Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#76 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by banjaluka078 »

Better Man wrote: 23/02/2023 10:26
U2 je 2009. godine imao 2 rasprodana koncerta u Zagrebu na stadionu Maksimir. Mislite li da su na tom koncertu bili samo fanovi iz Hrvatske? Ne, već su bili iz cijele Evrope. Tako bi i u Sarajevu mogli napuniti stadion Koševo. Više puta sam tvrdio ovdje i opet ponavljam da bi Bruce Springsteen sa svojim The E Street bandom rasprodao dva stadiona Koševo u sekundi, jer nikad nije svirao na ovim prostorima i čitava bi Evropa došla da ga gleda u Sarajevu. Evropska turneja, koju je najavio prošle godine je rasprodana u sekundi i tako bilo i ovdje, jer bi došli svi oni koji nisu uspjeli kupiti karte za njegove koncerte u Evropi.
Mislim da Sarajevo ima taj problem što nije na trasama auto-puteva, kao Beograd i Zagreb, kojima bi deseci kamiona opreme i nekoliko autobusa/kombija ekipe lako i brzo došli do dvorane/stadiona. Isto vrijedi i za fanove iz regiona.
Bila sam na zaista mnogo koncerata u ZG/BG, Slovencu nije problem dva sata vožnje do Zagreba, niti meni iz Banjaluke, ni Mađaru ili Bugaru do BG, jer sam odmah na auto-putu i mogu otići i vratiti se u istom danu, nije mi problem termin u radnoj sedmici, jer odem odmah s posla, vratim se malo iza ponoći, mogu stići na posao. Za Sarajevo je to već dalje i komplikovanije i traži ili vikend-termin ili par slobodnih dana...
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#77 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by Hajvan »

Naslovnica wrote: 22/02/2023 19:56
Hajvan wrote: 22/02/2023 19:40

VIP
Na znam šta je podrazumijevao VIP, ali ja sam bio unutar onog prvog ograđenog prostora, doslovno na 10m od stage-a.
da, to je bila vip "loza"
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#78 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by Hajvan »

banjaluka078 wrote: 23/02/2023 12:30
Better Man wrote: 23/02/2023 10:26
U2 je 2009. godine imao 2 rasprodana koncerta u Zagrebu na stadionu Maksimir. Mislite li da su na tom koncertu bili samo fanovi iz Hrvatske? Ne, već su bili iz cijele Evrope. Tako bi i u Sarajevu mogli napuniti stadion Koševo. Više puta sam tvrdio ovdje i opet ponavljam da bi Bruce Springsteen sa svojim The E Street bandom rasprodao dva stadiona Koševo u sekundi, jer nikad nije svirao na ovim prostorima i čitava bi Evropa došla da ga gleda u Sarajevu. Evropska turneja, koju je najavio prošle godine je rasprodana u sekundi i tako bilo i ovdje, jer bi došli svi oni koji nisu uspjeli kupiti karte za njegove koncerte u Evropi.
Mislim da Sarajevo ima taj problem što nije na trasama auto-puteva, kao Beograd i Zagreb, kojima bi deseci kamiona opreme i nekoliko autobusa/kombija ekipe lako i brzo došli do dvorane/stadiona. Isto vrijedi i za fanove iz regiona.
Bila sam na zaista mnogo koncerata u ZG/BG, Slovencu nije problem dva sata vožnje do Zagreba, niti meni iz Banjaluke, ni Mađaru ili Bugaru do BG, jer sam odmah na auto-putu i mogu otići i vratiti se u istom danu, nije mi problem termin u radnoj sedmici, jer odem odmah s posla, vratim se malo iza ponoći, mogu stići na posao. Za Sarajevo je to već dalje i komplikovanije i traži ili vikend-termin ili par slobodnih dana...
:thumbup:

upravo, vec nekoliko puta objasnjavano kao jedan od razloga...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#79 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by DaysleepeR »

Hajvan wrote: 23/02/2023 12:50
Naslovnica wrote: 22/02/2023 19:56

Na znam šta je podrazumijevao VIP, ali ja sam bio unutar onog prvog ograđenog prostora, doslovno na 10m od stage-a.
da, to je bila vip "loza"
i ja sam bio tu, smuntali mi redara da nas pusti
Naslovnica
Posts: 27937
Joined: 20/03/2013 15:38

#80 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Hajvan wrote: 23/02/2023 12:50
Naslovnica wrote: 22/02/2023 19:56

