KJKP (NE)RAD

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#151 Re: KJKP (NE)RAD

Post by cpu_fan »

vješalica wrote:
cpu_fan wrote:Ne može par ljudi koji su nelegalno sagradili kuće na klizištu i u području deponije da ucjenjuju grad. Eno vam Efendića koji vam je dao da legalizujete objekte pa se njemu žalite. Isto kao što je pojava u ovoj zemlji da se uz magistralne puteve gradile kuće pa odjednom imamo situaciju da magistralni put prolazi kroz naseljeno mjesto i 50km ograničenje !
prije efendica je niklo sokolje zabrdje smiljevici buxa potok itd...daleko prije
To je činjenica ali je njegova prva predizborna kampanja bila temeljena na legalizaciji bespravno izgrađenih kuća !
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#152 Re: KJKP (NE)RAD

Post by vješalica »

;-)
cpu_fan wrote:
vješalica wrote:
cpu_fan wrote:Ne može par ljudi koji su nelegalno sagradili kuće na klizištu i u području deponije da ucjenjuju grad. Eno vam Efendića koji vam je dao da legalizujete objekte pa se njemu žalite. Isto kao što je pojava u ovoj zemlji da se uz magistralne puteve gradile kuće pa odjednom imamo situaciju da magistralni put prolazi kroz naseljeno mjesto i 50km ograničenje !
prije efendica je niklo sokolje zabrdje smiljevici buxa potok itd...daleko prije
To je činjenica ali je njegova prva predizborna kampanja bila temeljena na legalizaciji bespravno izgrađenih kuća !
pa da je bila temeljena na rusenju osim sto bi izgubio izbore nastala bi prava cika i vriska po forumu jer se oduzima ljudima pravo na dom ;)
PM72
Posts: 17769
Joined: 30/04/2012 16:54

#153 Re: KJKP (NE)RAD

Post by PM72 »

Direktor KJKP RAD je član SDA.Samo ne puše u istu tikvu kao Efendić i Konaković.Sad su se nameračili na to mjesto pa će ubrzo skinuti Babića i dovesti kakvog svog junošu sa diplomom iz Travnika ili Vogošće (fakultet za upravu :-) ).

Namirisali su milione koji trebaju za saniranje deponije.Niko od tih SDA-ovskih smradova ne kaže koliko su puta zavlačili ruke u kasu te firme.Sad je Efendić isturen u prve redove pa je morao mibilisati sve po Briješću i Sokolju da se kao bune i protestuju.Hodža iz Zabrđa ( brat pomoćnika načelnika Mešanovića koji je rat proveo u Novom Sadu) ljude mobiliše da se idu buniti i pravi spiskove dežura.Obećava im dnevnice i hranu samo da izdrže. :D

Onda dođe Konaković da kao vatrogasac spusti tenzije a sve unaprijed dogovoreno.

Papanija koja je naseljene po obodima je glasačka mašinerija SDA.Još bacaju bombe da su sve to borci sa Žuči.Nijedan borac nije bio na tim protestima (možda poneki iz znatiželje) jer su to većinom indijanci dovedeni poslije rata i koji su bespravno napravili kuće oko smetljišta.Sad mu kao smrdi smetlje a došao iz pizde materine a tad nije tražio saglasnosti od opštine,vodovoda,kanalizacije,elektrodistribucije i ostalih nadležnih službi.

ovo je dokaz kako jedan seljačić oličen u liku Semira Efendića sa par poltrona i hodža može blokirati život u gradu.E jebem ti takav grad,državu i sistem.
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#154 Re: KJKP (NE)RAD

Post by cpu_fan »

i to se slažem ali se negdje i neko će morati to presjeći. Ne možemo više biti taoci papaka. Onima kad u grasu šta ne odgovara blokiraju grad, ovi izgrade kuće pored deponije i žale se smrdi im. K'o da živimo u svijetu Alan Forda !
User avatar
Haris.ba
Posts: 24825
Joined: 08/09/2005 20:08

#155 Re: KJKP (NE)RAD

Post by Haris.ba »

Imao sam malu nadu da će potrajati ovo sa smetljem. Iako sam znao da neće. Jednostavno, mi nismo ta vrsta ljudi.

Jedini spas za naše društvo je radikalna privatizacija. Pa kad bude se plaćalo smeće na kilo, i voda na decu, možda, tek onda možda, narod počinje da se mijenja.

Kako pišem ovo, gledam radnike Rada kako čiste po kiši smeće. Za dva dana zaboraviće se sve.
PM72
Posts: 17769
Joined: 30/04/2012 16:54

#156 Re: KJKP (NE)RAD

Post by PM72 »

Haris.ba wrote:Imao sam malu nadu da će potrajati ovo sa smetljem. Iako sam znao da neće. Jednostavno, mi nismo ta vrsta ljudi.

