KJKP (NE)RAD

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#51 Re: KJKP (NE)RAD

Post by Haris033 »

headbanger wrote:i jel to treba spomenik dici raji koja je lopatala, pa zbog sebe smo lopatali, aj sam zbog sebe lopatao, da mogu do granapa, do smeca, do ceste
Daj, ba.......zar ne vidiš da si :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz:
Rickoba
Posts: 11
Joined: 03/02/2006 09:58

#52 Re: KJKP (NE)RAD

Post by Rickoba »

Blago vama svima kad imate tako super iskustvo sa Radom, ali mislim da glavni grad zaslužuje više. Niko ne traži da mu se čisti ispred praga, barem ja ne, ali se traži da nam život dovedu u normalu za pare koje dobiju. Gdje nam je trotoar pa ljudi hodaju ulicom i ratrag ih udari pa žena plati glavom, a čiste se neki privatni parkinzi i slično. Puno je 20 dana da je grad paralizovan, a padao je i veći snijeg, a lafo se ko svi ne sjećaju i ne pamte ovakav snijeg. Sjetite se 2000/2001. Ili daleke '84 za Olimpijadu.

Nakon 20 emailova, načelniku, gradoačelniku, i obećanja da će oni urgirati na Rad da se očisti, poslali su mali tamić da odnese smeće koje se skupljalo zadnjih 20 dana, uzeli su 3 kese, ostavili 70000 ostalih kesa, kutija i ostalog da ih kerovi raznose.
Vidim da neki od vas plaćate 7 maraka, a ja 22 KM. Izgleda što se više plaća, manja je usluga :?
User avatar
nemam_ideje
Posts: 875
Joined: 29/03/2011 20:04

#53 Re: KJKP (NE)RAD

Post by nemam_ideje »

Jah. Sve veliki mislioci i filozofi, plaćaju i očekuju vrhunsku uslugu po principu "kupac je uvijek u pravu", europski sistem, što pohvaliti čovjeka/firmu za dobro urađen posao u skladu sa mogućnostima, to se naime podrazumijeva u BiH, vidi smeće, vidi snijeg, vidi ovo-vidi ono, ne valja ništa ili se podrazumijeva da je neko to morao uraditi pa shodno tome čemu ga/ih pohvaliti i ta priča :oops:

To vam priča, jel :D

RAD ispod mog prozora istovara snijeg po cijelu noć, danima, mjesecima, godinama i ne prestaju oca mi, nerviraju me, priznajem, jebo ih snijeg, zatrpani ljudi, trudnice pred porodom, kolps, šta fali, nek krepaju, ne mogu da živim od kamiona, bagera i ko zna kakvih zvukova po cijelu noć, dan, sumrak i u snu :D

Imao sam sreće da bahuljam po onom prvom snijegu oko 03.00. Snijeg do koljena, ne možeš da uđeš u ulaz i te gadosti. Grtalice pičile oko mene non-stop. Bošnje naravno parkirale na sred ceste, jebiga, nemaju gdje mezimca da parkiraju-u garaži koja se plaća bilo je praznih mjesta.

Opet je ujutro bilo koliko-toliko očišćeno, glavna džada i onih par ulica pored glavne džade bez obzira na Bošnje koje su se potrudile da to čišćenje otežaju koliko god su mogli sa parkiranim mezimcima faktički na sred ceste.

Šta sad ne valja, ima snijega. Treba to očistiti. Napadalo preko metar snijega, opšti kolaps, neko očekuje da će mu RAD čistiti tu nekakvu sporednu ulicu. Bolesno. Kompletno naselje da se skupilo, da su radili sat vremena sve živo bi izlopatali. Rad bi došao kad-tad, utovario snijeg u kamione i ganola, meni pod prozor :D

Gdje su predsjednici kućnog savjeta, gdje su oni debili iz Civilne Zaštite, gdje su nehljebi iz Mjesnih Zajednica, gdje su žohari iz Opština da to malo organizuju. Kad nećete milom, hoćete silom. Kucamo na vrata zaboravljenih asova. "Kuc-kuc, ko je, snijeg, kakav snijeg, onaj koji ćeš da čistiš, nemam lopatu, šutaj ga nogama-ne zanima nas, eto nas odmah čim otmemo lopate od onih koji su ih preprodavali, još ćemo ti dovesti ispomoć u vidu švercera, kad se umoriš možeš džaba čvoke da mu pališ dok ti donosi topao čaj" ( a takvih je bilo u svakoj mahali ko da gledam). Ko je kriv, RAD je kriv. Jah.

