KJKP Rad

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Qler
Posts: 23582
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#76 Re: KJKP Rad

Post by Qler »

Eto tu se slažemo
User avatar
mk ultra
Posts: 19444
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#77 Re: KJKP Rad

Post by mk ultra »

Jbg, zasto onda ljudi uopce idu u skolu, zasto se skoluju? U istoj toj firmi se dobro zna ko kosi a ko vodu nosi, to je fazon, i kako sam jos naveo, ViK, SAGas, BHGas, toplane, itd
Nicim ne doprinose ni oni, samo su malo platili da dođu na mjesto gdje jesu
El_comadante
Posts: 7914
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#78 Re: KJKP Rad

Post by El_comadante »

maxell_sarajevo wrote: 26/12/2020 21:18 Uvreda je i da doktori rade za 2300KM, da je malo i za jedne i za druge jest.
e ovo si dobro rekao. plata od 500 KM je pramala ali zato i svim ostaima treba dići patu pa i VSS.
User avatar
kemox
Posts: 657
Joined: 02/02/2013 12:43

#79 Re: KJKP Rad

Post by kemox »

Samo da se malo podsjetimo na ne rad. Jutros sam slupao auto za što vozač grtalice nije posuo so na jednoj krivini. NERAD
NediM17
Posts: 21601
Joined: 05/11/2009 11:49

#80 Re: KJKP Rad

Post by NediM17 »

Zao mi je, ali auto si slupao zbog "neprilagodjene brzine uslovima na cesti".
User avatar
vjeshalica
Posts: 17152
Joined: 31/03/2019 14:56

#81 Re: KJKP Rad

Post by vjeshalica »

kemox wrote: 21/01/2022 08:37 Samo da se malo podsjetimo na ne rad. Jutros sam slupao auto za što vozač grtalice nije posuo so na jednoj krivini. NERAD
Ako se nastavis uzdati u posipanje soli i frakciju onda ces svako auto slupati.Ne kazem da se ne moze svakome desiti ali najgore je kad covjek ne misli o sebi na ispravan nacin.
User avatar
kemox
Posts: 657
Joined: 02/02/2013 12:43

#82 Re: KJKP Rad

Post by kemox »

vjeshalica wrote: 21/01/2022 10:58
kemox wrote: 21/01/2022 08:37 Samo da se malo podsjetimo na ne rad. Jutros sam slupao auto za što vozač grtalice nije posuo so na jednoj krivini. NERAD
Ako se nastavis uzdati u posipanje soli i frakciju onda ces svako auto slupati.Ne kazem da se ne moze svakome desiti ali najgore je kad covjek ne misli o sebi na ispravan nacin.
Poenta je na Ne Radu, ima tu još svega.
LP
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#83 Re: KJKP Rad

Post by Haris033 »

kemox wrote: 21/01/2022 08:37 Samo da se malo podsjetimo na ne rad. Jutros sam slupao auto za što vozač grtalice nije posuo so na jednoj krivini. NERAD
A da ti RAD mozda ujutro očisti i led sa sofersajbe?
Da li je mozda uzrok neprilagođena brzina ili površinske vode koje zamrznu usred niskih temp.?
Da li je tvoja ulica u kojoj si slupao automobil, na listi prioriteta za čišćenje?
Jbt, sve nekakve kritike, kao da živimo negdje u Švedskoj, a ne u apsurdistanu.. :roll:
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#84 Re: KJKP Rad

Post by striker_sarajevo »

vjeshalica wrote: 21/01/2022 10:58
kemox wrote: 21/01/2022 08:37 Samo da se malo podsjetimo na ne rad. Jutros sam slupao auto za što vozač grtalice nije posuo so na jednoj krivini. NERAD
Ako se nastavis uzdati u posipanje soli i frakciju onda ces svako auto slupati.Ne kazem da se ne moze svakome desiti ali najgore je kad covjek ne misli o sebi na ispravan nacin.
Sto nisi posolila ulicu :D kakav lik..
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#85 Re: KJKP Rad

Post by Edin H. »

striker_sarajevo wrote: 21/01/2022 16:20
vjeshalica wrote: 21/01/2022 10:58

Ako se nastavis uzdati u posipanje soli i frakciju onda ces svako auto slupati.Ne kazem da se ne moze svakome desiti ali najgore je kad covjek ne misli o sebi na ispravan nacin.
Sto nisi posolila ulicu :D kakav lik..
Možda nije iz Tuzle :oops:
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#86 Re: KJKP Rad

Post by helpdesk1 »

