrote: 22/09/2023 11:35

odes u komunalno rad sa dokumentacijom a to je zahtjev koji tamo dobijes i ispunis,listing od elektroprivrede da vide da se struja ne koristi zadnjih sest mjeseci i onda ti jos posalju racun za sledeca tri mjeseca. tako da moras platiti 9 mjeseci a da ne koristis njihove usluge. svakog januara to moras dokumentovati i podnositi novi zahtjev a zahtjev podnosis u njihovoj direkciji paromlinska 57.sve sam to prosla i pitam se da li se isplati? :-) lopovluk. ako vec odjavis mogu kontaktirati predstavnike stanara i provjeriti da li je stan prazan. veliki je broj stanova koji se ne koriste (nasi iseljenici masovno kupuju stanove koji prde prazni),vjerujem da od vecine naplacuju uslugu iako u stanovima nema nikoga.
Nije kod mene stan no, kuca, i niko tu fakat nije prijavljen. Al ono, cuj struja da se ne koristi, da sad cu ja, struju odcvikat, da ne placam smecarinu... Tuga.
ne cvikaj nista. ako se struja ne koristi nije problem dobiti listing. odes i oni izlistaju, mislim zadnje dvije godine.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#78 Re: KJKP RAD

Post by nineinchnails »

KJKP NERAD godinama love u mutnom. Meni su naplatili troskove tuzenja od nekih 25 KM za racune koje sam platio. Kao, nisam ih platio na vrijeme.
Drugi put cu ja njih tuziti, samo neka probaju nesto. Pogotovo ako izvuku neki izmisljeni dug.
Oni su nista drugo do dio mafije koji je jos SDA utaborila.
Njihova je struka sjeca stabala i naplata parkinga. Ne znaju odrzavati stabla niti odrzavaju parkinge. Morao sam urgirati preko poznanstava da dodju u moju ulicu i ociste parking od smeca koji nisu pipnuli 2 godine.
User avatar
okanomalo
Posts: 926
Joined: 09/01/2015 16:10

#79 Re: KJKP RAD

Post by okanomalo »

nineinchnails wrote: 22/09/2023 11:42 KJKP NERAD godinama love u mutnom. Meni su naplatili troskove tuzenja od nekih 25 KM za racune koje sam platio. Kao, nisam ih platio na vrijeme.
Drugi put cu ja njih tuziti, samo neka probaju nesto. Pogotovo ako izvuku neki izmisljeni dug.
Oni su nista drugo do dio mafije koji je jos SDA utaborila.
Njihova je struka sjeca stabala i naplata parkinga. Ne znaju odrzavati stabla niti odrzavaju parkinge. Morao sam urgirati preko poznanstava da dodju u moju ulicu i ociste parking od smeca koji nisu pipnuli 2 godine.
oni su jos i dobri kakvi su lopovi u vodovdu. ako hoces listing da vidis neka fantomska dugovanja oni ti naplate. sve racune sam izmirila a svako malo volsebno nestane neka uplata. ako ne platis struju ili gas odmah na sledecem racunu te obavjeste. rad i vodovod to ne cine jer im je tako lakse manipulisati. da provjeris racun u viku treba ti da se namucis dok se registrujes a kad to uradis dobijes prikaz samo za zadnjih 6 mjeseci. sramota.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#80 Re: KJKP RAD

Post by Haris.ba »

nineinchnails wrote: 22/09/2023 11:42 KJKP NERAD godinama love u mutnom. Meni su naplatili troskove tuzenja od nekih 25 KM za racune koje sam platio. Kao, nisam ih platio na vrijeme.
Drugi put cu ja njih tuziti, samo neka probaju nesto. Pogotovo ako izvuku neki izmisljeni dug.
Oni su nista drugo do dio mafije koji je jos SDA utaborila.
Njihova je struka sjeca stabala i naplata parkinga. Ne znaju odrzavati stabla niti odrzavaju parkinge. Morao sam urgirati preko poznanstava da dodju u moju ulicu i ociste parking od smeca koji nisu pipnuli 2 godine.
Pa jesi li ih platio na vrijeme ili nisi? Ima rok placanja racuna. Ako si platio sve na vrijeme - ne mogu ti nista.
User avatar
W0rM
Posts: 2389
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#81 Re: KJKP RAD