Šta sad ne valja, ima snijega na trotoarima. Čuj ima snijega. Pa logično da ima snijega na trotoarima kad u Sarajevu ima ukupno +/- deset kamiona koji služe za odvoz snijega ( od kojih je pola pod mojim prozorom jebem ih usta), napadalo ga preko metar a nehljebi,debili, žohari iz MZ, CZ, Opštine i predsjednici kućnih savjeta nisu izašli iz kuće prva 24 dana elementarne nepogode dok većina naroda sere kako ništa nije očišćeno. Da je kompletno radno sposobno stanovništvo izašlo da čisti grad tako što će se valjati po snijegu i praviti Snješke Bijeliće, podmladak ne računam, očistili bi ga u roku od par dana.
Jok, kriv RAD.

Šta sad ne valja. Ima smeća, nisu ga odvukli. Nisi bio u stanju da skontaš da je kolaps, da niko nije očistio ulicu-niti da postoji neka namjera tebe i tvojih vrijednih komšija da se ista očisti i da možda ne bi bilo pametno da bacaš smeće pet/sedam/deset dana. Pa nije nuklearni otpad iz Fukošime. Neće te zaganjati po kući ako ga ostaviš na balkonu. Ne jedeš ribu da se usmrdi. Nije haman nešto ni vruće da se sve to desi. "Ipak da ja bacim smeće, đeš na balkon". Onda genije izađe na ulicu i shvati da to isto smeće sada razvače psi lutalice. Glupi psi i nesposobni RAD je prva pomisao genijalca.

Sad sam tačno vidio da kada bi rat opet počeo ( pu, pu da se pomaknem s mjesta ) bilo bi vrlo zajebano preživjeti-komšije i stanovnike ovog grada. Mislio sam da sam to apsolvirao, zajebo sam se, nisam ni blizu. Kalaš ću da zadužim-zlu ne trebalo, vidjeće oni čija majka crnu vunu prede.
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#54 Re: KJKP (NE)RAD

Post by ♥ Julianna ♥ »

(Beli se iznervirao, čim su smajliji prestali od pola teksta) :roll:
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#55 Re: KJKP (NE)RAD

Post by palamuda »

nemam_ideje wrote:Jah. Sve veliki mislioci i filozofi, plaćaju i očekuju vrhunsku uslugu po principu "kupac je uvijek u pravu", europski sistem, što pohvaliti čovjeka/firmu za dobro urađen posao u skladu sa mogućnostima, to se naime podrazumijeva u BiH, vidi smeće, vidi snijeg, vidi ovo-vidi ono, ne valja ništa ili se podrazumijeva da je neko to morao uraditi pa shodno tome čemu ga/ih pohvaliti i ta priča :oops:

To vam priča, jel :D

RAD ispod mog prozora istovara snijeg po cijelu noć, danima, mjesecima, godinama i ne prestaju oca mi, nerviraju me, priznajem, jebo ih snijeg, zatrpani ljudi, trudnice pred porodom, kolps, šta fali, nek krepaju, ne mogu da živim od kamiona, bagera i ko zna kakvih zvukova po cijelu noć, dan, sumrak i u snu :D

Imao sam sreće da bahuljam po onom prvom snijegu oko 03.00. Snijeg do koljena, ne možeš da uđeš u ulaz i te gadosti. Grtalice pičile oko mene non-stop. Bošnje naravno parkirale na sred ceste, jebiga, nemaju gdje mezimca da parkiraju-u garaži koja se plaća bilo je praznih mjesta.

