Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#151 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by Better Man »

Gledao film sinoć i produkcijski je odlično odrađen. Preporuka za pogledati. Bill Carter jebzaista bio veliki čovjek hvala mu za sve što je uradio. Naravno hvala i grupi U2 i Christian Amanpour.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#152 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by So What! »

n+1 wrote: 12/08/2023 20:57 Bill Carter je sve samo ne anonimus. Barem ne onima koji su se makar letimično interesovali za dešavanja u ratnom Sarajevu.

Uz to, režirao je Miss Sarajevo, koji dođe nešto kao Kiss the Future, samo bez elementa Bonove samoporomocije. I napisao je Fools Rush In, autobiografsku knjigu o iskustvima u Sarajevu, koja je faktički pokrenila tu lavinu sličnih knjiga koje će kasnije pisati raznorazni novinari koji su boravili u opkoljenom Sarajevu.

Po toj knjizi je trebao biti snimljen i film, navodno sa Orlandom Bloomom u glavnoj ulozi. Nemam pojma zašto se to izjalovilo.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/borovac ... /080812044
Nije sada anonimus, kada je došao u Sarajevo, bio je volonter humanitarne organizacije, u tom kontekstu sam rekao da je bio anonimus koji je uspio svojim angažmanom najviše da dovede U2 u Sarajevo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66232
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#153 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by _BataZiv_0809 »

n+1 wrote: 12/08/2023 20:57 Bill Carter je sve samo ne anonimus. Barem ne onima koji su se makar letimično interesovali za dešavanja u ratnom Sarajevu.

Uz to, režirao je Miss Sarajevo, koji dođe nešto kao Kiss the Future, samo bez elementa Bonove samoporomocije. I napisao je Fools Rush In, autobiografsku knjigu o iskustvima u Sarajevu, koja je faktički pokrenila tu lavinu sličnih knjiga koje će kasnije pisati raznorazni novinari koji su boravili u opkoljenom Sarajevu.

Po toj knjizi je trebao biti snimljen i film, navodno sa Orlandom Bloomom u glavnoj ulozi. Nemam pojma zašto se to izjalovilo.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/borovac ... /080812044
Je li prevedena knjiga na nas jezik?
User avatar
mikrozadatak
Posts: 1394
Joined: 27/07/2014 10:52

#154 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by mikrozadatak »

Jedva cekam da pogledam film. Ne mogu da vjerujem da i ovdje trazimo problem. Bio sam na koncertu i poslije 4 godine jada, bijede, osjecaja da si nula, niko i nista, ofucani borac, vec veteran iako tek u 25 godini zivota ... tu sam bukvalno osjetio da se vracam u zivot, da lagano tjeram iz sebe sve proteklo. Ko nije dozivio ne moze shvatiti. A s druge strane, ko je jos pozurio da odrzi koncert u Sarajevu, svjetsko ime, po promotivnim cijenama. Sjecam se da je Dino Dvornik svako malo pjevao u Metalcu, uz duzno postovanje, ali nije za porediti. Parni valjak je negdje u to doba napravio fantastican koncert u Skenderiji.
Jedino lose je sto su mi skoro svi koncerti poslije bili losi, zapravo losiji od tog. Sumnjam da ima jedna osoba koja je bila na koncertu, a da joj smeta film.
User avatar
vaučer
Posts: 9192
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#155 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by vaučer »

Da sam bio na ovom koncertu mi je jedna od dražih uspomena u životu. Sestra mi gurnula karte koje je dobila nekako kao prevoditeljica za UNPROFOR, išao s kolegom iz likovne škole, Sarajlijom i spavali u kafani koju mu je držao prije rata stari. Sve je bilo kao neki san.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#156 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by So What! »

mikrozadatak wrote: 13/08/2023 13:28 Jedva cekam da pogledam film. Ne mogu da vjerujem da i ovdje trazimo problem. Bio sam na koncertu i poslije 4 godine jada, bijede, osjecaja da si nula, niko i nista, ofucani borac, vec veteran iako tek u 25 godini zivota ... tu sam bukvalno osjetio da se vracam u zivot, da lagano tjeram iz sebe sve proteklo. Ko nije dozivio ne moze shvatiti. A s druge strane, ko je jos pozurio da odrzi koncert u Sarajevu, svjetsko ime, po promotivnim cijenama. Sjecam se da je Dino Dvornik svako malo pjevao u Metalcu, uz duzno postovanje, ali nije za porediti. Parni valjak je negdje u to doba napravio fantastican koncert u Skenderiji.
Jedino lose je sto su mi skoro svi koncerti poslije bili losi, zapravo losiji od tog. Sumnjam da ima jedna osoba koja je bila na koncertu, a da joj smeta film.
Uopšte se ne analizira koncert, već film o istom, dvije odvojene stvari. Ko je pogledao film, shvatit će da je koncert ustvari tek u završnici obrađen i posvećeno mu je najmanje vremena filma.

Recimo, nije moj film, ja nisam bio na koncertu, ali dobar bi se film mogao napraviti upravo da se okupi raja iz cijele zemlje koja je tada išla na koncert i priča o svojim doživljajima, kako su saznali, kako su došli i slično.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#157 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by n+1 »

_BataZiv_0809 wrote: 13/08/2023 12:17
n+1 wrote: 12/08/2023 20:57 Bill Carter je sve samo ne anonimus. Barem ne onima koji su se makar letimično interesovali za dešavanja u ratnom Sarajevu.

Uz to, režirao je Miss Sarajevo, koji dođe nešto kao Kiss the Future, samo bez elementa Bonove samoporomocije. I napisao je Fools Rush In, autobiografsku knjigu o iskustvima u Sarajevu, koja je faktički pokrenila tu lavinu sličnih knjiga koje će kasnije pisati raznorazni novinari koji su boravili u opkoljenom Sarajevu.

Po toj knjizi je trebao biti snimljen i film, navodno sa Orlandom Bloomom u glavnoj ulozi. Nemam pojma zašto se to izjalovilo.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/borovac ... /080812044
Je li prevedena knjiga na nas jezik?
Jeste.

https://www.knjiga.ba/budjale-srljaju-g ... b0007.html
Rob_Atl
Posts: 5333
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#158 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by Rob_Atl »

Odlican, sad iz kina. za raju iz USA imate u AMC kinima.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#159 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by breba »

Rob_Atl wrote: 24/02/2024 05:09 Odlican, sad iz kina. za raju iz USA imate u AMC kinima.
:thumbup:
Hvala
User avatar
Edin H.
Posts: 47034
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#160 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by Edin H. »

https://www.latimes.com/entertainment-arts/movies/story/2024-02-23/kiss-the-future-review-u2-sarajevo-documentary
Post Reply