Na znam šta je podrazumijevao VIP, ali ja sam bio unutar onog prvog ograđenog prostora, doslovno na 10m od stage-a.
da, to je bila vip "loza"
Moje društvo je bilo gore čim su se otvorile kapije, meščini negdje oko 15h, zato smo valjda i uspjeli da bez problema uletimo u taj, evo sada saznajem, VIP prostor. :D
Neke trebe unijele tetrapak sokova (iz kojih je bio izvučen sok a nasuta vodka). :)
Koševom se širio miris zeljaste materije koja izgledom asocira na opojnu drogu marihuanu. :gunjastajl:
Do početka koncerta bilo super, ludnica je počela sa Protestom i Sikterom, a nakon famoznog izlaska U2 i prve tri pjesme, poderali su, doslovno nismo znali gdje se nalazimo. :lol:
Naravno da to nikada neću zaboraviti.

User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#81 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by So What! »

Naslovnica wrote: 22/02/2023 19:55 Pokušavam da zamislim kakav bi fantastičan projekat bio napraviti dokumentarac ili film o sarajevskoj rock sceni pod opsadom, o društvu okupljenom oko radija ZID, i kao vrhuncu svega o koncertu Rock Under The Siege, o ljudima koji su u svemu tome učestvovali, tada i njihova današnja razmišljanja i sjećanja.
A onda opet razmišljam...kome ga praviti?
:roll:
Oba odlicna, steta sto vise ljudi ne zna za ovo.



Naslovnica
Posts: 27937
Joined: 20/03/2013 15:38

#82 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by Naslovnica »

So What! wrote: 23/02/2023 14:05
Naslovnica wrote: 22/02/2023 19:55 Pokušavam da zamislim kakav bi fantastičan projekat bio napraviti dokumentarac ili film o sarajevskoj rock sceni pod opsadom, o društvu okupljenom oko radija ZID, i kao vrhuncu svega o koncertu Rock Under The Siege, o ljudima koji su u svemu tome učestvovali, tada i njihova današnja razmišljanja i sjećanja.
A onda opet razmišljam...kome ga praviti?
:roll:
Oba odlicna, steta sto vise ljudi ne zna za ovo.



:thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#83 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by So What! »

Naslovnica wrote: 23/02/2023 06:53Nije do Bone, do nas je.
Kome bi u Sarajevu U2 održao koncert na Koševu, ko bi došao?
90% današnje populacije Sarajeva niti je kada čulo za U2 niti ih sluša. A pogotovu ne bi bili spremni platiti 100KM za kartu.
Narodnjaci i autotune brude su preuzeli scenu.
Uostalom, evo na temi priča kako je Bono izgradio karijeru na sadaki&co, tako da, hvala, ali mi smo ponosni i neće nam niko prosipati patetiku i na nama zarađivati pare.
Eno im Zagreb, Beograd, Ljubljana, Beč, London, Berlin, pa tamo neka prosipaju šuplju...
Imamo mi našeg Halida i Moj Ummete. :thumbup:
Bruce Dickinson je stvarno prosao kroz ratne vrleti da se domogne Sarajeva i nastupi ovdje, kamionom humanitarne pomoci je putovao od Splita do Sarajeva i nikada o tome nije nijednu rijec progovorio u javnosti.

Sjecam se na ovom forumu, bilo je malo ljudi koji su znali ista o tom dogadjaju.

Prica je aktuelizirana kroz clanak njegovog tadasnjeg gitariste na nekom random portalu, kojeg je Radio Sarajevo preveo i objavio na nasem jeziku.

Nakon toga Jasenko Pasic tu pricu pretvara u scenarij i snima se film koji ponovo aktuelizira pricu o svemu, gdje Bruce Dickinson dobiva titulu pocasnog gradjanina.

A evo ga sada se vraca i koncertno da nas podrzi. Dakle nikada nije nikakav publicitet ganjao kroz taj angazman, a mogao je itekako. Kada je raja ovdje ponovo iskopala taj dogadjaj, shvatili su da je godinama bio bespotrebno zanemaren i pozvali su covjeka ponovo i svaki put se rado odazvao, ne glumeci zvijezdu iako je frisko prije toga zavrsio tretmane lijecenja raka grla.

Ne glorifikujem ja Dickinsona, jer volim njegovu muziku, vec poredeci njega i karijeru Bono Voxa, covjeka koji hladno koketira sa svjetskom elitom i korporacijama (fijasko U2-a i Applea), godinama gradi karijeru humanitarca na tudjoj muci.