Opet je ujutro bilo koliko-toliko očišćeno, glavna džada i onih par ulica pored glavne džade bez obzira na Bošnje koje su se potrudile da to čišćenje otežaju koliko god su mogli sa parkiranim mezimcima faktički na sred ceste.

Šta sad ne valja, ima snijega. Treba to očistiti. Napadalo preko metar snijega, opšti kolaps, neko očekuje da će mu RAD čistiti tu nekakvu sporednu ulicu. Bolesno. Kompletno naselje da se skupilo, da su radili sat vremena sve živo bi izlopatali. Rad bi došao kad-tad, utovario snijeg u kamione i ganola, meni pod prozor :D

Gdje su predsjednici kućnog savjeta, gdje su oni debili iz Civilne Zaštite, gdje su nehljebi iz Mjesnih Zajednica, gdje su žohari iz Opština da to malo organizuju. Kad nećete milom, hoćete silom. Kucamo na vrata zaboravljenih asova. "Kuc-kuc, ko je, snijeg, kakav snijeg, onaj koji ćeš da čistiš, nemam lopatu, šutaj ga nogama-ne zanima nas, eto nas odmah čim otmemo lopate od onih koji su ih preprodavali, još ćemo ti dovesti ispomoć u vidu švercera, kad se umoriš možeš džaba čvoke da mu pališ dok ti donosi topao čaj" ( a takvih je bilo u svakoj mahali ko da gledam). Ko je kriv, RAD je kriv. Jah.

Šta sad ne valja, ima snijega na trotoarima. Čuj ima snijega. Pa logično da ima snijega na trotoarima kad u Sarajevu ima ukupno +/- deset kamiona koji služe za odvoz snijega ( od kojih je pola pod mojim prozorom jebem ih usta), napadalo ga preko metar a nehljebi,debili, žohari iz MZ, CZ, Opštine i predsjednici kućnih savjeta nisu izašli iz kuće prva 24 dana elementarne nepogode dok većina naroda sere kako ništa nije očišćeno. Da je kompletno radno sposobno stanovništvo izašlo da čisti grad tako što će se valjati po snijegu i praviti Snješke Bijeliće, podmladak ne računam, očistili bi ga u roku od par dana.
Jok, kriv RAD.

Šta sad ne valja. Ima smeća, nisu ga odvukli. Nisi bio u stanju da skontaš da je kolaps, da niko nije očistio ulicu-niti da postoji neka namjera tebe i tvojih vrijednih komšija da se ista očisti i da možda ne bi bilo pametno da bacaš smeće pet/sedam/deset dana. Pa nije nuklearni otpad iz Fukošime. Neće te zaganjati po kući ako ga ostaviš na balkonu. Ne jedeš ribu da se usmrdi. Nije haman nešto ni vruće da se sve to desi. "Ipak da ja bacim smeće, đeš na balkon". Onda genije izađe na ulicu i shvati da to isto smeće sada razvače psi lutalice. Glupi psi i nesposobni RAD je prva pomisao genijalca.

Sad sam tačno vidio da kada bi rat opet počeo ( pu, pu da se pomaknem s mjesta ) bilo bi vrlo zajebano preživjeti-komšije i stanovnike ovog grada. Mislio sam da sam to apsolvirao, zajebo sam se, nisam ni blizu. Kalaš ću da zadužim-zlu ne trebalo, vidjeće oni čija majka crnu vunu prede.
Svaka na mjestu
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#56 Re: KJKP (NE)RAD

Post by nosara »

Rad je slika grada, "gradjana"... Kao i vlast, uostalom, koja nije bila u stanju organizovat, u gradu od pola miliona stanovnika, jednu brigadu od 20000 nezaposlenih da "pojacaju" javne sluzbe i u roku od 3-5 dana uklone sav snijeg i sve smece u gradu...
nookey
Posts: 1021
Joined: 13/10/2010 21:42

#57 Re: KJKP (NE)RAD

Post by nookey »