Post by W0rM »

okanomalo wrote: 22/09/2023 11:40
W0rM wrote: 22/09/2023 11:37

Nije kod mene stan no, kuca, i niko tu fakat nije prijavljen. Al ono, cuj struja da se ne koristi, da sad cu ja, struju odcvikat, da ne placam smecarinu... Tuga.
ne cvikaj nista. ako se struja ne koristi nije problem dobiti listing. odes i oni izlistaju, mislim zadnje dvije godine.
Ma dolazim ja 2-3 puta godisnje, ali haman da ce mi se to naplacivati kao da sam tu svaki mjesec, dakle opravdati se necu moci. Hvala ti u svakom slucaju :thumbup:
User avatar
druzeljubiva
Posts: 285
Joined: 19/03/2008 13:03
Location: Sarajevo

#82 Re: KJKP RAD

Post by druzeljubiva »

Za RAD-ovce nije vazno ako si platio sve racune . Oni ce naci da nisi platio do datuma koji je oznacen na racunu i onda ti za svaki dan zaracunaju neki sitni iznos koji se uvecava sto vise vremena prolazi.
Tako sam ja kada sam prodavala stan imala tih nekih zateznih kamata za kasnjenje placanja racuna iz neke 2014.-2018. koje se moraju platiti jer drugacije neces dobiti potvrdu. Ko god dodje nema vremena za preganjanje s njima i onda plati tih nekih 50-ak KM (to je bio iznos u mom slucaju) jer mu je ta potvrda potrebna zbog prodaje nekretnine.
Znaci, nije vazno sto ti dodjes npr. 15.08. i platis unaprijed sve racune od 07.-12. mjeseca oni ce ti zaracunati za taj racun od 7. mjeseca da si kasnio sa uplatom i nece te o tome obavjestavati dok ti ne dodjes do njih i pitas imam li kakvih dugova :(
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#83 Re: KJKP RAD

Post by Haris.ba »

Znaci, problem je sto ne platis na vrijeme. :D
Rad je kriv.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15647
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#84 Re: KJKP RAD

Post by problemnatravunu »

druzeljubiva wrote: 22/09/2023 13:09 Za RAD-ovce nije vazno ako si platio sve racune . Oni ce naci da nisi platio do datuma koji je oznacen na racunu i onda ti za svaki dan zaracunaju neki sitni iznos koji se uvecava sto vise vremena prolazi.
Tako sam ja kada sam prodavala stan imala tih nekih zateznih kamata za kasnjenje placanja racuna iz neke 2014.-2018. koje se moraju platiti jer drugacije neces dobiti potvrdu. Ko god dodje nema vremena za preganjanje s njima i onda plati tih nekih 50-ak KM (to je bio iznos u mom slucaju) jer mu je ta potvrda potrebna zbog prodaje nekretnine.
Znaci, nije vazno sto ti dodjes npr. 15.08. i platis unaprijed sve racune od 07.-12. mjeseca oni ce ti zaracunati za taj racun od 7. mjeseca da si kasnio sa uplatom i nece te o tome obavjestavati dok ti ne dodjes do njih i pitas imam li kakvih dugova :(
Znači, baš "smetljarska" politika...
Ja im uvijek platim svih 6 mjeseci, nekad odmah kad stigne komplet računa, nekad tek drugi ili treći mjesec, što će reći da imam zateznih kamata :cry: a da to ne znam, što isto nije u redu da ti to ne prikažu na kasnijim računima!
A to što platim unaprijed barem pola mjeseci , to nikome ništa
NediM17
Posts: 21695
Joined: 05/11/2009 11:49

#85 Re: KJKP RAD

Post by NediM17 »

Ponukan vasim pisanjem pogledah RAD-ove racune, datum valute 8. u mjesecu za prethodni mjesec.
Ja racune obicno placam kad skupim sve za prethodni mjesec pa e-bankarstvom platim, to je obicno 20-25 u mjesecu.
Bog sami onda zna koliko imam nakupljenih zateznih kamata kod RAD-a.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#86 Re: KJKP RAD

Post by nepass1 »

NediM17 wrote: 24/09/2023 10:25 Ponukan vasim pisanjem pogledah RAD-ove racune, datum valute 8. u mjesecu za prethodni mjesec.
Ja racune obicno placam kad skupim sve za prethodni mjesec pa e-bankarstvom platim, to je obicno 20-25 u mjesecu.
Bog sami onda zna koliko imam nakupljenih zateznih kamata kod RAD-a.
Isto i ja radim valjda bi nekad opomenu trebali poslati
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#87 Re: KJKP RAD

Post by HelaS »

