Kitite li jelku?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Kitite li jelku?

Da
104
62%
Ne
63
38%
 
Total votes: 167

User avatar
basicm
Posts: 10483
Joined: 16/01/2012 21:38

#501 Re: Kitite li jelku?

Post by basicm »

tututuuuu wrote:
missko wrote: Pa i vi neoptereceni ste optereceni nekim nepisanim drustvenim formama ili zivite i vodite se samo strastima kao zivitinje a Bog vam podario razum.
Kao hodat cu gol ulicom zato sto mi se tako svidja ili jebavat cu se na klupi u trznom centru zato jer mi se svidja ili ima i kod vas nekih pravila ?

Ko to hoda gol ulicom? Ko se to jebe po trgovackim centrima? Znaci, logika je, kititi bor je isto sto i "jebati se po trgovackom centru"?
Ista logika kojom ne kititi jelku je isto kao biti kim jong
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#502 Re: Kitite li jelku?

Post by tututuuuu »

ne razumijem bas?
Last edited by tututuuuu on 17/12/2015 16:26, edited 1 time in total.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#503 Re: Kitite li jelku?

Post by missko »

tututuuuu wrote:
missko wrote: Pa i vi neoptereceni ste optereceni nekim nepisanim drustvenim formama ili zivite i vodite se samo strastima kao zivitinje a Bog vam podario razum.
Kao hodat cu gol ulicom zato sto mi se tako svidja ili jebavat cu se na klupi u trznom centru zato jer mi se svidja ili ima i kod vas nekih pravila ?

Ko to hoda gol ulicom? Ko se to jebe po trgovackim centrima? Znaci, logika je, kititi bor je isto sto i "jebati se po trgovackom centru"?
Pa radis sto ti se svidja kaze ovi optereceni a ovi neoptereceni. Ne mozes jednostavno raditi sve sto ti se svidja u teoriji kao i moze ali praksa je nesto drugo. Imaju neke drustvene norme kojima smo optereceni a vjernici imaju vjerske norme kojima su optereceni.
Jel znaci logika je ko ne ulazi u wc desnom nogom taj kiti jelku
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#504 Re: Kitite li jelku?

Post by tututuuuu »

missko wrote:
tututuuuu wrote:
missko wrote: Pa i vi neoptereceni ste optereceni nekim nepisanim drustvenim formama ili zivite i vodite se samo strastima kao zivitinje a Bog vam podario razum.
Kao hodat cu gol ulicom zato sto mi se tako svidja ili jebavat cu se na klupi u trznom centru zato jer mi se svidja ili ima i kod vas nekih pravila ?

Ko to hoda gol ulicom? Ko se to jebe po trgovackim centrima? Znaci, logika je, kititi bor je isto sto i "jebati se po trgovackom centru"?
Pa radis sto ti se svidja kaze ovi optereceni a ovi neoptereceni. Ne mozes jednostavno raditi sve sto ti se svidja u teoriji kao i moze ali praksa je nesto drugo. Imaju neke drustvene norme kojima smo optereceni a vjernici imaju vjerske norme kojima su optereceni.
Jel znaci logika je ko ne ulazi u wc desnom nogom taj kiti jelku
Ne mozes raditi sve sto ti se svidja, al razlika je sto je jebanje u javnosti ili hodanje gole osobe u javnosti (sto niko i ne radi) zakonom zabranjeno kao nemoralno ponasanje a nije ni drustveno prihvaceno ponasanje. Kicenje jelke boga mi nije nezakonito, niti je nemoralno po bilo kojem mjerilu, kao ni ulazenje ovom ili onom nogom u kupatilo (to sam sad naucio :lol: ). Mislim da se neko nekad daaaavno dobro nasmijao na tu foru. :lol:
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#505 Re: Kitite li jelku?

Post by tututuuuu »

Joj, ono sracka te sastavi a ti se moras misliti kojem ces nogom uci u kupatilo. :lol:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#506 Re: Kitite li jelku?

Post by dustaban »

tututuuuu wrote:Joj, ono sracka te sastavi a ti se moras misliti kojem ces nogom uci u kupatilo. :lol:
Nezaustavivo se vracamo na "pitanje svih pitanja" - boca kraj wc solje!
:mrgreen:
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#507 Re: Kitite li jelku?

Post by missko »

Ti postujes jedne zakone a vjernici druge ne znam onda sto se jedni drugima cudite. Vjerski zakon je univerzalan a drzavni zavisi gdje si. U Evropi se karaju na javnim mjestima i hodaju gologuzi i kite jelke i vjencavaju pederi i lezbijke medjusobno
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#508 Re: Kitite li jelku?

Post by tututuuuu »

missko wrote:Ti postujes jedne zakone a vjernici druge ne znam onda sto se jedni drugima cudite. Vjerski zakon je univerzalan a drzavni zavisi gdje si. U Evropi se karaju na javnim mjestima i hodaju gologuzi i kite jelke i vjencavaju pederi i lezbijke medjusobno
Vjerski zakon je univerzalan za vjernike, a u svakoj vjeri bice koje sudi o vjeri te osobe nije druga osoba, vec to bozanstvo koje se stuje. Dakle, nije na vama da nekom nesto govorite, sudite itd. ni osobi koja se smatra muslimanom a kamo li nekom ko se ne smatra muslimanom. Vi ionako sami vjerujete da ce njima suditi Bog.

Drzavni zakon pak vazi za sve koji se nalaze na teritoriju odredjene drzave, a taj zakon je donesen od predstavnickog tijela koje je pak izabrao narod vecinski. E sad, neko ko s tim ima problem ima dvije opcije. 1. je da glasa za neke druge koji mu pasu, na izborima, pa ako prodju u predstavnicko tijelo prodju i onda mogu zastupati odredjeni interes. 2. je da odseli u neku zemlju koja je vise po njegovom ukusu.

Jer, danas jelka, sutra kamenovanje zbog suknje koje je prekratka za neciji ukus. Zato je tu drzavni zakon da se postuje, ne vjerski. To se tebe tice i nikog vise.
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#509 Re: Kitite li jelku?

Post by piupiu »

Da li mi se samo čini ili je tema već odavno izgubila smisao i svela se - kao i svaka druga - na ustaljenu etnonacionalnu tematiku?

Ako u ovom trenutku na temu udje Libero, doći će do masovnog padanja s jelke, tako da ... :D

Image
Locked