Ja recimo nisam zadovoljan KJKP neradom, iz jednostavnog razloga što otkako postoji moja ulica (od 80-tih godina prošlog vijeka) nikad se nisu udostojili da je očiste od snijega. Razlog je kao uska, nemaju gdje snijeg itd. itd.
Smeće odvoze 6 mjeseci kad nema snijega, dok naravno kad ima ne mogu jer nisu očistili. Tako da moja leđa i ruke znaju koliko sam zadovoljan sa NERADOM! :(

I da, ulica uopšte nije uska (oko nekih 4-4,5 metra), tako da im ta priča ne pije vodu!
Kome porati posluku???
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#58 Re: KJKP (NE)RAD

Post by Haris033 »

nemam_ideje wrote:Jah. Sve veliki mislioci i filozofi, plaćaju i očekuju vrhunsku uslugu po principu "kupac je uvijek u pravu", europski sistem, što pohvaliti čovjeka/firmu za dobro urađen posao u skladu sa mogućnostima, to se naime podrazumijeva u BiH, vidi smeće, vidi snijeg, vidi ovo-vidi ono, ne valja ništa ili se podrazumijeva da je neko to morao uraditi pa shodno tome čemu ga/ih pohvaliti i ta priča :oops:

To vam priča, jel :D

RAD ispod mog prozora istovara snijeg po cijelu noć, danima, mjesecima, godinama i ne prestaju oca mi, nerviraju me, priznajem, jebo ih snijeg, zatrpani ljudi, trudnice pred porodom, kolps, šta fali, nek krepaju, ne mogu da živim od kamiona, bagera i ko zna kakvih zvukova po cijelu noć, dan, sumrak i u snu :D

Imao sam sreće da bahuljam po onom prvom snijegu oko 03.00. Snijeg do koljena, ne možeš da uđeš u ulaz i te gadosti. Grtalice pičile oko mene non-stop. Bošnje naravno parkirale na sred ceste, jebiga, nemaju gdje mezimca da parkiraju-u garaži koja se plaća bilo je praznih mjesta.

Opet je ujutro bilo koliko-toliko očišćeno, glavna džada i onih par ulica pored glavne džade bez obzira na Bošnje koje su se potrudile da to čišćenje otežaju koliko god su mogli sa parkiranim mezimcima faktički na sred ceste.

Šta sad ne valja, ima snijega. Treba to očistiti. Napadalo preko metar snijega, opšti kolaps, neko očekuje da će mu RAD čistiti tu nekakvu sporednu ulicu. Bolesno. Kompletno naselje da se skupilo, da su radili sat vremena sve živo bi izlopatali. Rad bi došao kad-tad, utovario snijeg u kamione i ganola, meni pod prozor :D

Gdje su predsjednici kućnog savjeta, gdje su oni debili iz Civilne Zaštite, gdje su nehljebi iz Mjesnih Zajednica, gdje su žohari iz Opština da to malo organizuju. Kad nećete milom, hoćete silom. Kucamo na vrata zaboravljenih asova. "Kuc-kuc, ko je, snijeg, kakav snijeg, onaj koji ćeš da čistiš, nemam lopatu, šutaj ga nogama-ne zanima nas, eto nas odmah čim otmemo lopate od onih koji su ih preprodavali, još ćemo ti dovesti ispomoć u vidu švercera, kad se umoriš možeš džaba čvoke da mu pališ dok ti donosi topao čaj" ( a takvih je bilo u svakoj mahali ko da gledam). Ko je kriv, RAD je kriv. Jah.

Šta sad ne valja, ima snijega na trotoarima. Čuj ima snijega. Pa logično da ima snijega na trotoarima kad u Sarajevu ima ukupno +/- deset kamiona koji služe za odvoz snijega ( od kojih je pola pod mojim prozorom jebem ih usta), napadalo ga preko metar a nehljebi,debili, žohari iz MZ, CZ, Opštine i predsjednici kućnih savjeta nisu izašli iz kuće prva 24 dana elementarne nepogode dok većina naroda sere kako ništa nije očišćeno. Da je kompletno radno sposobno stanovništvo izašlo da čisti grad tako što će se valjati po snijegu i praviti Snješke Bijeliće, podmladak ne računam, očistili bi ga u roku od par dana.
Jok, kriv RAD.