NediM17 wrote: 24/09/2023 10:25 Ponukan vasim pisanjem pogledah RAD-ove racune, datum valute 8. u mjesecu za prethodni mjesec.
Ja racune obicno placam kad skupim sve za prethodni mjesec pa e-bankarstvom platim, to je obicno 20-25 u mjesecu.
Bog sami onda zna koliko imam nakupljenih zateznih kamata kod RAD-a.
"RAD" ispostavlja svoje račune po 6 mjeseci unaprijed, što je neispravno, nezakonito, u smislu Zakona o PDV. Račun se ispostavlja izvršenjem, usluge ili proizvoda, i za taj mjesec mora uplatiti pripadajući PDV. Ne znam da li plaća PDV, ali znam da je fakturisanje unaprijed nezakonito. Može kao avansni račun, ali kao račun ne može.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#88 Re: KJKP RAD

Post by nineinchnails »

nepass1 wrote: 24/09/2023 20:56
NediM17 wrote: 24/09/2023 10:25 Ponukan vasim pisanjem pogledah RAD-ove racune, datum valute 8. u mjesecu za prethodni mjesec.
Ja racune obicno placam kad skupim sve za prethodni mjesec pa e-bankarstvom platim, to je obicno 20-25 u mjesecu.
Bog sami onda zna koliko imam nakupljenih zateznih kamata kod RAD-a.
Isto i ja radim valjda bi nekad opomenu trebali poslati
Problem i jeste u tome sto ne salju "opomenu", a mislim da bi to morali. Pa tek onda tuzenje, ako ne reagujes na opomenu.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#89 Re: KJKP RAD

Post by nlt »

Tako sam ja placao pa stigla neka tuzba jer je kasnilo placanje par dana :roll:
Bilo nekih sudskih troškova 20 KM
Od sad čim dođe onih prvih 6 odmah platim za čitavu godinu i jbt se
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#90 Re: KJKP RAD

Post by nepass1 »

nlt wrote: 25/09/2023 09:21 Tako sam ja placao pa stigla neka tuzba jer je kasnilo placanje par dana :roll:
Bilo nekih sudskih troškova 20 KM
Od sad čim dođe onih prvih 6 odmah platim za čitavu godinu i jbt se
Pa npr u junu/julu dodje oki za tri mjeseca i rad za sest mjeseci. Desi se oki platim komplet u julu a rad u augustu
I sad ce me jebati jer nisam platio u julu. A sto sam platio do decembra to ne gledaju?!
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#91 Re: KJKP RAD

Post by nlt »

nepass1 wrote: 25/09/2023 10:42
nlt wrote: 25/09/2023 09:21 Tako sam ja placao pa stigla neka tuzba jer je kasnilo placanje par dana :roll:
Bilo nekih sudskih troškova 20 KM
Od sad čim dođe onih prvih 6 odmah platim za čitavu godinu i jbt se
Pa npr u junu/julu dodje oki za tri mjeseca i rad za sest mjeseci. Desi se oki platim komplet u julu a rad u augustu
I sad ce me jebati jer nisam platio u julu. A sto sam platio do decembra to ne gledaju?!
Taman tako
Identično bilo. Samo stigla tužba. Ni opomena, ništa....
User avatar
vjeshalica
Posts: 17271
Joined: 31/03/2019 14:56

#92 Re: KJKP RAD

Post by vjeshalica »

https://avaz.ba/vijesti/bih/865576/sram ... avljena-je

Nekim ljudima je malo trehnuti lavor fekalija u glavu kakvi su kreteni
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72080
Joined: 03/10/2011 20:11

#93 Re: KJKP RAD

Post by Chloe »

Chloe wrote: 21/06/2023 13:01
Haris033 wrote: 13/05/2023 18:10 Koja je razlika u kontejnerima u Sarajevu u odnosu na kontejnere u EU?

Razlika je u tome što su svi kontejneri u Sa otvoreni, dok su u EU (Njemačka, Austrija, Skandinavija..) svi zatvoreni..

Nema čistog Sarajeva sa otvorenim kontejnerima (vrane, psi, ljudi, ulaze u kontejnere i raznose otpad ), i dok god se ne uvede sistem kažnjavanja za one koji ne recikliraju otpad..
Zatvorenim kontejnerima bi se i smanjio broj životinja kojima su kontejneri glavni izvor hrane..
:thumbup:

Gledam Stojčevac, pored obnavljanja ostao je problem smeća.