Jedini spas za naše društvo je radikalna privatizacija. Pa kad bude se plaćalo smeće na kilo, i voda na decu, možda, tek onda možda, narod počinje da se mijenja.

Kako pišem ovo, gledam radnike Rada kako čiste po kiši smeće. Za dva dana zaboraviće se sve.
Kako će potrajati kad je još jučer u Buća potoku pričana priča da danas dolazi premijer koji će "prihvatiti" sve zahtjeve štrajkača koje bih,da se pitam,isprebijao ko volove u kupusu.

Glasali smo ili bili neutralni.Ovako će nas jebavati sve do izbora,svako malo će izmisliti neku seljačku ujdurmu.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#157 Re: KJKP (NE)RAD

Post by sabina1 »

PM72 wrote:
Glasali smo ili bili neutralni.Ovako će nas jebavati sve do izbora,svako malo će izmisliti neku seljačku ujdurmu.
Ma BOJKOT IZBORA do 2076 jer su alternativa "frustrirane tete i čike" bila tema na forumu prije par dana.... :oops:
PM72
Posts: 17769
Joined: 30/04/2012 16:54

#158 Re: KJKP (NE)RAD

Post by PM72 »

sabina1 wrote:
PM72 wrote:
Glasali smo ili bili neutralni.Ovako će nas jebavati sve do izbora,svako malo će izmisliti neku seljačku ujdurmu.
Ma BOJKOT IZBORA do 2076 jer su alternativa "frustrirane tete i čike" bila tema na forumu prije par dana.... :oops:
Ja mislim da će ova garnitura vlasti počiniti takva sranja,korupciju i haos da će biti potpuno svejedno ko će vladati iza 2020.Ko god da dođe neće imati ni resursa ni privrede ni budućnosti.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#159 Re: RE: Re: KJKP (NE)RAD

Post by Maharadza »

PM72 wrote:
sabina1 wrote:
PM72 wrote:
Glasali smo ili bili neutralni.Ovako će nas jebavati sve do izbora,svako malo će izmisliti neku seljačku ujdurmu.
Ma BOJKOT IZBORA do 2076 jer su alternativa "frustrirane tete i čike" bila tema na forumu prije par dana.... :oops:
Ja mislim da će ova garnitura vlasti počiniti takva sranja,korupciju i haos da će biti potpuno svejedno ko će vladati iza 2020.Ko god da dođe neće imati ni resursa ni privrede ni budućnosti.
Svakako je glavni slogan sda mafije: POSLIJE MENE POTOP! :run:
User avatar
Truba
Posts: 81724
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#160 Re: KJKP (NE)RAD

Post by Truba »

Prdi mi se za indijance s brda...
PM72
Posts: 17769
Joined: 30/04/2012 16:54

#161 Re: KJKP (NE)RAD

Post by PM72 »

Black swan wrote:Prdi mi se za indijance s brda...
Koliko znam,indijanci su starosjedioci a ovi sa brda to sigurno nisu.Ali su u stanju blokirati šta hoće i kad hoće.SDA = demokratija.
User avatar
Truba
Posts: 81724
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#162 Re: KJKP (NE)RAD

Post by Truba »

ma dobro indijanac je u prenesenom značenju sinonim za ljude koji ne poštuju pravila
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#163 Re: KJKP (NE)RAD

Post by Alkos »

@PM72

Svaka ti je zlatna! :thumbup:
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#164 Re: KJKP (NE)RAD

Post by mario001 »

Haris033 wrote:Maske su pale...

Ljudima plaćeno po 50 KM da blokiraju deponiju, a glavni razlog blokade je želja Efendića da postavi svog čivjeka na mjesto Direktora RAD-a kako bi upravljao deponijom i smećem, te debelo naplaćivao usluge odvoza smeća, kako građanima, tako i trećim licima..
Sa ces kome placati, ljudi ne mogu izaci na ulicu od smrada... :-) :-)
Ako se to ne sredi za godinu ili dvije na Dobrinji se nece moci hodati
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#165 Re: KJKP (NE)RAD

Post by MAN-lion's coach »

...
Last edited by MAN-lion's coach on 18/01/2017 22:39, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#166 Re: KJKP (NE)RAD

Post by bitanga_sa_otesa »

pa to je posipni materijal da se ne klize :-D
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#167 Re: KJKP (NE)RAD

Post by MAN-lion's coach »

bitanga_sa_otesa wrote:pa to je posipni materijal da se ne klize :-D
Neka si mi "objasnio".

Ovo što su oni posuli večeras nije nikakav posipni materijal niti odgovara standardu istog.
Ako tebi odgovara da cijepaš nove gume, idi negdje na kamenolom pa se vozaj cio dan. ;)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#168 Re: KJKP (NE)RAD

Post by bitanga_sa_otesa »

MAN-lion's coach wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:pa to je posipni materijal da se ne klize :-D
Neka si mi "objasnio".