Šta sad ne valja. Ima smeća, nisu ga odvukli. Nisi bio u stanju da skontaš da je kolaps, da niko nije očistio ulicu-niti da postoji neka namjera tebe i tvojih vrijednih komšija da se ista očisti i da možda ne bi bilo pametno da bacaš smeće pet/sedam/deset dana. Pa nije nuklearni otpad iz Fukošime. Neće te zaganjati po kući ako ga ostaviš na balkonu. Ne jedeš ribu da se usmrdi. Nije haman nešto ni vruće da se sve to desi. "Ipak da ja bacim smeće, đeš na balkon". Onda genije izađe na ulicu i shvati da to isto smeće sada razvače psi lutalice. Glupi psi i nesposobni RAD je prva pomisao genijalca.

Sad sam tačno vidio da kada bi rat opet počeo ( pu, pu da se pomaknem s mjesta ) bilo bi vrlo zajebano preživjeti-komšije i stanovnike ovog grada. Mislio sam da sam to apsolvirao, zajebo sam se, nisam ni blizu. Kalaš ću da zadužim-zlu ne trebalo, vidjeće oni čija majka crnu vunu prede.
:thumbup:

@ headbanger, Rickoba, nookey -> Ovim gore tekstom Vam je sve rečeno!
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#59 Re: KJKP (NE)RAD

Post by headbanger »

@harise
jel to neka provokacija ne kontam
de nesta konkretno iz svoje glave pa da raspravljamo
pa majka mu stara imaj svoj stav pa makar bio mimosvijeta a ne citirati druge i nesta nekome palamuditi
nekada se upitam sta bi bilo da nema smjalija, neki forumasi ne bi znali iznijeit svoje msiljenje

sta rec, moj stav i moje misljenje je da je RAD mogao puno bolje, ali ako budemo o tome raspravljali vratit cemo se na drzavu, valst, narod itd itd\
a da ne govorimo CZ tu mi se vec zeludac okrece

ali meni vise brine jedna druga stvar, mene brine do cega smo mi to dosli da se moras nekome zahvaljivati sto radi posao za koji je palcen

vidis harise ja imam svoje misljenje i boli me neka stvar hocete li se ti i cijeli sa-x forum sloziti samnom
hebe mi se

eto ti jos jedna prilika da iskoristis smajlije kako me prosipas

moramo urgirati da se ubaci like na forum, hebi ga, nekima fali
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#60 Re: KJKP (NE)RAD

Post by r_faruk »

vecinom su gradjani izasli i ocistili, jedino nisu ocisceni trotoari..... izmedju ostalog zbog toga nema ni nastave.... jako je malo vozila koja rade na cicscenju na ulici........ ako ne vjerujete izadjite pa prosetajte, provozajte se do carsije pa cete vidjeti........

sve u svemu, ja nisam zadovoljan radom.....
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#61 Re: KJKP (NE)RAD

Post by Comrad »

Ma ja, sad su građani krivi jer nisu ocistili kilometre i kilometre sporednih puteva, trotoara, parkinga. Ja zivim za dan kad ce neko, neka ustanova, neka osoba izaci i priznati 'Jest mi smo ti koji smo odgovorni za haos, jbg tako je kako je'. Uvijek je neko drugi kriv.

Za sta je onda zaduzen RAD, da ocisti glavnu saobracajnicu, jos pokoji put i to je to :? Ne kazem da mi mora cistiti do praga, ali brate grtalica mi prodje neki dan dvije sedmice nakon sto je snijega pao. Pa sta ces mi tad dolazit, mi sve ocistili. Oni su svake godine iznenadjeni, a budimo iskreni i prije ovog velikog snijega putevi i trotoari nisu bili ocisceni, a ovaj 1m im je dobro dosao za opravdanje. I vidim nesta ih ljudi uzdizu, ko da majke mi djaba rade i ciste snijeg. Pa to im je posao. Ja cu jedino cestitati onim smecarima koji odvoze smece na ovakvim minusima, te se moraju vozikati na onom kamionu na -20. Al hadziju u bageru sto ide tamo-vamo, vala necu nazvat herojem sto je sklonuo snijegu jednu stranu.