Sarajevu i nasoj patnji treba ambasadora, treba da se zna sta se desavalo ovdje, ali Sarajevo primjetno posljednjih deset godina odlucilo napraviti zaokret (to se manifestovalo i kroz politicke promjene), izlazeci iz uloge grada zrtve i ozivljavanju uloge jednog jedinstvenog i unikatnog grada u Evropi koji turistima ima da ponudi mnogo vise od tog jebenog rata.

Hvala Bonou jer je devedesetih skrenuo paznju na nas, zaista mu hvala, ali druze, hajde dodji da pravimo neku novu historiju zajedno, napravite novi koncert. Njihove turneje su redovno rasprodate i te dvorane ne pune samo lokalci.

Evo Sting je bio s njim tada 1997. godine na Kosevu kao gost samo i evo dosao ponovo, napravio koncert, proslavio rodjendan ovdje, izgotivio se pravo i nije radio koncert u gajret, vec je uredno placen bio kao i svako drugi. Dickinson isto tako dolazi, sa pravo zanimljvim muzickim projektom, isto ce biti uredno placen i on i ti sto dolaze s njim.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#84 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by So What! »

banjaluka078 wrote: 23/02/2023 12:30Mislim da Sarajevo ima taj problem što nije na trasama auto-puteva, kao Beograd i Zagreb, kojima bi deseci kamiona opreme i nekoliko autobusa/kombija ekipe lako i brzo došli do dvorane/stadiona. Isto vrijedi i za fanove iz regiona.
Bila sam na zaista mnogo koncerata u ZG/BG, Slovencu nije problem dva sata vožnje do Zagreba, niti meni iz Banjaluke, ni Mađaru ili Bugaru do BG, jer sam odmah na auto-putu i mogu otići i vratiti se u istom danu, nije mi problem termin u radnoj sedmici, jer odem odmah s posla, vratim se malo iza ponoći, mogu stići na posao. Za Sarajevo je to već dalje i komplikovanije i traži ili vikend-termin ili par slobodnih dana...
Ima tu istine, ali evo od Sarajeva do Zagreba, autoputa nema samo izmedju Zenice i Doboja, nekih 90 kilometara i upravo smatram da poboljsanje u tom pravcu, kao i poboljsanje avio saobracaja u Sarajevu je krivo za ozivljavanje koncertne scene u ovih par godina.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#85 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by DaysleepeR »

So What! wrote: 23/02/2023 14:05
Naslovnica wrote: 22/02/2023 19:55 Pokušavam da zamislim kakav bi fantastičan projekat bio napraviti dokumentarac ili film o sarajevskoj rock sceni pod opsadom, o društvu okupljenom oko radija ZID, i kao vrhuncu svega o koncertu Rock Under The Siege, o ljudima koji su u svemu tome učestvovali, tada i njihova današnja razmišljanja i sjećanja.
A onda opet razmišljam...kome ga praviti?
:roll:
Oba odlicna, steta sto vise ljudi ne zna za ovo.



Ja sam pokušavao da natuknem ideju, ali do sada bez uspjeha.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#86 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by banjaluka078 »

So What! wrote: 23/02/2023 14:22

Ima tu istine, ali evo od Sarajeva do Zagreba, autoputa nema samo izmedju Zenice i Doboja, nekih 90 kilometara i upravo smatram da poboljsanje u tom pravcu, kao i poboljsanje avio saobracaja u Sarajevu je krivo za ozivljavanje koncertne scene u ovih par godina.
Da, ali ZG-SA su koliko sati vožnje u najboljem slučaju, 5? Neće niko proći pored Zagreba da bi došao u Sarajevo, pri tome se peglao na granici koju tamo nema.

Ja ću prije uvijek otići u ZG, jer mi je zgodnije, brže, po ravnom, nije me briga ima li snijega preko Vlašića ili gužve na cestama.

Plus, ogromna je logistika, kamioni, tih 90 km su puno kad imaš konvoj od 10-15 kamiona (koliko ih je bilo za Watersa u ZG, 6 kamiona i 3 busa za Kleptona u BG, ne mogu ni zamisliti koliko toga ima kad stiže Rammstein) koji moraju preći granicu i drndati se običnom cestom.
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#87 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by Hakiz »

banjaluka078 wrote: 23/02/2023 14:31
So What! wrote: 23/02/2023 14:22

Ima tu istine, ali evo od Sarajeva do Zagreba, autoputa nema samo izmedju Zenice i Doboja, nekih 90 kilometara i upravo smatram da poboljsanje u tom pravcu, kao i poboljsanje avio saobracaja u Sarajevu je krivo za ozivljavanje koncertne scene u ovih par godina.
Da, ali ZG-SA su koliko sati vožnje u najboljem slučaju, 5? Neće niko proći pored Zagreba da bi došao u Sarajevo, pri tome se peglao na granici koju tamo nema.