Ovo što su oni posuli večeras nije nikakav posipni materijal niti odgovara standardu istog.
Ako tebi odgovara da cijepaš nove gume, idi negdje na kamenolom pa se vozaj cio dan. ;)
vise je bilo kao sala ,valjda si vidjela smajli ...aludirao sam vise na smetljarluk koji je poceo zadnjih desetak godina da ustede na soli pa je mijesaju sa tim soderom,jednom je cak direktor komunalnog na tv-u to rekao...
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#169 Re: KJKP (NE)RAD

Post by zavezata-vreca »

Razgaze raja i razbiju taj kamen pa se usitni i duze traje .... Kamen u bubregu efekat .. Nadaleko poznat medju komunalsima na zapadu
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#170 Re: KJKP (NE)RAD

Post by MAN-lion's coach »

bitanga_sa_otesa wrote:
MAN-lion's coach wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:pa to je posipni materijal da se ne klize :-D
Neka si mi "objasnio".

Ovo što su oni posuli večeras nije nikakav posipni materijal niti odgovara standardu istog.
Ako tebi odgovara da cijepaš nove gume, idi negdje na kamenolom pa se vozaj cio dan. ;)
vise je bilo kao sala ,valjda si vidjela smajli ...aludirao sam vise na smetljarluk koji je poceo zadnjih desetak godina da ustede na soli pa je mijesaju sa tim soderom,jednom je cak direktor komunalnog na tv-u to rekao...
Izvini onda. :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#171 Re: KJKP (NE)RAD

Post by bitanga_sa_otesa »

MAN-lion's coach wrote: Izvini onda. :)
sve ok :thumbup:
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#172 Re: KJKP (NE)RAD

Post by walk_M-A-N »

https://www.cin.ba/ulozili-milione-dobi ... denu-vodu/
Na deponiji ne radi prečistač voda, koji je bio u funkciji samo tri mjeseca tokom 2011. godine, pa potok mještanima donosi toksičnu vodu. Samo mali dio otpada se reciklira, a sonde za otplinjavanje, koje su skupljale plinove na deponiji, su uništene prije pet godina.
Novinari Centra za istraživačko novinarstvo (CIN) su otkrili da je u uređenje deponije za dvije decenije uloženo više od 32 miliona maraka, ali je kontrola potencijalno toksičnih materija i dalje minimalna. Dio opreme je uništen ili propada jer se ne koristi na pravi način. Nadležni prebacuju krivicu jedni na druge i kažu da treba još mnogo novca za poboljšanje stanja na deponiji.
Vrijedi pročitati sve.
Članak se dosta bavi problemima stanovnika ne postavljajući pitanje kako su uopće mogli izgraditi kuće bez dozvole.
Članak ne postavlja bitna pitanja kako su se Selim Babić i Drago Jurić obogatili na mjestima direktora i upravnika deponije a takav haos.
Kaže Babić treba još novca., njemu uvijek treba novca. Prihodi sa više strana, Rad, udruženje, brojni službeni putevi. Malo mu onaj službeni Volvo XC što ga je vozao sa dječijim sjedalicama, pored drugih auta, da nije izašao još noviji model?
Rad nema novca za razdvajanje a ima za desetine nepotrebnih koji su iz centrale, općine ili ministarstva telefonom zaposleni. A oni koštaju stotine hiljada godišnje ili milion. Šta je Babićevo rješenje? Traži povećanje cijena usluga.
Lopov Petrović daje izjave, jedan od bogatijih ljudi u Sarajevu, procenti. Ublehaš Konaković sad kaže da nije problem naći milione i valjda ih opet dati Babiću.
Sve to pokazuje gdje su javne službe.
Fuj.
Melisa84
Posts: 217
Joined: 14/09/2010 13:21

#173 Re: KJKP (NE)RAD

Post by Melisa84 »

KJKP "RAD" d.o.o. Sarajevo je jedino javno preduzeće u KS koje godinama posluje bez gubitaka, a čiji uposlenici imaju najmanje plaće u prosjeku od svih javnih firmi. Za 23 godine od rata niti jednom nije podiglo cijene svojih usluga, a znamo koliko su poskupili gorivo, struja, voda.. Firma koja je ostala na nivou 1150 zaposlenih radnika i kako taj trend prati od prije rata. Jedina firma KOJA RADI SVOJ POSAO KAKO TREBA i firma na koju se građani najmanje žale i šta sada? Ne valja Vam direktor? Ne valja zato što hoćete da uvalite nekog drugog kako bi sjeb** i ovo preduzeće kao što ste sjeb*** GRAS, Vodovod i dr.

Deponija i procjedne vode postoje mnogo godina prije su bila naselja oko iste. Onaj ko je dozvolio gradnju oko deponije je kriv za zdravlje građana, a ne preduzeće RAD.
Post Reply