GRAS - jbt 2000 ljudi oni imaju na platnom spisku i oni apeluju, zovu vojsku, studente, ma bilo koga da se cisti pruga, i svi ciste osim njih. Ko je kriv sto nije radio tramvaj toliko vremena, ko ce vratiti ljudima taj novac koji su izgubili, sto su platili karte?

Ocekivati da se u ulici sa 4-5 nebodera 100 ljudi odjednom samoorganizuje je smijesno. Pa nismo mravi jbt. To ujutru svi ustanu i lopate u ruku i na ulicu. To se nece nikad desit i zaboravite na to.

Takodjer, ove price price iz inostranstva, kako ih poremeti 10cm snijega su nidje veze. Pricao sam sa rajom iz dijelova gdje snijeg pada svake zime (kao i kod nas) i ljudi se shebali kad su vidjeli kakvo je stanje i pitaju me pa zasto niko ne cisti snijeg. Poznajem lika koji vozi sleper i kaze da je ovo samo u bosni ovako, vani je sve ocisceno gotovo do asfalta i to na dijelovima gdje je snijeg puno veci od 1m.
User avatar
nemam_ideje
Posts: 875
Joined: 29/03/2011 20:04

#62 Re: KJKP (NE)RAD

Post by nemam_ideje »

♥ Julianna ♥ wrote:(Beli se iznervirao, čim su smajliji prestali od pola teksta) :roll:
Beli duša draga nije ni pročitala do kraja, mrsko joj zamarati glavicu :kiss: Pametno. Višak informacija ti može dodatno
opteretiti mozgić pa belaj, uznemiriš roze sloniće :kiss:

ostali
Kada gledamo ko je kako odradio posao što se tiče snijega, u Sarajevu, RAD je jedini koliko-toliko bio na zadatku. Svi ostali su zakazali, ali baš svi. CZ, Opština, Kanton, građani. Sad treba komentarisati RAD umjesto ostalih. Smiješno i potpuno neosnovano.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#63 Re: KJKP (NE)RAD

Post by nosara »

nemam_ideje wrote:
♥ Julianna ♥ wrote:(Beli se iznervirao, čim su smajliji prestali od pola teksta) :roll:
Beli duša draga nije ni pročitala do kraja, mrsko joj zamarati glavicu :kiss: Pametno. Višak informacija ti može dodatno
opteretiti mozgić pa belaj, uznemiriš roze sloniće :kiss:

ostali
Kada gledamo ko je kako odradio posao što se tiče snijega, u Sarajevu, RAD je jedini koliko-toliko bio na zadatku. Svi ostali su zakazali, ali baš svi. CZ, Opština, Kanton, građani. Sad treba komentarisati RAD umjesto ostalih. Smiješno i potpuno neosnovano.
Ne treba ih ni uzdizat... Jedna od trulih karika u lancu trulih karika...
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#64 Re: KJKP (NE)RAD

Post by headbanger »

Comrad wrote:Ma ja, sad su građani krivi jer nisu ocistili kilometre i kilometre sporednih puteva, trotoara, parkinga. Ja zivim za dan kad ce neko, neka ustanova, neka osoba izaci i priznati 'Jest mi smo ti koji smo odgovorni za haos, jbg tako je kako je'. Uvijek je neko drugi kriv.