Pitanje za nadležne ako kojim slučajem čitaju.
Kakva je logika da kamioni odvoze smeće ujutro u vrijeme najveće špice. Jutros konkretno, kante istresaju u Hamdije Kreševljakovića. Kolona se formirala, ali oni lagano. To isto rade na tranzitu u jutarnjim satima. Stvara se nervoza, ugrožava bezbjednost saobraćaja, ljudi kasne na posao...
Zar je teško organizovati posao da bude pravi servis građanima u svakom pogledu, zar se ne može predveče krenuti sa pražnjenjem kontejnera i kanti? Namjerno ne spominjem noćni rad.
User avatar
Qler
Posts: 23582
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#87 Re: KJKP Rad

Post by Qler »

Mislim da nemaju dovoljno ni ljudi ni kamiona za takvo nesto. Krenu ujutro i zaredaju do kraja dana, pa gdje kad stignu... bar sam ja upratio da tako rade...
DON_eARL
Posts: 3730
Joined: 31/10/2010 22:26

#88 Re: KJKP Rad

Post by DON_eARL »

Aktivno odgovaraju na Facebooku, vjerovatno ćeš prije dobiti odgovor tamo. @helpdesk1
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#89 Re: KJKP Rad

Post by helpdesk1 »

Probaću i tamo, mada mi odgovor ne znači mnogo. Ovo je više pokušaj da oni probaju unaprijediti uslugu. Ne mogu da vjerujem da nemaju novca , tužbe za neplatiše su jedno vrijeme išle redovno. Valjda ima neko tamo ko se bavi tehnologijom rada, ko pravi rasporede, ko planira nabavke i održavanje vozila. Vjerovatno nedostaje radnika, a to je generalno problem u svim firmama, a naročito onim koje su na budžetu. Tu ima mnogo više administracije nego samih izvršilaca na terenu. Da mi je dočekati neku firmu koja ima efikasan sistem upravljanja svojim uslugama koje su plaćene našim novcem.
neki
Posts: 6674
Joined: 17/02/2005 07:57

#90 Re: KJKP Rad

Post by neki »

helpdesk1 wrote: 08/02/2022 09:16 Pitanje za nadležne ako kojim slučajem čitaju.
Kakva je logika da kamioni odvoze smeće ujutro u vrijeme najveće špice. Jutros konkretno, kante istresaju u Hamdije Kreševljakovića. Kolona se formirala, ali oni lagano. To isto rade na tranzitu u jutarnjim satima. Stvara se nervoza, ugrožava bezbjednost saobraćaja, ljudi kasne na posao...
Zar je teško organizovati posao da bude pravi servis građanima u svakom pogledu, zar se ne može predveče krenuti sa pražnjenjem kontejnera i kanti? Namjerno ne spominjem noćni rad.
Bilo je nekad odvoženja otpada i u večernjim i u noćnim satima, ali se onda narod bunio zbog buke...
Znaš onu, nije se rodio ko je narodu ugodio, ili onu, tražili ste gledajte..
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#91 Re: KJKP Rad

Post by helpdesk1 »

Sve se može urediti, pa i vrijeme i način odvoženja smeća.
Neka neko pametan ode vani i prekopira rješenja. Najelegantnije sam vidio u Briselu. Smeće odlažu u kese određenih boja (bio otpad, plastika,...) i odlažu pred zgradama u tačno određene dane do određenog vremena. Svaka komuna ima raspored kada se odvozi koja vrsta smeća. To su obično tri dana u sedmici. Ako pogriješiš sa odlaganjem odgovarajuće kese, savjesni građanin te prijavi i oderu te novčanom kaznom. Veće zgrade imaju smetljarnike gdje smeđe odlažeš na dnevnoj bazi, a predstavnik stanara to smeće iznosi vani po rasporedu.
Smetljarina se ne naplaćuje mjesečno. Kese za smeće se kupuju u supermarketima i one su posebno označene (recimo da bi kod nas imale oznaku KJKP RAD).. Cijena kesa je određena nekom formulom, jer kupovinom tih kesa ti plaćaš usluge odvoza smeća.
Nema znači specijalnih kamiona, nema buke ni frke, nema razbacanog smeća kada puše vjetar, smeće je relativno sortirano za vrstu odlgališta...
gigatech
Posts: 119
Joined: 13/08/2012 23:54