Ok, nema ga na sve strane kao prije obnove, vidi se da građani paze, ali ujutro je smeće na sve strane razbacano, pravo ružan prizor kod jutarnje posjete.
Otvorene kante umjesto onih sa rotirajućim poklopcima. Vrane izvlače, psi razvlače. :-)

Čiko zadužen za održavanje umjesto da samo istresa kante, mora smeće kupiti okolo.
Gubljenje vremena, jer neko nije uključio mozak prilikom nabavke kanti. :-)
Muzur me prati, riješili su kante ... :oops1:
Image

Još da me pitao za savjet kad je pravio onu "pistu" od trga.... :eh:
hava123
Posts: 668
Joined: 24/12/2011 08:37

#94 Re: KJKP RAD

Post by hava123 »

NediM17 wrote: 24/09/2023 10:25 Ponukan vasim pisanjem pogledah RAD-ove racune, datum valute 8. u mjesecu za prethodni mjesec.
Ja racune obicno placam kad skupim sve za prethodni mjesec pa e-bankarstvom platim, to je obicno 20-25 u mjesecu.
Bog sami onda zna koliko imam nakupljenih zateznih kamata kod RAD-a.
:lol:

Takođe :lol:

Ja platim za 6 mjeseci unaprijed da se ne peglam.
Npr. Kad mi pošalju onaj bunt računa početkom januara, platim krajem februara ili u martu.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#95 Re: KJKP RAD

Post by nepass1 »

Doslo mi sa suda rjesenje, tuzio me rad za 36.6KM. nije placeno sest racuna iz 2020. Pisao sam vec na ovoj temi da sam dobio opomenu za jedan racun u iznosu od 6.1KM. Nikad nisam dobio opomenu za sest racuna tj ovaj novcani iznos.
Mozda i nisam platio, prije sam placao u sber banci 0reko ap, sad nema vise ni ap nit znam kako provjeriti. Helem nejse, nije problem tih 36.6KM platicu im. Ali nikad nisam dobio opomenu za taj iznos?!
I u huji kontam da cu ja njima sad mjesecno placati 10KM, racun redovni 6,1 i 3.9 ovog duga. Pa cu za 10ak mjeseci otplatiti dug.
U biti sta oni sad meni mogu. Hoce li fakat izvrsilac neki doci i plije iti mi stvari u vrijednosti 36.6KM?
Mislim fakat sve racune placam. Voda, struja, plin, sve sam i u pretplati od par KM do 200KM. Nit me ko kad tuzio, pa nemam nekog iskustva.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#96 Re: KJKP RAD

Post by nepass1 »

Sad gledam presuda iz marta 2022?! 18mjeseci i tek sad doslo. I nikad do tad opomene nit ista
User avatar
okanomalo
Posts: 926
Joined: 09/01/2015 16:10

#97 Re: KJKP RAD

Post by okanomalo »

nepass1 wrote: 21/11/2023 12:30 Sad gledam presuda iz marta 2022?! 18mjeseci i tek sad doslo. I nikad do tad opomene nit ista
svasta, u ovoj drzavi radi svako kako hoce. da li su te bar na sud zvali?kako su mogli donijeti presudu bez poziva? meni vodovod potrazuje nekih sezdesetak maraka iz 2004god. sad ce ravno dvadeset godina da se navrsi. normalno da nemam racune. problem je sto mi sad neke uplate za tekuci mjesec zatvaraju taj dug iz 2004g. sad su poslali opomene za prvih sest mjeseci,opet mi visi jedna rata za mart koji sam izmirila i poslala im uplatnicu.(elektronski placam) trazila sam listing,mogu ga dobiti ako ga platim 20KM. /cista pljacka/jedino sa vodovodom imam problem. ostali knjize uredno bar za sada.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#98 Re: KJKP RAD

Post by Qler »

nepass1 wrote: 21/11/2023 12:30 Sad gledam presuda iz marta 2022?! 18mjeseci i tek sad doslo. I nikad do tad opomene nit ista
Isto sam i ja imao,

doslo mi samo da moram platiti kaznu, troskove, penale... ja tosao reko gdje mi je opomena, gdje je racun, gdje je da sam primio tuzbu, nista, nikakvog traga, nikakvog papira, nisam ni znao da sam duzan.. i zarovim se nadjem da sam platio racun, uplatnicu, pecat, sve... kazu oni, nista, samo moras platiti sudske troskove. Tada sam prvi i jedini put salterusi jebao sve... Bas me ispizdilo... Platis racun, dokazes da si platio, nemaju da sam primio opomenu, nemaju da sam primio ikakvu obavijest da sam duzan, da sam tuzen... i ja opet kriv... radi jebenih tad bilo meni se cini 12KM...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#99 Re: KJKP RAD