Za sta je onda zaduzen RAD, da ocisti glavnu saobracajnicu, jos pokoji put i to je to :? Ne kazem da mi mora cistiti do praga, ali brate grtalica mi prodje neki dan dvije sedmice nakon sto je snijega pao. Pa sta ces mi tad dolazit, mi sve ocistili. Oni su svake godine iznenadjeni, a budimo iskreni i prije ovog velikog snijega putevi i trotoari nisu bili ocisceni, a ovaj 1m im je dobro dosao za opravdanje. I vidim nesta ih ljudi uzdizu, ko da majke mi djaba rade i ciste snijeg. Pa to im je posao. Ja cu jedino cestitati onim smecarima koji odvoze smece na ovakvim minusima, te se moraju vozikati na onom kamionu na -20. Al hadziju u bageru sto ide tamo-vamo, vala necu nazvat herojem sto je sklonuo snijegu jednu stranu.
GRAS - jbt 2000 ljudi oni imaju na platnom spisku i oni apeluju, zovu vojsku, studente, ma bilo koga da se cisti pruga, i svi ciste osim njih. Ko je kriv sto nije radio tramvaj toliko vremena, ko ce vratiti ljudima taj novac koji su izgubili, sto su platili karte?

Ocekivati da se u ulici sa 4-5 nebodera 100 ljudi odjednom samoorganizuje je smijesno. Pa nismo mravi jbt. To ujutru svi ustanu i lopate u ruku i na ulicu. To se nece nikad desit i zaboravite na to.

Takodjer, ove price price iz inostranstva, kako ih poremeti 10cm snijega su nidje veze. Pricao sam sa rajom iz dijelova gdje snijeg pada svake zime (kao i kod nas) i ljudi se shebali kad su vidjeli kakvo je stanje i pitaju me pa zasto niko ne cisti snijeg. Poznajem lika koji vozi sleper i kaze da je ovo samo u bosni ovako, vani je sve ocisceno gotovo do asfalta i to na dijelovima gdje je snijeg puno veci od 1m.
sta je ovo neko realan, cek cek, nemoze to tako ipak cu se pridruziti masi i napasti te
jel tako harise033
bezbraznice nezahvalni umjesto da im se zahvalis ti ih jos kirtikujes :twisted:
koja balsfemija, prijavit cu te moderaciji :evil:
cek da koji smjali ubacim :shock: :? :) :-D :D :oops: :lol: lajk :thumbup:
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#65 Re: KJKP (NE)RAD

Post by bull21 »

Prolazim sada ispred velike grtalice/kamiona ispred FF-a. Nas troje-četvero što smo išli ispred njega, normala idemo polako, držimo rastojanje i čekamo da prođemo kad se on ubaci nazad u saobraćaj. Iza njega, jedno pola tuceta naših dobrih građana, konstantno se provlači, uvlači, skače, izvlači i nema šta ne radi samo da ga zaobiđu dok on ide u rikverc. Da je koga pokupio (ne dao Bog) opet bi on bio kriv. :x
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#66 Re: KJKP (NE)RAD

Post by ♥ Julianna ♥ »

nemam_ideje wrote:
♥ Julianna ♥ wrote:(Beli se iznervirao, čim su smajliji prestali od pola teksta) :roll:
Beli duša draga nije ni pročitala do kraja, mrsko joj zamarati glavicu :kiss: Pametno. Višak informacija ti može dodatno
opteretiti mozgić pa belaj, uznemiriš roze sloniće :kiss:

ostali
Kada gledamo ko je kako odradio posao što se tiče snijega, u Sarajevu, RAD je jedini koliko-toliko bio na zadatku. Svi ostali su zakazali, ali baš svi. CZ, Opština, Kanton, građani. Sad treba komentarisati RAD umjesto ostalih. Smiješno i potpuno neosnovano.
:lol:

al oni tako fino pavaju, ne mogu ih sad mućkat :roll:
User avatar
nemam_ideje
Posts: 875
Joined: 29/03/2011 20:04

#67 Re: KJKP (NE)RAD

Post by nemam_ideje »

Uvijek me zanimalo kako i koliko slonići pajaju :D

Šalim se, komentar ti je bio u skladu sa mojim odgovorom. Nisam imao namjeru da vrijeđam. Možda sekundu da pecnem :D

Pozdrav
adore
Posts: 193
Joined: 04/05/2007 12:44

#68 Re: KJKP (NE)RAD

Post by adore »