Ja ću prije uvijek otići u ZG, jer mi je zgodnije, brže, po ravnom, nije me briga ima li snijega preko Vlašića ili gužve na cestama.

Plus, ogromna je logistika, kamioni, tih 90 km su puno kad imaš konvoj od 10-15 kamiona (koliko ih je bilo za Watersa u ZG, 6 kamiona i 3 busa za Kleptona u BG, ne mogu ni zamisliti koliko toga ima kad stiže Rammstein) koji moraju preći granicu i drndati se običnom cestom.
Uz to se oeglati sa našim korumpiranim graničnom policijom i carinskom upravom (dakle UIO).

Uvozniku obuće kaže carinik, ima problem, ne mogu pustiti robu. Onda kaže, usput, šteta, ima dobrih tena, mom malom bi baš trebale jedne. Odjednom prođe roba, sa kutijom tena manje nego što je na spisku.

Šta bi tek uzeli rokerima, tim prljavim narkomanima, miksetu? Set zvučnika? 2-3 gitare? Možda malom baš treba set bubnjeva?
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#88 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by So What! »

DaysleepeR wrote: 23/02/2023 14:25Ja sam pokušavao da natuknem ideju, ali do sada bez uspjeha.
Sto je najjace, kazu ima negdje snimak cijelog koncerta, ali nikako doci do njega.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#89 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by DaysleepeR »

So What! wrote: 23/02/2023 15:16
DaysleepeR wrote: 23/02/2023 14:25Ja sam pokušavao da natuknem ideju, ali do sada bez uspjeha.
Sto je najjace, kazu ima negdje snimak cijelog koncerta, ali nikako doci do njega.
Ima snimak, ja sam ga gledao, na njemu su iste pjesme kao na CD-u, dakle po jedna od svakog benda.

Izgubljen je vjerovatno nepovratno.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#90 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by So What! »

So What! wrote: 23/02/2023 15:16
DaysleepeR wrote: 23/02/2023 14:25Ja sam pokušavao da natuknem ideju, ali do sada bez uspjeha.
Sto je najjace, kazu ima negdje snimak cijelog koncerta, ali nikako doci do njega.
Hakiz wrote: 23/02/2023 14:42Uz to se oeglati sa našim korumpiranim graničnom policijom i carinskom upravom (dakle UIO).

Uvozniku obuće kaže carinik, ima problem, ne mogu pustiti robu. Onda kaže, usput, šteta, ima dobrih tena, mom malom bi baš trebale jedne. Odjednom prođe roba, sa kutijom tena manje nego što je na spisku.

Šta bi tek uzeli rokerima, tim prljavim narkomanima, miksetu? Set zvučnika? 2-3 gitare? Možda malom baš treba set bubnjeva?
Kako su ih prolazili Jamiroquai, Deep Purple, Sepultura, Lenny Kravitz, David Guetta, Simple Minds, Kraftwerk, Sting ...
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#91 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by So What! »

DaysleepeR wrote: 23/02/2023 15:18Ima snimak, ja sam ga gledao, na njemu su iste pjesme kao na CD-u, dakle po jedna od svakog benda.

Izgubljen je vjerovatno nepovratno.
Dijelovi su ukljuceni u ovaj dokumentarac Timura Makarevica, Sanjao sam o Smirnoff Buffalu, eh sada, da li ga je neko od raje iz Siktera ili nekog drugog benda sacuvao ne znam.

Da li ste vi tada dobivali neke primjerke, npr. ovih CD-ova sto su izlazili i to?
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#92 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by breuer »

realno, za ovakvu provinciju, i bilo je zvučnih imena...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#93 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by DaysleepeR »

So What! wrote: 23/02/2023 15:20
DaysleepeR wrote: 23/02/2023 15:18Ima snimak, ja sam ga gledao, na njemu su iste pjesme kao na CD-u, dakle po jedna od svakog benda.

Izgubljen je vjerovatno nepovratno.
Dijelovi su ukljuceni u ovaj dokumentarac Timura Makarevica, Sanjao sam o Smirnoff Buffalu, eh sada, da li ga je neko od raje iz Siktera ili nekog drugog benda sacuvao ne znam.