Post by Chmoljo »

Qler wrote: 22/11/2023 09:02
nepass1 wrote: 21/11/2023 12:30 Sad gledam presuda iz marta 2022?! 18mjeseci i tek sad doslo. I nikad do tad opomene nit ista
Isto sam i ja imao,

doslo mi samo da moram platiti kaznu, troskove, penale... ja tosao reko gdje mi je opomena, gdje je racun, gdje je da sam primio tuzbu, nista, nikakvog traga, nikakvog papira, nisam ni znao da sam duzan.. i zarovim se nadjem da sam platio racun, uplatnicu, pecat, sve... kazu oni, nista, samo moras platiti sudske troskove. Tada sam prvi i jedini put salterusi jebao sve... Bas me ispizdilo... Platis racun, dokazes da si platio, nemaju da sam primio opomenu, nemaju da sam primio ikakvu obavijest da sam duzan, da sam tuzen... i ja opet kriv... radi jebenih tad bilo meni se cini 12KM...
ako si platio u valuti, nisi bio dužan plaćati ni sudske troškove.

ljudi, morate shvatiti da je pravi uhljebistan ustvari u javnim ustanovama i javnim preduzećima. njih zakon ne obavezuje na rokove, na odgovornost, na radnu disciplinu.

mene je lik iz toplana pokušao preveslati. prodavac nije platio posljednji račun koji je bio na njega, iako je ranije izvadio potvrdu. ja sam u međuvremenu kupio stan i počeo plaćati od mjeseca u kojem sam preuzeo stan. da sam bio bezobrazan, mogao sam ih natjerati da mi obračunaju tačan datum od kada sam naveden u ugovoru.

elem, uplatio ja mjesec u kojem sam koristio stan, oni meni hladno proknjižili tamo gdje je osto dug od prijašnjeg vlasnika.

nazovem, lik se lud pravi, auuuu ne može se to preknjižiti, to je sad gotovo znaš... priča bajke kako je on isto moro, eto zajebo ga prodavac, i to da budem sretan, jer je on nekoliko hiljada platio :lol: e jel tako, ok, doviđenja.

odem u banku, udare mi pečat na print e uplatnice, pošaljem mail, naružim ih, nacrtam crvenom tačno naznačeni račun koji je plaćen i objasnim da mi ne mogu, niti smiju knjižiti na drugi mjesec osim onaj koji je naveden na uplatnici. još ja fino broj reference stavim, ili ako ništa naznačim koji mjesec plaćam.

u roku od tri minute je nazvala neka žena i rekla joj pa vi ste u pravu. pa šta ćemo sad za ovaj neplaćeni. pa ganjajte prethodnog vlasnika. jebote donio sam vam ugovor.

jedina ful koju sam uradio što nisam debila pitao za ime, pa da ovako imenom i prezimenom objavljujem koji je to panj koji namjerno nanosi štetu građanima. šta dedo ili nana znaju šta je jebena referenca kad ih je Tito tjerao da uče čitati i pisati. realno to što se radi je za disciplinskog postupka, ali jebiga, idući put pametnije.

a što se tiče rada, ja provjerio stanje, sve uredno iako plaćam po tri mjeseca u različitim periodima...
User avatar
okanomalo
Posts: 926
Joined: 09/01/2015 16:10

#100 Re: KJKP RAD

Post by okanomalo »

Isti problem imam sa vodovodom. nasli su neki fantomski dug iz 2004g(sad cu proslaviti dvadesetogodisnjicu duga :roll: ) i oni zatvaraju taj dug za uplatnicama za tekuci mjesec. nemam nista protiv da ga platim ako je po zakonu a koliko znam doslo je do zastare.koliko mute sad su svima poslali opomene za period od 01.01.2023 do 30.06. 2023g. da ne mute i varaju naveli bi dug za mjesece koji nisu zatvoreni.ovako oni nemaju niti mogu imati tacno stanje korisnika. dodje li do suda ja imam izvode iz banke da sam izmirila dugovanja. mirna sam sa racunima za struju i plin.oni odmah na sledecem racunu navedu dug pa znas na cemu si. ako si zaboravio platiti, platis ako je doslo do kasnjenja od roka placanja racuna (mislim da je 15 dana)znas da ce ga proknjiziti i da ne dugujes nista.
Post Reply