Svaka čast KJKP Rad-u, ljudi rade 24 sata već 3 sedmice.
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#69 Re: KJKP (NE)RAD

Post by ♥ Julianna ♥ »

nemam_ideje wrote:Uvijek me zanimalo kako i koliko slonići pajaju :D

Šalim se, komentar ti je bio u skladu sa mojim odgovorom. Nisam imao namjeru da vrijeđam. Možda sekundu da pecnem :D

Pozdrav
Pajke pjavo fino :-D Ma sve oukej, pisala sam vec na prosloj strani, al ovdje izgleda ne vrijedi mućkati roze slonke.
A za to peckanje, idi tamo peckaj lopatu nemoj mene :D
pozdrav.
User avatar
nemam_ideje
Posts: 875
Joined: 29/03/2011 20:04

#70 Re: KJKP (NE)RAD

Post by nemam_ideje »

Moram priznati da inače ne čitam komentare forumašica sa srcem u nicku, preskočim ih :oops: Sada sam pročitao čak dva komentara i moram priznati da roze slonići nisu toliko smotani kao što sam prvobitno mislio :oops:

Tražite ravnopravnost, lopatu u ruke i pravac grad, ima snijega po trotoarima :D Roza udarna brigada :oops:
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#71 Re: KJKP (NE)RAD

Post by pemanapemani »

Subotu i nedjelju je bila totalno opuštena varijanta. Policija na svakoj drugoj raskrsnici, a glavnom džadom svega, od bordera, skijaša, švercera koji te vuku za rukav da se voziš za tri markice... Za to je kriv, naravno, RAD :) .
Ne može RAD biti kriv što se stoka sjetila proglasiti elementarnu nepogodu u subotu popodne. Država u kolapsu, a oni nešto vijećaju, hoće - neće, kao trošak je. Kad su vidjeli da je vrag odnio šalu, onda je bilo kuku majko.

CZ se počinje oglašavati u ponedjeljak, ali samo oglašavati. Nema plana, lopata, ljudi koji će organizovati građane... Djeca imaju raspust od Nove godine, jer uhljup neće da skine ledenice koje mu vise sa prozora, a CZ boli neka stvar.
Ako se snijeg počne naglo topiti već vidim njihova saopštenja da je obaveza građana da se pobrinu za sanaciju klizišta i časkom naprave nasipe u blizini korita rijeka.

Kakvi su ostali, RAD je dobar.
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#72 Re: KJKP (NE)RAD

Post by ♥ Julianna ♥ »

nemam_ideje wrote:Moram priznati da inače ne čitam komentare forumašica sa srcem u nicku, preskočim ih :oops: Sada sam pročitao čak dva komentara i moram priznati da roze slonići nisu toliko smotani kao što sam prvobitno mislio :oops:

Tražite ravnopravnost, lopatu u ruke i pravac grad, ima snijega po trotoarima :D Roza udarna brigada :oops:
:oops: :oops: postidih se, a i malo mi je drago usput :D
A za rozu brigadu, žalim slučaj lopatom ću pokvariti manikir. Uostalom mi smo svakako ravnopravnije od vas 8-)
Ako nastavimo ovako, roza brigada će kopat u Banovićima a i ti s njom :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#73 Re: KJKP (NE)RAD

Post by madner »

Mislim da sam ja odgovoran sto su gradjani sagradili svoje objekte na klizistima i u zoni koja je predvidjena za izlivanje kada voda naraste. Kao i sto drugi nisu skinuli snjeg i ledenice sa krovova. :roll:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#74 Re: KJKP (NE)RAD

Post by nosara »

madner wrote:Mislim da sam ja odgovoran sto su gradjani sagradili svoje objekte na klizistima i u zoni koja je predvidjena za izlivanje kada voda naraste. Kao i sto drugi nisu skinuli snjeg i ledenice sa krovova. :roll:
Znas ti dobro ko je odgovoran...
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#75 Re: KJKP (NE)RAD

Post by madner »

Pa rekoh vec, sasvim je jasno da nije do vlasnika kuca/zgrada. :roll:
Post Reply