#92 Re: KJKP Rad

Post by gigatech »

planiram da rušim jedan dio zida u stanu i da mijenjam ploćice.. stare bih izbacio

da li je u redu da ostavim pored kontejnera ili ima neko pravilo sa odlaganjem građevinskog otpada.
ovo ne bi bilo sve odjednom, u toku sedmice bih to iznio
neki
Posts: 6674
Joined: 17/02/2005 07:57

#93 Re: KJKP Rad

Post by neki »

Nije mi jasno kako ti je uopšte palo na pamet da bi odlaganje građevinskog otpada uz kontejnere moglo biti u redu..
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#94 Re: KJKP Rad

Post by Truba »

ja sam jednog dana dva dana 11 vreća šuta rasporedio na 12 kanti

meni nije jasno kako ja pogodim poso i uvijek budem pomoćni radnik donji levat

i niko me ne plaća aja moram plaćati radnike :?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24758
Joined: 08/09/2005 20:08

#95 Re: KJKP Rad

Post by Haris.ba »

gigatech wrote: 11/02/2022 09:36 planiram da rušim jedan dio zida u stanu i da mijenjam ploćice.. stare bih izbacio

da li je u redu da ostavim pored kontejnera ili ima neko pravilo sa odlaganjem građevinskog otpada.
ovo ne bi bilo sve odjednom, u toku sedmice bih to iznio
Plati da ti se odnese na deponiju. Ako imas love za plocice, imas i da ne budes hajvan i ostavljas gradjevinski materijal pored kontejnera.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#96 Re: KJKP Rad

Post by Truba »

Ne pored
U :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17152
Joined: 31/03/2019 14:56

#97 Re: KJKP Rad

Post by vjeshalica »

gigatech wrote: 11/02/2022 09:36 planiram da rušim jedan dio zida u stanu i da mijenjam ploćice.. stare bih izbacio

da li je u redu da ostavim pored kontejnera ili ima neko pravilo sa odlaganjem građevinskog otpada.
ovo ne bi bilo sve odjednom, u toku sedmice bih to iznio
Mi kad smo radili renoviranje kupatila, majstori su odvukli u kamionetu to na otpad.Takav je dogovor bio. Imas varijantu da skupis sve i upitas RAD koliko im je odvoz toga ili da odvuces sam u nekoj svojoj reziji sa adekvatnim vozilom, al ne bacaj pored kontejnera niti u kontejnere jer tom materijalu tu mjesto nije.
gigatech
Posts: 119
Joined: 13/08/2012 23:54

#98 Re: KJKP Rad

Post by gigatech »

viđao sam dosta puta pored kontejnera da bude bruku građevinskog otpada, pa sam iz tog razloga i postavio pitanje ovdje
User avatar
druzeljubiva
Posts: 285
Joined: 19/03/2008 13:03
Location: Sarajevo

#99 Re: KJKP Rad

Post by druzeljubiva »

gigatech wrote: 11/02/2022 09:36 planiram da rušim jedan dio zida u stanu i da mijenjam ploćice.. stare bih izbacio

da li je u redu da ostavim pored kontejnera ili ima neko pravilo sa odlaganjem građevinskog otpada.
ovo ne bi bilo sve odjednom, u toku sedmice bih to iznio
U okviru Regionalnog centra za upravljanje otpadom Smiljevići nalazi se reciklažno dvorište, namijenjeno razvrstavanju, ali i privremenom skladištenju posebnih vrsta otpada. Građani mogu u reciklažno dvorište da lično dostave različite vrste otpada: papir, plastiku, staklo, otpadne gume, metalni glomazni i sitni otpad, kabasti kućni otpad, ambalažu od drveta, krupni i sitni električni i elektronički otpad, fluorescentne cijevi, baterije i akumulatore. Oni koji to nisu u mogućnosti, mogu pozvati na broj 033 64 10 51 kako bi preduzeće “Rad” svojim vozilima prevezlo otpad na ovu lokaciju.

Radno vrijeme: radnim danima i subotom od 07.00 do 19.00 sati, te nedjeljom od 07.00 do 13.30 sati.

Nazovi i pitaj da ti oni odvezu. Pored kontejnera se ne smije ostavljati, ali vjerovatno te nece kazniti ni da ostavis :(
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#100 Re: KJKP Rad

Post by nivla »

za manje kolicine otpada se ne isplati ulazak na deponiju je bio 50km i ne vise od 5 tona otpada po kamionu
zovnes ove sto odvoze vreca 3-4km jeftinije ti je, kazne svakako oni snose ako ne urade tj istresu gdje ne treba
ako je dvije tri vrece, spakuj i ostavi u kontejner,jedino ako te komsija slika pa ti napravi belaj
Post Reply