Da li ste vi tada dobivali neke primjerke, npr. ovih CD-ova sto su izlazili i to?
Ima onaj Reutersov prilog koji kruži sa nastupom Siktera ali to je novinarski prilog.

Snimak koncerta gleda direkt na binu, možda ima nekih inserata, ali koliko znam ni Srđan Vuletić koji je snimao i režirao snimak ne zna gdje se nalazi.

CD-ove smo dobili, imam ga i dan danas, kao i originalnu akreditaciju.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#94 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by Hajvan »

bilo bi fino imati na vinilu to
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#95 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by Hakiz »

So What! wrote: 23/02/2023 15:19
So What! wrote: 23/02/2023 15:16

Sto je najjace, kazu ima negdje snimak cijelog koncerta, ali nikako doci do njega.
Hakiz wrote: 23/02/2023 14:42Uz to se oeglati sa našim korumpiranim graničnom policijom i carinskom upravom (dakle UIO).

Uvozniku obuće kaže carinik, ima problem, ne mogu pustiti robu. Onda kaže, usput, šteta, ima dobrih tena, mom malom bi baš trebale jedne. Odjednom prođe roba, sa kutijom tena manje nego što je na spisku.

Šta bi tek uzeli rokerima, tim prljavim narkomanima, miksetu? Set zvučnika? 2-3 gitare? Možda malom baš treba set bubnjeva?
Kako su ih prolazili Jamiroquai, Deep Purple, Sepultura, Lenny Kravitz, David Guetta, Simple Minds, Kraftwerk, Sting ...
Da, kako :wink:
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#96 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by Edin H. »

Spomenuše li u filmu da je pivo na koncertu bilo toplo.. :twisted:
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#97 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by billy organ »

Eto dobre ideje Netflixu za novu seriju. Sjecanja sa sarajevskih koncerata: rock under siege, u2, jamiroquai, tiesto, guetta, biohazard, carl cox, simple minds. Jebo buducnost i sadasnjost hajmo zivjet od nostalgije. Nije ni cudo da danasnja djeca slusaju jalu i rastu. Sta im to nude stare generacije, stulica, ekv, koncert u2 i mnostvo sjecanja i nostalgije.
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#98 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by billy organ »

breuer wrote: 23/02/2023 09:40 jel tačno da je i koncert Eltona Johna u ZetrU otkazan zbog slabe zainteresovanosti?
Nije bio otkazan ali postoji prica da je murija tjerala ljude sa ulice da odu na koncert jer je bilo premalo ljudi.
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#99 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by Hakiz »

:razz:
billy organ wrote: 23/02/2023 21:37
breuer wrote: 23/02/2023 09:40 jel tačno da je i koncert Eltona Johna u ZetrU otkazan zbog slabe zainteresovanosti?
Nije bio otkazan ali postoji prica da je murija tjerala ljude sa ulice da odu na koncert jer je bilo premalo ljudi.
Da, to je "zvanična" verzija.

Lemi iz Motorheda je bacio mikrofon i otišao sa bine. Bilo je malo ljudi a i oni kojj su bili nisu reagovali najbolje. To je sigurno, bio sam na koncertu. Meni je zvuk bio loš, vjerovatno je zato raja bila nezadovoljna. A njegov odlazak bi mogao biti izazvan ili time što je bila mala posjeta i raja nije dobro reagovala, ili je i on bio ljut zbog lošeg zvuka.
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#100 Re: Kiss the Future - Film o koncertu koji je grupa U2 održala u Sarajevu

Post by billy organ »

Hakiz wrote: 23/02/2023 21:50 :razz:
billy organ wrote: 23/02/2023 21:37

Nije bio otkazan ali postoji prica da je murija tjerala ljude sa ulice da odu na koncert jer je bilo premalo ljudi.
Da, to je "zvanična" verzija.

Lemi iz Motorheda je bacio mikrofon i otišao sa bine. Bilo je malo ljudi a i oni kojj su bili nisu reagovali najbolje. To je sigurno, bio sam na koncertu. Meni je zvuk bio loš, vjerovatno je zato raja bila nezadovoljna. A njegov odlazak bi mogao biti izazvan ili time što je bila mala posjeta i raja nije dobro reagovala, ili je i on bio ljut zbog lošeg zvuka.
Eto da je Lemmy ziv mogao bi se i tome kakav dobar dokumentarac napraviti. :-)
Post Reply